X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staramy się i wspieramy
Odpowiedz

Staramy się i wspieramy

Oceń ten wątek:
  • palma Autorytet
    Postów: 1203 925

    Wysłany: 10 grudnia 2015, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za te życzenia jesteście cudowne :*
    kat Tobie dziękuję najbardziej bo to wy mówiłyscie żeby wyluzować i wtedy się uda :D i właśnie jestem tego dowodem :D <3

    Bobitta, pietruszkanatki, anusia24, kissoflife, Ev lubią tę wiadomość

    aniołek 9tc (2015rok)
    aniołek 6tc (2018rok)
    f2w33e3k8s0hlqj8.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 grudnia 2015, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola_85 wrote:
    meg czy ty mialas robione badanie czystosci pochwy?czy to badanie zrobie w kazdym laboratorium?
    Miałam robione w przychodni przy szpitalu, w którym miałam mieć zabieg. Możesz zrobić w każdym laboratorium.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 grudnia 2015, 15:25

  • anusia24 Autorytet
    Postów: 875 544

    Wysłany: 10 grudnia 2015, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pietruszkanatki wrote:
    Wiesz Anusia, nie poczułam się tak na początku, dopiero później gdy zobaczyłam, że np mój kumpel truchta do tej pracy, jeden albo drugi, albo dowiedziałam się drogą pantoflową :D młodsza koleżanka powiedziała mi, że pewnie boją się, że mnie wyszkolą itp a ja zaraz zaciążę, więc jeśli mają do wyboru to biorą faceta :p

    Dziś jak prezes zapytał, co chcę robić w życiu, to mu powiedziałam, że wychowywać dzieci ;) strasznie mnie pochwalił :)

    Pierniczki już zdobiłam z ciotką męża, ale może zrobię swoje? :P tyle że ja jestem taka torpeda, że bym je w 4 godziny zrobiła, więc 1000conajmniej muszę upiec by do przyszłego tyg. wystarczyło :D

    Cos mi sie wydaje ze z ta praca bedzie dobrze, ale nie bede zapeszac <3
    Ooo popatrz! Ja w tamtym roku robilam w ogole jakos strasznie duzo mi ich wyszlo o wiele wiecej niz powinno :D Rozlozylam ta robote na kilka dni:P Zdobienie... na poczatku nastawilam sie ze to bedzie super zabawa :D Ale chyba troche za bardzo artystycznie do tego podeszlam:P Tak sie umachalam ze powiedzialam ze w tym roku nie robie :P Upieke jednego wielkiego piernika, narysuje na nim choinke i juz :P Jak beda dzieci to bede sie z nimi bawila w zdobienie, ale sama... nigdy wiecej :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 grudnia 2015, 16:14

    pietruszkanatki, Vesper lubią tę wiadomość

    p19uskjoxacp4928.png
  • Vesper Autorytet
    Postów: 2378 1813

    Wysłany: 10 grudnia 2015, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uwielbiam pierniki, ale na razie nie mogę ich jeść - w sumie to już nie wiem, co jeść, żeby było dobrze ;)

    Pietruszka
    Mam wrażenie, że kobiety zachęca się do rodzenia, ale jednocześnie w praktyce wygląda to tak, że im więcej ciąż, tym niższa emerytura, nie? :P bo macierzyński to czas nieskładkowy, o ile pamiętam. Pytania o ilość planowanych dzieci na rozmowie kwalifikacyjnej są nielegalne, ale nagminne. Nie ma tego jakoś sensownie rozwiązanego jeszcze. A szkoda.

    Życzę Ci, żeby udało Ci się otrzymać wymarzoną pracę i żeby ciąża w trakcie trwania umowy została uznana za właściwą i naturalną kolej rzeczy! <3

    anusia24, pietruszkanatki lubią tę wiadomość

    staramy się od września 2015
    ,,Zwycięzcy nigdy nie rezygnują, rezygnujący nigdy nie zwyciężają"

  • pietruszkanatki Autorytet
    Postów: 815 471

    Wysłany: 10 grudnia 2015, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anusia24 wrote:
    Cos mi sie wydaje ze z ta praca bedzie dobrze, ale nie bede zapeszac <3
    Ooo popatrz! Ja w tamtym roku robilam w ogole jakos strasznie duzo mi ich wyszlo o wiele wiecej niz powinno :D Rozlozylam ta robote na kilka dni:P Zdobienie... na poczatku nastawilam sie ze to bedzie super zabawa :D Ale chyba troche za bardzo artystycznie do tego podeszlam:P Tak sie umachalam ze powiedzialam ze w tym roku nie robie :P Upieke jednego wielkiego piernika, narysuje na nim choinke i juz :P Jak beda dzieci to bede sie z nimi bawila w zdobienie, ale sama... nigdy wiecej :D


    Dzięki ;) dam znać jak będzie decyzja a na ten czas o tym zapominam :D

    No widzisz :D nie ma co się zbyt wczuwać bo to można umrzeć nad tymi piernikami :) a pomysł z jednym dużym piernikiem też spoko, ja polecam piernik marchewkowy z mysiablog, po prostu cudooo, co prawda na małą formę ale ja robię x4 składniki i 4xwiększą formę. Wychodzi pięknie wyrośnięty i pyszny ;) no i do tego polewa z czekolady i ociupinki masła i dodać smietankę 30% pycha!!



    Vesper wrote:
    Uwielbiam pierniki, ale na razie nie mogę ich jeść - w sumie to już nie wiem, co jeść, żeby było dobrze ;)

    Pietruszka
    Mam wrażenie, że kobiety zachęca się do rodzenia, ale jednocześnie w praktyce wygląda to tak, że im więcej ciąż, tym niższa emerytura, nie? :P bo macierzyński to czas nieskładkowy, o ile pamiętam. Pytania o ilość planowanych dzieci na rozmowie kwalifikacyjnej są nielegalne, ale nagminne. Nie ma tego jakoś sensownie rozwiązanego jeszcze. A szkoda.

    Życzę Ci, żeby udało Ci się otrzymać wymarzoną pracę i żeby ciąża w trakcie trwania umowy została uznana za właściwą i naturalną kolej rzeczy! <3

    Tak to wygląda, zachęca się, by miał kto pracować na emerytury, ale nie daje pełnych możliwości bo się je dyskryminuje :/

    Dziękuję i wiem, że akurat tak fajnie podchodzi się do ciężarnych, bo dziś zostałam poinformowana, że kilka odchodzi lada moment na macierzyński ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 grudnia 2015, 17:11

    Vesper lubi tę wiadomość

    yuudyx8dhaa1o8es.png
    Waga maluszka ponad 600 g, moje kochane serduszko <3
  • Evanlyn Autorytet
    Postów: 1700 1727

    Wysłany: 10 grudnia 2015, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobry wieczór drogie Panie :) nie nadrabiam bo nie mam sił... Ale pierniki wpadły mi w oko - kocham kocham kocham!!!!

    Jutro jadę do mojej gin po receptę bo wstyd się przyznać ale mam małego....grzybka :( dzwoniłam dzisiaj żeby pytać co mi jest i właśnie to usłyszałam ech lekki dyskomfort, na szczęście nie zagraża to mojej Fasolce ale wyleczyć trzeba...

    Zimno i paskuda na zewnątrz brrrr

    anusia24, Meg0809, Vesper lubią tę wiadomość

    43ktp07wud9y4wpd.png
    uwo9skjoyh555jxd.png
  • pietruszkanatki Autorytet
    Postów: 815 471

    Wysłany: 10 grudnia 2015, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobry wieczór Evanlyn ;)

    No koniecznie idź po jakieś leki, bo to trzeba wyleczyć, zawsze jest nieprzyjemnie i w ogóle :( ale skoro fasolce nie zagraża to nie ma się co przejmować. No i to żaden wstyd, ja łapię grzybki niemalże "z powietrza" a na pewno z każdego basenu więc już nie chodzę :D

    yuudyx8dhaa1o8es.png
    Waga maluszka ponad 600 g, moje kochane serduszko <3
  • Evanlyn Autorytet
    Postów: 1700 1727

    Wysłany: 10 grudnia 2015, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pietruszkanatki wrote:
    Dobry wieczór Evanlyn ;)

    No koniecznie idź po jakieś leki, bo to trzeba wyleczyć, zawsze jest nieprzyjemnie i w ogóle :( ale skoro fasolce nie zagraża to nie ma się co przejmować. No i to żaden wstyd, ja łapię grzybki niemalże "z powietrza" a na pewno z każdego basenu więc już nie chodzę :D
    Hehe dobrze wiedzieć że nie jestem sama bo jak mi to powiedziała przez telefon to zburaczałam sama przed sobą :D Ciekawe czy przepisze też leki mojemu M bo czytałam że jak było wtedy serduszkowanie to on jest też zarażony, nie będzie miał żadnych objawów ale może mnie zarazić na nowo :(

    43ktp07wud9y4wpd.png
    uwo9skjoyh555jxd.png
  • pietruszkanatki Autorytet
    Postów: 815 471

    Wysłany: 10 grudnia 2015, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie ma się co wstydzić :) często po prostu trzeba wyeliminować "źródło". Ja byłam non stop leczona, niewiadomo jakie badania były wykonywane, wszystko było w porządku, a potem po prostu zauważyłam, że mam to dziadostwo zawsze po basenie, albo po basenie męża bo czasem sam chodził. Zrobiłam zakaz basenowania i jak ręką odjął :)

    Tak, męża lepiej też przelecz, jakieś tabletki się dostaje dla niego i chyba Pimafucort do smarowania ;)

    yuudyx8dhaa1o8es.png
    Waga maluszka ponad 600 g, moje kochane serduszko <3
  • Demeter Autorytet
    Postów: 455 285

    Wysłany: 10 grudnia 2015, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evanlyn wrote:
    Dobry wieczór drogie Panie :) nie nadrabiam bo nie mam sił... Ale pierniki wpadły mi w oko - kocham kocham kocham!!!!

    Jutro jadę do mojej gin po receptę bo wstyd się przyznać ale mam małego....grzybka :( dzwoniłam dzisiaj żeby pytać co mi jest i właśnie to usłyszałam ech lekki dyskomfort, na szczęście nie zagraża to mojej Fasolce ale wyleczyć trzeba...

    Zimno i paskuda na zewnątrz brrrr
    Nie ma się czego wstydzić to przypadłość ciężarnych. Ja jak byłam w ciąży to też złapałam, leki nie szkodzą dziecku, wskazane jest żeby to dziadostwo wyleczyć jak najszybciej.
    Mąż niestety też musi być leczony.

    Demeter
  • Vesper Autorytet
    Postów: 2378 1813

    Wysłany: 11 grudnia 2015, 01:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pietruszka, no to jest to idealne miejsce pracy :D kciukasy zaciśnięte! :D

    Evanlyn, powiem Ci, że grzybek to mało fajna sprawa, ja właśnie przechodzę kurację mającą zapobiegać nawrotom. Leki, które biorę są przeciwwskazane podczas starań, nie zawsze lekarze wiedzą o tym... przekonałam się o tym kilka razy na własnej skórze, po doczytaniu ulotek. a kilka razy pytałam, czy podczas kuracji mogę się starać :P są, oczywiście, typy leków, które można bezpiecznie stosować w ciąży. Konsultowałam to z dwiema dziewczynami z forum, które mają wiedzę na temat farmakologii z racji uprawianego zawodu. Jakby co, mogę Ci dać do nich kontakt ;)
    nawet ostatnio mój fajny lekarz powiedział, że przecież skończę brać leki przed owu, to możemy się starać, a ja mu na to, że jeśli mówi, że ten lek jest z tej samej grupy, co Orungal to w ulotce jest napisane, że prokreacja do czasu wystąpienia @ jest zakazana. A on, że jego uczono, że ... etc, ale faktycznie lepiej zawiesić starania... :P
    No i co, w ulotce Trioxalu - zakaz prokreacji do czasu wystąpienia @ :P
    dziękuję, nie zaryzykuję, że zygotce coś się stanie ;)

    Ponoć są dwa popularne antybiotyki na grzyba, ale jeden tylko jest wskazany w ciąży :P życzę Ci, żebyś szybciutko się wyleczyła z dolegliwości!

    I nie martw się grzybkiem, też słyszałam, że często się przyplątuje kobietom w ciąży. upewnij się do do leku, przeleczcie się z mężem i będzie gitara :)

    Evanlyn lubi tę wiadomość

    staramy się od września 2015
    ,,Zwycięzcy nigdy nie rezygnują, rezygnujący nigdy nie zwyciężają"

  • pietruszkanatki Autorytet
    Postów: 815 471

    Wysłany: 11 grudnia 2015, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry dziewczyny :) jak nastroje?

    Ja dziś rano byłam w laboratorium badać krew, cukier i przeciwciała ;) na 21.XII do ginka by zinterpretował, czy na coś się muszę doszczepić itp.
    Mój wykresik w miarę obiecująco wygląda: 8 dzień mam już wyższą tempkę, więc łudzę się, że miałam owulację ;) Chyba musi być podwyższona co najmniej 10 dni, prawda?

    Miłego dnia! ;)

    yuudyx8dhaa1o8es.png
    Waga maluszka ponad 600 g, moje kochane serduszko <3
  • missy83 Autorytet
    Postów: 573 542

    Wysłany: 11 grudnia 2015, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej przepraszam,że nic nie pisuję...

    Ale nie czuję się najlepiej. Nie będę pisać Wam szczegółów,bo po co...

    Lekarz zalecił mi wypoczywanie, branie leków i tyle....czekać.


    Mimo wszystko,staram się być dobrej myśli..<3
    Trzymajcie kciuki.

    Ja Wam również życzę powodzenia w staraniach, a ciężaróeeczkom spokoju i zdrówka.
    <3

    pietruszkanatki, palma, Ev, Vesper, Meg0809, Ola_85 lubią tę wiadomość

    synek 6 lat <3 2010 r. [ 2011-[*],marzec 2015-[*].. ]
    synek ur. 18.08.2016 <3
    h84fwn15dqixvghy.png
  • palma Autorytet
    Postów: 1203 925

    Wysłany: 11 grudnia 2015, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie ja własnie sie zapisałam do lekarza na poniedziałek. mam nadzieje ze juz bedze cos widac :D

    aniołek 9tc (2015rok)
    aniołek 6tc (2018rok)
    f2w33e3k8s0hlqj8.png
  • pietruszkanatki Autorytet
    Postów: 815 471

    Wysłany: 11 grudnia 2015, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Więc trzymaj się ciepło Missy, i nie przejmuj się niczym :* bądź spokojna.

    Palma, to super ;) ciekawa jestem :)

    Vesper lubi tę wiadomość

    yuudyx8dhaa1o8es.png
    Waga maluszka ponad 600 g, moje kochane serduszko <3
  • Ev Autorytet
    Postów: 1199 554

    Wysłany: 11 grudnia 2015, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Myszki <3

    Jak tam żyjecie ? :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 grudnia 2015, 12:59

    Meg0809, Ola_85 lubią tę wiadomość

    8599yx8d9t871y8x.png
    eoc93ew1yklyxdn4.png
  • palma Autorytet
    Postów: 1203 925

    Wysłany: 11 grudnia 2015, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ev a u mnie wszystko ok :D wrażliwe piersi i bolący brzuch :)
    trochę się stresuje wizytą u lekarza że nić tam nie będzie

    a jak Ty sie czujesz? :)

    Ev lubi tę wiadomość

    aniołek 9tc (2015rok)
    aniołek 6tc (2018rok)
    f2w33e3k8s0hlqj8.png
  • Ev Autorytet
    Postów: 1199 554

    Wysłany: 11 grudnia 2015, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    palma wrote:
    Ev a u mnie wszystko ok :D wrażliwe piersi i bolący brzuch :)
    trochę się stresuje wizytą u lekarza że nić tam nie będzie

    a jak Ty sie czujesz? :)

    Ciesze sie :):* . U mnie tez wrazliwe piersi i sennosc niesamowita dziś ;|

    Nie stresuj sie ;) bedzie na pewno dobrze :*

    palma, Vesper lubią tę wiadomość

    8599yx8d9t871y8x.png
    eoc93ew1yklyxdn4.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2015, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mój organizm zwariował :( dostałam okres po 25 dniach, wszystko mi się poprzestawiało :(

  • anusia24 Autorytet
    Postów: 875 544

    Wysłany: 11 grudnia 2015, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny!
    Pozdrawiam gorąco cieżarne, oby Wam te dolegliwosci mocno nie dokuczały <3
    Ja dzisiaj jestem strasznie rozproszona, na niczym skupic sie nie moge ;/

    Pietruszka, ja dzisiaj tez bylam na badaniach :) zgodnie z zaleceniem mojej Pani doktor poszlam na badanie progesteronu (21 dc). Hmm patrzac na moj wykres z kolei cudow sie nie spodziewam, owulacji raczej nie bylo...

    Eh.. tyle.

    Ev, pietruszkanatki, Vesper lubią tę wiadomość

    p19uskjoxacp4928.png
‹‹ 362 363 364 365 366 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ