Nie przegap okazji!

Aktywuj abonament Premium w OvuFriend od dziś do 30 listopada a otrzymasz od nas prezent:

Skorzystaj z okazji i wypróbuj nasze nowości - jesteśmy przekonani, że Ci się spodoba! W każdym momencie możesz zrezygnować.

Jesteśmy dla Ciebie i szybko odpowiadamy na każde Twoje pytanie: [email protected]!

Promocja trwa do 30 listopada 2020 roku.

Aktywuj abonament Zamknij
Forum Starając się - ogólne Staramy się i wspieramy
Odpowiedz

Staramy się i wspieramy

Oceń ten wątek:
  • Klauudyssa Ekspertka

Wysłany: 25 sierpnia 2015, 14:02

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a tą tarczyce najlepiej leczyć u endokrynologa-ginekologa ?

55990b83d2.png
  • nick nieaktualny

Wysłany: 25 sierpnia 2015, 14:03

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klauudyssa wrote:
    Paulette witaj w klubie :)
    dobrze że nie jestem sama ;)

• nick nieaktualny

Wysłany: 25 sierpnia 2015, 14:03

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klauudyssa wrote:
    Dziewczyny a tą tarczyce najlepiej leczyć u endokrynologa-ginekologa ?
    najlepiej tak. ale w moim mieście jest tylko jeden i ciężko się zapisać do niego.

• Klauudyssa Ekspertka

Wysłany: 25 sierpnia 2015, 14:04

Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie to nie wiem co i jak ale może warto by iść sprawdzić zacząć leczyć :)

55990b83d2.png
  • agape Autorytet

Wysłany: 25 sierpnia 2015, 14:06

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ev wrote:
    Witamy agape ;)

Nie ma co sie martwic, najważniejsze ze wszystko ladnie sie pojawiło np: owulka i ze wyniki dobre :) . Teraz moze byc juz tylko lepiej, a następny cykl musi byc owocny !

Jak przyjmowałaś lutke i clo ?:)

CLO od 5 do 9 dnia cyklu, jedną tabletkę dziennie.
    Luteinę od 19 do 28 dnia cyklu 2x po 1 tabletce dziennie.

Potrafimy kochać i marzyć, dlatego wszyscy jesteśmy zwycięzcami...
    PCO
    wysoka prolaktyna
    Prawie 20 miesięcy starań ...
    październik 2015 - 6tc (*) :(
    Sierpień 2016- HSG - drożne jajowody
    Wrzesień 2016- seminogram M. - wyniki dobre, jedynie obniżona nieco ilość plemników o prawidłowej budowie
  • Ev Autorytet

Wysłany: 25 sierpnia 2015, 14:09

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klauudyssa wrote:
    U mnie to nie wiem co i jak ale może warto by iść sprawdzić zacząć leczyć :)

Wiesz co Klauudyssa, ja wychodzę z takiego zalozenia ze lepiej wiedzieć co tam w srodku nas siedzi i z tym walczyć. Ma sie przynajmniej jakis punkt zaczepienia :) . Ja chodziłam przez 2 lata do gina ktory wciskal mi tabsy i na podstawie 1 USG "STWIERDZIŁ" PCOs ;/ ... bez badan, bez czego kolwiek innego ;/. Dlatego teraz poszlam do takiego lekarza ktory wziol odrazu sprawy w swoje rece i mam nadzieje ze pomoze :).

Szkoda mi czasu, nerwów ... jak sie starać to świadomie .

8599yx8d9t871y8x.png
    eoc93ew1yklyxdn4.png
  • Ev Autorytet

Wysłany: 25 sierpnia 2015, 14:09

Cytuj  /     /  Zgłoś
    agape wrote:
    CLO od 5 do 9 dnia cyklu, jedną tabletkę dziennie.
    Luteinę od 19 do 28 dnia cyklu 2x po 1 tabletce dziennie.

To ja mam przyjmowanie w inne dc :(

Luteine przyjmuje od 23 dc przez 10 dni ... dzis mija 5 dzien.

aa CLO od 3 dnia cyklu przez 5 dni mam przyjmowac.

Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 sierpnia 2015, 14:12

8599yx8d9t871y8x.png
    eoc93ew1yklyxdn4.png
  • Bobitta Autorytet

Wysłany: 25 sierpnia 2015, 14:11

Cytuj  /     /  Zgłoś
    hehe wiem wiem na wesoło dziewczyny z tą śmieciarą :D najlepsze jest, że zauważyłam u siebie dzifny objaw:
    bardzo chce być w ciąży i najbardziej mnie martwi brak bolących piersi... czytam na forach i w notatkach, każda prawie która zaszła, jęczała o bojących/swędzących piersiach... a ja nic!!! a najgłupsze w tym wszystkim jest to, że w pracy, zza laptopa, sama się złapałam, że co chwile macam sobie cycki - czy aby na pewno mnie nie bolą :D ale ja jestem nienormalna :)

Tyśkaa lubi tę wiadomość

Bobitta
    ckai43r8kvzjnozx.png
  • agape Autorytet

Wysłany: 25 sierpnia 2015, 14:12

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ev wrote:
    To ja mam przyjmowanie w inne dc :(

Przyjmowanie luteiny zależy od dnia w którym masz spodziewaną owulację, bo za wczesne jej przyjmowanie może ją zahamować. Ja mam owulację w 17-18dniu, dlatego luteina dopiero od 19dc.

A CLO lekarze różnie przepisują, są dziewczyny co biorą np od 3 dc.

PCO
    wysoka prolaktyna
    Wrzesień 2016- seminogram M. - wyniki dobre, jedynie obniżona nieco ilość plemników o prawidłowej budowie
  • Ev Autorytet

Wysłany: 25 sierpnia 2015, 14:13

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bobitta , juz to widze jak sie macasz w pracy myslalc ze nikt nie widzi 635590w0xjbnq02c.gif

8599yx8d9t871y8x.png
    eoc93ew1yklyxdn4.png
  • agape Autorytet

Wysłany: 25 sierpnia 2015, 14:14

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bobitta wrote:
    hehe wiem wiem na wesoło dziewczyny z tą śmieciarą :D najlepsze jest, że zauważyłam u siebie dzifny objaw:
    bardzo chce być w ciąży i najbardziej mnie martwi brak bolących piersi... czytam na forach i w notatkach, każda prawie która zaszła, jęczała o bojących/swędzących piersiach... a ja nic!!! a najgłupsze w tym wszystkim jest to, że w pracy, zza laptopa, sama się złapałam, że co chwile macam sobie cycki - czy aby na pewno mnie nie bolą :D ale ja jestem nienormalna :)

Uważaj Bobitta, żeby jakiś kolega z pracy Cię nie popatrzył, bo jeszcze pomyśli, że mu coś sugerujesz :D:D:D

Ev lubi tę wiadomość

PCO
    wysoka prolaktyna
  • Ev Autorytet

Wysłany: 25 sierpnia 2015, 14:15

Cytuj  /     /  Zgłoś
    agape wrote:
    Przyjmowanie luteiny zależy od dnia w którym masz spodziewaną owulację, bo za wczesne jej przyjmowanie może ją zahamować. Ja mam owulację w 17-18dniu, dlatego luteina dopiero od 19dc.

A CLO lekarze różnie przepisują, są dziewczyny co biorą np od 3 dc.

Ja nie mialam w tym cyklu owulki wiec lekaz kazal brac od 23 dc ... czekam teraz tylko na te @ ;/ ty dostajesz @ w trakcie przyjmowania czy po odstawieniu?

No wlasnie mi kazal wziac od 3 dc ;p.

8599yx8d9t871y8x.png
    eoc93ew1yklyxdn4.png
  • Ev Autorytet

Wysłany: 25 sierpnia 2015, 14:16

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Juz bym chciala dostac te @ ;/ ...przynajmniej mogla bym isc zrobic te wszystkie badania i zaczac nowy cykl .

8599yx8d9t871y8x.png
    eoc93ew1yklyxdn4.png
  • agape Autorytet

Wysłany: 25 sierpnia 2015, 14:17

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nigdy nie dostałam @ w trakcie przyjmowania luteiny.
    Przeważnie 2 dni po odstawieniu, wyjątkiem jest ten cykl, gdzie czekałam na @ 5 dni od odstawienia.

PCO
    wysoka prolaktyna
  • kamisia88 Autorytet

Wysłany: 25 sierpnia 2015, 14:17

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi leci juz cykl starań, wspomagam się inofoliciem i na tarczyce euthyrox :)

f2w3flw19tw30ku4.png
    Kazik :*
  • nick nieaktualny

Wysłany: 25 sierpnia 2015, 14:18

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ev a kiedy powinnaś dokładnie dostać @ ??

• Ev Autorytet

Wysłany: 25 sierpnia 2015, 14:22

Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja zawsze miałam tak ze jak przyjmowałam lutke - na wywołanie to dostawałam po 5/6 dniach przyjmowania :) .

Paulette, sama nie wiem ostatni cykl mial 38 dni... ja miałam zawsze mege nieregularne cykle ;( no moze nie zawsze bo przez pierwsze 2 lata byly ok.

Jestem dopiero na początkowym etapie ich regulacji bo 2 lata brania tabletek anty nic mi nie pomoglo.

Dzis mam 28 dc i 6 dzien brania luteiny ...zostały 4 .

kamisia88 ja tez bede brala inofolic od poczatku nastepnego cyklu :) ...czyli mam nadzieje na dniach :)

8599yx8d9t871y8x.png
    eoc93ew1yklyxdn4.png
  • agape Autorytet

Wysłany: 25 sierpnia 2015, 14:25

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój lekarz też powiedział, że jak po dwóch cyklach z CLO się nie uda to dołączymy inofolic i będziemy musieli zrobić badanie nasienia męża.

PCO
    wysoka prolaktyna
  • Selja Autorytet

Wysłany: 25 sierpnia 2015, 14:29

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny:)
    Ja biorę inofem i metformax po ktorym czuje się póki co fatalnie. Właśnie siedzę i w pracy i sie zalamuje bo czuje,że @ się zbliża ...znowu :(

p19u3e3kwjkqlfv6.png
  • Klauudyssa Ekspertka

Wysłany: 25 sierpnia 2015, 14:30

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selja wrote:
    Hej dziewczyny:)
    Ja biorę inofem i metformax po ktorym czuje się póki co fatalnie. Właśnie siedzę i w pracy i sie zalamuje bo czuje,że @ się zbliża ...znowu :(
    Nie ma co się załamywać :) Jak to jedna laska mówi cycki do przodu hehe

55990b83d2.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego