X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starając się o pierwsze dziecko
Odpowiedz

Starając się o pierwsze dziecko

Oceń ten wątek:
  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 8 lipca 2018, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cccierpliwa wrote:
    Mi88 masz racje ;) ja mialam torbuele jak i cysty i tabsy anty 3 opakowania w obu przypadkach pomogly...

    Ciaza pomaga roznie w zaleznosci od torbieli i organuzmu... u jednych sie wvhlaniaja u innych trzeba kontrolowac bo rosna
    A lekarz od razu dał Ci tabletki czy najpierw obserwował czy samo się nie wchlonie? Bo nie wiem czy to normalne że nic mi nie zalecił. Są jakieś domowe sposoby na wchłonięcie się tego?

    f1d9680377.png
  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 9 lipca 2018, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dostałam wyniki badań, między innymi amh. Mój wynik to 7,67 ng/ml. Dla mojego wieku w normach jest taki przedział: 1,2 - 9,05. Oczywiście widzę że mieszczę się w normach ale już kilka razy się przekonałam, że te sztywne normy nas nie dotyczą. I nie wiem teraz czy ten wynik wskazuje na PCOS? Bo w tym celu było robione

    f1d9680377.png
  • Marudaruda Autorytet
    Postów: 833 274

    Wysłany: 9 lipca 2018, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malutka_mycha wrote:
    Dostałam wyniki badań, między innymi amh. Mój wynik to 7,67 ng/ml. Dla mojego wieku w normach jest taki przedział: 1,2 - 9,05. Oczywiście widzę że mieszczę się w normach ale już kilka razy się przekonałam, że te sztywne normy nas nie dotyczą. I nie wiem teraz czy ten wynik wskazuje na PCOS? Bo w tym celu było robione

    Może wskazywać, amh masz wysokie.

    "Nie ma nic gorszego niż człowiek, który się czegoś spodziewa… I którego nic nie spotyka."...

    PCOS, ↑ testosteron.
  • Lonka89 Przyjaciółka
    Postów: 62 32

    Wysłany: 9 lipca 2018, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marcelina85 wrote:
    No właśnie, też mi się wydaje za duża ta dawka, przecież w poprzednim cyklu miałam duży pęcherzyk (tylko nie pękł), to chyba nie mam aż takiego poważnego problemu z owulacją, żeby od razu brać maksymalną dawkę... Dzisiaj w 12dc miałam usg i Clostilbegyt sprawił, że mam aż 3 pęcherzyki w jednym jajniku i 1 w drugim (po ok. 19-24 mm).


    Masz dużo pęcherzyków bo duża dawka. Lekarz mi powiedział że jak zwiększyliśmy dawkę to też jest większe ryzyko ciąży mnogiej. Tylko że musiałam ze względu na jeden cykl bezowulacyjny.

    Dziwi mnie mnie że miałaś normalnie owu i kazała tak duża dawkę brać.
    Oczywiście 3mam kcuki żeby się udało :)

  • Paulinaaa Autorytet
    Postów: 1901 812

    Wysłany: 10 lipca 2018, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przesyłam Wam duuuuuuuużo pozytywnej energii i trzymam bardzo bardzo mocno kciuki za Wasze zmagania :* :*

    Kasiulka90, gacka89, Marudaruda lubią tę wiadomość

    f2w3yx8d4t3m5xdt.png

    wrzesień 2018 - córcia <3 6cs

    listopad 2021 - corcia 10 cs <3
  • paulinag92 Debiutantka
    Postów: 14 4

    Wysłany: 10 lipca 2018, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marcelina85 wrote:
    Cześć, dawno mnie tu nie było, ale próbowałam się zdystansować i trochę odpuścić... Brałyście kiedyś Clostilbegyt? Ja od tego cyklu biorę na wywołanie owulacji, ale ginka kazała mi przyjmować od 2 do 6 d.c. po 2 tabletki dziennie, czyli niezgodnie z tym, co czytam w ulotce. Mam uderzenia gorąca, nie śpię po nocach, zero ochoty na przytulanie (śluz płodny zniknął, a z nim przyjemność z <3) - zastanawiam się, czy nie przesadziła z tą dawką:/ U mnie w poprzednim cyklu w 10dc był widoczny pęcherzyk dominujący 16 mm w lewym jajniku, endometrium 12 mm i miałam dostać Encorton gdy tylko pęknie, ale niestety nie pękł i zaczęłam stymulację. Najpierw brałam Duphaston od 15 dc, a od nowego cyklu Clo, jutro idę na usg, dostanę zastrzyk wspomagający pęknięcie pęcherzyka i dopiero wtedy przepisze mi steryd... ale wciąż mam podwyższoną prolaktynę, więc czuję, że nic z tego :(

    Również lekarz mi przepisał CLO i to mój pierwszy cykl z tymi tabletkami i w takich dawkach jak u Ciebie, tylko mi kazał przyjmować od 5 do 9 dc.
    Wizytę mam 17/07 i mam nadzieje że pojawią się pęcherzyki :)
    A na zbicie prolaktyny dostałaś tabletki?
    U mnie po 2 miesiącach brania Bromergon - prolaktyna się unormowała. Po MTC wynosiła 470 po Bromku 41 ...

    starania od stycznia 2018r.

    Prolaktyna po MTC - 410 ng/ml po 2 msc z Bromergon 41 ng/ml
    kwas foliowy - Femibion Natal 1 , conceive plus
    Bromergon - 3 msc
    Clostilbegyt - 1 cykl


  • Erastel Autorytet
    Postów: 323 100

    Wysłany: 11 lipca 2018, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry z rana ;) dziewczyny pokusiło mnie dziś i zrobiłam test 25 dcyklu i nic. W sumie nie mam żadnych objawów jak zazwyczaj. Jestem strasznie wzdeta, brzuch jak w 4 miesiącu. Nie zamieściłam się w spodnie ;p ogólnie problemy żołądkowa plus paskudne przeziębienie.

    30lat. Letrox 75, Jodid 100, kwas foliowy, Magnez, Witamina D3.
    Wyniki 2020r.
    TSH 1,62,FSH 8,5 LH 8,1
    Prolaktyna 398,
    Estradiol 858,
    Progesteron 0,62

    Wyniki męża - dobre :)

    IUI 6.08.2020r.


    Erastel
  • MartitaS Autorytet
    Postów: 473 345

    Wysłany: 11 lipca 2018, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A który to Twój dpo?
    Ja też się męczę z przeziębieniem. Całą zimę chodziłam zdrowa, a w środku lata mnie dopadło i to przed samą owu

    15.07.2020 ❤️ 37+0 ❤️ 2750g ❤️ 53cm ❤️ G ❤️
    16.02.2023 ❤️ 40+2 ❤️ 3740g ❤️ 56cm ❤️ Z ❤️
  • Lonka89 Przyjaciółka
    Postów: 62 32

    Wysłany: 11 lipca 2018, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś zrobiłam BHCG i wynik 0,2. Zaczynamy od nowa, teraz mam nadzieje że przyjdzie @.
    Jak nie to znów wywoływanie:/

  • Erastel Autorytet
    Postów: 323 100

    Wysłany: 11 lipca 2018, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MartitaS wrote:
    A który to Twój dpo?
    Ja też się męczę z przeziębieniem. Całą zimę chodziłam zdrowa, a w środku lata mnie dopadło i to przed samą owu

    10badz 11 więc jak zwykle nie wytrzymałam ;)
    Zima też byłam zdrowa, a teraz cyrki. Muszę chyba znaleźć sobie jakieś hobby żeby nie oszalec. Mąż dla pocieszenie chociaż mi kwiatki zaserwował;)

    30lat. Letrox 75, Jodid 100, kwas foliowy, Magnez, Witamina D3.
    Wyniki 2020r.
    TSH 1,62,FSH 8,5 LH 8,1
    Prolaktyna 398,
    Estradiol 858,
    Progesteron 0,62

    Wyniki męża - dobre :)

    IUI 6.08.2020r.


    Erastel
  • Marcelina85 Autorytet
    Postów: 924 728

    Wysłany: 11 lipca 2018, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paulinag92 wrote:
    Również lekarz mi przepisał CLO i to mój pierwszy cykl z tymi tabletkami i w takich dawkach jak u Ciebie, tylko mi kazał przyjmować od 5 do 9 dc.
    Wizytę mam 17/07 i mam nadzieje że pojawią się pęcherzyki :)
    A na zbicie prolaktyny dostałaś tabletki?
    U mnie po 2 miesiącach brania Bromergon - prolaktyna się unormowała. Po MTC wynosiła 470 po Bromku 41 ...

    Tak, biorę już jakiś czas Norprolac, ale kiedy PRL spadła miałam brać pół tabletki, a teraz znów całą, bo wzrosła.

    Dziś miałam kolejne USG i okazuje się, że pękły wszystkie 4 pęcherzyki! :) Podobno to się rzadko zdarza. Kiedy zażartowałam, że jest szansa na czworaczki, Pani doktor powiedziała, że w całej Jej karierze tylko raz zdarzyły się trojaczki po stymulacji, ale jeden zarodek się nie rozwinął i urodziły się bliźniaki. Nie miałabym nic przeciwko dwóm pieczeniom na jednym ogniu ;)

    Ale już dostałam receptę na kolejną stymulację w następnym cyklu (tym razem jakiś inny lek, który nie powoduje zanikania śluzu płodnego). A na razie pozostaje mi czekanie - to dopiero 16dc, nawet testu ciążowego nie mogę zrobić, bo po Ovitrelle wychodzą fałszywie pozytywne...

    Bierze któraś z Was Encorton? Ja mam brać od dziś 2 x dz. po 1 tabletce 10 mg, a jeśli przyjdzie @ mam odstawić. Ale coś mi tu nie pasuje, bo dostałam receptę na 1 opakowanie, więc te 20 tabletek wystarczy mi na 10 dni i teraz zastanawiam się, czy Pani doktor się nie pomyliła, bo z tego co liczę, tych tabletek mi zabraknie do końca cyklu :/ A w razie jak się uda mam kontynuować przyjmowanie, więc tym bardziej. Najgorsze, że właśnie wyjeżdżam na 10 dni, a Pani doktor nie odpisuje.

    paulinag92 lubi tę wiadomość

    "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat"
    - Janusz Korczak

    PAI-1 4G (heterozygota), ANA2 1:320, niedoczynność tarczycy, hiperprolaktynemia
    7t1d (*)
  • MartitaS Autorytet
    Postów: 473 345

    Wysłany: 12 lipca 2018, 08:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Erastel wrote:
    10badz 11 więc jak zwykle nie wytrzymałam ;)
    Zima też byłam zdrowa, a teraz cyrki. Muszę chyba znaleźć sobie jakieś hobby żeby nie oszalec. Mąż dla pocieszenie chociaż mi kwiatki zaserwował;)

    To może jeszcze jest szansa ;) mierzysz temperaturę?

    15.07.2020 ❤️ 37+0 ❤️ 2750g ❤️ 53cm ❤️ G ❤️
    16.02.2023 ❤️ 40+2 ❤️ 3740g ❤️ 56cm ❤️ Z ❤️
  • paulinag92 Debiutantka
    Postów: 14 4

    Wysłany: 12 lipca 2018, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marcelina85 wrote:
    Tak, biorę już jakiś czas Norprolac, ale kiedy PRL spadła miałam brać pół tabletki, a teraz znów całą, bo wzrosła.

    Dziś miałam kolejne USG i okazuje się, że pękły wszystkie 4 pęcherzyki! :) Podobno to się rzadko zdarza. Kiedy zażartowałam, że jest szansa na czworaczki, Pani doktor powiedziała, że w całej Jej karierze tylko raz zdarzyły się trojaczki po stymulacji, ale jeden zarodek się nie rozwinął i urodziły się bliźniaki. Nie miałabym nic przeciwko dwóm pieczeniom na jednym ogniu ;)

    Ale już dostałam receptę na kolejną stymulację w następnym cyklu (tym razem jakiś inny lek, który nie powoduje zanikania śluzu płodnego). A na razie pozostaje mi czekanie - to dopiero 16dc, nawet testu ciążowego nie mogę zrobić, bo po Ovitrelle wychodzą fałszywie pozytywne...

    Bierze któraś z Was Encorton? Ja mam brać od dziś 2 x dz. po 1 tabletce 10 mg, a jeśli przyjdzie @ mam odstawić. Ale coś mi tu nie pasuje, bo dostałam receptę na 1 opakowanie, więc te 20 tabletek wystarczy mi na 10 dni i teraz zastanawiam się, czy Pani doktor się nie pomyliła, bo z tego co liczę, tych tabletek mi zabraknie do końca cyklu :/ A w razie jak się uda mam kontynuować przyjmowanie, więc tym bardziej. Najgorsze, że właśnie wyjeżdżam na 10 dni, a Pani doktor nie odpisuje.


    Trzymam kciuki aby się udało :* .

    Marcelina85 lubi tę wiadomość

    starania od stycznia 2018r.

    Prolaktyna po MTC - 410 ng/ml po 2 msc z Bromergon 41 ng/ml
    kwas foliowy - Femibion Natal 1 , conceive plus
    Bromergon - 3 msc
    Clostilbegyt - 1 cykl


  • Kasiulka90 Autorytet
    Postów: 2209 2887

    Wysłany: 13 lipca 2018, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ineczka, jak żyjesz? :)

    mhsvcbxmf17updrl.png
  • Kasiulka90 Autorytet
    Postów: 2209 2887

    Wysłany: 15 lipca 2018, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skarpeta, podczytujesz nas jeszcze?

    mhsvcbxmf17updrl.png
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 16 lipca 2018, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny po długim czasie się odzywam nie wiem czy ktoś tu mnie pamięta Jeszcze ale ja i was pamiętam i cały czas trzymamy kciuki za Was :)

    Gacka ostatanio rozmawiałam z dziewczyną która starała się ponad dwa lata przeszla hsg wszystkie wyniki prawidłowe awkoncu doktorka dała jej lek na prolaktyne bo miała delikatnie zawyzona jak obniżyła prolaktyne to zara udało się. Tobie też tego życzę.

    Aga Oliwki są bardzo spokojne :p

    gacka89, agaaa90, Kasiulka90 lubią tę wiadomość

    age.png
  • Kasiulka90 Autorytet
    Postów: 2209 2887

    Wysłany: 16 lipca 2018, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Welonka, oczywiście, że nie zapomniałyśmy o Tobie! :) Cudne zdjęcie profilowe <3
    Właśnie słyszałam, że głównym problemem niepłodności dzisiejszych czasów jest prolaktyna.

    Dziękujemy, że nas jeszcze odwiedzasz :) Buziaki dla Ciebie i Córeczki <3

    mhsvcbxmf17updrl.png
  • gacka89 Autorytet
    Postów: 1046 345

    Wysłany: 16 lipca 2018, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    welonka wrote:
    Hej dziewczyny po długim czasie się odzywam nie wiem czy ktoś tu mnie pamięta Jeszcze ale ja i was pamiętam i cały czas trzymamy kciuki za Was :)

    Gacka ostatanio rozmawiałam z dziewczyną która starała się ponad dwa lata przeszla hsg wszystkie wyniki prawidłowe awkoncu doktorka dała jej lek na prolaktyne bo miała delikatnie zawyzona jak obniżyła prolaktyne to zara udało się. Tobie też tego życzę.

    Aga Oliwki są bardzo spokojne :p
    Welonka dzięki kochana za info :) gin myślę też chciał dać szansę bromkowi, żeby miał szansę zadziałać. Zobaczymy jak to będzie. Narazie czekam na owu. Szybko zaczęłam mieć jakieś objawy w tym cyklu. Nawet dzisiaj sporą ilość przrzroczystego, rozciągliwego miejscami różowego śluzu, aż dziwne bo nigdy nie miałam plamienie w środku cyklu.
    Akurat zaczął mi się urlop więc może akurat coś z tego wyjdzie, w czwartek jedziemy na wesele na Słowację więc totalny luz i zero stresów ;-)

    Kasiulka90, Marudaruda lubią tę wiadomość

    Laparoskopia- torbiel okołojajnikowa, jajowody drożne
    HSG - oba drożne :-)2018
    PCOS - długie cykle, problem z owłosieniem, owulacja jest!
    wczesne dojrzewanie
    Moje wyniki -ok
    Wyniki nasienia -ok 2018, 2020
    ovarin,
    Stymulacja clo trzecie podejście, metformina
    IVF start styczeń 2022 ❄️
    21.03 - transfer ❄️😭
    2 czerwca - histeroskopia-biopsja+cd138 ok
    24.08- transfer ❄️😭
    został nam ostatni ❄️
  • Marudaruda Autorytet
    Postów: 833 274

    Wysłany: 18 lipca 2018, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Help!

    https://zapodaj.net/26bec7e054098.jpg.html
    https://zapodaj.net/326badfc96498.jpg.html

    Pozytywy?

    "Nie ma nic gorszego niż człowiek, który się czegoś spodziewa… I którego nic nie spotyka."...

    PCOS, ↑ testosteron.
  • Kasiulka90 Autorytet
    Postów: 2209 2887

    Wysłany: 18 lipca 2018, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marudaruda, mnie się wydaje, że tak, zwłaszcza drugi. Powinnaś zrobić jeszcze raz albo dwa razy, żeby sprawdzić, czy kreska jaśnieje. Chociaż ja się nie powinnam wypowiadać, bo robiłam testy owu tylko raz i wyszły pozytywne w cyklu bezowulacyjnym xD

    mhsvcbxmf17updrl.png
‹‹ 521 522 523 524 525 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ