X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starając się o pierwsze dziecko
Odpowiedz

Starając się o pierwsze dziecko

Oceń ten wątek:
  • Paulina Nessa Autorytet
    Postów: 382 182

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleksandra jutro powtarzam badania fsh lh i estradiol. Tak zalecił lekarz.

    Iness kupiłam mace dla męża i narazie tyle. Sama biorę kwas foliowy, wit D3, siemie lniane i olej z wiesiołka.
    Testy robie przeważnie dłużej. W tym miesiącu 3 dni po 2 kreskach. Trzeciego dnia była już mniej intensywna krecha. Ostatnio miałam problem z określeniem śluzu bo według mnie miałam wodnisty i rozciągliwy naprzemian od samego okresu.

    Tooney trzymam kciuki :)

    Starania od sierpnia 2018, sierpień 2019 Medart
    32 lata

    Drożność i budowa macicy i jajników ok.
    Amh - 0,53 (stan na 2018) - raczej już niższe.
    FSH - waha się, przeważnie okolice 10 - 11.
    Hashimoto (bez leków, ustabilizowane)
    Mutacja MTHFR układ heterozygotyczny.
    Dieta bezglutenowa.

    Nasienie ok.

    - 1 iui - nieudane.

    - słaba odpowiedź jajników na stymulacje ivf,
    - 1 punkcja - 1 komórka - nieprawidłowa.
    - 2 punkcja - 2 komórki - obie nieprawidłowe.


    Pełna niepokoju. Pełna wiary.
  • iness00 Autorytet
    Postów: 577 404

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina Nessa to chyba mało spotykane, żeby od samego okresu śluz plodny był i przez to trudniej określić ten dzień, skoro nie zmieniał się z kolejnymi dniami cyklu. Mnie w poprzednim cyklu testy owu oszukały, bo rano czułam owulację dość mocno, zrobiłam test około południa i słaba krecha, zdziwilam się bo byłam pewna, że to właśnie wtedy, po poludniu wizyta gin i potwierdziła, że owulacja właśnie była. Ani kilka dni wczesniej ani kilka dni później nie wyszły mi 2 mocne kreski. Także też do testów trochę z dystansem podchodzę już ;)
    Stosujecie już macę?
    Ja się boję tylko żeby nas za bardzo nie pobudzała hehe bo przy słabszym nasieniu nie pozwolimy sobie codzienne, a też musza kiedyś żołnierzyki mieć czas na dojrzewanie i wymiankę ;)

    m3sxnafao0xnjr4b.png
  • Toonney Autorytet
    Postów: 1435 1020

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 07:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaraz jedziemy na kolejny monitoring :-) no i okaze sie czy mamy w srode punkcje czy nie :-) trzymajcie kciuki prosze za moje jajeczka :-)

    lMkbp1.png
    cv0ep1.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 07:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Toonney wrote:
    Zaraz jedziemy na kolejny monitoring :-) no i okaze sie czy mamy w srode punkcje czy nie :-) trzymajcie kciuki prosze za moje jajeczka :-)
    Trzymamy mocno!!!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 07:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iness00 wrote:
    Paulina Nessa to chyba mało spotykane, żeby od samego okresu śluz plodny był i przez to trudniej określić ten dzień, skoro nie zmieniał się z kolejnymi dniami cyklu. Mnie w poprzednim cyklu testy owu oszukały, bo rano czułam owulację dość mocno, zrobiłam test około południa i słaba krecha, zdziwilam się bo byłam pewna, że to właśnie wtedy, po poludniu wizyta gin i potwierdziła, że owulacja właśnie była. Ani kilka dni wczesniej ani kilka dni później nie wyszły mi 2 mocne kreski. Także też do testów trochę z dystansem podchodzę już ;)
    Stosujecie już macę?
    Ja się boję tylko żeby nas za bardzo nie pobudzała hehe bo przy słabszym nasieniu nie pozwolimy sobie codzienne, a też musza kiedyś żołnierzyki mieć czas na dojrzewanie i wymiankę ;)
    Nie bój sie macy... ja stosuje i nie zauważyłam jakiegoś spektakularnego libido ..

  • iness00 Autorytet
    Postów: 577 404

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Toonney wrote:
    Zaraz jedziemy na kolejny monitoring :-) no i okaze sie czy mamy w srode punkcje czy nie :-) trzymajcie kciuki prosze za moje jajeczka :-)
    Kciuki zaciśnięte. Daj znać po wizycie, czy w środę będzie 'wielki' dzień :)

    Ag1988 oby i na mnie nie działało zbyt pobudzająco ;) zresztą myślę brać co drugi dzień, to myślę, że będzie oki, a Ty bierzesz codziennie? jaką dawkę?

    m3sxnafao0xnjr4b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam mace w proszku i dodaje codziennie 1 łyżeczkę do koktajlu :) pije codziennie. Moje libido zależy od humoru ..

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, pisze do was bo już sama nie wiem co robić. Staramy się z mężem o dziecko już 7miesiecy - bezskutecznie. Mam nieregularne cykle - mój rekord to 71 dni !! Leżałam w szpitalu w Poznaniu na polnej, okazało się że mam niedoczynosc tarczycy i PCO. Lekarka przepisała mi estrofem przez 21 dni od 5 dnia cyklu 1x1 w 12 dniu dołączyć duphason 1x1 ( kuracja ma trwać 3 miesiące ) Biorę eutyrox 25, moje aktualne TSH to 1,5. FT 3 FT 4 w normie. Moje endometrium w 10 dniu cyklu wynosiło 5 mm ;( Po pierwszym miesiącu kuracji okres pojawił się po 24 dniach !!! Mam problem bo nie widzę u siebie sluzu płodnego i dlatego nie wiem kiedy dokładnie mam owulacje. Myślicie że kuracja mi pomożę ? Macie jakies rady dla mnie ? Pomóżcie prosze

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Arbuzowa99 wrote:
    Cześć dziewczyny, pisze do was bo już sama nie wiem co robić. Staramy się z mężem o dziecko już 7miesiecy - bezskutecznie. Mam nieregularne cykle - mój rekord to 71 dni !! Leżałam w szpitalu w Poznaniu na polnej, okazało się że mam niedoczynosc tarczycy i PCO. Lekarka przepisała mi estrofem przez 21 dni od 5 dnia cyklu 1x1 w 12 dniu dołączyć duphason 1x1 ( kuracja ma trwać 3 miesiące ) Biorę eutyrox 25, moje aktualne TSH to 1,5. FT 3 FT 4 w normie. Moje endometrium w 10 dniu cyklu wynosiło 5 mm ;( Po pierwszym miesiącu kuracji okres pojawił się po 24 dniach !!! Mam problem bo nie widzę u siebie sluzu płodnego i dlatego nie wiem kiedy dokładnie mam owulacje. Myślicie że kuracja mi pomożę ? Macie jakies rady dla mnie ? Pomóżcie prosze
    Hej ja probuje naturalnych metod na sluz i owulacje bralam leki od kwietnia mi nie pomogly. Jesli chodzi o sluz to 8 szklanek wody dziennie ustaw sobie przypomnienie marchewka do owu jesli chodzi o endometrium to migdaly i cwiczwnia a jesli nie cwiczenia to acard chodzi o poprawe krazenia. Z naturalnych metod ja pije ziola O.Sroki mieszanke 3. Ale ostatnio na wyregulowanie cykli jest popularna maca.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikaa88 wrote:
    Hej ja probuje naturalnych metod na sluz i owulacje bralam leki od kwietnia mi nie pomogly. Jesli chodzi o sluz to 8 szklanek wody dziennie ustaw sobie przypomnienie marchewka do owu jesli chodzi o endometrium to migdaly i cwiczwnia a jesli nie cwiczenia to acard chodzi o poprawe krazenia. Z naturalnych metod ja pije ziola O.Sroki mieszanke 3. Ale ostatnio na wyregulowanie cykli jest popularna maca.
    Ile marchewki i ile migdałów ? Zainteresowałaś mnie tymi ziołami.. dużo ich pijesz ? Przez cały cykl ? Ja oprócz tych leków pije napar z liści malin słyszałam że dobrze działaja na hormony.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 grudnia 2018, 13:52

  • Klaudiazirl Znajoma
    Postów: 17 0

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny proszę o pomoc. Odstawiłam duphaston 23dc a teraz mam 26dc i okresu ani wpisu ani słuchu... testy wychodzą negatywnie a temperatura cały czas powyżej 37stopni.nie mam jak pójść na krew bo ciągle pracuje rano... lekarz dopiero przyjmie mnie 10grudnia a do tego czasu nie wiem czy brać dalej duphaston czy nie... pomóżcie

    9e3e7627496fd391f56a4a2d75a82d5b.png
  • Toonney Autorytet
    Postów: 1435 1020

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iness00 wrote:
    Kciuki zaciśnięte. Daj znać po wizycie, czy w środę będzie 'wielki' dzień :)

    Ag1988 oby i na mnie nie działało zbyt pobudzająco ;) zresztą myślę brać co drugi dzień, to myślę, że będzie oki, a Ty bierzesz codziennie? jaką dawkę?

    A wiec mamy 36 pecherzykow, jeden 22mm, 10=15-17mm, 15=12-14mm, 10= 7-10mm.Pobrali mi znow krew :-) no i pytali czy chce nagranie video jak rozwijaja sie nasze zarodki z klasyfikacja i zdjeciami :-) oczywiscie ze chce lol ;-) Dzis o 10tej wieczorem ovitrelle a w srode punkcja :-)

    Paulina Nessa, iness00 lubią tę wiadomość

    lMkbp1.png
    cv0ep1.png

  • Paulina Nessa Autorytet
    Postów: 382 182

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Toonney gratuluje ilości pęcherzyków i trzymam mocno kciuki za środę :)

    Ja dziś po badaniach w 3dc. I nie mogę sprawdzić wyników bo przez neta jest przerwa techniczna ;/
    Zrobiłam profilaktycznie jeszcze żelazo (zdążyłam je sprawdzić przed przerwą) i tu niespodzianka: 184 gdzie normy to 60 - 140. Masakra!!

    Myślicie, że to może mieć wpływ na starania - jeszcze dobrze nie czytałam o tym - jedynie, ze za wysokie żelazo jest bardzo szkodliwe na wątrobe, trzustkę, hormony szaleją (przede wszytskim prolaktyna).

    Kurde zawsze miałam bardzo niskie żelazo - praktycznie na granicy normy. Hemoglobinę też mam niezła ale w normie.

    Toonney lubi tę wiadomość

    Starania od sierpnia 2018, sierpień 2019 Medart
    32 lata

    Drożność i budowa macicy i jajników ok.
    Amh - 0,53 (stan na 2018) - raczej już niższe.
    FSH - waha się, przeważnie okolice 10 - 11.
    Hashimoto (bez leków, ustabilizowane)
    Mutacja MTHFR układ heterozygotyczny.
    Dieta bezglutenowa.

    Nasienie ok.

    - 1 iui - nieudane.

    - słaba odpowiedź jajników na stymulacje ivf,
    - 1 punkcja - 1 komórka - nieprawidłowa.
    - 2 punkcja - 2 komórki - obie nieprawidłowe.


    Pełna niepokoju. Pełna wiary.
  • Alexandra88 Autorytet
    Postów: 450 213

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ag - uda nam się kiedys, wierze w to mocno :)

    Iness - niestety bolące badanie jak dla mnie - wzięłam dwa ketonale przed zabiegiem (zgodnie z zaleceniem gin), ale wizyta tez była opóźniona i może dlatego. Aczkolwiek wole już zapomnieć ze miałam to badanie ;) mam nadzieje zeTwoje będzie mniej bolesne :)

    Tooney i jak już po wizycie ?

    iness00, Ag1988 lubią tę wiadomość

    PCOS ??
    Mutacje: MTHFR 677c-t hetero i PAI-1/4G hetero
    Cienkie endometrium
    Leki: euthyrox N25, miovelia, koenzym Q10, prenatal uno, Acid folicum, acard 75mg.
  • iness00 Autorytet
    Postów: 577 404

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klaudiazirl wrote:
    Hej dziewczyny proszę o pomoc. Odstawiłam duphaston 23dc a teraz mam 26dc i okresu ani wpisu ani słuchu... testy wychodzą negatywnie a temperatura cały czas powyżej 37stopni.nie mam jak pójść na krew bo ciągle pracuje rano... lekarz dopiero przyjmie mnie 10grudnia a do tego czasu nie wiem czy brać dalej duphaston czy nie... pomóżcie
    Cierpliwości... Ile trwają Twoje cykle normalnie? Twoja sytuacja wyjaśni się zapewne szybciej niż wizytę masz 10-tego. My Ci tu niestety lekarza ani badania bety nie zastąpimy... Brałaś clo w tym cyklu i może to jest przyczyną, gdy ja miałam clo to cykle wydłużały się tez, raz nawet do 34 dni (mimo, że też miałam duphaston). Także cierpliwie czekaj, powtórz test za 2 dni jak dalej temperatura będzie wysoko trzymać się.

    m3sxnafao0xnjr4b.png
  • iness00 Autorytet
    Postów: 577 404

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Toonney to trzymamy cały czas kciuki zaciśnięte, nie puszczamy, dopóki nie przyjdziesz tu pochwalić się testem z 2 kreskami :)

    Paulina Nessa suplementowałaś żelazo czy inne witaminki z żelazem czy z pożywienia masz taką nadwyżkę? zwróć uwagę na dietę, co jesz, aby nie dostarczać dodatkowych składników, bogatych w duże ilości żelaza. Nie wiem jaka jest zależność gdy masz ponad normę, ale generalnie lepiej obniżać skoro takie są normy, to nadmiar na pewno nam nie służy.

    Alexandra88 kurcze to nie za fajnie jak wzięłaś 2 ketonale i ból tak ogromny, ale masz rację nie ma co wracać do tego, choć pewnie gdy pójdę na to, na pewno przed gabinetem pomyślę o Tobie, ale może nie ucieknę :P Najważniejsze, że wynik pozytywny, czyli taki jak miał być :)

    Alexandra88, Toonney lubią tę wiadomość

    m3sxnafao0xnjr4b.png
  • Alexandra88 Autorytet
    Postów: 450 213

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iness - wierze, ze nie uciekniesz. Kobitki to ogólnie maja w sobie silna wole (nie wiem dokładnie jak to opisać) i nawet jak może coś boleć to i tak się przełamiemy bo walczymy o nasze marzenia :) i jeżeli jakiekolwiek badanie ma nam w tym pomoc to któż da radę jak nie my ! :)

    Paulina Nessa - daj znać jak będziesz miała już wyniki :) co do żelaza to faktycznie może jakaś dieta, która by ograniczała ich ilość w jedzeniu. Ewentualnie może skonsultuj się z lekarzem jak będziesz miała taka możliwość :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 grudnia 2018, 21:04

    PCOS ??
    Mutacje: MTHFR 677c-t hetero i PAI-1/4G hetero
    Cienkie endometrium
    Leki: euthyrox N25, miovelia, koenzym Q10, prenatal uno, Acid folicum, acard 75mg.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alexandra88 wrote:
    Ag - uda nam się kiedys, wierze w to mocno :)

    Iness - niestety bolące badanie jak dla mnie - wzięłam dwa ketonale przed zabiegiem (zgodnie z zaleceniem gin), ale wizyta tez była opóźniona i może dlatego. Aczkolwiek wole już zapomnieć ze miałam to badanie ;) mam nadzieje zeTwoje będzie mniej bolesne :)

    Tooney i jak już po wizycie ?


    jasne, że się nam uda, u mnie to jeszcze nawet jest nadzieja, że udało się w listopadzie ;)

    Tooney - trzymamy! będą piękne II krechy niedługo!

  • Toonney Autorytet
    Postów: 1435 1020

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 05:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alexandra88 wrote:

    Tooney i jak już po wizycie ?

    Tak jutro punkcja :-) juz nie moge sie doczekac :-)

    lMkbp1.png
    cv0ep1.png

  • Toonney Autorytet
    Postów: 1435 1020

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 05:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje Wam za kciuki jestem mega podekscytowana ale i boje sie jak diabli

    Ag1988 lubi tę wiadomość

    lMkbp1.png
    cv0ep1.png

‹‹ 555 556 557 558 559 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ