X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starając się o pierwsze dziecko
Odpowiedz

Starając się o pierwsze dziecko

Oceń ten wątek:
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 26 czerwca 2018, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejkaa w drugim cyklu nie było już torbieli

    age.png
  • Marudaruda Autorytet
    Postów: 833 274

    Wysłany: 28 czerwca 2018, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde, laski, mam dylemat. W górach zaczęły mnie magicznie boleć sutki, więc chyba miałam owulację. Wczoraj robiłam krew i progesteron mi wyszedł 4,61 ng/ml, czyli jakieś 14,66 nmol/l. Co myślicie? Przekopałam pół neta i chyba kiepsko. Normy nie mam, dopiero jutro będę znać.

    Edit: Robiłam krew wczoraj, ale nawet nie mam bladego pojęcia który to mógł być ewentualny dpo...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 czerwca 2018, 16:45

    "Nie ma nic gorszego niż człowiek, który się czegoś spodziewa… I którego nic nie spotyka."...

    PCOS, ↑ testosteron.
  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 28 czerwca 2018, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystko zależy który to był dpo. Inaczej taki wynik nic Ci nie powie. 7dpo Prog który wskazywały na owulacje musi być powyżej 10, powyżej 18 mówi się że jest już ładny i jest w stanie podtrzymać ciążę. A Twój może być niski bo zrobiłaś go za wcześnie po prostu lub za późno i zaczął już spadać na @

    f1d9680377.png
  • Marudaruda Autorytet
    Postów: 833 274

    Wysłany: 28 czerwca 2018, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malutka_mycha wrote:
    Wszystko zależy który to był dpo. Inaczej taki wynik nic Ci nie powie. 7dpo Prog który wskazywały na owulacje musi być powyżej 10, powyżej 18 mówi się że jest już ładny i jest w stanie podtrzymać ciążę. A Twój może być niski bo zrobiłaś go za wcześnie po prostu lub za późno i zaczął już spadać na @

    10 jakiej jednostki? Informacje, które podajesz są niemiarodajne.

    "Nie ma nic gorszego niż człowiek, który się czegoś spodziewa… I którego nic nie spotyka."...

    PCOS, ↑ testosteron.
  • MartitaS Autorytet
    Postów: 473 345

    Wysłany: 28 czerwca 2018, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marudaruda wrote:
    Kurde, laski, mam dylemat. W górach zaczęły mnie magicznie boleć sutki, więc chyba miałam owulację. Wczoraj robiłam krew i progesteron mi wyszedł 4,61 ng/ml, czyli jakieś 14,66 nmol/l. Co myślicie? Przekopałam pół neta i chyba kiepsko. Normy nie mam, dopiero jutro będę znać.

    Edit: Robiłam krew wczoraj, ale nawet nie mam bladego pojęcia który to mógł być ewentualny dpo...

    Ja coś takiego znalazłam w necie: "Norma stężenia progesteronu w 7-8 dniu po owulacji to od 10 ng/ml wzwyż (do około 50 ng/ml, a w ciąży dochodzi do 250 ng/ml). Ważny jest także fakt, iż wartości poniżej 3 ng/ml oznacza, że owulacja się w ogóle nie odbyła. Ginekolodzy często informują swoje pacjentki o tym, że po owulacji poziom progesteronu powinien wynosić nie mniej niż 10."
    Z tego by wynikało, że jesteś chwilę po i dopiero rośnie.

    15.07.2020 ❤️ 37+0 ❤️ 2750g ❤️ 53cm ❤️ G ❤️
    16.02.2023 ❤️ 40+2 ❤️ 3740g ❤️ 56cm ❤️ Z ❤️
  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 28 czerwca 2018, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ng/ml

    f1d9680377.png
  • Ineczka Autorytet
    Postów: 2954 1174

    Wysłany: 29 czerwca 2018, 03:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marudaruda wrote:
    Kurde, laski, mam dylemat. W górach zaczęły mnie magicznie boleć sutki, więc chyba miałam owulację. Wczoraj robiłam krew i progesteron mi wyszedł 4,61 ng/ml, czyli jakieś 14,66 nmol/l. Co myślicie? Przekopałam pół neta i chyba kiepsko. Normy nie mam, dopiero jutro będę znać.

    Edit: Robiłam krew wczoraj, ale nawet nie mam bladego pojęcia który to mógł być ewentualny dpo...
    W szczęśliwym cyklu jak nam się udało miałam coś koło 13 nmol potem powtórzyłam za 48h razem z beta i był w okolicach 11 wiec poleciał w dół szybko napisałam do gin co mam zrobić dostałam luteinę i dupkna na podniesienie proga i właśnie lada moment urodzi się Franek :) Test robiłam 14dpo wiec nie był to super prog a się udało. Szkoda, ze nie wiesz ile mniej więcej jest po owu. Jak widać jestem przykładem ze nie musi być powyżej np.16 żeby zajść ważne jest tylko to, żeby zrobić go z beta bo jak wyjdzie nisko bedzie trzeba brac sztucznego proga i tyle :)

    v5abi09kg49ph79h.png
    30 lat Euthyrox 25,Mama aktiv premium,jodid
    https://bellybestfriend.pl/pamiętnik/zielona-staraczka-pozniej-ciezarowka-przez-9-miesiecy,2959.html
    beta 25.10/229, 27.10/488, 30.10/1615
  • Malutka_27 Autorytet
    Postów: 382 478

    Wysłany: 29 czerwca 2018, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, od jakiegoś czasu czytam sobie Wasze wypowiedzi oraz inne fora

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 czerwca 2018, 10:15

    43ktupjymknd3pkp.png

    Nasze szczęście Oliwier 💗 04.03.2019 💗
  • Malutka_27 Autorytet
    Postów: 382 478

    Wysłany: 29 czerwca 2018, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ucina mi post

    43ktupjymknd3pkp.png

    Nasze szczęście Oliwier 💗 04.03.2019 💗
  • Malutka_27 Autorytet
    Postów: 382 478

    Wysłany: 29 czerwca 2018, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Staramy się z mężem o pierwsze dziecko, jest to nasz pierwszy cykl starań. W styczniu skończyłam brać tabletki antykoncepcyjne i przez te parę miesięcy starałam się obserwować swoje ciało. Cykle mam długie bo od 33 dni do 37 i obawiałam się że nie mam owulacji. Umówiłam się do ginekologa i wizyta wypadła na 18dc. Podczas badania doszło do owulacji więc miałam pewność, że nie jest to cykl bezowulacyjny. Lekarz przepisał mi Luteine na wzmocnienie od 20dc do 30dc. Mam do Was pytanie czy Luteina może wpływać na piersi? Bardzo mnie bolą piersi a wręcz czasami szczypią i eystepuje u mnie lekki ból podbrzusza, taki jak na @. Zaczęło się to wszystko 2dpo i nie wiem co o tym myslec... Czy to są objawy ciąży czy skutki uboczne Luteiny? Ale na ciążę to chyba za wcześnie. Dziękuję za odpowiedzi

    43ktupjymknd3pkp.png

    Nasze szczęście Oliwier 💗 04.03.2019 💗
  • Kasiulka90 Autorytet
    Postów: 2209 2887

    Wysłany: 29 czerwca 2018, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malutka, luteina to sztuczny hormon, więc tak, Twój organizm może reagować w ten sposób. A miałaś jakieś badania robione? Dziwne, że lekarz Ci od razu tabletki przepisał bez konkretnego powodu.

    mhsvcbxmf17updrl.png
  • Malutka_27 Autorytet
    Postów: 382 478

    Wysłany: 29 czerwca 2018, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiulka90 nie miałam robionych zadnych badań. Poszłam tylko do lekarza aby się upewnić że wszystko jest w porządku przed staraniem o dziecko, bo mam bardzo nieregularne cykle i nie byłam pewna na kiedy wypada owulacja i czy w ogóle wystepuje. Teraz to się martwię...i ten ból w podbrzuszu, taki delikatny ale jest..

    43ktupjymknd3pkp.png

    Nasze szczęście Oliwier 💗 04.03.2019 💗
  • Ineczka Autorytet
    Postów: 2954 1174

    Wysłany: 29 czerwca 2018, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malutka_27 wrote:
    Staramy się z mężem o pierwsze dziecko, jest to nasz pierwszy cykl starań. W styczniu skończyłam brać tabletki antykoncepcyjne i przez te parę miesięcy starałam się obserwować swoje ciało. Cykle mam długie bo od 33 dni do 37 i obawiałam się że nie mam owulacji. Umówiłam się do ginekologa i wizyta wypadła na 18dc. Podczas badania doszło do owulacji więc miałam pewność, że nie jest to cykl bezowulacyjny. Lekarz przepisał mi Luteine na wzmocnienie od 20dc do 30dc. Mam do Was pytanie czy Luteina może wpływać na piersi? Bardzo mnie bolą piersi a wręcz czasami szczypią i eystepuje u mnie lekki ból podbrzusza, taki jak na @. Zaczęło się to wszystko 2dpo i nie wiem co o tym myslec... Czy to są objawy ciąży czy skutki uboczne Luteiny? Ale na ciążę to chyba za wcześnie. Dziękuję za odpowiedzi
    Luteina może dac takie objawy tak jak napisała Kasiulka póki co za wcześnie, zeby cokolwiek powiedziec trzeba poczekać, który to jest dzień po owulacji? Nie masz się czym martwić chyba, ze bardzo tobie dokucza ten bol brzucha to możesz wziąć nospe w ewentualnej ciąży nie zaszkodzi albo zwiększyć dawkę luteiny ja miałam na początku ciąży takie mocne skurcze,które trzymały kilka minut i puszczały, ale były bardzo mocne. Zbadałam progesteron potem razem z beta i okazalomsie, ze nie jest za wysoki dostałam duphaston i na noc luteinę, ale mowila, ze jak będzie mnie bardzo bolało to mam zwiększyć dawkę luteiny. Tylko u mnie to miało miejsce po becie wiec wiedziałam ze te bóle związane są z ciąża

    v5abi09kg49ph79h.png
    30 lat Euthyrox 25,Mama aktiv premium,jodid
    https://bellybestfriend.pl/pamiętnik/zielona-staraczka-pozniej-ciezarowka-przez-9-miesiecy,2959.html
    beta 25.10/229, 27.10/488, 30.10/1615
  • Malutka_27 Autorytet
    Postów: 382 478

    Wysłany: 29 czerwca 2018, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ineczka, jestem dopiero 4dpo, a bóle podbrzusza nie są aż takie mocne i występują z reguły wieczorem lub w pracy (12h) także dam radę z nimi wytrzymać. Bardziej dokuczaja mi piersi. Wiem że 4dpo to raczej nie sa objawy ciąży ale mam taki zawód że im wcześniej się dowiem o niej tym lepiej dla fasolki;)
    Może i ja jak będę robiła będę to zrobię i progesteron ;-)

    43ktupjymknd3pkp.png

    Nasze szczęście Oliwier 💗 04.03.2019 💗
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 czerwca 2018, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobrze by było zbadać progesteron 7 dpo. Mi też w tym cyklu dokucza brzuch i piersi. Coś szybko ale czekam cierpliwie .

  • Malutka_27 Autorytet
    Postów: 382 478

    Wysłany: 29 czerwca 2018, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania2014 wrote:
    Dobrze by było zbadać progesteron 7 dpo. Mi też w tym cyklu dokucza brzuch i piersi. Coś szybko ale czekam cierpliwie .

    Jestem w tym totalnie "zielona" i nie bardzo wiem czemu akurat 7dpo? A Ty w którym jesteś dniu po owulacji ?

    43ktupjymknd3pkp.png

    Nasze szczęście Oliwier 💗 04.03.2019 💗
  • Marudaruda Autorytet
    Postów: 833 274

    Wysłany: 29 czerwca 2018, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ból piersi to objaw skoku progesteronu, zazwyczaj pojawia się tuż przed, tuż po lub niedługo po owulacji. Nie świadczy na pewno o ciąży, nie w takim dpo. Po prostu zdrowy objaw po owulacji. Mnie po owu bolą sutki, aż do @.

    "Nie ma nic gorszego niż człowiek, który się czegoś spodziewa… I którego nic nie spotyka."...

    PCOS, ↑ testosteron.
  • Malutka_27 Autorytet
    Postów: 382 478

    Wysłany: 29 czerwca 2018, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piersi nigdy nie bolały po owulacji, zawsze odczuwałam ich obecność tydzień przed @ dlatego wydawało mi się to dziwne.
    Też wątpię w to by był to objaw ciąży ale biorę Luteine od 20dc i to zapewne ona wpłynęła na moje piersi ;-) dzięki za odpowiedź;-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 czerwca 2018, 21:40

    43ktupjymknd3pkp.png

    Nasze szczęście Oliwier 💗 04.03.2019 💗
  • mi88 Autorytet
    Postów: 1826 2128

    Wysłany: 29 czerwca 2018, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malutka_27 wrote:
    Jestem w tym totalnie "zielona" i nie bardzo wiem czemu akurat 7dpo? A Ty w którym jesteś dniu po owulacji ?
    Luteina to progesteron - Marudaruda napisała o jego objawach :)
    W naturalnym cyklu, bez leków, progesteron stopniowo wzrasta po owulacji, osiągając maksimum w okolicach 7-8dpo. Dlatego wtedy się go bada - aby stwierdzić, czy jego poziom jest wystarczający do tego, by utrzymać ewentualną ciążę (wysoki wskazuje też na to, że owulacja najprawdopodobniej była).

    Zielona linia:
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/ca0559f365f7.gif

    Ty dostałaś luteinę, czyli sztuczny progesteron, który jednak jest wykrywany podczas badania krwi. Czyli jeślibyś tego 7dpo poszła zbadać progesteron, nie byłoby wiadomo, która część jest Twoja naturalna, a która sztuczna.
    Więc szczerze mówiąc nie widzę za bardzo sensu.
    Co innego w przypadku pozytywnego testu ciążowego - wtedy zawsze warto zbadać dla pewności, aby sprawdzić, czy w razie czego ilość sztucznego leku wystarcza, czy nie trzeba zwiększyć dawki.

    Rzeczywiście trochę dziwnie, że dostałaś od razu 'na wzmocnienie' dodatkowy progesteron, skoro nie wiadomo tak naprawdę, jaki jest u Ciebie naturalny poziom.
    Zaszkodzić nie zaszkodzi, za to, jak widzisz, masz już jakieś skutki uboczne.

    Kasiulka90, Marudaruda lubią tę wiadomość

    qb3c2n0a4q2qbkcb.png
    Dziewczynka <3 Dwie kreski 23.11.17 (19.08 cb)
    MTHFR 1298A-C homo, PAI-1 4G homo
  • Ineczka Autorytet
    Postów: 2954 1174

    Wysłany: 29 czerwca 2018, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malutka_27 wrote:
    Jestem w tym totalnie "zielona" i nie bardzo wiem czemu akurat 7dpo? A Ty w którym jesteś dniu po owulacji ?
    Tak się przyjęło, ze proga najlepiej badać 7 dni po owulacji tak jak inne hormony np do 5 dnia cyklu. Tylko jak bierzesz luteinę to ona fałszuje wynik prawdziwego proga wiec to trzeba mieć tez na uwadze. Tez odstawiłam tabletki anty i miałam długie cykle w stopce pod tym co odlicza dni do porodu mam link do pamiętnika możesz tam poczytać o podstawowych badaniach co i kiedy jak masz ochotę i ile u mnie to zajęło

    v5abi09kg49ph79h.png
    30 lat Euthyrox 25,Mama aktiv premium,jodid
    https://bellybestfriend.pl/pamiętnik/zielona-staraczka-pozniej-ciezarowka-przez-9-miesiecy,2959.html
    beta 25.10/229, 27.10/488, 30.10/1615
‹‹ 517 518 519 520 521 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ