X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starając się o pierwsze dziecko
Odpowiedz

Starając się o pierwsze dziecko

Oceń ten wątek:
  • Yoasia Koleżanka
    Postów: 162 19

    Wysłany: 24 grudnia 2018, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :) tez chciałam Wam złożyć najpiękniejsze życzenia świąteczne spędzone w gronie najbliższych , zdrowych spokojnych i wesołych i przede wszystkim zeby każda z nas zobaczyła w końcu te dwie upragnione kreseczki ❤️

    Paulina Nessa, iness00 lubią tę wiadomość

    15 cs o pierwszego dzidziusia.
    Słabe nasienie- mała ilość.
    Nieregularne miesiączki - 5 cykl z clo.
  • MartitaS Autorytet
    Postów: 473 345

    Wysłany: 24 grudnia 2018, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I ja się dołączę do życzeń :) Aby spełniły się wszystkie marzenia, a zwłaszcza to najważniejsze, zdrowia, szczęścia i miłości :*

    Yoasia, Paulina Nessa, iness00 lubią tę wiadomość

    15.07.2020 ❤️ 37+0 ❤️ 2750g ❤️ 53cm ❤️ G ❤️
    16.02.2023 ❤️ 40+2 ❤️ 3740g ❤️ 56cm ❤️ Z ❤️
  • Alexandra88 Autorytet
    Postów: 450 213

    Wysłany: 24 grudnia 2018, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja również dołączam do życzeń - Wesołych Świat ! :)

    Yoasia, Paulina Nessa, iness00, iness00 lubią tę wiadomość

    PCOS ??
    Mutacje: MTHFR 677c-t hetero i PAI-1/4G hetero
    Cienkie endometrium
    Leki: euthyrox N25, miovelia, koenzym Q10, prenatal uno, Acid folicum, acard 75mg.
  • iness00 Autorytet
    Postów: 577 404

    Wysłany: 29 grudnia 2018, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak dziewczyny u Was sytuacja, miałyście testować teraz na dniach ? Piszcie najlepiej pozytywne wiadomości, że się udało Wam ;)

    Yoasia lubi tę wiadomość

    m3sxnafao0xnjr4b.png
  • Yoasia Koleżanka
    Postów: 162 19

    Wysłany: 29 grudnia 2018, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iness ja np nie dostałam jeszcze okresu powinnam dostać 27.12 ale jak do tej pory się nie pojawił .. bóle okresowe wszystko jak na niego ... Co u Ciebie ?

    15 cs o pierwszego dzidziusia.
    Słabe nasienie- mała ilość.
    Nieregularne miesiączki - 5 cykl z clo.
  • iness00 Autorytet
    Postów: 577 404

    Wysłany: 29 grudnia 2018, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoasia to dobrze, że nie przyszedł okres ;) Robiłaś test? Mam Ci już gratulować? :D Często dziewczyny odczuwają objawy takie jak na @ a potem niespodzianka :)
    Jestem 4 dni po owulacji (potwierdzona). Byłam u gin, kazała powtórzyć badanie nasienia po 2 miesiącach stosowania profertilu, czyli koniec stycznia, a do tego czasu starać się na luzie i bez żadnej stymulacji i innych wspomagaczy. Także nie ma co liczyć na pozytyw :/

    m3sxnafao0xnjr4b.png
  • Yoasia Koleżanka
    Postów: 162 19

    Wysłany: 29 grudnia 2018, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj nie robiłam , nie wydaje mi się żeby wgl się udało.Tyle się działo bakteria,grzybica ominelismy owulacja,ostatnio seks w okolicach jej był 2 dni przed. Boję się zobaczyć znów ujemny :D a czy progesteron czasami mi miesiączki nie zatrzymał lub przesunął lub antybiotyk który brałam na bakterie? Ale staranko bylo teraz co? ;) My też mamy powtórzenie końcem stycznia ... Dlaczego tak zakładasz ? A może właśnie teraz się uda bez tych stymulaczy..ludzie odpuszczają, już tak nie naciskają na to i się udaje :) trzymam kciuki mocno !

    iness00 lubi tę wiadomość

    15 cs o pierwszego dzidziusia.
    Słabe nasienie- mała ilość.
    Nieregularne miesiączki - 5 cykl z clo.
  • Paulina Nessa Autorytet
    Postów: 382 182

    Wysłany: 29 grudnia 2018, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej.
    U mnie 2dc. @ przyszła idealnie w 28 dc. Nie nastawialam się ze nie przyjdzie wiec przyjęłam to spokojnie.

    10.01. mamy wizytę w klinice. Mam nadzieje, ze w końcu coś się ruszy.

    Ines a może jednak się uda :)
    Yoasia trzymam mocno kciuki by @ nie przyszła.

    iness00 lubi tę wiadomość

    Starania od sierpnia 2018, sierpień 2019 Medart
    32 lata

    Drożność i budowa macicy i jajników ok.
    Amh - 0,53 (stan na 2018) - raczej już niższe.
    FSH - waha się, przeważnie okolice 10 - 11.
    Hashimoto (bez leków, ustabilizowane)
    Mutacja MTHFR układ heterozygotyczny.
    Dieta bezglutenowa.

    Nasienie ok.

    - 1 iui - nieudane.

    - słaba odpowiedź jajników na stymulacje ivf,
    - 1 punkcja - 1 komórka - nieprawidłowa.
    - 2 punkcja - 2 komórki - obie nieprawidłowe.


    Pełna niepokoju. Pełna wiary.
  • Yoasia Koleżanka
    Postów: 162 19

    Wysłany: 29 grudnia 2018, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina trzymaj mocno ;) nowy cykl nowe szanse ez trzymam kciuki , w końcu nowy miejmy nadzieję lepszy rok przed nami, czytałam tu kiedyś na forum ktoś pisał że jak jedna zachodzi to nagle cała reszta za nią :) fajnie by było żeby któraś z nas za sobą wszystkie pociągnęła :)

    Paulina Nessa lubi tę wiadomość

    15 cs o pierwszego dzidziusia.
    Słabe nasienie- mała ilość.
    Nieregularne miesiączki - 5 cykl z clo.
  • iness00 Autorytet
    Postów: 577 404

    Wysłany: 29 grudnia 2018, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz jestem podłamana ostatnimi wynikami , tą morfologią 0%, za to nie liczę na to, że się uda z takimi wynikami. Zresztą powiem Ci, że te zmiany, które mnie czekają od nowego roku trochę mi odwracają uwagę od starań (na szczęście), nie myślę już non stop o tych niepowodzeniach co miesiąc i mniej to przeżywam.
    Mnie by nie dało, nie zrobić testu po terminie :P Wiem wiem, działo się u was w tym cyklu, ale kto wie :D Po progesteronie powinien własnie w czasie przyjść okres, choć wiadomo że leki i stres swoje robią i też mogło to namieszać. Mnie ostatnio gin dał progesteron, zeby @ przyszła szybciej, ale przyszla jak zwykle w sumie, więc na mnie nie podziałało, no chyba, że wtedy przyszlaby @ jeszcze poźniej, tego nie wiem. Były staranka jasne, coś się od tego życia należy hihi :P ale powiem Ci, ze biorę tą macę i ashwagandhę i działa mi na libido dość, także bez starań nie wyobrażam sobie, najchętniej bym na męża zmolestowała ze 2 razy dziennie :P :D
    Zrób kochana jutro test, bo ja nie wytrzymam z ciekawości hehe :P 3-mam kciuki i wpadaj jutro z 2 kreskami :D :D :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 grudnia 2018, 23:03

    m3sxnafao0xnjr4b.png
  • iness00 Autorytet
    Postów: 577 404

    Wysłany: 29 grudnia 2018, 23:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina Nessa a to frania niedobra :/ No to kciuki za nastepny cykl i wizytę <3

    m3sxnafao0xnjr4b.png
  • Yoasia Koleżanka
    Postów: 162 19

    Wysłany: 29 grudnia 2018, 23:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iness00 wrote:
    Wiesz jestem podłamana ostatnimi wynikami , tą morfologią 0%, za to nie liczę na to, że się uda z takimi wynikami. Zresztą powiem Ci, że te zmiany, które mnie czekają od nowego roku trochę mi odwracają uwagę od starań (na szczęście), nie myślę już non stop o tych niepowodzeniach co miesiąc i mniej to przeżywam.
    Mnie by nie dało, nie zrobić testu po terminie :P Wiem wiem, działo się u was w tym cyklu, ale kto wie :D Po progesteronie powinien własnie w czasie przyjść okres, choć wiadomo że leki i stres swoje robią i też mogło to namieszać. Mnie ostatnio gin dał progesteron, zeby @ przyszła szybciej, ale przyszla jak zwykle w sumie, więc na mnie nie podziałało, no chyba, że wtedy przyszlaby @ jeszcze poźniej, tego nie wiem. Były staranka jasne, coś się od tego życia należy hihi :P ale powiem Ci, ze biorę tą macę i ashwagandhę i działa mi na libido dość, także bez starań nie wyobrażam sobie, najchętniej bym na męża zmolestowała ze 2 razy dziennie :P :D
    Zrób kochana jutro test, bo ja nie wytrzymam z ciekawości hehe :P 3-mam kciuki i wpadaj jutro z 2 kreskami :D :D :D


    Bardzo dobrze jest mieć jakąś rzecz do której możesz uciec podczas starań też bym chciała bo u mnie to źle wygląda ciągle nie daje mi to spokojnej głowy. Nie wiem poczekam chyba do poniedziałku dziś jest 16 dni fazy lutealnej czytałam że średnia to 12-16 dni od 18 można podejrzewać ciążę . Haha a mąż się nie da ? :D sama chyba muszę sobie tą ashwagandhe zamówić jak działa dobrze :p
    Postaram się jutro zrobić chyba że @ przyjdzie dziś w nocy . Chciałabym

    15 cs o pierwszego dzidziusia.
    Słabe nasienie- mała ilość.
    Nieregularne miesiączki - 5 cykl z clo.
  • iness00 Autorytet
    Postów: 577 404

    Wysłany: 29 grudnia 2018, 23:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoasia Mąż by się dał, nieraz rano przed pracą zdarza się, ale to szybki numerek bo nie ma czasu :P Ale nie możemy przesadzać bo powinniśmy co 2 dzień żeby plemniki dojrzały.
    Zaplanuj jakies zmiany na nowy rok, coś co lubisz robić, co Cię odpręża. Mnie odrywają krzyżowki, literaki na kompie i kolorowanki dla dorosłych te antystresowe, drobne elementy, precyzyjne, wychodzą piękne obrazy, polecam spróbuj ;) Trzeba się na tym skupić i za to to myślenie ulatnia się :) No i muzyka konkretna.
    Dziewczyny robią od 10tego, 12stego dnia, a po terminie to już wiesz tym bardziej albo w jedną albo w drugą stronę czekać ;) Oby nie przyszedł małpiszon.
    Uciekam, bo chcę jeszcze męża poużywać ;) Miłej nocki i owocnego poranku :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 grudnia 2018, 23:27

    m3sxnafao0xnjr4b.png
  • Paulina Nessa Autorytet
    Postów: 382 182

    Wysłany: 30 grudnia 2018, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ines u mnie chcica jest zawsze ogromna tuż po okresie. I wtedy też sluz jest, nawet płodny. A gdy owu to nie mam ochoty i mój przeważnie tez. Taki seks z przymusu to bezsensu. Wiec ostatnio 2-3 dni przed owu i 2-3 dni po owu serduszkowalismy (o ile jest bo monitoringu nie mialam). Wiec nie było szans na dzidzie.
    Ostatnio zauważyłam tez ze akurat w dni plodne nie mam tyle śluzu ile potrzeba. Gdyby nie zelik to byłoby kiepsko.

    Ten cykl ogólnie był dziwny: temp cały czas w okolicy 36,10. W drugiej fazie max 36,50. Okres zawsze mam na początku i końcu brązowy odcień a teraz żywa czerwień cały czas. 1 dc umieralam co też mi się nie zdarza. W tym cyklu zaczęłam brać olej z wiesiołka może to ma wpływ?

    Starania od sierpnia 2018, sierpień 2019 Medart
    32 lata

    Drożność i budowa macicy i jajników ok.
    Amh - 0,53 (stan na 2018) - raczej już niższe.
    FSH - waha się, przeważnie okolice 10 - 11.
    Hashimoto (bez leków, ustabilizowane)
    Mutacja MTHFR układ heterozygotyczny.
    Dieta bezglutenowa.

    Nasienie ok.

    - 1 iui - nieudane.

    - słaba odpowiedź jajników na stymulacje ivf,
    - 1 punkcja - 1 komórka - nieprawidłowa.
    - 2 punkcja - 2 komórki - obie nieprawidłowe.


    Pełna niepokoju. Pełna wiary.
  • Paulina Nessa Autorytet
    Postów: 382 182

    Wysłany: 30 grudnia 2018, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoasia daj znać jak tam ;)

    Ja też niestety nie umiem się od tego oderwać. W drugiej fazie cyklu moje myśli ciągle krążą wokół tego tematu.

    Nie widzę też żadnych nadzieji, że cokolwiek się zmieni od następnego roku. W każdej kwestii.

    Starania od sierpnia 2018, sierpień 2019 Medart
    32 lata

    Drożność i budowa macicy i jajników ok.
    Amh - 0,53 (stan na 2018) - raczej już niższe.
    FSH - waha się, przeważnie okolice 10 - 11.
    Hashimoto (bez leków, ustabilizowane)
    Mutacja MTHFR układ heterozygotyczny.
    Dieta bezglutenowa.

    Nasienie ok.

    - 1 iui - nieudane.

    - słaba odpowiedź jajników na stymulacje ivf,
    - 1 punkcja - 1 komórka - nieprawidłowa.
    - 2 punkcja - 2 komórki - obie nieprawidłowe.


    Pełna niepokoju. Pełna wiary.
  • MartitaS Autorytet
    Postów: 473 345

    Wysłany: 30 grudnia 2018, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina Nessa witaj w klubie ;) u mnie dzisiaj 2dc, też @ przyszła idealnie w 28dc. Czyli u mnie nie zadziałało to, że miesiąc urodzin, po hsg itd :) miał być piękny urodzinowy prezent, a tak muszę się z @ męczyć. Nowy cykl, nowy rok, nowe szanse :) wczoraj w szafce natknęłam się na mace i tak pomyślałam, żeby ją włączyć.
    Niech któraś odczaruje i przyjdzie z || :D Yoasia jesteś 1wsza w kolejce, trzymam mocno kciuki :D

    15.07.2020 ❤️ 37+0 ❤️ 2750g ❤️ 53cm ❤️ G ❤️
    16.02.2023 ❤️ 40+2 ❤️ 3740g ❤️ 56cm ❤️ Z ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 grudnia 2018, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Wam! Kiedyś kilka miesięcy temu pisałam na ovufriend ale po poronieniu zaprzestałam. Mogę do was dołączyć? ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 grudnia 2018, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Almond pamietam Cie duzo sily i spokoju Ci zycze.

    almond97 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 grudnia 2018, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikaa88 wrote:
    Almond pamietam Cie duzo sily i spokoju Ci zycze.
    Dziękuję. Miło, że ktoś mnie pamięta. :)

  • Yoasia Koleżanka
    Postów: 162 19

    Wysłany: 30 grudnia 2018, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haha u nas to samo i tak jak u Ciebie Paulina przed owulka i po może też jest wysokie libido a jak już owulacja przychodzi to ciezej może to wywołane jakims stresem przez te starania :D
    Iness właśnie nie dawno pobrałam sobie na tablet jakieś kolorowanki wlasnie małe części do kolorowania i powiem że pomogą to fakt ale też strasznie wciąga :D grasz na kompie też ? Co do postanowień noworocznych to chcemy z mężem wziąć się od stycznia za siebie , będziemy chodzic na basen 3 razy w tygodniu może to też trochę pomoże.
    Teraz tak czytałam o tym progesteronie to może powinnam go odłożyć ? Chociaż lekarz nie zalecał , sama nie wiem dalej nie zrobiłam testu czekam do jutra wszystko się okaże.
    Paulina Nessa możliwe każdy organizm inaczej reaguje , czytałam i dziewczyny różnie znosiły po wiesiolku wlasnie nie wszystkie mogą go brać bo źle się czują. Mi np chyba wgl nie pomaga nie widzę zmian po nim zadnych.
    MartitaS tak bardzo bym chciała żeby tak się stało :)
    Witaj almond97! :)

    15 cs o pierwszego dzidziusia.
    Słabe nasienie- mała ilość.
    Nieregularne miesiączki - 5 cykl z clo.
‹‹ 561 562 563 564 565 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ