X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staramy się i wspieramy
Odpowiedz

Staramy się i wspieramy

Oceń ten wątek:
  • anusia24 Autorytet
    Postów: 875 544

    Wysłany: 31 maja 2016, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selja uuuuśmiech prosze! W koncu sie uda! Z reszta nieraz sie slyszy ze po hsg "cos sie odblokowuje" (tego Ci zycze). No a tak poza tym to bardzo dobrze ze wyniki wyszly ok!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 maja 2016, 19:59

    Selja lubi tę wiadomość

    p19uskjoxacp4928.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 maja 2016, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kat super wieści :) trzymaj się już niedługo malutka będzie z Wami.
    Dziewczyny nie poddawajcie się, głowa do góry.

    anusia24, Selja lubią tę wiadomość

  • Selja Autorytet
    Postów: 542 495

    Wysłany: 2 czerwca 2016, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anusia24 wrote:
    Selja uuuuśmiech prosze! W koncu sie uda! Z reszta nieraz sie slyszy ze po hsg "cos sie odblokowuje" (tego Ci zycze). No a tak poza tym to bardzo dobrze ze wyniki wyszly ok!
    Dziękuję <3

    Co miesiąc sobie powtarzam, że w końcu się uda :)

    Trzymam kciuki za nas wszystkie <3

    anusia24 lubi tę wiadomość

    p19u3e3kwjkqlfv6.png
  • palma Autorytet
    Postów: 1203 925

    Wysłany: 3 czerwca 2016, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kat kochana super wieści gratuluję <3

    Dziewczyny trzymam za Wasz wszystkie mocno kciuki ;) uda się na pewno!



    A to moje bubu
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/3dc648e189ab.jpg

    ponad 7cm szczęscia <3

    katsuyoshi, anusia24, Meg0809, Vesper lubią tę wiadomość

    aniołek 9tc (2015rok)
    aniołek 6tc (2018rok)
    f2w33e3k8s0hlqj8.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 czerwca 2016, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    palma wrote:
    Kat kochana super wieści gratuluję <3

    Dziewczyny trzymam za Wasz wszystkie mocno kciuki ;) uda się na pewno!



    A to moje bubu
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/3dc648e189ab.jpg

    ponad 7cm szczęscia <3
    Dziękuje kochana :)

    A jak u Ciebie wszystko wporządku?
    Dzidziuś zdrowy? Serduszko pika?
    Mam nadzieje że lekarze teraz szczególnie o was dbają i dokładnie sprawdzają.

  • palma Autorytet
    Postów: 1203 925

    Wysłany: 3 czerwca 2016, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak u nas wszystko ok, dzidzia zdrowa i serduszko pięknie bije
    ja nigdy nie miałam tak dobrych wyników jak teraz :D więc się ciesze
    brałam progesteron ale już odstawiłam, chodze często na wizyty i spr czy wszystko ok ;)

    katsuyoshi, Ola_85, anusia24, Vesper lubią tę wiadomość

    aniołek 9tc (2015rok)
    aniołek 6tc (2018rok)
    f2w33e3k8s0hlqj8.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 czerwca 2016, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    palma wrote:
    Tak u nas wszystko ok, dzidzia zdrowa i serduszko pięknie bije
    ja nigdy nie miałam tak dobrych wyników jak teraz :D więc się ciesze
    brałam progesteron ale już odstawiłam, chodze często na wizyty i spr czy wszystko ok ;)
    Uff to dobrze ciesze się i mam nadzieje że tak bedzie do końca i tym razem nie bedzie przykrej wiesci.
    W koncu to 14 tydzien wiec ten okres najbardziej niebezpiczny już minął :)

    palma lubi tę wiadomość

  • palma Autorytet
    Postów: 1203 925

    Wysłany: 3 czerwca 2016, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    katsuyoshi wrote:
    Uff to dobrze ciesze się i mam nadzieje że tak bedzie do końca i tym razem nie bedzie przykrej wiesci.
    W koncu to 14 tydzien wiec ten okres najbardziej niebezpiczny już minął :)
    jesteśmy dobrej myśli, no właśnie już 2 trymestr więc jest spokojniej ;)

    Vesper lubi tę wiadomość

    aniołek 9tc (2015rok)
    aniołek 6tc (2018rok)
    f2w33e3k8s0hlqj8.png
  • Ola_85 Autorytet
    Postów: 1182 954

    Wysłany: 4 czerwca 2016, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    katsuyoshi wrote:
    Jestem mega SZCZĘŚLIWA !!!!!!!!! <3
    Dzisiaj byłam na USG....na szczescie ostatnie :)
    Nie zapisali mnie już na wiecej itp ponieważ łożysko uniosło się odpowiednio i bede miała poród naturalny...
    Mało tego poznałam wage :D nawet na wydruku który otrzymałam była wpisana i nasza kruszynka waży 2607 <3 Myśle że waga jest normalna jak na ten etap ciąży [ chyba nie za duża ??? ] Przypominam ze mam cukrzyce ciążową. Wszystkie inne pomiary są dobre bynajmniej położna cukrzycowa która na nie zerkneła powiedziała że są bardzo dobre :)
    A teraz najważniejsze !
    Nasza mała kinder niespodzianka w końcu się ujawniła !
    Będziemy mieli Córeczkę <3 <3 <3
    Mój imie wybrał i będzie VICTORIA MAYA :)
    Kochana super wiadomosci :) u mnie nastapiła Anemia i dostałam zelazo,

    km5s8ribs34fnes6.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 czerwca 2016, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz wiem że waga maleństwa jest jak najbardziej odpowiednia bo u nas na wątku Kobieta która jest w ciąży tydzień krócej ode mnie i nie ma cukrzycy ciażowej pisała ze była na USG i jej maleństwo waży 2800g .
    Na USG była dzień po mnie :)
    Skoro jest tydzien krócej w ciaży i nie ma cukrzycy jej waży 2800 a moje z cukrzycą waży 2607 to się wcale nie przejmuje :)

    Też miałam Anemie i miałam żelazo :D

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 czerwca 2016, 00:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny chciałam Wam tylko powiedzieć, że mamy już wyniki i jesteśmy po wizycie u pani genetyk.
    Pani genetyk do której chodzimy jest naprawdę bardzo dobrym fachowcem i człowiekiem. Wizyta była tak długa jak tego potrzebowaliśmy, wyniki badań omówiła i wszystko wyjaśniła.
    Kariotyp u mnie i u męża jest prawidłowy. A jeśli chodzi o badanie w kierunku trombofilii to wykryta została mutacja genowa MTHFR. Muszę przyjmować kwasu foliowego 5 mg, acard i dieta śródziemnomorska od dziś w mojej kuchni, pewnie jak zajde w ciążę to dostanę clexan. Osoby mające ta mutacje po 30 roku życia mogą mieć problemy ogólnie z krążeniem, cholesterolem. Gen ten jest też dziedziczny się dowiedziałam. Przez brak przyswajalności przeze mnie kwasu foliowego nie wykształciła się cewa nerwowa u dzieciątka dlatego tak się stało. Teraz przynajmniej wiedzą jak mi pomóc. Oby się wszystko szczęśliwie ułożyło.

  • Ola_85 Autorytet
    Postów: 1182 954

    Wysłany: 15 czerwca 2016, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meg0809 wrote:
    Hej dziewczyny chciałam Wam tylko powiedzieć, że mamy już wyniki i jesteśmy po wizycie u pani genetyk.
    Pani genetyk do której chodzimy jest naprawdę bardzo dobrym fachowcem i człowiekiem. Wizyta była tak długa jak tego potrzebowaliśmy, wyniki badań omówiła i wszystko wyjaśniła.
    Kariotyp u mnie i u męża jest prawidłowy. A jeśli chodzi o badanie w kierunku trombofilii to wykryta została mutacja genowa MTHFR. Muszę przyjmować kwasu foliowego 5 mg, acard i dieta śródziemnomorska od dziś w mojej kuchni, pewnie jak zajde w ciążę to dostanę clexan. Osoby mające ta mutacje po 30 roku życia mogą mieć problemy ogólnie z krążeniem, cholesterolem. Gen ten jest też dziedziczny się dowiedziałam. Przez brak przyswajalności przeze mnie kwasu foliowego nie wykształciła się cewa nerwowa u dzieciątka dlatego tak się stało. Teraz przynajmniej wiedzą jak mi pomóc. Oby się wszystko szczęśliwie ułożyło.
    Trzymam kciuki najwazniejsze ze jest swiatełko w tunelu i wiecie na czym stoicie.Teraz tylko brac leki i zaczac starania.

    Meg0809 lubi tę wiadomość

    km5s8ribs34fnes6.png
  • Ola_85 Autorytet
    Postów: 1182 954

    Wysłany: 15 czerwca 2016, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem po moim tzw połówkowym badaniu.Amelka ma sie dobrze z USG mam 23 tydzien+6dni i waga 650g. :)

    Meg0809, Vesper lubią tę wiadomość

    km5s8ribs34fnes6.png
  • anusia24 Autorytet
    Postów: 875 544

    Wysłany: 15 czerwca 2016, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meg najwazniejsze ze trafiliscie na dobrego lekarza i w koncu wiecie na czym stoicie, na co zwracac uwage. Trzymam mocno za Was kciuki! Niech w koncu sie uda! <3

    Ola super ze z malutka wszystko w porzadku <3 A jak Ty sie czujesz? Co u Ciebie? :)


    U mnie z kolei strasznie dlugi cykl, raczej bezowulacyjny ale za to z okropnym grzybem ktorego lecze juz ponad tydzien ale skubaniec sie nie daje :/ eh...

    Meg0809 lubi tę wiadomość

    p19uskjoxacp4928.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 czerwca 2016, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie kochane <3
    Ja dziś byłam na wizycie w szpitalu kontrolnej i jak się okazało to moja już ostatnia wizyta , wiecej ich mieć nie bede ponieważ bede miała wywoływany poród.
    Uznali że dla bezpieczeństwa mojego jak i dziecka bezpieczniej bedzie ustawić mi termin porodu i go wywołać.
    Mam się zgłosić na wywoływanie 30.06.2016 godz 8:00 na porodówke.
    Tam zostane podpięta do różnego rodzaju sprzetu i monitoringu a także co godzine bede miała pobieraną krew w celu sprawdzania cukru.
    Maleństwo zaraz po urodzeniu bedzie badane w kierunku cukrzycy aby sprawdzić czy jej nie ma.
    Wiec można powiedzieć ze mi pozostaje tylko czekać na ten dzień bo mam jasną sytuacje porodu.
    Tylko teraz mamy problem co z synkiem zrobić...Musimy załatwić dla niego opieke na czas mojego pobytu w szpitalu gdyz nie wiadomo jak dlugo bedzie trwalo wywoływanie no i ile bedą potem kazali mi zostać tam w szpitalu po porodzie.
    Myslimy nad koleżanka ale ona tego dnia ma prace, może wezmie wolne specjalnie na ten jeden dzień bo mój chce byc przy mnie w trakcie wywoływania aby wspierać.

  • Ola_85 Autorytet
    Postów: 1182 954

    Wysłany: 21 czerwca 2016, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kat trzymam kciuki!!!!daj znac jak bedziesz juz po.Czemu bede Ci wywoływac porod??


    Anusia: czuje sie coraz ociezalej hee waga 3+ do przodu .Małutka w nocy zaczyna swoje zabawy wiec mam nieprzespane noce .

    katsuyoshi lubi tę wiadomość

    km5s8ribs34fnes6.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 czerwca 2016, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola pewnie dlatego ze mam tą cukrzyce i uznali że tak bedzie bezpieczniej jak bede pod stałą obserwacja i aparaturą od początku do końca.
    Wiem ze co 1 h beda pobierac mi krew aby sprawdzac stan cukru i po porodzie także u mnie i maluszka pod tym wzgledem tez bedą sprawdzac.
    Boje sie ale co zrobic.... chyba wolałabym dostac nagle skurcze niż jechac do szpitala i czekać az sie po lekach pojawią. No nie wiem ale przeraża mnie sama myśl chociaż mówia ze to tak jak normalny poród.
    Dzis bylam na pobraniu krwi bo mialam takie zalecenie , chca przed porodem jeszcze przebadac jak ta moja krew wyglada.
    ogólnie czuje się fatalnie....kregosłup tak mi siadł ze strasznie ciezko jest mi w ogole wstac z pozycji siedzącej a o pozycji lezacej nie wspomne - każde obrócenie sie w pozycji lezącej na inny bok jest masakrą... caly brzuch musze rekoma trzymac i jakos sie przewrócic.
    Szczerze mówiac mam serdecznie dosyć :/ Dobrze ze tylko 9 dni zostało.

    Z reszta sama patrz jaki mam brzuch....

    untitledJ_sqnhnpx.jpg

    wczoraj zdjecie robione.

    Mimo ze moje malenstwo w 35 tyg wazyło mniej niz u innych dziewczyn z fioletowej to i tak mam najwiekszy brzuch ....

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 czerwca 2016, 11:09

    Ola_85, Meg0809, martta, Vesper, Foto_Anna lubią tę wiadomość

  • Ola_85 Autorytet
    Postów: 1182 954

    Wysłany: 21 czerwca 2016, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    wow sliczny brzuszek :) trzymam kciuki najwazniejsze ze bedziesz pod kontrola.

    km5s8ribs34fnes6.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 czerwca 2016, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola_85 wrote:
    Trzymam kciuki najwazniejsze ze jest swiatełko w tunelu i wiecie na czym stoicie.Teraz tylko brac leki i zaczac starania.
    No dokładnie najważniejsze, że lekarze są w stanie Nam pomóc i wiemy na czym stoimy. Teraz trzeba tylko cierpliwości i wiary że się uda.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 czerwca 2016, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olu gratuluję Amelki :*
    Kat śliczny duży brzuszek :)
    Anusia zdrówka życzę i oby ten grzybek sobie poszedł już :)
    Mi też się wydaje, że miałam cykl bezowulacyjny a przynajmniej nie zwróciłam uwagi.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 czerwca 2016, 21:43

    anusia24 lubi tę wiadomość

‹‹ 468 469 470 471 472 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ