X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starając się o pierwsze dziecko
Odpowiedz

Starając się o pierwsze dziecko

Oceń ten wątek:
  • Oda_33 Autorytet
    Postów: 1355 257

    Wysłany: 20 czerwca 2017, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marudaruda wrote:
    Oda_33, najgorsze, że z czwartku na piątek Małża nie będzie, musi wyjechać :( :( :( Normalnie się chyba zabiję jak to wyjdzie wtedy! Wolałabym, żeby to była niedziela :D Będę robić chyba codziennie, bo pęknę z ciekawości.

    Czasami owu przychodzi późno, a może lepiej i żeby przyszła @, a potem nowy cykl będzie piękniejszy :)

    Plemniki są w stanie podobno nawet 5 dni przezimować czekając na jajo, albo może jutro zaszalejcie, albo w czwartek przed wyjazdem :D

    SanKwt miałam kupić dziś te testy i taka była kolejka, a mi tak było duszno i czułam, że @ się zaczyna, że wróciłam do domu. Teraz żałuję, może jutro kupię. Ale na pewno przydadzą się na następny cykl :)

    * hormony w normie
    * naturalna owulacja
    * badanie drożności - wrzesień 2017
    * słabe wyniki nasienia
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 czerwca 2017, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 listopada 2017, 15:09

    Marudaruda lubi tę wiadomość

  • Marudaruda Autorytet
    Postów: 833 274

    Wysłany: 20 czerwca 2017, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oda_33 wrote:
    Plemniki są w stanie podobno nawet 5 dni przezimować czekając na jajo, albo może jutro zaszalejcie, albo w czwartek przed wyjazdem :D

    SanKwt miałam kupić dziś te testy i taka była kolejka, a mi tak było duszno i czułam, że @ się zaczyna, że wróciłam do domu. Teraz żałuję, może jutro kupię. Ale na pewno przydadzą się na następny cykl :)

    Codziennie lepiej nie?

    "Nie ma nic gorszego niż człowiek, który się czegoś spodziewa… I którego nic nie spotyka."...

    PCOS, ↑ testosteron.
  • Marudaruda Autorytet
    Postów: 833 274

    Wysłany: 20 czerwca 2017, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anet_86 wrote:
    W sumie to podsunęłyście mi pomysł z tymi testami. Gin powiedział, że pęknie środa/czwartek, może tez kupię, zobaczę co one na to :)

    Ja zachęcam i trzymam kciuki :)

    "Nie ma nic gorszego niż człowiek, który się czegoś spodziewa… I którego nic nie spotyka."...

    PCOS, ↑ testosteron.
  • Oda_33 Autorytet
    Postów: 1355 257

    Wysłany: 20 czerwca 2017, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marudaruda wrote:
    Codziennie lepiej nie?
    Podobno co 2 dzień najlepiej, żeby zdążyły się naładować magazynki naszych panów.
    Mi gin mówia nawet ze 2-3 dni będzie OK.
    Chociaż jak codziennie próbujecie to nie znaczy, że się nie uda, szczególnie jak jest to po jakiejś przerwie.

    Marudaruda lubi tę wiadomość

    * hormony w normie
    * naturalna owulacja
    * badanie drożności - wrzesień 2017
    * słabe wyniki nasienia
  • Marudaruda Autorytet
    Postów: 833 274

    Wysłany: 20 czerwca 2017, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie sobie skojarzyłam, że przestał mnie boleć jajnik. Nic nie czuję... I tak sobie myślę... Ten spadek temperatury rano, te bóle dzisiaj, ten śluz - może to dzisiaj???

    "Nie ma nic gorszego niż człowiek, który się czegoś spodziewa… I którego nic nie spotyka."...

    PCOS, ↑ testosteron.
  • Oda_33 Autorytet
    Postów: 1355 257

    Wysłany: 20 czerwca 2017, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anet_86 wrote:
    W sumie to podsunęłyście mi pomysł z tymi testami. Gin powiedział, że pęknie środa/czwartek, może tez kupię, zobaczę co one na to :)

    Na penwo nie zaszkodzą :) Dawaj znać, czy się pokryło z przeidywaną owulką

    * hormony w normie
    * naturalna owulacja
    * badanie drożności - wrzesień 2017
    * słabe wyniki nasienia
  • Marudaruda Autorytet
    Postów: 833 274

    Wysłany: 20 czerwca 2017, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oda_33 wrote:
    Podobno co 2 dzień najlepiej, żeby zdążyły się naładować magazynki naszych panów.
    Mi gin mówia nawet ze 2-3 dni będzie OK.
    Chociaż jak codziennie próbujecie to nie znaczy, że się nie uda, szczególnie jak jest to po jakiejś przerwie.

    Pomyślę, a może po prostu samo wyjdzie ;) Tak pewnie najlepiej.

    "Nie ma nic gorszego niż człowiek, który się czegoś spodziewa… I którego nic nie spotyka."...

    PCOS, ↑ testosteron.
  • Oda_33 Autorytet
    Postów: 1355 257

    Wysłany: 20 czerwca 2017, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spontaniczność i nieplanowanie na pewno będzie lepsze, wyłącz myślenie o dziecku :) o ile się da!

    * hormony w normie
    * naturalna owulacja
    * badanie drożności - wrzesień 2017
    * słabe wyniki nasienia
  • SanKwt Autorytet
    Postów: 850 221

    Wysłany: 20 czerwca 2017, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pomozcie szyjka macicy skierowana ku kosci krzyzowej co to oznaczs?

    xnw4dqk3jk6esv7t.png
  • Klayd Przyjaciółka
    Postów: 80 25

    Wysłany: 20 czerwca 2017, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SanKwt wrote:
    Pomozcie szyjka macicy skierowana ku kosci krzyzowej co to oznaczs?

    Według "podręcznika" kierunek nie ma szczególnego znaczenia, jedynie czy jest "wysoko", czy "nisko" oraz czy w dotyku jest jak "koniec nosa", czy raczej jak "warga". Mi to wystarczyło, żeby co nie co określić ;)

    Starając się o pierwsze dziecko - nasze terminy: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1mSYxN1-UHM0M37r-MnKvH86EgRGhdgGhgYYWaRGE67A/edit?usp=sharing
  • SanKwt Autorytet
    Postów: 850 221

    Wysłany: 20 czerwca 2017, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klayd wrote:
    Według "podręcznika" kierunek nie ma szczególnego znaczenia, jedynie czy jest "wysoko", czy "nisko" oraz czy w dotyku jest jak "koniec nosa", czy raczej jak "warga". Mi to wystarczyło, żeby co nie co określić ;)
    Ja juz sie naczytalam o kakims tygoledziu;) ale nie czytam dalej bo ja jak juz cos czytam to to mam;) hehe wiec luzik. Jak wpisalam to haslo w google wiekszosc postow byla porod i podług wiec nawet nie klikalam;) dzieki

    xnw4dqk3jk6esv7t.png
  • Klayd Przyjaciółka
    Postów: 80 25

    Wysłany: 20 czerwca 2017, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze! Chciałam zrobić zdjęcia fragmentu książki i spostrzegłam się, że zostawiłam telefon w pracy :( wr.... Jutro wrzucę ;)

    Starając się o pierwsze dziecko - nasze terminy: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1mSYxN1-UHM0M37r-MnKvH86EgRGhdgGhgYYWaRGE67A/edit?usp=sharing
  • SanKwt Autorytet
    Postów: 850 221

    Wysłany: 20 czerwca 2017, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klayd wrote:
    Kurcze! Chciałam zrobić zdjęcia fragmentu książki i spostrzegłam się, że zostawiłam telefon w pracy :( wr.... Jutro wrzucę ;)
    Oj wiem coz to za uczucie;) wiele razy zamknelam tel po uruchonieniu alarmu ;)

    xnw4dqk3jk6esv7t.png
  • Oda_33 Autorytet
    Postów: 1355 257

    Wysłany: 20 czerwca 2017, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SanKwt wrote:
    Ja juz sie naczytalam o kakims tygoledziu;) ale nie czytam dalej bo ja jak juz cos czytam to to mam;) hehe wiec luzik. Jak wpisalam to haslo w google wiekszosc postow byla porod i podług wiec nawet nie klikalam;) dzieki

    To chyba wyszłoby Ci na USG, więc spokojnie :) A zamkniętą masz szyjkę? Ja wszystko rozumiem, ale dzisiaj rano mialam twardą, zakniętą wsyoko, w dzień miekką i nisko, teraz znowy twarda. Naprawdę nie nadążam...

    Ale walczę dzielnie z uczeniem się badania szyjki :)

    Tymczasem odpalam film z ukochanym mężem i życzę Wam dobrej nocy!

    * hormony w normie
    * naturalna owulacja
    * badanie drożności - wrzesień 2017
    * słabe wyniki nasienia
  • Agu90 Przyjaciółka
    Postów: 200 44

    Wysłany: 20 czerwca 2017, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klayd wrote:
    Czy są tutaj pozostałe dziewczyny z naszej tabelki? Proszę się tutaj zaraz zameldować co u której słychać ;)
    Melduje się, ale szczerze mówiąc mam jakieś chwilowe załamanie i szkoda gadać.
    Udało mi się za to nadrobić to co Wy pisałyście, wszystko przeczytałam i każdej z osobna życzę owocnego cyklu :*

    p19us65g7l1efcda.png
  • SanKwt Autorytet
    Postów: 850 221

    Wysłany: 20 czerwca 2017, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oda_33 wrote:
    To chyba wyszłoby Ci na USG, więc spokojnie :) A zamkniętą masz szyjkę? Ja wszystko rozumiem, ale dzisiaj rano mialam twardą, zakniętą wsyoko, w dzień miekką i nisko, teraz znowy twarda. Naprawdę nie nadążam...

    Ale walczę dzielnie z uczeniem się badania szyjki :)

    Tymczasem odpalam film z ukochanym mężem i życzę Wam dobrej nocy!
    Moja jest dzis srednio wysoko srednio miekka i otwarta. Musisz badac ja zawsze o tej samej porze bo w ciagu dnia jej polozenie sie zmienia. Albo na kucka albo na stojaco z noga zalozona na wanne jedno z dwóch pozycji pozycji.

    xnw4dqk3jk6esv7t.png
  • ula87 Przyjaciółka
    Postów: 131 35

    Wysłany: 21 czerwca 2017, 01:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    welonka wrote:
    Ula ja zauważyłam ze po clo i duphaston w ciagu dwóch miesięcy przybrałam 2kg .


    No wlasnie;/ Myslalam ze moze ja cos wymyslam, ale tak jak wspomnialam nie objadam sie , zreszta nigdy tak nie robilam itd a tu taki zonk. Wagi nie uzywam :P ale czuje po sobie, po ubraniach, zle sie czuje;/

    Ciaza ! <3
    Zaczynamy kolejny cykl clo+duphaston
    Miesiączki regularne
    Podwyższona prl ze względu na drobnopecherzyki
    Owulacja naturalna i stumlowana jest
    Tsh w normie
    Nasienie ok , z podwyższona lepkościa
    Jajowód lewy +/-, prawy +
  • ula87 Przyjaciółka
    Postów: 131 35

    Wysłany: 21 czerwca 2017, 01:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rossetia wrote:
    Ula ja brałam wszystko to co piszesz. Oczywiście, że przytyłam. Jedząc tyle samo przytyłam w krótkim czasie 7 kg. Po prostu codziennie jak stawałam na wagę to było coraz więcej i więcej... można się załamać.
    Euthyrox biorę codziennie od bardzo dawna już. Duphaston praktycznie też, bo bez niego mam nieregularne @. Teraz łykam metforminę i waga stoi w miejscu już kilka m-cy, także cieszę się, że przynajmniej nie idzie w górę.

    Powiem Ci, że ja mimo, że nie jestem gruba, to też źle się czuję w swojej skórze. Nigdy tyle nie ważyłam, a wręcz kiedyś to byłam bardzo chuda, nawet podejrzewali u mnie anoreksję..później na studiach zaczęłam trochę tyć i tak stopniowo, powoli waga szła w górę. :(

    Przy PCOS w ogóle jest trudno schudnąć, wszystko pod górkę..jeden nie ma nic, a drugiego czepia się wszystko.


    ehhh no wlasnie;/. Ja raz w swoim zyciu mialam epizod ze wazylam 56 kg (wzrost 169 cm) , a tak ogolnie to 62-63 kg, a teraz 72;/...nie przytyalam tyle od niedawna, ale odkad zaczelam brac jakie kolwiek tabletki a to wczesniej bromergon, dostinex itd teraz te wspomagacze to masakra jest;/

    Ciaza ! <3
    Zaczynamy kolejny cykl clo+duphaston
    Miesiączki regularne
    Podwyższona prl ze względu na drobnopecherzyki
    Owulacja naturalna i stumlowana jest
    Tsh w normie
    Nasienie ok , z podwyższona lepkościa
    Jajowód lewy +/-, prawy +
  • Rossetia Autorytet
    Postów: 1511 2581

    Wysłany: 21 czerwca 2017, 07:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SanKwt wrote:
    Mnie wczoraj jak jajnik bolal oczywiacie po zrobueniu testu owu;) ah ta psychika;)
    Test owu znow dzis powytywny;) ale serduszkowanie bylo wcziraj wiec dzis niech zolniezyki siw naladuja;)

    Rossetia dzieki za pamiec , jakos sie uklada powoli. Mama miala usg jamy brzusznej, powiększona watroba , dostala dietę, leki na anemie i za miesiac badania musi powturzyc znow.

    Milego dalszego dnia;)

    Ach...to tak zawsze jest...jak mi się spóźnia @ i jak zrobię test (oczywiście negatywny) to zaraz dostaję @, tak jakby psychika już się dowiedziała, że to nie ciąża i przychodzi @, a jakbym testu nie zrobiła to bym dalej @ nie dostała pewnie... jednak może coś w tym jest ;)

    Niech się ładują i dzisiaj do dzieła <3

    Dzielna mama! Mam nadzieję, że za m-c badania wyjdą pozytywne.

    Oda_33 lubi tę wiadomość

    age.png

    33 lata, PCOS, brak owulacji, niedoczynność tarczycy, mutacja PAI-1 homo

    Klinika Bocian Białystok
    Transfer 12.09.2017 beta <0,1
    Transfer 09.12.2017 beta <0,1
    Transfer 06.11.2018 beta <0,1

    Klinika OVIklinika Warszawa ❄️❄️❄️❄️
    Transfer 17.09.21 (blastka 3BC)
    5dpt -beta 14, 7dpt- beta 55, 10dpt-beta 254,
    12dpt-beta 554, 14dpt-beta 958, 18dpt-beta 3104, 6tc*

    Transfer 23.02.22 (blastka 3AB)
    5dpt- beta 8, prog. 51,60, 7dpt- beta 37, 9dpt- beta 100, 12dpt- beta 357, prog. 39, 14dpt- beta 605,
    16dpt- beta 1148, prog. 24, 21dpt- beta 5075, prog. 32, 27dpt- beta 22031, prog. 28
    6+6 - CRL 0,76 cm, FHR 116
    8+6 - CRL 2,13 cm, FHR 180
    10+5 - CRL 3,8 cm, FHR 178
    12+5 - CRL 6,2 cm, FHR 173
    17+3 - 170 g, dziewczynka
    22+3 - 600 g
    28+4 - 1222 g
    32+3 - 1850 g
    34+4 - 2090 g
    37+0 - 2800 g
    38+3 - 3000 g
    40+1 - 3030 g, 57 cm
‹‹ 75 76 77 78 79 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ