X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staramy się i wspieramy
Odpowiedz

Staramy się i wspieramy

Oceń ten wątek:
  • Fasolko_przyjdz Przyjaciółka
    Postów: 105 26

    Wysłany: 1 grudnia 2015, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anusia24 wrote:
    Fasolko tak jak dziewczyny mowia, trzeba uzbroic sie w cierpliwosc :) Za kilka dni wszystko bedzie jasne. Nie ma sensu robic testow przed @, mozna sie czesto po prostu rozczarowac a po co dodatkowe nerwy... Ja w pierwszym cyklu mialam wszystkie objawy, zrobilam moze 10 testow, po kazdym wmawialam sobie ze jeszcze za wczesnie :P Kupa niepotrzebnego stresu. Co ma byc to bedzie, trzymam kciuki! :) Za Twoja cierpliwosc i pozytywny wynik :)


    Dzięki bardzo:**** !!!!!!

    Uzbrajam sie w cierpliwość!!!

    anusia24 lubi tę wiadomość

  • Vesper Autorytet
    Postów: 2378 1813

    Wysłany: 1 grudnia 2015, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spokojnie podejść do tematu, Pietruszko! chyba, że obserwujesz jakieś niepokojące objawy u siebie, to ja bym nie czekała ;)

    anusia24 lubi tę wiadomość

    staramy się od września 2015
    ,,Zwycięzcy nigdy nie rezygnują, rezygnujący nigdy nie zwyciężają"

  • anusia24 Autorytet
    Postów: 875 544

    Wysłany: 1 grudnia 2015, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    palma wrote:
    No wiec tak po mojej wizycie jest ok, jajniki spoko czyste bez cyst torbieli itp, jakaś warstwa się powiększyła (dziwna nazwa nie pamiętam) ale to podobno bardzo dobrze :D dala mi luteine od 16-25dc dwie tabletki dziennie rano i wieczorem, czyli identycznie jak tamten orgametril. No i zapytałam czy te leki nie zaszkodzą ewentualnej ciąży ale na szczęście lekarka powiedziała ze nie nawet pomogą i ja podtrzymaja. I co do temp to spadek ma miejsce 24h przed owu. W końcu wszystko mam wyjaśnione.
    Ooo dobre wiesci! :) Ciesze sie :) No to teraz mysle ze mozesz juz byc spokojna i dzialaj dzialaj! :D <3 Hmm... O tym spadku temp dobrze wiedziec ;>

    palma lubi tę wiadomość

    p19uskjoxacp4928.png
  • palma Autorytet
    Postów: 1203 925

    Wysłany: 1 grudnia 2015, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie teraz mi pozostaje tylko działać a nie gadać, w grudniu nie ma taryfy ulgowej będzie seks codziennie od 12-20 dc hehe :D

    anusia24 lubi tę wiadomość

    aniołek 9tc (2015rok)
    aniołek 6tc (2018rok)
    f2w33e3k8s0hlqj8.png
  • Vesper Autorytet
    Postów: 2378 1813

    Wysłany: 1 grudnia 2015, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasolko_przyjdz wrote:
    ,

    z tych chorób co napisałaś to raczej nie, bo miałam badanie robione kilka tyg temu... aczkolwiek własnie zastanawiam sie nad progesteronem... Mi gin nie chciała robic badania na ten hormon bo stwierdziła że jak reg @ to wszystko z nim ok...

    Dopóki nie zbadasz poziomu proga, to wróżenie z fusów :P badałam proga sama, raz mi go zleciła ginka z NFZ... (super była!), ale miała wypadek, potem w przychodni skończyły się punkty... i teraz chodzę prywatnie, bo na NFZ mam wizytę dopiero w styczniu ;)
    proga badałam sama na zlecenie ednokrynolożki... ja będziesz chciała więcej info o progu, pisz, może być na priv.

    palma, pewnie chodzi o endometrium - to faktycznie bardzo dobrze :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 grudnia 2015, 14:49

    Fasolko_przyjdz lubi tę wiadomość

    staramy się od września 2015
    ,,Zwycięzcy nigdy nie rezygnują, rezygnujący nigdy nie zwyciężają"

  • pietruszkanatki Autorytet
    Postów: 815 471

    Wysłany: 1 grudnia 2015, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vesper, tylko te o ktorych już pisałam:od 3 cykli brak śluzu, brak skoku tempki albo 2faza bardzo krótka, skąpe totalnie @ 2-3 dni po jednej,dwie wkładki używam no i to ze w 11dc lekarz stwierdził brak dominującego pęcherzyka. Diagnozować? :)

    yuudyx8dhaa1o8es.png
    Waga maluszka ponad 600 g, moje kochane serduszko <3
  • anusia24 Autorytet
    Postów: 875 544

    Wysłany: 1 grudnia 2015, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pietruszkanatki wrote:
    Z tym glutenem to nie wiem^^ ale można zrobić krupnik z jaglanką(ona chyba nie ma?) Też jest pyszny!

    Fasolko, więc spokijnie, internet to najgorszy doradca, każda dziewczyna ma inne objawy, poczekaj spokojnie :)

    Anusia, staram się, ale zewsząd sprzeczne informacje, człowiek sam nie wie co robić :p czy sie od razu diagnozować czy na początku spokojnie do tematu podejść :)

    Hmm w sumie ciekawe rozwazania :P Ze mna to bylo tak ze odkad pamietam to ciagle mnie cos tam bolalo, cos klulo cos sie lalo, temu ciagle chodzilam po tych ginekologach. Z racji mlodego wieku mowili ze to dojrzewanie ze tak powinno byc, dopiero po kilku dobrych latach zrobili mi usg i okazalo sie ze mam te torbielowate jajniki. No i stad teraz od razu biore sie za te badania. Ale znajac siebie i swoj zapal do dbania o zdrowie mysle ze gdyby nie to ze wiem ze cos tam jest nie tak, to pewnie bym nie robila nic i niczym sie nie przejmowala :P

    p19uskjoxacp4928.png
  • anusia24 Autorytet
    Postów: 875 544

    Wysłany: 1 grudnia 2015, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    palma wrote:
    No właśnie teraz mi pozostaje tylko działać a nie gadać, w grudniu nie ma taryfy ulgowej będzie seks codziennie od 12-20 dc hehe :D
    Postawa obywatelska :P !

    palma, Vesper lubią tę wiadomość

    p19uskjoxacp4928.png
  • palma Autorytet
    Postów: 1203 925

    Wysłany: 1 grudnia 2015, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A któraś z Was brała może luteine i może mi powiedzieć cokolwiek o niej :D bo wiadomo jak to w necie jedni piszą z jest ok a drudzy ze hamuje owulacje

    aniołek 9tc (2015rok)
    aniołek 6tc (2018rok)
    f2w33e3k8s0hlqj8.png
  • Fasolko_przyjdz Przyjaciółka
    Postów: 105 26

    Wysłany: 1 grudnia 2015, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vesper wrote:
    Dopóki nie zbadasz poziomu proga, to wróżenie z fusów :P badałam proga sama, raz mi go zleciła ginka z NFZ... (super była!), ale miała wypadek, potem w przychodni skończyły się punkty... i teraz chodzę prywatnie, bo na NFZ mam wizytę dopiero w styczniu ;)
    proga badałam sama na zlecenie ednokrynolożki... ja będziesz chciała więcej info o progu, pisz, może być na priv.

    palma, pewnie chodzi o endometrium - to faktycznie bardzo dobrze :D


    Z miłą chęcią sięgnę po więcej info:)

  • pietruszkanatki Autorytet
    Postów: 815 471

    Wysłany: 1 grudnia 2015, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A widzisz anusia! Ja z kolei latam z byle czym bo jestem przewrażliwiona(wina rodziców, byłam astmatyczko-alergiczką i ciagle ze mna po lekarzach ganiali i tak mi zostało^^) właśnie dzwoniłam do gina, wizyta 21 grudnia(prywatnie!) Więc czegoś się dowiem, a do tegp czasu sama część badań zrobię :)

    yuudyx8dhaa1o8es.png
    Waga maluszka ponad 600 g, moje kochane serduszko <3
  • Vesper Autorytet
    Postów: 2378 1813

    Wysłany: 1 grudnia 2015, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pietruszkanatki wrote:
    Vesper, tylko te o ktorych już pisałam:od 3 cykli brak śluzu, brak skoku tempki albo 2faza bardzo krótka, skąpe totalnie @ 2-3 dni po jednej,dwie wkładki używam no i to ze w 11dc lekarz stwierdził brak dominującego pęcherzyka. Diagnozować? :)

    na brak śluzu - wiesiołek i siemię do owu, albo żele typu Conceive, Proseed. Wykres może być przekłamany... II faza krótsza niż 10 dni? możesz mieć późniejszą owu (jakiej długości masz cykle?) skąpe plamienia faktycznie są zastanawiające, ale możliwe, że to przez słaby progesteron...
    Jeśli Cię stać to poszłabym na monitoring i zrobiła badanie progesteronu (ew. estradiolu) 7dpo. To powinno dać na początek odpowiedź, czy jajniki dobrze pracują.
    jeśli kasy mniej, progesteron 7dpo. Ew. prolaktyna w 7dc.

    Spokojnie, Pietruszka, jeszcze zdążysz osuszyć portfel ;) zdrówka!

    staramy się od września 2015
    ,,Zwycięzcy nigdy nie rezygnują, rezygnujący nigdy nie zwyciężają"

  • anusia24 Autorytet
    Postów: 875 544

    Wysłany: 1 grudnia 2015, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pietruszkanatki wrote:
    A widzisz anusia! Ja z kolei latam z byle czym bo jestem przewrażliwiona(wina rodziców, byłam astmatyczko-alergiczką i ciagle ze mna po lekarzach ganiali i tak mi zostało^^) właśnie dzwoniłam do gina, wizyta 21 grudnia(prywatnie!) Więc czegoś się dowiem, a do tegp czasu sama część badań zrobię :)

    No ale powiem Ci ze to dobry nawyk! Mnie to trzeba jak juz stoje przed drzwiami kopnac bo boje sie wchodzic :D Eh te terminy... Dokladnie, ja tez tak juz pomalu robie (za rada Vesper oczywiscie:P ). Najblizsza wizyte mam do endokrynologa na 18.12 to tez jeszcze kilka badan porobie do tej pory. Trzeba brac sprawy w swoje rece :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 grudnia 2015, 15:06

    Vesper lubi tę wiadomość

    p19uskjoxacp4928.png
  • Vesper Autorytet
    Postów: 2378 1813

    Wysłany: 1 grudnia 2015, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    palma wrote:
    A któraś z Was brała może luteine i może mi powiedzieć cokolwiek o niej :D bo wiadomo jak to w necie jedni piszą z jest ok a drudzy ze hamuje owulacje
    Jeśli weźmiesz (bodajże) 100 mg przed owu, to chyba może zahamować, ale dawki 30-50 nie zahamują owu, o ile wiem... a jak będziesz ją brać po stwierdzonej owu, to nic się nie stanie :) zdarza się, że lutka dopochwowa podrażnia...

    Fasolko, proga można zbadać na dwa sposoby:
    1) 7 dpo (7 dni po owulacji - szczyt proga; badanie można zrobić także między 7 a 9 dniem po owu; służy ogólnie stwierdzeniu, czy owu była i czy była "mocna")
    2) 3 razy w odstępie 2 dni (np 7 dpo, 9 dpo, 11 dpo lub 6 dpo, 8 dpo, 10 dpo) - widać wahania proga; przy niektórych schorzeniach jak np PCOs progesteron "skacze" i wtedy warto to zaobserwować, często wtedy lekarze decydują się na jego suplementację.

    staramy się od września 2015
    ,,Zwycięzcy nigdy nie rezygnują, rezygnujący nigdy nie zwyciężają"

  • pietruszkanatki Autorytet
    Postów: 815 471

    Wysłany: 1 grudnia 2015, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vesper,akurat na sprawy ginekologiczne kasy nie żałuję, bo wiem, ze to zaprocentuje :)
    Zrobię monitoring ale jak widzisz mój gin ma mega długi czas oczekiwania więc się z nim umówie 21.

    Cykle mam po 28-30 dni, regularne ale skape. Ostatnio mialam 25 ale brałam masę leków na bolący jajnik, który hurra! Dziś już nie boli :)

    Vesper lubi tę wiadomość

    yuudyx8dhaa1o8es.png
    Waga maluszka ponad 600 g, moje kochane serduszko <3
  • Fasolko_przyjdz Przyjaciółka
    Postów: 105 26

    Wysłany: 1 grudnia 2015, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vesper wrote:
    Jeśli weźmiesz (bodajże) 100 mg przed owu, to chyba może zahamować, ale dawki 30-50 nie zahamują owu, o ile wiem... a jak będziesz ją brać po stwierdzonej owu, to nic się nie stanie :) zdarza się, że lutka dopochwowa podrażnia...

    Fasolko, proga można zbadać na dwa sposoby:
    1) 7 dpo (7 dni po owulacji - szczyt proga; badanie można zrobić także między 7 a 9 dniem po owu; służy ogólnie stwierdzeniu, czy owu była i czy była "mocna")
    2) 3 razy w odstępie 2 dni (np 7 dpo, 9 dpo, 11 dpo lub 6 dpo, 8 dpo, 10 dpo) - widać wahania proga; przy niektórych schorzeniach jak np PCOs progesteron "skacze" i wtedy warto to zaobserwować, często wtedy lekarze decydują się na jego suplementację.


    ok czyli w nadchodzącym cyklu robie to badanie, bo teraz juz za pózno.. dzieki:)

    Vesper lubi tę wiadomość

  • Vesper Autorytet
    Postów: 2378 1813

    Wysłany: 1 grudnia 2015, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pietruszka, to już wiesz, że na proga można wydać i mniej kasy, i więcej ;)
    Wybierz dobrego gina z dobrym sprzętem na monitoring. Będzie dobrze :D Cieszę się, że jajnik nie boli! może to z tego powodu zaburzenia, a teraz wszystko zacznie wracać do normy? :D

    pietruszkanatki lubi tę wiadomość

    staramy się od września 2015
    ,,Zwycięzcy nigdy nie rezygnują, rezygnujący nigdy nie zwyciężają"

  • pietruszkanatki Autorytet
    Postów: 815 471

    Wysłany: 1 grudnia 2015, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrobię więc proga! :) gina chyba mam dobrego... jest profesorem i operuje na Polnej. Ale czy ogarnia usg jakoś cudnie? Nie mam pojęcia ;) pogadam z nim.

    A wiesz... może i przez to :) nie pomyslałam!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 grudnia 2015, 15:18

    Vesper, anusia24 lubią tę wiadomość

    yuudyx8dhaa1o8es.png
    Waga maluszka ponad 600 g, moje kochane serduszko <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 grudnia 2015, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny :) Jesten tu nowa i mam prosbe. Zrobilam dzisiaj rano test owulacyjny i wyszly dwie grube krechy. Jestem 12 dni po @ i zrobilam ten test bo mialam lekkie klucie w jajniku. Czy moge sie spodziewac dzisiaj owulacji czy jednak test sie myli?

    Tutaj macie ten test :)

    http://zapodaj.net/84c280d361a7d.jpg.html

  • zuzanna Autorytet
    Postów: 736 351

    Wysłany: 1 grudnia 2015, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vesper wrote:
    Hej, czyli brzuch jest czysty i gotowy na dziecko :) (to była laparo diagnostyczna czy zabieg?) Od przedmuchiwania jajowodów jest raczej HSG ;) nikt Ci tego nie proponował? czy miałaś już kontrast?

    Ja miałam laparoskopie diagnostyczna z ocena droznosci- kontrast miałam podawany. to tak jak hsg tylko dokładniej bo zajrzeli do srodka. Jeden jajowod jest niedrożny- widocznie nie można go udroznic bo tak go zostawili.

    ponad 3 lata starań...
    01.17 IVF- 10 dpt- beta 80, 13 dpt- beta 394, 15 dpt beta 763.
    11.01.16 1 IUI :-(, 28.04.16 2 IUI :-(
    eiktdqk3hdkjj4b6.png
‹‹ 346 347 348 349 350 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ