X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staramy się i wspieramy
Odpowiedz

Staramy się i wspieramy

Oceń ten wątek:
  • Evanlyn Autorytet
    Postów: 1700 1727

    Wysłany: 14 grudnia 2015, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie musisz odpisywać widzę że popraiłaś :D

    palma lubi tę wiadomość

    43ktp07wud9y4wpd.png
    uwo9skjoyh555jxd.png
  • palma Autorytet
    Postów: 1203 925

    Wysłany: 14 grudnia 2015, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak tak własnie zauwazylam, pomylilam sie :D

    Evanlyn lubi tę wiadomość

    aniołek 9tc (2015rok)
    aniołek 6tc (2018rok)
    f2w33e3k8s0hlqj8.png
  • palma Autorytet
    Postów: 1203 925

    Wysłany: 14 grudnia 2015, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a Ty Evanlyn kiedy miałas pierwsza wizyte? :D ktory to byl tydzien ?

    aniołek 9tc (2015rok)
    aniołek 6tc (2018rok)
    f2w33e3k8s0hlqj8.png
  • Evanlyn Autorytet
    Postów: 1700 1727

    Wysłany: 14 grudnia 2015, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    palma wrote:
    a Ty Evanlyn kiedy miałas pierwsza wizyte? :D ktory to byl tydzien ?
    Ja trafiłam do szpitala jak pęcherzyk był taki całkiem malutki w 4 tyg i 2 dniu ciąży to był poniedziałek - w piątek (5t) miał już 5 mm, w następny pon mi powiedziała tylko że miedzy 5 a 6 mm a później to już po 2 tygodniach miałam wizytę :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 grudnia 2015, 13:22

    43ktp07wud9y4wpd.png
    uwo9skjoyh555jxd.png
  • palma Autorytet
    Postów: 1203 925

    Wysłany: 14 grudnia 2015, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aha rozumiem, ja się skontaktuuje z innym lekarzem u ktorego leczylam kiedys torbiel. Na kolejną wizyte pojde albo 23.12 czyli za 9 dni, albo dopiero po świętach :D

    aniołek 9tc (2015rok)
    aniołek 6tc (2018rok)
    f2w33e3k8s0hlqj8.png
  • Evanlyn Autorytet
    Postów: 1700 1727

    Wysłany: 14 grudnia 2015, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    palma wrote:
    aha rozumiem, ja się skontaktuuje z innym lekarzem u ktorego leczylam kiedys torbiel. Na kolejną wizyte pojde albo 23.12 czyli za 9 dni, albo dopiero po świętach :D
    Ja czekałam spokojnie na kolejną wizytę bo oglądać pęcherzyk to wiesz...nie ma takich emocji tylko chciałam wiedzieć czy wszystko ok rośnie :D jak zobaczysz zarys swojego maleństwa to dopiero będziesz chciała iść na wizytę :D to jest dopiero na co patrzeć :D ja mam a 3 tygodnie i nie mogę się doczekać kiedy znowu je zobaczę :D

    43ktp07wud9y4wpd.png
    uwo9skjoyh555jxd.png
  • palma Autorytet
    Postów: 1203 925

    Wysłany: 14 grudnia 2015, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    "Do wielkości pęcherzyka w milimetrach dodaje się 30 i otrzymuje wiek ciąży w dniach – początkowo bowiem pęcherzyk rośnie 1 mm dziennie, poczynając od 31 dnia ciąży, a kończąc, mniej więcej, na dziewiątym tygodniu. "
    tak się wypowiada lekarz na jednym z portali. Czyli u mnie 30dni + 3mm pęcherzyk= 33 (4 tydzień 5 dzień)

    aniołek 9tc (2015rok)
    aniołek 6tc (2018rok)
    f2w33e3k8s0hlqj8.png
  • palma Autorytet
    Postów: 1203 925

    Wysłany: 14 grudnia 2015, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evanlyn wrote:
    Ja czekałam spokojnie na kolejną wizytę bo oglądać pęcherzyk to wiesz...nie ma takich emocji tylko chciałam wiedzieć czy wszystko ok rośnie :D jak zobaczysz zarys swojego maleństwa to dopiero będziesz chciała iść na wizytę :D to jest dopiero na co patrzeć :D ja mam a 3 tygodnie i nie mogę się doczekać kiedy znowu je zobaczę :D
    ja dlatego zadzwonie i sie zapytam go kiedy uważa że bedzie lepiej jak przyjde :D

    aniołek 9tc (2015rok)
    aniołek 6tc (2018rok)
    f2w33e3k8s0hlqj8.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 grudnia 2015, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem :)

    Vesper lubi tę wiadomość

  • Evanlyn Autorytet
    Postów: 1700 1727

    Wysłany: 14 grudnia 2015, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I jak?

    katsuyoshi lubi tę wiadomość

    43ktp07wud9y4wpd.png
    uwo9skjoyh555jxd.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 grudnia 2015, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evanlyn wrote:
    I jak?
    Wyliczyła mi 11 tyg i 4 dni ciazy.
    I tyle w sumie... dzwina babka ogólnie jakas, nie zbyt milo ją odebralam. :/
    Głowa mi peka od rana...
    Jestem zapisana do poloznej na 23 grudnia + badania genetyczne + krew

    Evanlyn, Ola_85, Vesper lubią tę wiadomość

  • Evanlyn Autorytet
    Postów: 1700 1727

    Wysłany: 14 grudnia 2015, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To w sumie za tydzień zdasz relacje szczególne... Przykro mi że jestes niezadowolona. Ja tak się czułam dziwnie po wizycie jak wyszłam ze szpitala jak nic mi nie powiedziała - taki niedosyt heh

    katsuyoshi lubi tę wiadomość

    43ktp07wud9y4wpd.png
    uwo9skjoyh555jxd.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 grudnia 2015, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evanlyn wrote:
    To w sumie za tydzień zdasz relacje szczególne... Przykro mi że jestes niezadowolona. Ja tak się czułam dziwnie po wizycie jak wyszłam ze szpitala jak nic mi nie powiedziała - taki niedosyt heh
    wiesz ja nie liczylam na jakies tam informacje bo to tylko wizyta aby do poloznej zapisala ale bylo widac ze pracuje tylko dla kasy a nie dla pacjenta. Nawet mój tez to powiedzial ze nie zbyt mila baka.
    Z synem jak bylam w ciazy to mieszkalismy gdzie indziej i do innej przechodni nalezelismy i tam milo sie czulam przyjeta ...a polozna to aniol do ktorej trafilam. Wiedziala ze z jezykiem u mnie krucho to potrafila dzwonic po tlumacza i bylo fajnie .
    Mam nadzieje ze na polozna trafie o niebo lepsza niz ta lekarka.

    Najlepsze było jak sie pytała czy chce zrobic badania genetyczne aby wykluczyć Downa i inne tego typu sprawy... no kurde która matka nie chciałaby takich badan? Chyba logiczne że każda chce wiedzieć czy wszystko w porządku z dzieckiem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 grudnia 2015, 16:00

    Evanlyn lubi tę wiadomość

  • Evanlyn Autorytet
    Postów: 1700 1727

    Wysłany: 14 grudnia 2015, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    katsuyoshi wrote:
    wiesz ja nie liczylam na jakies tam informacje bo to tylko wizyta aby do poloznej zapisala ale bylo widac ze pracuje tylko dla kasy a nie dla pacjenta. Nawet mój tez to powiedzial ze nie zbyt mila baka.
    Z synem jak bylam w ciazy to mieszkalismy gdzie indziej i do innej przechodni nalezelismy i tam milo sie czulam przyjeta ...a polozna to aniol do ktorej trafilam. Wiedziala ze z jezykiem u mnie krucho to potrafila dzwonic po tlumacza i bylo fajnie .
    Mam nadzieje ze na polozna trafie o niebo lepsza niz ta lekarka.
    No oby, mówią że lepiej tam rodzić ale mam wrażenie że jednak trochę lipa... Rodzić może i tak tylko te wizyty i podejście niektórych że nie jest się pierwsza ani ostatnią w ciąży mimo że każda tak właśnie się czuje ;)

    Bojziu idę spać bo nie wytrzymam. Odezwę się później. Ciekawe kiedy Bobitta napisze...

    katsuyoshi lubi tę wiadomość

    43ktp07wud9y4wpd.png
    uwo9skjoyh555jxd.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 grudnia 2015, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evanlyn wrote:
    No oby, mówią że lepiej tam rodzić ale mam wrażenie że jednak trochę lipa... Rodzić może i tak tylko te wizyty i podejście niektórych że nie jest się pierwsza ani ostatnią w ciąży mimo że każda tak właśnie się czuje ;)

    Bojziu idę spać bo nie wytrzymam. Odezwę się później. Ciekawe kiedy Bobitta napisze...
    No czytałam na fiolet że jej lekarz wrócił i ma wizyte dzis. Mam nadzieje że ten lekarz rozwieje ostatnie przypuszczenia tamtego lekarza.

  • Ola_85 Autorytet
    Postów: 1182 954

    Wysłany: 15 grudnia 2015, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    miłego dnia Wszystkim

    katsuyoshi, missy83, Vesper lubią tę wiadomość

    km5s8ribs34fnes6.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 grudnia 2015, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wzajemnie Ola .
    Ale dla mnie mily nie bedzie znowu od rana boli mnie strasznie głowa :(
    Juz nie wiem co robic... paracetamol pomaga i nie pomaga sama juz nie wiem chwilka przerwy i tyle... amolem smaruje czolo ale nie czuje za bardzo różnicy :(

  • pietruszkanatki Autorytet
    Postów: 815 471

    Wysłany: 15 grudnia 2015, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny.
    Kat, może macie dziwną pogodę u siebie? Mnie zawsze strasznie boli jak się pogoda zmienia, jest pochmurno i deszczowo... :(

    Ja z kolei mam teraz wątpliwości, bo tak jak chciałam, by II faza cyklu trwała mi chociaż te 10dni, tak teraz trwa 12 i tempka dziś znowu bardzo podskoczyła!
    W ciąży chyba nie jestem, bo używamy z mężem zabezpieczenia, jakbym była to bardzo bym się cieszyła oczywiście, ale mam stresa, bo tydzień temu robiłam depilację laserową bikini i się boję, że jakby co to mogłabym zaszkodzić ciąży ;( no i zadzwonili do mnie, że mnie zatrudnią, ale umowę podpisuję 7 stycznia... ehhh... żeby się teraz wszystko nie pogmatwało...
    ALbo co wielce prawdopodobne w moim wypadku będę miała teraz wydłużoną II fazę i znowu jakieś leki na wywołanie @ będzie trzeba stosować.... siły nie mam i nie wiem co myśleć...

    katsuyoshi lubi tę wiadomość

    yuudyx8dhaa1o8es.png
    Waga maluszka ponad 600 g, moje kochane serduszko <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 grudnia 2015, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pietruszkanatki wrote:
    Cześć dziewczyny.
    Kat, może macie dziwną pogodę u siebie? Mnie zawsze strasznie boli jak się pogoda zmienia, jest pochmurno i deszczowo... :(

    Ja z kolei mam teraz wątpliwości, bo tak jak chciałam, by II faza cyklu trwała mi chociaż te 10dni, tak teraz trwa 12 i tempka dziś znowu bardzo podskoczyła!
    W ciąży chyba nie jestem, bo używamy z mężem zabezpieczenia, jakbym była to bardzo bym się cieszyła oczywiście, ale mam stresa, bo tydzień temu robiłam depilację laserową bikini i się boję, że jakby co to mogłabym zaszkodzić ciąży ;( no i zadzwonili do mnie, że mnie zatrudnią, ale umowę podpisuję 7 stycznia... ehhh... żeby się teraz wszystko nie pogmatwało...
    ALbo co wielce prawdopodobne w moim wypadku będę miała teraz wydłużoną II fazę i znowu jakieś leki na wywołanie @ będzie trzeba stosować.... siły nie mam i nie wiem co myśleć...
    Raczej ciazy tutaj nie bedzie skoro sie zabezpieczacie.
    W sumie nie wiem po co to robicie skoro jak sama twierdzisz jesli bys zaszla to bys sie cieszyla.
    Nie lepiej postwic na los? I co ma byc to bedzie? Chyba ciaza nie przeszkodzilaby ci w podpisaniu umowy tym bardziej jesli to bylby dopiero miesiac ciazy np :)

    A moj ból glowy to nie pogoda chyba ze nazwa sie ona ciaża ;)

  • pietruszkanatki Autorytet
    Postów: 815 471

    Wysłany: 15 grudnia 2015, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No widzisz, zabezpieczamy się Durexem bo mąż strasznie chciał bym najpierw dostała pracę i dopiero potem spokojnie zacząć starania, ja oczywiście chciałam odwrotnie, ale w końcu go posłuchałam, bo jak po np 8 miesiącach(daj Panie Boże by w ciąży tyle pracować) poszłabym na zwolnienie to jakiś pieniążek byłby z tego, a tak nici, no i jest gdzie wracać po zwolnieniu.

    Mam nadzieję, że nie przeszkodziła by, ale nie wiem jakie badania medycyny pracy robią... znalazłam wymarzoną pracę i pragnę wymarzonego dziecka, więc chciałam to zrobić w odpowiedniej kolejności ;)
    Jasne, co ma być to będzie, bardziej się boję reakcji męża jak coś ;/

    Wiem, że ciąża, ale inne czynniki powodujące bóle na pewno "nie pomagają" :)

    yuudyx8dhaa1o8es.png
    Waga maluszka ponad 600 g, moje kochane serduszko <3
‹‹ 365 366 367 368 369 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ