X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staramy się i wspieramy
Odpowiedz

Staramy się i wspieramy

Oceń ten wątek:
  • pietruszkanatki Autorytet
    Postów: 815 471

    Wysłany: 11 grudnia 2015, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anusia24 wrote:
    Hej dziewczyny!
    Pozdrawiam gorąco cieżarne, oby Wam te dolegliwosci mocno nie dokuczały <3
    Ja dzisiaj jestem strasznie rozproszona, na niczym skupic sie nie moge ;/

    Pietruszka, ja dzisiaj tez bylam na badaniach :) zgodnie z zaleceniem mojej Pani doktor poszlam na badanie progesteronu (21 dc). Hmm patrzac na moj wykres z kolei cudow sie nie spodziewam, owulacji raczej nie bylo...

    Eh.. tyle.


    Faktycznie Anusia, szalony ten Twój wykres... ale jak na mój spojrzysz, to mam skok temperatury straaaasznie późno, no i nie powiedziane, że jeszcze 2 dni się utrzyma...ale byłoby miło :)

    Selja lubi tę wiadomość

    yuudyx8dhaa1o8es.png
    Waga maluszka ponad 600 g, moje kochane serduszko <3
  • palma Autorytet
    Postów: 1203 925

    Wysłany: 11 grudnia 2015, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ev ja wczoraj byłam bardzo zmęczona ale to dlatego ze wstalam po 6 a przeważnie spie do 8 jak nic :)
    ja mam na odwrót ostatnio bylam przygnębiona bardzo a teraz humor niesamowity :D oby tak jak najdłużej :D

    Ev lubi tę wiadomość

    aniołek 9tc (2015rok)
    aniołek 6tc (2018rok)
    f2w33e3k8s0hlqj8.png
  • anusia24 Autorytet
    Postów: 875 544

    Wysłany: 11 grudnia 2015, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doszlismy z mezem do wniosku ze ta temperatura zalezy od temperatury ktora ustawiamy na noc w grzejniku :D :P
    A tak poważnie to w sumie ciesze sie ze w tym miesiacu zrobilam te pomiary, przynajmniej utwierdzilam sie w tym ze faktycznie jest cos nie tak i trzeba cos z tym zrobic...

    Twoj wykres za to wyglada baaardzo obiecujaco! :) Zycze ci aby te kolejne dwie kropki nie spadly i zeby w kolejnych (juz starajacych) cyklach wykresy tez tak wygladaly :)!

    Vesper lubi tę wiadomość

    p19uskjoxacp4928.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2015, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Palma ale ty masz super ze tak szybko udało ci sie dostac do lekarza :)
    Napewno bedzie widac pecherzyk ciążowy a reszta ta nie wiem po jakim czasie, czy zółtko już bedzie widoczne.

    Ev samopoczucie do bani coś jak u missy.

    Byłam zapłacic rachunki i zrobic zakupy.
    Na obiad robie gołąbki bo chodzą za mną od kilku dni.
    Po za tym to niby czuje sie glodna a nie moge nic przełknąć :/ tak jakby w gardle mi stało eh....

    Ev, palma, Ola_85, missy83 lubią tę wiadomość

  • pietruszkanatki Autorytet
    Postów: 815 471

    Wysłany: 11 grudnia 2015, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Palma, ah te ciążówkowe hormony! To może już Ci taki nastrój do końca zostanie? :) Życzę Ci tego!

    Dzięki Anusia:) też mam taką nadzieję.

    Właśnie odebrałam wyniki krwi, różyczka dopiero w poniedziałek. Generalnie nic mi nie mówią, muszę poszperać w necie ;)

    A jak to jest z różyczką? Jeśli będę musiała się zaszczepić, to ze staraniami trzeba poczekać 3 czy 6 miesięcy? Bo rożne źrodła różnie podają.

    palma lubi tę wiadomość

    yuudyx8dhaa1o8es.png
    Waga maluszka ponad 600 g, moje kochane serduszko <3
  • pietruszkanatki Autorytet
    Postów: 815 471

    Wysłany: 11 grudnia 2015, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Więc tak:
    toksoplazmowa ujemna
    wirusowe zapalenie wątroby B ujemne (jak to jest ze szczepieniem? ktoświe?)swoją drogą dziwne, bo przyjmowałam 3 dawki tej szczepionki 10 lat temu... a mam przeciwciał 0,563 przy normie więcej niż jeden jeśli się je posiada :/
    Generalnie wszystko ujemne, ale na część zapewne powinnam się zaszczepić?
    :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 grudnia 2015, 15:06

    yuudyx8dhaa1o8es.png
    Waga maluszka ponad 600 g, moje kochane serduszko <3
  • Vesper Autorytet
    Postów: 2378 1813

    Wysłany: 11 grudnia 2015, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pietruszka, znalazłam coś takiego ;)

    Ujemny wynik HBsAg zasadniczo nie wymaga potwierdzania innymi metodami i świadczy z bardzo dużym prawdopodobieństwem o braku zakażenia HBV. Nie wymaga to żadnego szczególnego postępowania poza faktem, że osoby HBs-ujemne, które nie były dotychczas szczepione przeciwko HBV powinny dla własnego bezpieczeństwa poddać się szczepieniom ochronnym.

    http://www.fozik.pl/porada/antygen-hbs-wynik-ujemny/3277/2.html

    Na toxo nie da się zaszczepić, niestety.
    Z różyczką chyba bezpieczniej odczekać 6 miesięcy, ale też słyszałam o 3 :P

    Missy, Kat, Ev, kochane ciężarówki <3 trzymajcie się ciepło! smutki precz! ponoć pierwszy trymestr jest najbardziej emocjonujący, jeśli chodzi o huśtawki nastrojów. Życzę Wam poprawy samopoczucia <3!

    Palma, daj znać, co u lekarza :)

    Anusia, u mnie chyba też tempka od grzejnika zależy ;)

    anusia24, pietruszkanatki, Ev, missy83, Selja lubią tę wiadomość

    staramy się od września 2015
    ,,Zwycięzcy nigdy nie rezygnują, rezygnujący nigdy nie zwyciężają"

  • pietruszkanatki Autorytet
    Postów: 815 471

    Wysłany: 11 grudnia 2015, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No jeśli chodzi o toxo to można tylko uważać co jak i gdzie się je. Ja całe szczęście mam fioła na tym punkcie więc powinno być ok.

    Na WZW B się po prostu zaszczepię, wiem, że można podawać tę szczepionkę już w ciąży więc jak dobrze pójdzie to 3 dawka taka będzie ;)

    Ja z kolei gdzieś dziś czytałam (teraz nie mogę znaleźć, że były jakieś badania na kobietach, które nie wiedziały, że są w ciąży i tych które wiedziały, podawano im szczepionkę na różyczkę i nie wpływało to na dzieciątko, więc (podobno) zmieniono w tym roku i można się nawet po miesiącu po szczepieniu starać, ale ile w tym prawdy???

    Na wzw się zaszczepię w poniedziałek, nie będę z tym czekałą na ginekologa bo chyba tego to nie wymaga, zobaczymy co z różyczką, oby były przeciwciała ;)

    yuudyx8dhaa1o8es.png
    Waga maluszka ponad 600 g, moje kochane serduszko <3
  • Vesper Autorytet
    Postów: 2378 1813

    Wysłany: 12 grudnia 2015, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ech, chcę ten piernik z mysiablog ;)

    Pietruszka, dopytaj najlepiej lekarza o szczepienia :P ja osobiście chyba bym nie ryzykowała szczepionki w ciąży, ale możliwe, że moje obawy są nieuzasadnione :P

    Dobrego weekendu, dziewczyny <3

    pietruszkanatki lubi tę wiadomość

    staramy się od września 2015
    ,,Zwycięzcy nigdy nie rezygnują, rezygnujący nigdy nie zwyciężają"

  • anusia24 Autorytet
    Postów: 875 544

    Wysłany: 12 grudnia 2015, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Heeeeej!
    Mialam dzis ciezki dzien baaardzo ciezki dzien na uczelni...
    w dodatku jak wrocilam to odebralam wyniki progesteronu. Oczywiscie ponizej normy... I notatka ze pilnie mam sie skonsultowac z lekarzem.... Ehh to nie byl moj dzien :/

    p19uskjoxacp4928.png
  • Vesper Autorytet
    Postów: 2378 1813

    Wysłany: 12 grudnia 2015, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anusiu,

    Przykro... to oznacza, że owu nie było jeszcze, ale to nie znaczy, że jej jeszcze nie będzie... dziewczyna z wątku PCO miała owu ok 30 dc i zaszła w ciążę :) inna jeszcze później, jest jej wpis na drugim wątku założonym przez Ev.

    u mnie też ciężki dzień, więc rozumiem...
    trzymaj się <3

    anusia24, Selja lubią tę wiadomość

    staramy się od września 2015
    ,,Zwycięzcy nigdy nie rezygnują, rezygnujący nigdy nie zwyciężają"

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2015, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Boże ale cisza wszedzie.
    Chyba przygotowania do świat pełna parą u was.

    pietruszkanatki, Vesper lubią tę wiadomość

  • zuzanna Autorytet
    Postów: 736 351

    Wysłany: 13 grudnia 2015, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    katsuyoshi wrote:
    Boże ale cisza wszedzie.
    Chyba przygotowania do świat pełna parą u was.

    Hej. No cisza wlasnie. Pogoda taka smetna to się nie chce nikomu pisać. Ja wlasnie rozpoczelam urlopik do końca roku i teraz będę mieć więcej czasu dla siebie ;-)

    ponad 3 lata starań...
    01.17 IVF- 10 dpt- beta 80, 13 dpt- beta 394, 15 dpt beta 763.
    11.01.16 1 IUI :-(, 28.04.16 2 IUI :-(
    eiktdqk3hdkjj4b6.png
  • palma Autorytet
    Postów: 1203 925

    Wysłany: 13 grudnia 2015, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej sorki ze nic sie nie odzywam, ale ja zyje narazie w stresie, jutro ide do lekarza i tak bardzo sie boje ze bedzie pusty pecherzyk albo cos w tym stylu :(

    aniołek 9tc (2015rok)
    aniołek 6tc (2018rok)
    f2w33e3k8s0hlqj8.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2015, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    palma wrote:
    hej sorki ze nic sie nie odzywam, ale ja zyje narazie w stresie, jutro ide do lekarza i tak bardzo sie boje ze bedzie pusty pecherzyk albo cos w tym stylu :(
    Palma po 1 jestes w mlodej ciazy wiec nie nastawiaj sie ze bedzie cos widac po za pecherzem ciazowym :)
    Na która idziesz do lekarza?
    Ja jutro tez :) na 10.30

    Vesper lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2015, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    palma wrote:
    hej sorki ze nic sie nie odzywam, ale ja zyje narazie w stresie, jutro ide do lekarza i tak bardzo sie boje ze bedzie pusty pecherzyk albo cos w tym stylu :(
    Palma po 1 jestes w mlodej ciazy wiec nie nastawiaj sie ze bedzie cos widac po za pecherzem ciazowym :)
    Na która idziesz do lekarza?
    Ja jutro tez :) na 10.30

  • palma Autorytet
    Postów: 1203 925

    Wysłany: 13 grudnia 2015, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kat domyślam się ze nie zobaczę zbyt wiele bo troche za wczesnie, ale jednak stresik gdzies tam czuje
    ja ide na 9 :)

    aniołek 9tc (2015rok)
    aniołek 6tc (2018rok)
    f2w33e3k8s0hlqj8.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2015, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    palma wrote:
    kat domyślam się ze nie zobaczę zbyt wiele bo troche za wczesnie, ale jednak stresik gdzies tam czuje
    ja ide na 9 :)
    no wiadomo :)
    ja jutro mam tylko lekarza a on powinien zapisac mnie do poloznej mam nadzieje ze nie bede musiala dlugo czekac.

    Ola_85 lubi tę wiadomość

  • palma Autorytet
    Postów: 1203 925

    Wysłany: 13 grudnia 2015, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    katsuyoshi wrote:
    no wiadomo :)
    ja jutro mam tylko lekarza a on powinien zapisac mnie do poloznej mam nadzieje ze nie bede musiala dlugo czekac.
    daj znac jak poszlo ;)

    aniołek 9tc (2015rok)
    aniołek 6tc (2018rok)
    f2w33e3k8s0hlqj8.png
  • pietruszkanatki Autorytet
    Postów: 815 471

    Wysłany: 13 grudnia 2015, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vesper, to rób ten piernik koniecznie! Tylko zatrudnij kogoś do ścierania marchewki bo to niewdzięczne zajęcie... zwłaszcza jak robisz x4, ja tarłam około 13 marchewek :D

    Palma, daj znać co powiedział lekarz, i tak jak mówią dziewczyny, nic się nie przejmuj bo to młoda ciąża ;) na pewno będzie dobrze.

    Wszyscy faktycznie chyba zalatani, ja już mam prawie wszystkie prezenty, mieszkanie ogarnięte, nic, tylko czekać na Święta ;)

    Vesper lubi tę wiadomość

    yuudyx8dhaa1o8es.png
    Waga maluszka ponad 600 g, moje kochane serduszko <3
‹‹ 363 364 365 366 367 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ