X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staramy się i wspieramy
Odpowiedz

Staramy się i wspieramy

Oceń ten wątek:
  • Vesper Autorytet
    Postów: 2378 1813

    Wysłany: 16 grudnia 2015, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo dobrze się czuje, Pietruszka <3 o, i drugą dziewczyną na innym wątku właśnie zaciążoną po antybiotykach odkryłam ;) pierwsza jest bliżej końca pierwszego trymestru ;)

    oczywiście, że wyjdzie wiarygodnie :) trzymam kciuki!

    We Francji raz na rok są obowiązkowe badania profilaktyczne na wszystko. Tam wychodzą z założenia, że lepiej jest przeciwdziałać niż potem ponosić duże koszty leczenia :P

    Tak, toxo (dwa badania) to koszt minimum 6 dych :P

    staramy się od września 2015
    ,,Zwycięzcy nigdy nie rezygnują, rezygnujący nigdy nie zwyciężają"

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 grudnia 2015, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vesper dziekuje. Też mam nadzieje że wszystkie badania wyjdą pozytywnie i zmartwienia przez czytanie różnych spraw na forum znikną.

    Kupiliśmy łóżko piętrowe :)
    Dziś doszło już i złożyliśmy.
    Tak wiec dzisiaj Oscarek pierwszy raz bedzie spał w swoim pokoju .
    Trzymajcie kciuki aby ta dzisiejsza noc nie była cieżka i żeby mały w miare ją przespał sam w pokoju :)
    Boje sie troche ale czas aby juz go po mału uczyć żeby potem jak pojawi się bobas nie było problemów ze spaniem u nas w sypialni.
    Naszczescie szczebelki ochronne można bylo przymocowac na dole :) wiec nie bedziemy musieli póki co kupować bramki ochronnej aby mały nie spadł:)
    A potem jak mały bedzie miał juz 4 latka to bedzie spał na górze a drugie 2 letnie na dole :)

    Vesper, palma lubią tę wiadomość

  • pietruszkanatki Autorytet
    Postów: 815 471

    Wysłany: 16 grudnia 2015, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To dobrze :) cieszy mnie więc ten fakt, Vesper ;)

    No to jutro wiele się wyjaśni ;) fajnie!

    I tak być powinno. Ale nasza służba zdrowia nie działa tak jak powinna, dużo pieniędzy jest wydawanych bezsensownie, ale to każda z nas wie, nie ma co tematu drążyć.

    No ja ostatnio za wszystkie badania zapłaciłam 250zł ;/ no i właśnie toxo, różyczka i cytomegalowirus każde badanie 64zł...

    yuudyx8dhaa1o8es.png
    Waga maluszka ponad 600 g, moje kochane serduszko <3
  • Vesper Autorytet
    Postów: 2378 1813

    Wysłany: 16 grudnia 2015, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie martw się, Kat, po mojemu to masz silny zdrowy organizm i wszystko się tylko potwierdzi, przykro mi, że się stresujesz! <3 trzymam kciuki za samodzielność Oskarka! :D Niedługo będzie starszym bratem :D

    Pietruszka, będzie co ma być ;) wiadomo, że stres jest, ale dziecko jest od początku bardzo chronione, więc nie demonizowałabym sprawy antybiotyku :P

    A nasza służba zdrowia, łe, tak źle i tak niedobrze ;)

    katsuyoshi, pietruszkanatki lubią tę wiadomość

    staramy się od września 2015
    ,,Zwycięzcy nigdy nie rezygnują, rezygnujący nigdy nie zwyciężają"

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 grudnia 2015, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vesper wrote:
    Nie martw się, Kat, po mojemu to masz silny zdrowy organizm i wszystko się tylko potwierdzi, przykro mi, że się stresujesz! <3 trzymam kciuki za samodzielność Oskarka! :D Niedługo będzie starszym bratem :D

    Pietruszka, będzie co ma być ;) wiadomo, że stres jest, ale dziecko jest od początku bardzo chronione, więc nie demonizowałabym sprawy antybiotyku :P

    A nasza służba zdrowia, łe, tak źle i tak niedobrze ;)
    Hihi najbardziej cieszy mnie fakt ze jest taki mały spryciarz że postawilismy mu pufe przed łóżkiem i dzieki temu wchodzi tam sam i schodzi tez :) a tak bardzo sie cieszył jak złożyliśmy mu te łóżko że z 1.5 godz bawił sie na łóżku i skakał po materacu :)

    Vesper lubi tę wiadomość

  • Vesper Autorytet
    Postów: 2378 1813

    Wysłany: 16 grudnia 2015, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fajny, sprytny mały człowiek :D, Kat!

    staramy się od września 2015
    ,,Zwycięzcy nigdy nie rezygnują, rezygnujący nigdy nie zwyciężają"

  • Ola_85 Autorytet
    Postów: 1182 954

    Wysłany: 16 grudnia 2015, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny powiem wam motto lekarza dzisiaj u ktorego byłam w zastepstwie moj wyjechał:" nie nastawiaj się na szybką ciążę - trzeba dać organizmowi czas na powrót do zdolności rozmnażania, to jest fizjologia, a nie stan, który należy leczyć." SUPER

    Vesper lubi tę wiadomość

    km5s8ribs34fnes6.png
  • zuzanna Autorytet
    Postów: 736 351

    Wysłany: 16 grudnia 2015, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny- bylam dziś u lekarza i na in vitro się nie lapiemy. Nie będzie refundacji dla par dopiero zaczynających procedurę. Piepszone PIS-iory. W styczniu podchodzimy do inseminacji jednak.

    ponad 3 lata starań...
    01.17 IVF- 10 dpt- beta 80, 13 dpt- beta 394, 15 dpt beta 763.
    11.01.16 1 IUI :-(, 28.04.16 2 IUI :-(
    eiktdqk3hdkjj4b6.png
  • Vesper Autorytet
    Postów: 2378 1813

    Wysłany: 16 grudnia 2015, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuza, dlaczego?... :(

    staramy się od września 2015
    ,,Zwycięzcy nigdy nie rezygnują, rezygnujący nigdy nie zwyciężają"

  • zuzanna Autorytet
    Postów: 736 351

    Wysłany: 16 grudnia 2015, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vesper wrote:
    Zuza, dlaczego?... :(

    Nie ma pieniędzy dla osob dopiero zaczynających procedurę. Będą konczyc tylko te procedury co zaczeli w tym roku.

    ponad 3 lata starań...
    01.17 IVF- 10 dpt- beta 80, 13 dpt- beta 394, 15 dpt beta 763.
    11.01.16 1 IUI :-(, 28.04.16 2 IUI :-(
    eiktdqk3hdkjj4b6.png
  • Vesper Autorytet
    Postów: 2378 1813

    Wysłany: 16 grudnia 2015, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    przykro mi strasznie, Zuza... jeśli uważasz, że invitro przy problemach z jajowodami to dla Was jedyne wyjście, poszukaj jeszcze klinik w innych miastach. czytałam, że dziewczyny tak robią tera, pewnie więcej się dowiesz na wątkach o invitro...

    staramy się od września 2015
    ,,Zwycięzcy nigdy nie rezygnują, rezygnujący nigdy nie zwyciężają"

  • zuzanna Autorytet
    Postów: 736 351

    Wysłany: 16 grudnia 2015, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vesper wrote:
    przykro mi strasznie, Zuza... jeśli uważasz, że invitro przy problemach z jajowodami to dla Was jedyne wyjście, poszukaj jeszcze klinik w innych miastach. czytałam, że dziewczyny tak robią tera, pewnie więcej się dowiesz na wątkach o invitro...


    W innych miastach tez podobna sytuacja jest. Wlasnie myslalam ze u nas jeszcze po staremu będzie a tu dziś niespodzianka. Podchodzimy w styczniu do inseminacji- spróbujemy może akurat się uda. Leki już dziś zakupiłam. Chociaz tyle ze jeszcze sa refundowane.

    ponad 3 lata starań...
    01.17 IVF- 10 dpt- beta 80, 13 dpt- beta 394, 15 dpt beta 763.
    11.01.16 1 IUI :-(, 28.04.16 2 IUI :-(
    eiktdqk3hdkjj4b6.png
  • Vesper Autorytet
    Postów: 2378 1813

    Wysłany: 16 grudnia 2015, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozumiem.... czytałam, że dziewczyny się jeszcze załapały... serdecznie Ci kibicuję <3

    staramy się od września 2015
    ,,Zwycięzcy nigdy nie rezygnują, rezygnujący nigdy nie zwyciężają"

  • zuzanna Autorytet
    Postów: 736 351

    Wysłany: 16 grudnia 2015, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vesper wrote:
    Rozumiem.... czytałam, że dziewczyny się jeszcze załapały... serdecznie Ci kibicuję <3

    Dziekuje. ;-) Albo lepiej nie dziekuje żeby nie zapeszać.

    Vesper lubi tę wiadomość

    ponad 3 lata starań...
    01.17 IVF- 10 dpt- beta 80, 13 dpt- beta 394, 15 dpt beta 763.
    11.01.16 1 IUI :-(, 28.04.16 2 IUI :-(
    eiktdqk3hdkjj4b6.png
  • agape Autorytet
    Postów: 730 316

    Wysłany: 17 grudnia 2015, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vesper tez uważam, że diagnostyka przed decyzją o ciąży pomogła by zdecydowanie każdej z nas. No ale cóż, taki kraj, a nie każdego stać z marszu na komplet badań.

    Pietruszka trzymam kciuki za Twoją betę. Daj znać jak tylko się dowiesz
    :)

    Kat no to przed Tobą nie lada wyzwanie, przygotować takiego maluszka do roli starszego brata to jest coś! :)

    Zuzanna ja tez trzymam kciuki!

    Ja po wczorajszym monitoringu pełna nadziei ( zresztą jak co miesiąc;) ) Pękły dwa pęcherzyki, bo widać było na USG dwa ciałka żółte. Od dzisiaj zaczynam brać luteinę i czekam. Liczę na ten świąteczny cud nadal :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2015, 10:26

    pietruszkanatki, Vesper lubią tę wiadomość

    Potrafimy kochać i marzyć, dlatego wszyscy jesteśmy zwycięzcami...
    PCO
    wysoka prolaktyna
    Prawie 20 miesięcy starań ...
    październik 2015 - 6tc (*) :(
    Sierpień 2016- HSG - drożne jajowody
    Wrzesień 2016- seminogram M. - wyniki dobre, jedynie obniżona nieco ilość plemników o prawidłowej budowie
  • pietruszkanatki Autorytet
    Postów: 815 471

    Wysłany: 17 grudnia 2015, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agape! No to powodzonka! :)
    Ja byłam na becie, mam dzwonić o 15 po wyniki więc dam znać.
    Generalnie tempka mi spadła z 36,7-36,6 na 36,3 więc w sumie chyba się sprawa sama rozwiąże lada dzień. Zobaczymy :)

    yuudyx8dhaa1o8es.png
    Waga maluszka ponad 600 g, moje kochane serduszko <3
  • Ola_85 Autorytet
    Postów: 1182 954

    Wysłany: 17 grudnia 2015, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie tem tez spadla wiec za rogiem@

    km5s8ribs34fnes6.png
  • Vesper Autorytet
    Postów: 2378 1813

    Wysłany: 17 grudnia 2015, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agape :) sądzę też, że za mało się uczymy o obserwacji swojego ciała. Uważam, że zamiast jakichś pogadanek o "rodzinie" ;) na lekcjach wychowawczych dziewczyny powinny mieć przeszkolenie z obserwacji siebie i swojego cyklu - niekoniecznie w ramach wiedzy o antykoncepcji naturalnej, tylko aby szybko rozpoznać sygnalizowane przez organizm problemy zdrowotne, które się z płodnością bezpośrednio wiążą.

    Gratuluję dwóch pięknych pękniętych pęcherzyków, trzymam kciuki za Twój świąteczny cykl :D

    Pietruszka, możliwe, że na skutek emocji, które przeżywałaś w związku z pracą, a może też w konsekwencji brania antybiotyków Twój cykl się minimalnie rozregulował. Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Jeśli zaciążycie, kiedy będziesz pracować będziesz mieć pewnie większą szansę na wysoki zasiłek macierzyński (o ile nie jesteś na umowie o zastępstwo, ponoć tutaj jest gorzej...)

    Ola, uszy do góry :)

    A ja się pochwalę prezentami rocznicowymi od męża: perfumy i biżuteria :), to co kobiety lubią najbardziej. Szykuję mu niespodziankę na sobotę, będzie wielka impreza, wszyscy jego przyjaciele - udało się jak dotąd zachować tajemnicę. Trzymajcie kciukasy ;)

    Ola_85 lubi tę wiadomość

    staramy się od września 2015
    ,,Zwycięzcy nigdy nie rezygnują, rezygnujący nigdy nie zwyciężają"

  • Ola_85 Autorytet
    Postów: 1182 954

    Wysłany: 17 grudnia 2015, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vesper no to uszy do gory jak to mowisz:) ale ty to potrafisz kazdego podbudowac :)

    Vesper lubi tę wiadomość

    km5s8ribs34fnes6.png
  • Vesper Autorytet
    Postów: 2378 1813

    Wysłany: 17 grudnia 2015, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zobaczysz, Ola, jeszcze się będziemy wymieniać sposobami na uśmierzenie kolki malucha ;)

    pietruszkanatki, Ola_85 lubią tę wiadomość

    staramy się od września 2015
    ,,Zwycięzcy nigdy nie rezygnują, rezygnujący nigdy nie zwyciężają"

‹‹ 368 369 370 371 372 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ