X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staramy się i wspieramy
Odpowiedz

Staramy się i wspieramy

Oceń ten wątek:
  • pietruszkanatki Autorytet
    Postów: 815 471

    Wysłany: 19 grudnia 2015, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anusiu czesc :) dziekuje Ci serdecznie za gratulacje :* tez mam nadzieje juz w tym cyklu zaczac starania :) z tym krwawieniem to w sumie mam tak juz od 6 cykli... mam 2dni @ i to bardzo skapy, ktory leci w zasadzie tylko w toalecie...3 miesiace temu(tuz przed slubem) zglaszalam to ginowi ale on stwierdzil, ze to stres przedslubny. Dzis sa 3mies po slubie i w sumie juz 6 cykl z takim dziwnym okresem... czytalam w necie, ze to moze byc zespol wygasajacych jajnikow i bardzo sie przejelam;( w poniedzialek ide do gina. Czy powinnam go teraz przycisnac? Czy powinien sie zajac tym problemem? Bo to chyba problem,skoro cale zycie mialam 4-5 dni @ o w miare duzym nasileniu.
    Pozdrwiam wszystkie :*

    katsuyoshi lubi tę wiadomość

    yuudyx8dhaa1o8es.png
    Waga maluszka ponad 600 g, moje kochane serduszko <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 grudnia 2015, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    1111jpg_sxqxweq.jpg


    hahaha rozbraja mnie ten mały łobuz :D
    a ja chciałam tylko proszek wsypać i wstawić pranie :D

    pietruszkanatki, palma, Vesper, Meg0809, agape lubią tę wiadomość

  • anusia24 Autorytet
    Postów: 875 544

    Wysłany: 19 grudnia 2015, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pietruszkanatki wrote:
    Anusiu czesc :) dziekuje Ci serdecznie za gratulacje :* tez mam nadzieje juz w tym cyklu zaczac starania :) z tym krwawieniem to w sumie mam tak juz od 6 cykli... mam 2dni @ i to bardzo skapy, ktory leci w zasadzie tylko w toalecie...3 miesiace temu(tuz przed slubem) zglaszalam to ginowi ale on stwierdzil, ze to stres przedslubny. Dzis sa 3mies po slubie i w sumie juz 6 cykl z takim dziwnym okresem... czytalam w necie, ze to moze byc zespol wygasajacych jajnikow i bardzo sie przejelam;( w poniedzialek ide do gina. Czy powinnam go teraz przycisnac? Czy powinien sie zajac tym problemem? Bo to chyba problem,skoro cale zycie mialam 4-5 dni @ o w miare duzym nasileniu.
    Pozdrwiam wszystkie :*

    Hmm to faktycznie dziwne skoro juz pół roku to trwa. Na Twoim miejscu bym w poniedzialek bardzo podkreslila ten problem. Powinien Ci zlecic jakies badania, tym bardziej ze zaczniecie sie juz starac. Trzeba miec sytuacje wyjasniona. Co do wygasających jajników... Nie czytaj internetów!!! Powiedz o tym na wizycie ale naprawde szczerze watpie i sie nie przejmuj. Wygasajace jajniki to raczej sa przy menopauzie a nie u tak mlodej dziewczyny. Na Twoim miejscu na zapas bym sie nie przejmowala :)

    pietruszkanatki, Vesper lubią tę wiadomość

    p19uskjoxacp4928.png
  • marta95 Autorytet
    Postów: 1905 489

    Wysłany: 19 grudnia 2015, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dziewczyny:) Jestem tu nowa i mam nadzieję, że przyjmiecie mnie w miarę miło hehe. Otóż od 4 miesięcy staram się z mężem o dzidziusia i niestety...NIC nie pomaga. Zaczęłam używać testów owulacyjnych i mam z nimi pewien problem, otóż nie za bardzo rozumiem ich wyników, od 4 dni je robię i nie wiem co o tym myśleć. Przesyłam zdjęcie i fajnie by było gdybyście zerknęły i oceniły :) Pozdrawiam i przesyłam buziaki :*


    file:///C:/Users/Martka/Desktop/20151219_130755.jpg

    katsuyoshi lubi tę wiadomość

  • pietruszkanatki Autorytet
    Postów: 815 471

    Wysłany: 19 grudnia 2015, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem Anusia, ze nie powinnam czytac, ale szukalam przyczyn i tylko to mi sie napatoczylo. Jest to faktycznie dziwne, jak teraz to zbagatelizuje, to zmieniam lekarza. Generalnie to malo komfortowe, zle sie czuje nawet psychicznie, ze tak to wyglada... a te wygasajace jajniki to niby tez po antykoncepcji hormonalnej, kiedys stosowalam, ale nie robie tego juz of roku... mam nadzieje, ze lekarz jakos sie do tego problemu odniesie :)

    anusia24 lubi tę wiadomość

    yuudyx8dhaa1o8es.png
    Waga maluszka ponad 600 g, moje kochane serduszko <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 grudnia 2015, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marta95 wrote:
    Witam dziewczyny:) Jestem tu nowa i mam nadzieję, że przyjmiecie mnie w miarę miło hehe. Otóż od 4 miesięcy staram się z mężem o dzidziusia i niestety...NIC nie pomaga. Zaczęłam używać testów owulacyjnych i mam z nimi pewien problem, otóż nie za bardzo rozumiem ich wyników, od 4 dni je robię i nie wiem co o tym myśleć. Przesyłam zdjęcie i fajnie by było gdybyście zerknęły i oceniły :) Pozdrawiam i przesyłam buziaki :*


    file:///C:/Users/Martka/Desktop/20151219_130755.jpg
    Witaj. z miłą checia zerknełabym na te zdjecie lecz nie można otworzyć.
    Polecam wrzucenie zdjecia na strone :

    http://ifotos.pl/

    A potem wrzuc nam tutaj link ;)

    A konkretnie na czym polega problem z testami? czego tam nie rozumiesz?
    Spokojnie 4 miesiace to nie tak dlugo. Lekarze mówią ze do roku czasu powinno sie zajsc w ciąże a jesli to nie nastąpi to wtedy powinno się pójsc do lekarza aby zrobic badania itp.

    Vesper lubi tę wiadomość

  • Madziuuuula Autorytet
    Postów: 1199 675

    Wysłany: 19 grudnia 2015, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pietruszkanatki a badałaś poziom rezerwy jajnikowej?a TSH?
    ja własnie mam krótkie miesiączki i mam zespół przedwczesnie wygasającyh jajników - stwierdzona po poziomie Amh. Nie oznacza to, ze mam już menopauzę, ale będę ją raczej mieć szybciej niz powinnam. Czyli np. w wieku 40 lat. Nie znaczy wcale, że TY masz to samo.
    Moje miesiączki trwają po 2 dni i według mojego lekarza jest to bardzo niepokojące.
    Dostałam duphaston co miesiąc i teraz moja miesiączka trwa już 3ci dzień i normalnie swiętuję:)
    Jesli masz takie krótkie krwawienia to oznacza na pewno, że masz bardzo cienkie endometrium i nie ma co za wiele się łuszczyć i dlatego tak krótko i skapo trwa okres.
    Powinnaś lekarza docisnąć Albo na własną rekę porobic badania i iśc z wynikami do lekarza.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 grudnia 2015, 14:40

    anusia24, Vesper lubią tę wiadomość

    201609111661.png
    Filipek, 62 cm i 3660 g radości:)
  • pietruszkanatki Autorytet
    Postów: 815 471

    Wysłany: 19 grudnia 2015, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madziuuula, dziekuje za wypowiedz, jest bardzo wartosciowa.
    Nie robilam zadnego z tych badan, ale dalas mi do myslenia i wiem za co sie zabrac teraz.
    To sie stalo nagle i nie znam przyczyny. Przycisne wiec lekarza o te sprawe. Z ciekawosci, ile to badanie rezerwy kosztuje, gdzie i jak sie je robi?
    3 dzien no to ladnie! :) w pon mam gina wiec dam Wam znac jak sie to rozwinelo.

    yuudyx8dhaa1o8es.png
    Waga maluszka ponad 600 g, moje kochane serduszko <3
  • Madziuuuula Autorytet
    Postów: 1199 675

    Wysłany: 19 grudnia 2015, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja płaciłam 120 zł, na wynik czekałam ponad dwa tygodnie. Jest to badania z krwi.
    Robiłam w laboratorium najblizszym mojego domu.
    Oczywiscie prywatnie.
    gdybys już robiła to za jednym pobraniem krwi zrób sobie chociaz TSH -koszt ok 25-30 zł.
    Nie chcę, żebys myslałam, że masz to samo czasem. Nie o to chodzi, nie chcę straszyć.
    Ale takie skąpe miesiączki nie są niczym dobrym. Bo jasno wynika, że skoro leci skąpo, to po prostu skąpo było w środku, A przecież, żeby doszło do zagniezdzenia to musi byc odpowiednia grubość endometrium. Zarodkowi musi byc tam ciepło i miło i odzywczo:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 grudnia 2015, 16:28

    201609111661.png
    Filipek, 62 cm i 3660 g radości:)
  • pietruszkanatki Autorytet
    Postów: 815 471

    Wysłany: 19 grudnia 2015, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje :) poszperalam i znalazlam miejsca gdzie moge to zrobic :) wiec jak lekarz niczego konkretnego nie zaproponuje, ide zrobic te badania. Oczywiscie, wiem, ze po prostu chcialas sie wypowiedziec i cos zasugerowac, absolutnie od razu sobie nie wmawiam, ze to mam:)
    Powiedz czy leczysz sie jeszcze jakos czy tylko duphastonem?

    Vesper lubi tę wiadomość

    yuudyx8dhaa1o8es.png
    Waga maluszka ponad 600 g, moje kochane serduszko <3
  • Vesper Autorytet
    Postów: 2378 1813

    Wysłany: 19 grudnia 2015, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,

    Anusiu, to wspaniale, że nie masz Hashi! <3 endokrynolog zawsze możesz zmienić, dobrze, że na początek zadbałaś o tarczycę. Wygląda na to, że Twoje jajniki ruszyły do roboty, szkoda, że w czwartek nie zbadałaś sobie proga, ale jakbyś go zbadała w poniedziałek, to jest szansa, że będzie wyższy niż ostatni ;)

    dziękuję za miłe słowa <3!

    Olu, zerknęłam na Twój wykres, nie dostałaś jeszcze krwawienia po Duphastonie ? :P To albo Twój jajnik też zaczął pracować, albo jesteś tuż przed okresem albo zrób test ciążowy ;)

    Biedroneczko ważne, że jeden jest sprawny, trzeba działać jak owulacja jest po właściwej stronie ;) trzymam kciuki!

    Pietruszko, Madziulla ma rację, że warto zrobić badanie AMH. Robi się je 2-5 dc, wtedy jest najbardziej miarodajne. U mnie, niestety, kosztuje 180 zł :P Natomiast nie stresuj się na wyrost skąpą miesiączką. Jeżeli w drugiej fazie grubość endometrium jest prawidłowa, to fakt, że okres jest skąpy nie powinien aż tak bardzo stresować. Endometrium pobudza progesteron, jeśli jest słaby po owulacji, to, z tego, co rozumiem, i krwawienie jest słabe. Może być całkiem odwrotnie, możesz np mieć cykle bezowulacyjne, a nie wygasanie jajników. Teraz gdybamy i snujemy wizje, bez dodatkowych badań nie ma co się straszyć chorobami. Poszukaj dobrego lekarza, który nie zbagatelizuje Twoich objawów, uszy do góry <3

    Kat masz dwa szczęścia <3 jak tu się nie uśmiechnąć to takiego szkraba wesołego <3 śliczny ten Wasz synek, jak tu się nie zachwycać ;) :D

    Marta czekamy na zdjęcia :)

    anusia24 lubi tę wiadomość

    staramy się od września 2015
    ,,Zwycięzcy nigdy nie rezygnują, rezygnujący nigdy nie zwyciężają"

  • anusia24 Autorytet
    Postów: 875 544

    Wysłany: 19 grudnia 2015, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak wlasnie mam zamiar jeszcze w poniedzialek go zbadac zeby sie upewnic ze napewno ta owulka była :)
    Mam umowiona wizyte do tej endo za miesiac, pojde jeszcze raz do niej zobacze co mi powie, jak znow poczuje sie niezadowolona to wtedy poszukam innego lekarza...
    Narazie jestem pozytywnie nastawiona, mam nadzieje ze Nowy Rok przyniesie wiecej szczescia i zdrowia :)

    Marta tak jak dziewczyny mowia, zdjecia nie da sie otworzyć. Ja stosowałam testy ale w moim przypadku sie nie sprawdzily i przestałam ich używać :P jesli nie uda ci sie wstawic zdjecia to napisz nam o co chodzi.

    p19uskjoxacp4928.png
  • monia1607 Znajoma
    Postów: 22 3

    Wysłany: 19 grudnia 2015, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :)
    Staram się z mężem o drugie dziecko. Syn ma już 10 lat. ja mam 35 lat, mąż 40 lat. Kilka cykli już za nami, nie udaje nam się. Dodam, że cykle ma regularne co 26 dni. Ostatnia miesiączka 2 grudnia. Współżyliśmy już nawet w sam okres i co drugi dzień, aż do 14 dnia cyklu. Okres wypada mi na 28.12. A ja od dzisiaj czuje się fatalnie, bóle głowy, brzucha, jak na @. Miałyście podobnie. Przecież to za wcześnie i na ciążę i na okres. Poradźcie.

    w4sqyx8dg6ze4lt3.png
  • Ola_85 Autorytet
    Postów: 1182 954

    Wysłany: 19 grudnia 2015, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vesper wrote:
    Cześć dziewczyny,

    Anusiu, to wspaniale, że nie masz Hashi! <3 endokrynolog zawsze możesz zmienić, dobrze, że na początek zadbałaś o tarczycę. Wygląda na to, że Twoje jajniki ruszyły do roboty, szkoda, że w czwartek nie zbadałaś sobie proga, ale jakbyś go zbadała w poniedziałek, to jest szansa, że będzie wyższy niż ostatni ;)

    dziękuję za miłe słowa <3!

    Olu, zerknęłam na Twój wykres, nie dostałaś jeszcze krwawienia po Duphastonie ? :P To albo Twój jajnik też zaczął pracować, albo jesteś tuż przed okresem albo zrób test ciążowy ;)

    Biedroneczko ważne, że jeden jest sprawny, trzeba działać jak owulacja jest po właściwej stronie ;) trzymam kciuki!

    Pietruszko, Madziulla ma rację, że warto zrobić badanie AMH. Robi się je 2-5 dc, wtedy jest najbardziej miarodajne. U mnie, niestety, kosztuje 180 zł :P Natomiast nie stresuj się na wyrost skąpą miesiączką. Jeżeli w drugiej fazie grubość endometrium jest prawidłowa, to fakt, że okres jest skąpy nie powinien aż tak bardzo stresować. Endometrium pobudza progesteron, jeśli jest słaby po owulacji, to, z tego, co rozumiem, i krwawienie jest słabe. Może być całkiem odwrotnie, możesz np mieć cykle bezowulacyjne, a nie wygasanie jajników. Teraz gdybamy i snujemy wizje, bez dodatkowych badań nie ma co się straszyć chorobami. Poszukaj dobrego lekarza, który nie zbagatelizuje Twoich objawów, uszy do góry <3

    Kat masz dwa szczęścia <3 jak tu się nie uśmiechnąć to takiego szkraba wesołego <3 śliczny ten Wasz synek, jak tu się nie zachwycać ;) :D

    Marta czekamy na zdjęcia :)
    nie dostałam wlasnie jeszcze @ a mineło juz pare dni po duphastonie.Jajniki mnie bola jak na owu i na @ a zwlaszcza jeden lewy.

    km5s8ribs34fnes6.png
  • marta95 Autorytet
    Postów: 1905 489

    Wysłany: 19 grudnia 2015, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki zdjęcie wyśle jak tylko wrócę do domku, bo tam mam to zdjęcie :)

    anusia24 lubi tę wiadomość

  • Evanlyn Autorytet
    Postów: 1700 1727

    Wysłany: 19 grudnia 2015, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobry wieczór :) może Was kiedyś nadrobię ale ciężko ech

    Witam nowe forumowiczki :)

    U mnie sobota jak sobota - sprzątanie zakupy i leń cały wieczór :)

    43ktp07wud9y4wpd.png
    uwo9skjoyh555jxd.png
  • marta95 Autorytet
    Postów: 1905 489

    Wysłany: 19 grudnia 2015, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    http://ifotos.pl/zobacz/201512191_sxqeehe.jpg

    jeżeli teraz się otworzy, to już mówię o co mi chodzi, po prostu nie wiem jak to interpretować, negatywne mogą być przez 4 dni ? czy coś nie tak ? :)

  • Evanlyn Autorytet
    Postów: 1700 1727

    Wysłany: 19 grudnia 2015, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marta95 wrote:
    http://ifotos.pl/zobacz/201512191_sxqeehe.jpg

    jeżeli teraz się otworzy, to już mówię o co mi chodzi, po prostu nie wiem jak to interpretować, negatywne mogą być przez 4 dni ? czy coś nie tak ? :)
    Teraz jest ok :) no nie wiem ciężko stwierdzić :) u mnie takie okazały się pozytywne :P i Twoje chyba są zwłaszcza że wcześnie robiłaś :) czytałam że takie testy lepiej robić wieczorem :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 grudnia 2015, 22:05

    43ktp07wud9y4wpd.png
    uwo9skjoyh555jxd.png
  • marta95 Autorytet
    Postów: 1905 489

    Wysłany: 19 grudnia 2015, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O kurczę! To już sama nie wiem co mam na ten temat myśleć, tym bardziej, że według instrukcji musi być ciemna kreseczka albo i nawet ciemniejsza od kontrolnej :(

    katsuyoshi lubi tę wiadomość

  • Evanlyn Autorytet
    Postów: 1700 1727

    Wysłany: 19 grudnia 2015, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chodzi mi o to że rano mogą nie wyjść a u Ciebie wyszły to całkiem prawdopodobne że są pozytywne :D tak jak mówię, ja robiłam wieczorem i moje były tylko troszkę ciemniejsze :) zresztą okaże się w okolicach @ czy były :D

    katsuyoshi lubi tę wiadomość

    43ktp07wud9y4wpd.png
    uwo9skjoyh555jxd.png
‹‹ 370 371 372 373 374 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ