X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starając się o pierwsze dziecko
Odpowiedz

Starając się o pierwsze dziecko

Oceń ten wątek:
  • Oda_33 Autorytet
    Postów: 1355 257

    Wysłany: 21 czerwca 2017, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Catrina wrote:
    Witam serdecznie. Bardzo proszę o pomoc w interpretacji wyniku, wizytę u lekarza mam za miesiąc, a nie wiem czy w tym przypadku powinniśmy kontynuować starania o ciążę..
    Odkąd pamiętam moje miesiączki były nieregularne, często sztucznie wywoływane i zatrzymywane, a gdy ich nie było występowało plamienie. Codziennie przez kilka miesięcy nawet. Okazało się, że mam niedoczynność i pcos. Obecnie biorę Femoston i Euthyrox 25 i 50 na zmianę.
    Na kolejnej wizycie wykryto polip i zlecono abrazję kanału szyjki oraz jamy macicy. Oto wynik:
    17/1327 polip: Polip mieszany
    17/38 Wyskrobiny z jamy macicy: Endometrium proliferacyjne, drobne strzępki błony śluzowej kanału szyjki macicy w stanie przewlekłego zapalenia oraz fragmenty mięśniówki gładkokomórkowej.
    Z góry dziękuję za pomoc.
    Nigdy nie byłam w ciązy. Mam 30 lat.

    Przepraszam. nie jestem w stanie pomóc :(

    * hormony w normie
    * naturalna owulacja
    * badanie drożności - wrzesień 2017
    * słabe wyniki nasienia
  • Oda_33 Autorytet
    Postów: 1355 257

    Wysłany: 21 czerwca 2017, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rossetia wrote:
    Witaj Domka! :)

    Wydaje mi się, że ponad pół roku to wcale nie jest za wcześnie (biorąc pod uwagę dzisiejsze czasy i fakt, że tyle kobiet ma problem z poczęciem).
    Spróbuj może do innego lekarza. Zawsze możesz troszkę zaokrąglić i powiedzieć, że prawie rok się staracie (inaczej brzmi) ;) ;)
    Dużą dawkę przyjmujesz Euthyroxu, jaki masz wynik TSH?
    Rozumiem, że nie miałaś nigdy robionego minitoringu, bo dopiero zaczynasz przygodę z lekarzami?
    Nieregularne @ mogą być przyczyną policystycznych jajników, a co za tym idzie problemy z owulacją. (nie mówię oczywiście, że tak jest) dlatego naprawę radziłabym Ci zmianę lekarza i monitoring cyklu.

    Pozdrawiam Cię również ;)

    Kochana co to znaczy nieregularne cykle przy PCOS? Ja mam rozstrzal 27-37 dni i podobno to są regularne cykle, bo wahania od średniej nie są dłuższe niż 2 tygodnie. To prawda?

    * hormony w normie
    * naturalna owulacja
    * badanie drożności - wrzesień 2017
    * słabe wyniki nasienia
  • Rossetia Autorytet
    Postów: 1511 2581

    Wysłany: 21 czerwca 2017, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Regularne tzn., że niektóre dziewczyny mają @ jak w zegarku, powiedzmy cykle 28 dniowe i wiedzą kiedy dostaną @, bo zawsze mają te 28dc. Oczywiście może być +/- jakieś np. 2-3 dni różnicy.
    10 d tak jak w Twoim przypadku to moim zdaniem dość spora różnica.
    Nie znam się na tyle żeby Ci to potwierdzić na 100%, aczkolwiek mi zawsze lekarze potwierdzali, że mam nieregularne i zapewne mam PCOS (a mam w przedziale od 22 do nawet 34 dni).

    Pytałam wcześniej Cię o Dostinex, na co go stosujesz? Pewnie nie zauważyłaś ;) ;) ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 czerwca 2017, 15:29

    age.png

    33 lata, PCOS, brak owulacji, niedoczynność tarczycy, mutacja PAI-1 homo

    Klinika Bocian Białystok
    Transfer 12.09.2017 beta <0,1
    Transfer 09.12.2017 beta <0,1
    Transfer 06.11.2018 beta <0,1

    Klinika OVIklinika Warszawa ❄️❄️❄️❄️
    Transfer 17.09.21 (blastka 3BC)
    5dpt -beta 14, 7dpt- beta 55, 10dpt-beta 254,
    12dpt-beta 554, 14dpt-beta 958, 18dpt-beta 3104, 6tc*

    Transfer 23.02.22 (blastka 3AB)
    5dpt- beta 8, prog. 51,60, 7dpt- beta 37, 9dpt- beta 100, 12dpt- beta 357, prog. 39, 14dpt- beta 605,
    16dpt- beta 1148, prog. 24, 21dpt- beta 5075, prog. 32, 27dpt- beta 22031, prog. 28
    6+6 - CRL 0,76 cm, FHR 116
    8+6 - CRL 2,13 cm, FHR 180
    10+5 - CRL 3,8 cm, FHR 178
    12+5 - CRL 6,2 cm, FHR 173
    17+3 - 170 g, dziewczynka
    22+3 - 600 g
    28+4 - 1222 g
    32+3 - 1850 g
    34+4 - 2090 g
    37+0 - 2800 g
    38+3 - 3000 g
    40+1 - 3030 g, 57 cm
  • Rossetia Autorytet
    Postów: 1511 2581

    Wysłany: 21 czerwca 2017, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny!!! Za każdym razem jak chcę napisać NIEREGULARNE to piszę niereguRaLne i muszę poprawiać :D haha

    Czy któraś z Was też tak ma, czy tylko ze mnie taki jełop? :D :P ;)

    Marudaruda, Parsleyek lubią tę wiadomość

    age.png

    33 lata, PCOS, brak owulacji, niedoczynność tarczycy, mutacja PAI-1 homo

    Klinika Bocian Białystok
    Transfer 12.09.2017 beta <0,1
    Transfer 09.12.2017 beta <0,1
    Transfer 06.11.2018 beta <0,1

    Klinika OVIklinika Warszawa ❄️❄️❄️❄️
    Transfer 17.09.21 (blastka 3BC)
    5dpt -beta 14, 7dpt- beta 55, 10dpt-beta 254,
    12dpt-beta 554, 14dpt-beta 958, 18dpt-beta 3104, 6tc*

    Transfer 23.02.22 (blastka 3AB)
    5dpt- beta 8, prog. 51,60, 7dpt- beta 37, 9dpt- beta 100, 12dpt- beta 357, prog. 39, 14dpt- beta 605,
    16dpt- beta 1148, prog. 24, 21dpt- beta 5075, prog. 32, 27dpt- beta 22031, prog. 28
    6+6 - CRL 0,76 cm, FHR 116
    8+6 - CRL 2,13 cm, FHR 180
    10+5 - CRL 3,8 cm, FHR 178
    12+5 - CRL 6,2 cm, FHR 173
    17+3 - 170 g, dziewczynka
    22+3 - 600 g
    28+4 - 1222 g
    32+3 - 1850 g
    34+4 - 2090 g
    37+0 - 2800 g
    38+3 - 3000 g
    40+1 - 3030 g, 57 cm
  • Oda_33 Autorytet
    Postów: 1355 257

    Wysłany: 21 czerwca 2017, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haha, nie wiem, ja takie literowki strzelam ze sie nie przejmuj :)

    Tak - pytania o Dostinex nie widzialam. Biore go na prolaktyne, podstawowa wyszla w normie, ale po obciazeniu za wysoka.

    Co do PCOS - pisalam juz chyba, ze u mnie tez podejrzewala gin to, ale hormony wyszly Ok i usg tez ok (a wczesniej mialam mnostwo pecherzykow dookola jajnika).

    Zobaczymy za 2 mc kolejne usg, bo w koncu bede miala monitoring :)

    * hormony w normie
    * naturalna owulacja
    * badanie drożności - wrzesień 2017
    * słabe wyniki nasienia
  • Monte Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 21 czerwca 2017, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, życzę wszystkim powodzenia i trzymam kciuki! Może wiecie coś na temat prolaktyny ?
    W 9 dniu cyklu moja prolaktyna wyniosła 27,82 ng/ml natomiast po obciążeniu 47,09 ng/ml. Czy z takim wynikiem powinnam zgłosić się do lekarza? Czy poziom prolaktyny został znacznie przekroczony?

  • Oda_33 Autorytet
    Postów: 1355 257

    Wysłany: 21 czerwca 2017, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monte wrote:
    Hej, życzę wszystkim powodzenia i trzymam kciuki! Może wiecie coś na temat prolaktyny ?
    W 9 dniu cyklu moja prolaktyna wyniosła 27,82 ng/ml natomiast po obciążeniu 47,09 ng/ml. Czy z takim wynikiem powinnam zgłosić się do lekarza? Czy poziom prolaktyny został znacznie przekroczony?

    Hej, a jakie masz normy podane?

    Prolaktyna po obciążeniu powinna zwiększyć się maks. 5 razy. U Ciebie wzrosła niecałe 2 razy z tego co piszesz, więc wygląda OK

    Monte lubi tę wiadomość

    * hormony w normie
    * naturalna owulacja
    * badanie drożności - wrzesień 2017
    * słabe wyniki nasienia
  • ula87 Przyjaciółka
    Postów: 131 35

    Wysłany: 21 czerwca 2017, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Catrina wrote:
    Witam serdecznie. Bardzo proszę o pomoc w interpretacji wyniku, wizytę u lekarza mam za miesiąc, a nie wiem czy w tym przypadku powinniśmy kontynuować starania o ciążę..
    Odkąd pamiętam moje miesiączki były nieregularne, często sztucznie wywoływane i zatrzymywane, a gdy ich nie było występowało plamienie. Codziennie przez kilka miesięcy nawet. Okazało się, że mam niedoczynność i pcos. Obecnie biorę Femoston i Euthyrox 25 i 50 na zmianę.
    Na kolejnej wizycie wykryto polip i zlecono abrazję kanału szyjki oraz jamy macicy. Oto wynik:
    17/1327 polip: Polip mieszany
    17/38 Wyskrobiny z jamy macicy: Endometrium proliferacyjne, drobne strzępki błony śluzowej kanału szyjki macicy w stanie przewlekłego zapalenia oraz fragmenty mięśniówki gładkokomórkowej.
    Z góry dziękuję za pomoc.
    Nigdy nie byłam w ciązy. Mam 30 lat.


    Hej :) ja już dwa razy mialam usuwane polipy na szyjce i macicy;/ Niestety lubia się odnawiac. Wrrr
    Co do wyników histopatlogicznych z polipa to na wstepie musze Ci powiedziec, że baaaaaardzo rzadko polipy ulegają zezłośliwieniu. Z początkowego tekstu wyniku nie stwierdza się nic złego (też taki opis mialam) natomiast nie wiem co to jest "fragmenty mięsniowki gladkokomorkowej", ale tak jak wspomnialam wczesniej bardzo rzadko polip to coś rakowego. Bodajże statystyki mówią, że to jest w granicach 1-3 %.
    Także myśle ze nie masz co sie przejmować i spokojnie czekać na wizyte:)

    Ciaza ! <3
    Zaczynamy kolejny cykl clo+duphaston
    Miesiączki regularne
    Podwyższona prl ze względu na drobnopecherzyki
    Owulacja naturalna i stumlowana jest
    Tsh w normie
    Nasienie ok , z podwyższona lepkościa
    Jajowód lewy +/-, prawy +
  • Marudaruda Autorytet
    Postów: 833 274

    Wysłany: 21 czerwca 2017, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, ahoj, czołem - właśnie Was nadrobiłam :)

    Widzę, że z tego naszego grona to chyba ja tylko zostałam taka "starająca się na już" ;) Dzisiaj czuję się ok, chociaż w ciągu dnia strasznie znowu kłuł mnie prawy jajnik. Temperatura oczywiście jeszcze bardziej spadła zamiast wzrosnąć... :D A test owu taki sam wyszedł jak wczoraj. Dobrze, że nie jaśniejszy :P Wydaje mi się, że szyjka jest wyżej niż była, więc pozostaje mi się modlić żeby to nie było z czwartku na piątek :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 czerwca 2017, 16:37

    "Nie ma nic gorszego niż człowiek, który się czegoś spodziewa… I którego nic nie spotyka."...

    PCOS, ↑ testosteron.
  • ula87 Przyjaciółka
    Postów: 131 35

    Wysłany: 21 czerwca 2017, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domka92 wrote:
    Cześć, cześć ;) Witam wszystkich i piszę, ponieważ od jakiegoś czasu tzn. od ponad pół roku staramy się z partnerem o dziecko, byłam ostatnio u ginekologa ale usłyszałam że jest to jeszcze za krotki okres żeby się przejmować i robić jakiekolwiek badania. Co Wy o tym myślicie? Czy faktycznie tak jest? Naczytałam się już na forach, że przyczyną może być niedoczynność tarczycy którą leczę, przyjmuję euthyrox 100, warto czekać czy warto zmienić lekarza i zrobić jakieś badania? Dodam jeszcze że miesiączki mam bardzo nieregularne, ostatnio cykl trwał 45 dni, ale usłyszałam informację od ginekologa że u młodych kobiet tak często się zdarza i jest to normalna rzecz, którą nie należy się przejmować. Pozdrawiam Was wszystkie i czekam na wszelkie rady! ;D

    Witaj :)
    Kiedy po raz pierwszy pojawilam sie u nowego ginekologa celem sprawdzenia mnie:P przed ciaza, gdzie staralismy sie z mężem tak na poważnie może z 4 miesiące, też na ściemnialam lekarzowi , że to około 9 miesiecy. Zlecił mi badania jak i męzowi. Po analizie wyników powiedział " To co bierzemy się za Ciebie i staramy się o ciąze?":D.
    Ja trafiłam do obecnego mojego ginekologa z polecenia koleżanki, która na tych lekach co ja zaszła w pierwszym cyklu, wiedziałam , że On nie każe czekac dlatego mogłam na Nim polegac :)
    Także czasmai mozna pościemniać:P
    No chyba, że stwierdził, ze masz 25 lat (tak wywnioskowałam z nicku:P (?)) to masz czas, bo ja to już 30 lat na karku a Mąż 35

    Ciaza ! <3
    Zaczynamy kolejny cykl clo+duphaston
    Miesiączki regularne
    Podwyższona prl ze względu na drobnopecherzyki
    Owulacja naturalna i stumlowana jest
    Tsh w normie
    Nasienie ok , z podwyższona lepkościa
    Jajowód lewy +/-, prawy +
  • Oda_33 Autorytet
    Postów: 1355 257

    Wysłany: 21 czerwca 2017, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ciągle czekam na @ więc nie mam co się starać niestety, ale Wam kibicuję!!

    * hormony w normie
    * naturalna owulacja
    * badanie drożności - wrzesień 2017
    * słabe wyniki nasienia
  • Marudaruda Autorytet
    Postów: 833 274

    Wysłany: 21 czerwca 2017, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oda_33 wrote:
    Ja ciągle czekam na @ więc nie mam co się starać niestety, ale Wam kibicuję!!

    Kurde, może lepiej nie czekać to sama przyjdzie? Albo wybierz się na basen, może pokrzyżuje Ci plany? :D

    "Nie ma nic gorszego niż człowiek, który się czegoś spodziewa… I którego nic nie spotyka."...

    PCOS, ↑ testosteron.
  • Oda_33 Autorytet
    Postów: 1355 257

    Wysłany: 21 czerwca 2017, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haha, na basenie byłam ostatnio 15 lat temu :)
    Nie czekam na nią w sensie, że jej wypatruje, nie mam czasu, mam nawał pracy, bo zdalnie muszę nadrabiać, tylko mówię. że ja ze staraniami jeszcze nie startuję bo utknęłam w starym cyklu :)

    * hormony w normie
    * naturalna owulacja
    * badanie drożności - wrzesień 2017
    * słabe wyniki nasienia
  • Marudaruda Autorytet
    Postów: 833 274

    Wysłany: 21 czerwca 2017, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ach, bo ja to już się pogubiłam, każda z nas ma inną historię. A ja wcinam wiesiołka i czekam na + test owu...

    "Nie ma nic gorszego niż człowiek, który się czegoś spodziewa… I którego nic nie spotyka."...

    PCOS, ↑ testosteron.
  • ula87 Przyjaciółka
    Postów: 131 35

    Wysłany: 21 czerwca 2017, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monte wrote:
    Hej, życzę wszystkim powodzenia i trzymam kciuki! Może wiecie coś na temat prolaktyny ?
    W 9 dniu cyklu moja prolaktyna wyniosła 27,82 ng/ml natomiast po obciążeniu 47,09 ng/ml. Czy z takim wynikiem powinnam zgłosić się do lekarza? Czy poziom prolaktyny został znacznie przekroczony?


    Hej:)

    Poziomiu prolaktyny nie masz zbyt przekroczonego, choć mówi się ze dla przyszłej ciązy to powinna być połowa przedziału laboratoryjnego. Po obciążeniu mało Ci wzrosła (ja mialam 3 razy wieksza , ale wyjściowa około 50 ), przy hiperprolaktynemi to jest powyżej 5-6 razy. Takze mysle ze jest OK.
    A badałas poziom prl ze wzgledu na? Masz problemy z zajściem w ciąze?
    Bo ja pomimo podwyższenia prl, miałam owulację i regularne cykle , leki nie pomagały, miałam RM-wszystko okey wiec leki odstawione, bo prawdopodobie to tzw prl zwiazana, czyli taka ktora jest w organizmie, nie powodujeszkod a wyniki laboratoryjne wskazuja na jej wysokie stezenie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 czerwca 2017, 16:48

    Ciaza ! <3
    Zaczynamy kolejny cykl clo+duphaston
    Miesiączki regularne
    Podwyższona prl ze względu na drobnopecherzyki
    Owulacja naturalna i stumlowana jest
    Tsh w normie
    Nasienie ok , z podwyższona lepkościa
    Jajowód lewy +/-, prawy +
  • Catrina Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 21 czerwca 2017, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ula87 wrote:
    Hej :) ja już dwa razy mialam usuwane polipy na szyjce i macicy;/ Niestety lubia się odnawiac. Wrrr
    Co do wyników histopatlogicznych z polipa to na wstepie musze Ci powiedziec, że baaaaaardzo rzadko polipy ulegają zezłośliwieniu. Z początkowego tekstu wyniku nie stwierdza się nic złego (też taki opis mialam) natomiast nie wiem co to jest "fragmenty mięsniowki gladkokomorkowej", ale tak jak wspomnialam wczesniej bardzo rzadko polip to coś rakowego. Bodajże statystyki mówią, że to jest w granicach 1-3 %.
    Także myśle ze nie masz co sie przejmować i spokojnie czekać na wizyte:)

    Dziękuję za odpowiedź :)
    Z tego co wyczytałam (google :D) to ta "mięśniówka gładkokomórkowa" jest łagodym nowotworem. Nie wiem tylko czy jeszcze tam jest i czy trzeba jakoś to usunąć no i to przewlekłe zapalenie.. czy to się jakoś leczy, antybiotykiem? Czy miałoby wpływ na zajście w ciążę lub ewentualny płód? Masakra.. gdybym wiedziała, że będzie tak ciężko, poszłabym na ginekologię :D

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 czerwca 2017, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 listopada 2017, 15:10

  • Oda_33 Autorytet
    Postów: 1355 257

    Wysłany: 21 czerwca 2017, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anet_86 wrote:
    Cześć,
    dorzucę coś od siebie :) Mało oryginalna będę, ale zgodzę się z przedmówczyniami, że badania nie zaszkodzą, robić na własną rękę albo prosić o skierowanie. Jeśli masz 25 lat, to faktycznie wszystko jeszcze przed Tobą, ale skoro masz już jakieś problemy ze zdrowiem, to nie trać czasu. Czy gin zrobił Tobie usg?

    I jeszcze coś o mnie. Tempka dziś podrygnęła, więc nie odpuściłam mężowii przed pracą zaciągnęłam do łóżka :) testów owu zapomniałam kupić, więc odpuszczam je w tym cyklu. Zobaczymy jak się sytuacja rozwinie :)

    To trzymam kciuki, żeby testy owulacyjne już nie były potrzebne! :-)

    Ja też miałam kupić, ale dzisiaj nie wychodzę z domu. W sobotę mam wesele, kawał jazdy samochodem, muszę wydobrzeć.

    ula87 lubi tę wiadomość

    * hormony w normie
    * naturalna owulacja
    * badanie drożności - wrzesień 2017
    * słabe wyniki nasienia
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 czerwca 2017, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 listopada 2017, 15:10

    ula87 lubi tę wiadomość

  • Oda_33 Autorytet
    Postów: 1355 257

    Wysłany: 21 czerwca 2017, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam zamiar!! :) Może już @ nadejdzie, to też będę się lepiej czuła, bo teraz jestem taka ociężała, brzuch mam jak w 5. ciąży :p ale na szczęście na wadze tyle samo! :))

    ula87 lubi tę wiadomość

    * hormony w normie
    * naturalna owulacja
    * badanie drożności - wrzesień 2017
    * słabe wyniki nasienia
‹‹ 77 78 79 80 81 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ