X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starając się o pierwsze dziecko
Odpowiedz

Starając się o pierwsze dziecko

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lutego 2019, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iness pisz co u Ciebie! U mnie czekanie na @ a potem hsg

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lutego 2019, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny!
    Powiedzcie mi proszę co myślicie,bo zaczynam się nakręcać.Lecze się na niedoczynność tarczycy. Na początku stycznia spadlam do tsh 3,5 i ft4 19.Z mężem staraliśmy się kilka razy w styczniu. Dziś powtórzylam badania i tsh mam 0,110 a ft4 26.Jak myślicie, czy to może oznaczać, że w końcu nam się udało?
    Termin miesiączki mam dopiero za 4 dni.
    Podpowiedźcie mi coś bardzo proszę.

  • iness00 Autorytet
    Postów: 577 404

    Wysłany: 3 lutego 2019, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie na razie nic nie zmieniło się, Ag1988 powodzenia na hsg ;)

    Agnes92 nikt tu wróżką nie jest, można gdybać sobie - udało się- nie udało - cierpliwości!

    m3sxnafao0xnjr4b.png
  • Alexandra88 Autorytet
    Postów: 450 213

    Wysłany: 4 lutego 2019, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lajla123 wrote:
    Cześć dziewczyny, piszę do was po poradę i wsparcie. Chcieliśmy zacząć z mężem starać się o dziecko, ale najpierw zrobiłam kilka badań między innymi tarczyce i wszystko jest ok. Nie daje mi spokoju inna sprawa a mianowicie plamienia przed okresem. Trwają około 3,4 dni. Do tej pory myślałam że to zwykły zwiastun miesiączki, bo okres mam bardzo regularnie, ale poczytałam trochę i się zmartwilam, że to może być zbyt niski poziom progesteronu. Oczywiście sprawdzę to, zrobię badania, ale może któraś z was napisze mi coś pokrzepiajacego.

    Witaj :)

    Jak najbardziej sprawdź progesteron. Ja tez mam takie plamienia przed @ i lekarz zlecił mi teraz zrobienie prolaktyny z obciążeniem. Stwierdził ze te plamienia mogą być z tym związane i trafił bo prolaktyna ponad normę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lutego 2019, 17:37

    PCOS ??
    Mutacje: MTHFR 677c-t hetero i PAI-1/4G hetero
    Cienkie endometrium
    Leki: euthyrox N25, miovelia, koenzym Q10, prenatal uno, Acid folicum, acard 75mg.
  • Alexandra88 Autorytet
    Postów: 450 213

    Wysłany: 4 lutego 2019, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iness00 wrote:
    Witajcie kobietki :) Dawno mnie tu nie było. Piszcie co u Was? Powiedzcie, że ktorejś się udało z Was :)



    Witaj Iness :) u mnie niestety się nie udało, w styczniu dostałam @, walczę dalej :) dzisiaj 14 dc, wiec niebawem owu, ale w tym cyklu raczej nie sadze żeby się udało bo prolaktyna za duża...

    A u Ciebiea co słychać ? :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lutego 2019, 17:38

    PCOS ??
    Mutacje: MTHFR 677c-t hetero i PAI-1/4G hetero
    Cienkie endometrium
    Leki: euthyrox N25, miovelia, koenzym Q10, prenatal uno, Acid folicum, acard 75mg.
  • iness00 Autorytet
    Postów: 577 404

    Wysłany: 5 lutego 2019, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alexandra88 wrote:
    Witaj Iness :) u mnie niestety się nie udało, w styczniu dostałam @, walczę dalej :) dzisiaj 14 dc, wiec niebawem owu, ale w tym cyklu raczej nie sadze żeby się udało bo prolaktyna za duża...

    A u Ciebiea co słychać ? :)

    Witaj :) Gdzie to nasze dawne towarzystwo rozeszło się? Nikt tu prawie nie zagląda... Szkoda kochana, walczymy dalej, działajcie ostro :P :) skoro owulacja za rogiem, a może akurat nie nastawiasz się i pozytywne zaskoczenie będzie, czego Ci życzę z całego <3 Prolaktynę chyba można zbić lekami? U nas też na razie nie udało się, ale po ostatnich wynikach nasienia nawet nie łudzę się, niedługo powtarzamy i oby one dały jakąs nadzieję, to chyba wtedy sprobujemy podejść do IUI. Trzymam kciuki za Twój cykl :) <3

    m3sxnafao0xnjr4b.png
  • Alexandra88 Autorytet
    Postów: 450 213

    Wysłany: 5 lutego 2019, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iness00 wrote:
    Witaj :) Gdzie to nasze dawne towarzystwo rozeszło się? Nikt tu prawie nie zagląda... Szkoda kochana, walczymy dalej, działajcie ostro :P :) skoro owulacja za rogiem, a może akurat nie nastawiasz się i pozytywne zaskoczenie będzie, czego Ci życzę z całego <3 Prolaktynę chyba można zbić lekami? U nas też na razie nie udało się, ale po ostatnich wynikach nasienia nawet nie łudzę się, niedługo powtarzamy i oby one dały jakąs nadzieję, to chyba wtedy sprobujemy podejść do IUI. Trzymam kciuki za Twój cykl :) <3


    No właśnie tez się zastanawiam gdzie są pozostałe dziewczyny ;) może jak wątek odżyje to tez zrobi się nas tu więcej :)
    W tym cyklu nie nastawiam się właśnie przez prolaktyna. Można zbić lekami tylko ze teraz czekam na wizytę u gina ktora mam dopiero za dwa tygodnie.
    To teraz suplementujesz męża ? Pokazywałeś wyniki lekarzowi ? To kiedy powtórka badań ? :)

    PCOS ??
    Mutacje: MTHFR 677c-t hetero i PAI-1/4G hetero
    Cienkie endometrium
    Leki: euthyrox N25, miovelia, koenzym Q10, prenatal uno, Acid folicum, acard 75mg.
  • MartitaS Autorytet
    Postów: 473 345

    Wysłany: 5 lutego 2019, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :) ja chwilę zrobiłam sobie przerwę z of potem wróciłam, a tu taka cisza była :) fajnie, że ktoś jeszcze zagląda :)
    Ja też dalej walczę, 2gi cykl po sono. W tym tygodniu powinnam iść na podgląd czy coś wyhodowałam po clo, ale jak na złe miejsc nie ma. Liczę, że ktoś się wykruszy w piątek. W zeszłym tygodniu byłam na krwi tsh skończyło do 2.02, ale prolaktyna 283 (14.15), w życiu takiej niskiej nie miałam :D
    Iness, a bierze coś na poprawę?
    Bromergon mi tak ładnie zbił prolaktyne ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lutego 2019, 19:07

    15.07.2020 ❤️ 37+0 ❤️ 2750g ❤️ 53cm ❤️ G ❤️
    16.02.2023 ❤️ 40+2 ❤️ 3740g ❤️ 56cm ❤️ Z ❤️
  • wee_wee Debiutantka
    Postów: 7 4

    Wysłany: 5 lutego 2019, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martita, a jaki miałaś poziom prolaktyny przedtem?

  • MartitaS Autorytet
    Postów: 473 345

    Wysłany: 5 lutego 2019, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wee_wee wrote:
    Martita, a jaki miałaś poziom prolaktyny przedtem?
    Z reguły pod górną granicę, a najwyższy 671 (33.55) (norma 496 (24.8 ))

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lutego 2019, 19:28

    15.07.2020 ❤️ 37+0 ❤️ 2750g ❤️ 53cm ❤️ G ❤️
    16.02.2023 ❤️ 40+2 ❤️ 3740g ❤️ 56cm ❤️ Z ❤️
  • wee_wee Debiutantka
    Postów: 7 4

    Wysłany: 5 lutego 2019, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki,

    pytam, bo ja mam ok 640 (z tym, że nie jestem pewna na 100% czy spełniłam wszystkie wymagania, żeby testowanie było wiarygodne. 9 dzień cyklu, 1,5h po wstaniu). Lekarka nie zapisała tabs ani nie zaleciła szczegółowych badań :)

  • MartitaS Autorytet
    Postów: 473 345

    Wysłany: 5 lutego 2019, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi zleciła badanie 3-5dc. Dzień przed nie można współżyć, stymulować sutków, spożywać alko, w miarę możliwości unikać stresu, trzeba być wypoczętym, przed samym badaniem 15-30 minut usiąść.
    Mi poprzednia ginka też nie przepisała, a nowa stwierdziła, że to za wysoko na starania, bo prolaktyna może blokować progesteron i ogólnie może rozregulować cykl.

    15.07.2020 ❤️ 37+0 ❤️ 2750g ❤️ 53cm ❤️ G ❤️
    16.02.2023 ❤️ 40+2 ❤️ 3740g ❤️ 56cm ❤️ Z ❤️
  • wee_wee Debiutantka
    Postów: 7 4

    Wysłany: 5 lutego 2019, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok, dzięki za info, moje cykle są w miare regularne (+/- 4 dni, więc w granicach normy). Będę monitorować. A TSH miałaś w normie? Ja mam 1,4 czyli ponoć idealnie.

  • MartitaS Autorytet
    Postów: 473 345

    Wysłany: 5 lutego 2019, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Masz ładne tsh ;) ponoć najlepiej 1-1,5. W zeszłym roku w marcu miałam 4.030 (czyli też pod górną granicę), zbiłam do 1.46 w listopadzie i teraz skończyło do 2.02.

    15.07.2020 ❤️ 37+0 ❤️ 2750g ❤️ 53cm ❤️ G ❤️
    16.02.2023 ❤️ 40+2 ❤️ 3740g ❤️ 56cm ❤️ Z ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 lutego 2019, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny mi rowniez sie nie udalo :/ aktualnie jestem na etapie poprawy wlasnej wartosci silownia itp ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lutego 2019, 09:27

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 lutego 2019, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, witaj w klubie - u mnie tez siłownia od tego miesiąca ;) nie moge byc mama, to bede znowu sexi kobieta ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 lutego 2019, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W sobote wybieram sie na trampoliny poskakac dawniej bylaby panika bo przed @ jestem ale trzeba z zycia korzystac

  • iness00 Autorytet
    Postów: 577 404

    Wysłany: 7 lutego 2019, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alexandra88 wrote:
    No właśnie tez się zastanawiam gdzie są pozostałe dziewczyny ;) może jak wątek odżyje to tez zrobi się nas tu więcej :)
    W tym cyklu nie nastawiam się właśnie przez prolaktyna. Można zbić lekami tylko ze teraz czekam na wizytę u gina ktora mam dopiero za dwa tygodnie.
    To teraz suplementujesz męża ? Pokazywałeś wyniki lekarzowi ? To kiedy powtórka badań ? :)
    Tak, byliśmy konsultować, lekarz zalecił profertil a do tego jeszcze trochę ja dorzucam witaminek od siebie ;) W przyszłym tygodniu będziemy mieć powtórne, to zobaczymy czy jest lepiej czy sobie w łeb strzelić trzeba :/

    m3sxnafao0xnjr4b.png
  • Paulina Nessa Autorytet
    Postów: 382 182

    Wysłany: 9 lutego 2019, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :)

    Ja cały czas poczytuje Was, ale jakoś weny na pisanie brak.

    U mnie nawet nie wiem, ktory dzień cyklu, nie mierzę temp, nie sprawdzam śluzu, nie szukam objawów.
    Jestem po hsg w tym cyklu (wszystko ok), we wtorek wizyta u gin. Prawdopodobnie problemy z owulką są. No i niestety bardzo niskie amh - więc nie wiem co teraz.
    Ale ... olałąm to na tę chwilę. NIe stresuje się.

    Korzystamy bo mam taką chcicę po tym hsg że głowa mała. Gdy się nie myśli o tym, że teraz dobry czas bo płodne to jest duuużo lepiej i przyjemniej.

    Pozdrawiam dziewczyny :)

    Starania od sierpnia 2018, sierpień 2019 Medart
    32 lata

    Drożność i budowa macicy i jajników ok.
    Amh - 0,53 (stan na 2018) - raczej już niższe.
    FSH - waha się, przeważnie okolice 10 - 11.
    Hashimoto (bez leków, ustabilizowane)
    Mutacja MTHFR układ heterozygotyczny.
    Dieta bezglutenowa.

    Nasienie ok.

    - 1 iui - nieudane.

    - słaba odpowiedź jajników na stymulacje ivf,
    - 1 punkcja - 1 komórka - nieprawidłowa.
    - 2 punkcja - 2 komórki - obie nieprawidłowe.


    Pełna niepokoju. Pełna wiary.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lutego 2019, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina Nessa wrote:
    Cześć dziewczyny :)

    Ja cały czas poczytuje Was, ale jakoś weny na pisanie brak.

    U mnie nawet nie wiem, ktory dzień cyklu, nie mierzę temp, nie sprawdzam śluzu, nie szukam objawów.
    Jestem po hsg w tym cyklu (wszystko ok), we wtorek wizyta u gin. Prawdopodobnie problemy z owulką są. No i niestety bardzo niskie amh - więc nie wiem co teraz.
    Ale ... olałąm to na tę chwilę. NIe stresuje się.

    Korzystamy bo mam taką chcicę po tym hsg że głowa mała. Gdy się nie myśli o tym, że teraz dobry czas bo płodne to jest duuużo lepiej i przyjemniej.

    Pozdrawiam dziewczyny :)
    No to super w koncu zaczelas sie cieszyc zyciem jak ja;) korzystaj wiec z tego ;) a noz widelec... ja dzisiaj na trampolinach bylam i saunie a jestem tuz przed @ ale szczerze to nie zwracslam na to uwagi bawilam sie dobrze;)

‹‹ 563 564 565 566 567
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ