X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staramy się i wspieramy
Odpowiedz

Staramy się i wspieramy

Oceń ten wątek:
  • Demeter Autorytet
    Postów: 455 285

    Wysłany: 16 grudnia 2015, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pietruszka babka ci bzdur naopowiadała, skoro jesteś juź dwa tygodnie po owulacji to spokojnie powinno coś wyjść, nawet gdyby to była bardzo wczesna ciąża.

    pietruszkanatki, Vesper lubią tę wiadomość

    Demeter
  • pietruszkanatki Autorytet
    Postów: 815 471

    Wysłany: 16 grudnia 2015, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie też mi się to dziwne wydaje :/ więc polecę jeszcze dziś albo jutro, jeśli mi jutro tempka nie spadnie.

    yuudyx8dhaa1o8es.png
    Waga maluszka ponad 600 g, moje kochane serduszko <3
  • agape Autorytet
    Postów: 730 316

    Wysłany: 16 grudnia 2015, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pietruszkanatki mi robili w szpitalu 10dni po owulacji i już wyszła wtedy,więc baba z lab jakaś niekumata ;)

    pietruszkanatki, Vesper lubią tę wiadomość

    Potrafimy kochać i marzyć, dlatego wszyscy jesteśmy zwycięzcami...
    PCO
    wysoka prolaktyna
    Prawie 20 miesięcy starań ...
    październik 2015 - 6tc (*) :(
    Sierpień 2016- HSG - drożne jajowody
    Wrzesień 2016- seminogram M. - wyniki dobre, jedynie obniżona nieco ilość plemników o prawidłowej budowie
  • Demeter Autorytet
    Postów: 455 285

    Wysłany: 16 grudnia 2015, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gdybyś robiła zwykły test ciążowy myślę, to co innego, bo faktycznie mogłoby ci nic nie wyjść ale betę spokojnie możesz zrobić. Jak długie masz cykle?

    pietruszkanatki lubi tę wiadomość

    Demeter
  • pietruszkanatki Autorytet
    Postów: 815 471

    Wysłany: 16 grudnia 2015, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agape, no więc mam kolejne potwierdzenie ;)

    Demeter, cykle mam zwykle między 28-31 dni, ostatnio leczyłam zapalenie jajnika, to pierwszy cykl od 3, w którym był normalny skok tempki i trwał dłużej niż 4dni(już 13).
    Zwykłych testów nawet nie robię, bo im nie ufam, jak już to od razu beta.

    yuudyx8dhaa1o8es.png
    Waga maluszka ponad 600 g, moje kochane serduszko <3
  • Demeter Autorytet
    Postów: 455 285

    Wysłany: 16 grudnia 2015, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na twoim miejscu zrobiłabym betę jeden bądź dwa dni przed rtg, wtedy będziesz widziała na czym stoisz.

    Demeter
  • pietruszkanatki Autorytet
    Postów: 815 471

    Wysłany: 16 grudnia 2015, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rtg w sumie powinnam zrobić już dziś, ale poszłam i powiedziałam, że podejrzewam ciążę ale w labie mi powiedziano, że za wcześnie na betę, to pani powiedziała, że poczekać, zbadać i wtedy zrobić.

    yuudyx8dhaa1o8es.png
    Waga maluszka ponad 600 g, moje kochane serduszko <3
  • Demeter Autorytet
    Postów: 455 285

    Wysłany: 16 grudnia 2015, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli masz cykle takie jak ja, spokojnie możesz zrobić.

    Demeter
  • pietruszkanatki Autorytet
    Postów: 815 471

    Wysłany: 16 grudnia 2015, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki :) to lecę jutro!

    Ola_85, Vesper lubią tę wiadomość

    yuudyx8dhaa1o8es.png
    Waga maluszka ponad 600 g, moje kochane serduszko <3
  • Demeter Autorytet
    Postów: 455 285

    Wysłany: 16 grudnia 2015, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Coś się kobicie pokiełbasiło. Leć na betę kochana, bo przecież musisz zrobić pakiet badań do nowej pracy. Będę trzymać mocno kciuki!

    pietruszkanatki lubi tę wiadomość

    Demeter
  • pietruszkanatki Autorytet
    Postów: 815 471

    Wysłany: 16 grudnia 2015, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Demeter! W sumie tak sobie myślę, że jeśli jestem w ciąży, to pracodawca pewnie mnie nie przyjmie?
    Generalnie byłoby to duże zaskoczenie :D bo współżyjemy z Durexem, ale jak widać wszystko jest możliwe, no i jeśli zaciążyłam to się boję, bo brałam tyle leków w tym miesiącu :( antybiotyki itp... chciałam bezpiecznie w następnym cyklu sięstarać, żeby to zeszło trochę z organizmu, a tu proszę, może samo się zrobiło bez naszej wiedzy :)

    yuudyx8dhaa1o8es.png
    Waga maluszka ponad 600 g, moje kochane serduszko <3
  • agape Autorytet
    Postów: 730 316

    Wysłany: 16 grudnia 2015, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To w takim razie trzymam kciuki za pozytywny wynik! :)

    Potrafimy kochać i marzyć, dlatego wszyscy jesteśmy zwycięzcami...
    PCO
    wysoka prolaktyna
    Prawie 20 miesięcy starań ...
    październik 2015 - 6tc (*) :(
    Sierpień 2016- HSG - drożne jajowody
    Wrzesień 2016- seminogram M. - wyniki dobre, jedynie obniżona nieco ilość plemników o prawidłowej budowie
  • Ola_85 Autorytet
    Postów: 1182 954

    Wysłany: 16 grudnia 2015, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy ktoras z was barała Lutenyl??ja postanowilam wrzucic na lz i przez te 3-m co mam lek nie bede sobie glowy zawracac ciaza podobno wszystko siedzi w glowie tak twierdzi P.gin,wyluzowac i samo przyjdzie.

    km5s8ribs34fnes6.png
  • Vesper Autorytet
    Postów: 2378 1813

    Wysłany: 16 grudnia 2015, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewuszki :)

    Palma, cieszę się, że wzięłaś sobie słowa Kat do serca.

    Wiecie, nie zrozumcie mnie źle, bo ja to chyba niebawem od owulacji niemal będę na progesteronie, ale wydaje mi się, że w tym brytyjskim podejściu do ciąży jest jakiś sens...
    Mam nadzieję, że wiecie, co mam na myśli i że tym wpisem nikogo nie uraziłam (szczególnie myślę tutaj o Agape <3)

    Życzę nam wszystkich szczęśliwych, spokojnych ciąż i silnych zdrowych dzieciaczków <3

    Pietruszka, trzymam kciuki za wynik bety <3 ale to byłaby historia!

    Ola, Lutenylu nie brałam jeszcze ;)

    U Bobitty ok, czytałam na fiolecie, że lekarz ją uspokoił <3

    Kat, trzymam kciuki, żeby ból głowy Ci przeszedł i żeby badania pod koniec grudnia wyszły jak najlepiej - ale jestem pewna, że tak będzie :D

    A u mnie silne spadki nastroju, ale szukam jakichś wspomagaczy na nie. Ostatnie dwa dni w podróży, a jutro wizyta u endo ;) Owu źle wyznaczone chyba, bo wtedy na pewno pęcherzyki jeszcze nie pękły :P

    Dobrego popołudnia <3

    edit:
    wykasowałam część wpisu, bo gupi był...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 grudnia 2015, 15:34

    palma lubi tę wiadomość

    staramy się od września 2015
    ,,Zwycięzcy nigdy nie rezygnują, rezygnujący nigdy nie zwyciężają"

  • agape Autorytet
    Postów: 730 316

    Wysłany: 16 grudnia 2015, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vesper bez obaw, nie czuję się urażona :P Ja biorę luteinę tak, czy tak już od roku niemal, żeby po prostu w razie nie zajścia nawet w ciążę mieć regularny okres, bo miałam z tym duże problemy :)

    Ja dzisiaj mam wizytę u gina, drugi monitoring w tym cyklu. Zobaczymy czy dwa pęcherzyki, które ładnie się zapowiadały w zeszły piątek już pękły :)

    Vesper lubi tę wiadomość

    Potrafimy kochać i marzyć, dlatego wszyscy jesteśmy zwycięzcami...
    PCO
    wysoka prolaktyna
    Prawie 20 miesięcy starań ...
    październik 2015 - 6tc (*) :(
    Sierpień 2016- HSG - drożne jajowody
    Wrzesień 2016- seminogram M. - wyniki dobre, jedynie obniżona nieco ilość plemników o prawidłowej budowie
  • Vesper Autorytet
    Postów: 2378 1813

    Wysłany: 16 grudnia 2015, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki, Agape. Czekałam na słowa od Ciebie:)
    Ja uważam, że nie byłoby tylu strat, gdyby każda starająca się miała super diagnostykę przed ciążą, profilaktycznie. A potem to i nawet do trzeciego miesiąca można by czekać na pierwszą wizytę u lekarza ;) (nie wytrzymałabym chyba :P)

    Trzymam kciuki za pęknięte pęcherzyki <3

    staramy się od września 2015
    ,,Zwycięzcy nigdy nie rezygnują, rezygnujący nigdy nie zwyciężają"

  • pietruszkanatki Autorytet
    Postów: 815 471

    Wysłany: 16 grudnia 2015, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Vesper, fajnie, że czasem wpadasz i się zbiorczo wypowiesz ;)

    Oj to by była historia! A myślisz, że ten antybiotyk i Distreptaza skończone tuż przed owulacją mogą mieć zły wpływ na ciążę jakby co?

    ALe ta diagnostyka przed ciążą dla wielu mogłaby być też stresująca w sumie... Co o tym myślisz?

    Też trzymam kciuki za pęcherzyki Agape:)

    Vesper lubi tę wiadomość

    yuudyx8dhaa1o8es.png
    Waga maluszka ponad 600 g, moje kochane serduszko <3
  • Vesper Autorytet
    Postów: 2378 1813

    Wysłany: 16 grudnia 2015, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz, co Pietruszka, na drugim wątku, na którym piszę, jest dziewczyna, która niespodziewanie zaszła w ciążę w cyklu, w którym brała antybiotyk... Nie wiem, jak to dokładnie jest z takimi lekami, ale jeśli jesteś w ciąży, to już nie zajmuj sobie tym głowy :) wiem tylko, że jakiekolwiek substancje mogą mieć większy wpływ na zarodek po 8 tygodniu ciąży, czyli wtedy, kiedy już pojawia się odżywianie zarodka za pomocą krwi (poprawcie mnie, jeśli się mylę). Chodzi chyba o łożysko, które się dopiero wtedy tworzy. Wcześniej jedynie grzybek może namieszać. Na pewno jest tak, że nieleczona infekcja jest dużo groźniejsza niż leki...

    A jeśli chodzi o diagnostykę... Myślę, że to zależy od kobiety. To mogłoby być dobrowolne przecież ;) Ja sądzę, że byłabym spokojniejsza, gdybym sama nie musiała "łazić" za przyczynami, dla których moja płodność jest ograniczona ;). Zbadali by mnie wzdłuż i wszerz, dostałabym spójne zalecenia np dietetyczne i miałabym poczucie, że zbadałam wszystko, co możliwe, a co mogłoby np zaszkodzić dziecku. Np chlamydię, ureaplasmę czy inne świństwa, o których nie mam pojęcia. A która z nas aż tak szczegółowo się przebadała? :) ogranicza nas kasa... a np badanie na toxo jest normalną profilaktyką dla kobiet w okresie reprodukcyjnym we Francji ;)

    edit: lietrki

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 grudnia 2015, 16:45

    staramy się od września 2015
    ,,Zwycięzcy nigdy nie rezygnują, rezygnujący nigdy nie zwyciężają"

  • Vesper Autorytet
    Postów: 2378 1813

    Wysłany: 16 grudnia 2015, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przeklejam z innego wątku, co Wy na to? na mnie zrobiło wrażenie!
    http://gosc.pl/doc/2808854.Dzieci-sa-na-zawsze

    pietruszkanatki lubi tę wiadomość

    staramy się od września 2015
    ,,Zwycięzcy nigdy nie rezygnują, rezygnujący nigdy nie zwyciężają"

  • pietruszkanatki Autorytet
    Postów: 815 471

    Wysłany: 16 grudnia 2015, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmmmm, I jak przebiega ciąża tej dziewczyny? W którym jest tygodniu? Mam nadzieję, że wszystko w porządku ;)

    Generalnie, postanowiłam, że jutro idę na betę, będzie to 14 dpo, mam nadzieję, że to już wyjdzie wiarygodnie??

    Wiesz, w sumie logicznie to wytłumaczyłaś. Te, które wolałyby się dokładnie przebadać mogłyby to po prostu zrobić. No i drugim problemem jest fakt, że same się "wysyłamy" na badania, szukając problemów, na które lekarze nie zwracają uwagi i często niestety same stawiamy sobie diagnozę lepszą niż lekarz. No i pieniądze... Toxo się nie dziwię, u nas te badania są cholernie drogie (ok 60zł?:/)

    Ola_85 lubi tę wiadomość

    yuudyx8dhaa1o8es.png
    Waga maluszka ponad 600 g, moje kochane serduszko <3
‹‹ 367 368 369 370 371 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ