X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staramy się i wspieramy
Odpowiedz

Staramy się i wspieramy

Oceń ten wątek:
  • Ev Autorytet
    Postów: 1199 554

    Wysłany: 12 września 2015, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    katsuyoshi wrote:
    Ja prawdopodobnie będe odsypiac noc chociaż powinnam dawno już spac ku zdziwieniu nie mogłam zasnąć...
    Obecnie leże sobie bo bolą mnie krzyże...
    Pogoda zapowiada się w miare ładnie wiec może po obiadku cała nasza trójka pójdzie na spacer...
    Ale to wszystko zależy od tego jak będe się czuła.
    A u ciebie? jakie plany?

    Uuuu :( .No pogoda zjwiskowa <3 . Sama nie wiem ... moze tez jakis spacerek z mezem ;)

    katsuyoshi lubi tę wiadomość

    8599yx8d9t871y8x.png
    eoc93ew1yklyxdn4.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 września 2015, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no fakt,jedne pokazują słabo,inne nieco mocniej,jak myślisz kat powinniśmy już powiedzieć rodzicom??

    katsuyoshi lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 września 2015, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    smerfetka22 wrote:
    no fakt,jedne pokazują słabo,inne nieco mocniej,jak myślisz kat powinniśmy już powiedzieć rodzicom??
    Myśle że powiedziec powinniscie po spodziewanej @
    Wtedy bedziecie oboje mieli pewnosc no i do lekarza w celu potwierdzenia...
    W sumie w powiedzeniu nie ma nic złego ale pewnie beda sie pytac czy u lekarza juz byłas itp...;)
    Bo z reguły jest tak że przyjmuje się swiadomosc ciąży po wizycie u gina ^.^
    Chociaż w uk do lekarza nie można od razu wiec tutaj mialam inna sytuacje i musialam czekac 6 tyg na potwierdzenie od lekarza...
    Mimo że oficjalnie wszyscy juz wiedzieli że jestem w ciaży nawet w pracy xD

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 września 2015, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zadecydowaliśmy,że rodzicom powiemy :) w końcu @ wypada jutro więc nic sie nie zmieni :D

    katsuyoshi lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 września 2015, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    smerfetka22 wrote:
    zadecydowaliśmy,że rodzicom powiemy :) w końcu @ wypada jutro więc nic sie nie zmieni :D
    I prawidłowo !!!
    Takie myślenie jest jak najbardziej pozytywne <3
    Już widzę reakcje rodziców i ich radość :D

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 września 2015, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A teraz kochane wybaczyc mi musicie ale ja ide się położyc spac...
    Synek już zasnął wiec i ja muszę odespac :)
    Bede później .
    Buziaki <3

  • Mysza1986 Autorytet
    Postów: 2048 1605

    Wysłany: 12 września 2015, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny,

    wczoraj wieczorem znów byłam u gina na monitoringu cyklu i stwierdził że śr/cz była u mnie owulacja, (oczywiście ostro próbowaliśy)
    a temperatura w ogóle na to nie wskazuje, jak to możliwe?


    Co do alkoholu - też wczoraj po dwóch łykach odstawiłam winko...
    Co do wymówek na imprezach/weselach - warto być kierowcą wtedy nik sie nie dziwi ż enie pijesz :)

    bv5tg9v.png
  • Demeter Autorytet
    Postów: 455 285

    Wysłany: 12 września 2015, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny ja dziś źle spałam w nocy, na pewno nie przekimam w ciągu dnia bo mi mąż zdążył dziś już z rana dźwignąć ciśnienie.

    Z tym alkoholem to jest tak, że faktycznie przy staraniach jest niewskazany, ale lampka wina nie zaszkodzi. Nie dajmy się zwariować, w końcu mnóstwo dzieci ''robi się po pijaku''. Ja jestem takiego zdania, że jak zarodek jest w pełni zdrowy to nie ma siły żeby się nie zagnieździł a ciąże biochemiczne to selekcja wadliwych zarodków. Pamiętam jak byłam w ciąży a o niej jeszcze nie wiedziałam to byłam na imieninach u rodziców i pare lampek wina wypiłam, do tego w tym czasie dużo stresów przeżyłam więc nie ma na to wszystko reguły. Moim zdaniem bardziej zaszkodzić mogą niektóre leki...które przyjmujemy czasem nieświadomie.

    Mysza nie sugeruj się temperaturą, monitoring to najlepsze potwierdzenie owulacji, skoro lekarz tak powiedział podczas badania to musisz mu zawierzyć. Ważne, że owulacja była to wystarczy, teraz czekaj na efekty:):):)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 września 2015, 12:10

    Demeter
  • Demeter Autorytet
    Postów: 455 285

    Wysłany: 12 września 2015, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    katsuyoshi wrote:
    A teraz kochane wybaczyc mi musicie ale ja ide się położyc spac...
    Synek już zasnął wiec i ja muszę odespac :)
    Bede później .
    Buziaki <3

    Kat jak będziesz miała chwilkę czasu napisz proszę jak u was w uk wygląda służba zdrowia, bo bardzo jestem ciekawa:)

    katsuyoshi lubi tę wiadomość

    Demeter
  • Selja Autorytet
    Postów: 542 495

    Wysłany: 12 września 2015, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza1986 wrote:
    Hej Dziewczyny,

    wczoraj wieczorem znów byłam u gina na monitoringu cyklu i stwierdził że śr/cz była u mnie owulacja, (oczywiście ostro próbowaliśy)
    a temperatura w ogóle na to nie wskazuje, jak to możliwe?


    Co do alkoholu - też wczoraj po dwóch łykach odstawiłam winko...
    Co do wymówek na imprezach/weselach - warto być kierowcą wtedy nik sie nie dziwi ż enie pijesz :)
    U mnie to samo , temp nie wskazuje, testy owulacyjne wskazują i lekarz potwierdza eh

    p19u3e3kwjkqlfv6.png
  • Selja Autorytet
    Postów: 542 495

    Wysłany: 12 września 2015, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ev wrote:
    Dzień dobryy ;)!

    Jak tam ? jakie plany na weekend ?:*
    Witaj kochana, dziś 7:30 juz bylam u fryzjera ;) teraz siedzimy ze ślubnym i oglądamy tv

    p19u3e3kwjkqlfv6.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 września 2015, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Demeter wrote:
    Kat jak będziesz miała chwilkę czasu napisz proszę jak u was w uk wygląda służba zdrowia, bo bardzo jestem ciekawa:)
    W UK ciąże uznają dopiero od 12 tygodnia wiec nawet jesli coś by się działo itp nic nie zrobią,nie pomogą ich zdaniem jesli w tym czasie np byś miała poronic oni nie beda nawet tego ratować gdyż uważają ze natura tak chciała...
    O ciąże dbają dopiero kiedy jest na etapie 12 tygodnia wtedy to sie nie można od nich odgonic.
    Opieka jest na poziomie bardzo dobrym,o wszysto pytają na wszystko odpowiedzą
    Ja mile wspominam całą ciąże prowadzoną przez polożną bo tutaj położna prowadzi ciąże :D
    Witajcie tak w ogóle :) Ja dopiero wstałam .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 września 2015, 14:01

  • Vesper Autorytet
    Postów: 2378 1813

    Wysłany: 12 września 2015, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laska :) jeśli zaglądasz, to podsyłam link:
    https://portal.abczdrowie.pl/diagnostyka-nieplodnosci-meskiej

    Zapytałam z ciekawości męża, co on na taką ilość nasienia. Powiedział, że to zależy od wieku (z wiekiem spermy może być mniej) i od częstotliwości starań :P (jeśli ostatnio często współżyliście, to może organizm Twojego partnera nie zdążył wyprodukować odpowiedniej ilości nasienia?)
    Nie ma co się martwić na zapas, ale na pewno warto się przebadać (wygooglaj sobie na forum, na jakie parametry warto zwrócić uwagę podczas badania, żeby nie trzeba go było powtarzać; warto chyba, żeby była morfologia, tak gdzieś przeczytałam).

    Mysza - opierałabym się bardziej na monitoringu niż na tempce. Bobitta też pisała, że u niej gin wskazał, że ovu było w innym czasie niż wynikałoby z pomiarów. Gdzieś widziałam wątek, z którego wynika, że metoda termiczna pozostawia sporo do życzenia ;) Mnie się wydaje, że problemem może też być sam termometr. Wczoraj z ciekawości zmierzyłam sobie kilka razy pod rząd temperaturę pod pachą i rozbieżność wyników była ok 0,5 stopnia. Masakra :P Mam allegrowy Microlife.

    Jeśli chodzi o alkohol, to matka natura tak to zabezpieczyła, że do 4 tygodnia nic nie zaszkodzi zarodkowi (mogę Wam podesłać link o tym). Później trzeba uważać, ale do 8 tygodnia nie ma jeszcze łożyska, dlatego jest mniejsze ryzyko, że np leki przyjmowane przez matkę wpłyną negatywnie na płód. Wszystkie świadome kobiety starają się uważać, na wszelki wypadek, ale także dlatego, że nikt przecież nie eksperymentuje na ciężarnych, więc najczęściej nie wiadomo, czy np jakieś leki mogą źle wpłynąć na zdrowie dziecka.
    W staraniach pomaga czerwone wino (lampka), ponieważ powoduje ładny przyrost endometrium i wspomaga zagnieżdżenie. Niealkoholowym paniom zaleca się orzechy brazylijskie i ananasa;)

    Selja lubi tę wiadomość

    staramy się od września 2015
    ,,Zwycięzcy nigdy nie rezygnują, rezygnujący nigdy nie zwyciężają"

  • Selja Autorytet
    Postów: 542 495

    Wysłany: 12 września 2015, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vesper wrote:
    Laska :) jeśli zaglądasz, to podsyłam link:
    https://portal.abczdrowie.pl/diagnostyka-nieplodnosci-meskiej

    Zapytałam z ciekawości męża, co on na taką ilość nasienia. Powiedział, że to zależy od wieku (z wiekiem spermy może być mniej) i od częstotliwości starań :P (jeśli ostatnio często współżyliście, to może organizm Twojego partnera nie zdążył wyprodukować odpowiedniej ilości nasienia?)

    W staraniach pomaga czerwone wino (lampka), ponieważ powoduje ładny przyrost endometrium i wspomaga zagnieżdżenie. Niealkoholowym paniom zaleca się orzechy brazylijskie i ananasa;)

    Mój mąż też stwierdził że może za często <3 ;)

    A o winie też słyszałam dużo dobrego. ;)

    Vesper lubi tę wiadomość

    p19u3e3kwjkqlfv6.png
  • Bobitta Autorytet
    Postów: 808 834

    Wysłany: 12 września 2015, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elo :) a z tym winem to że jak ? któraś stosowała? czy tylko słyszałyście

    Bobitta
    ckai43r8kvzjnozx.png
  • Vesper Autorytet
    Postów: 2378 1813

    Wysłany: 12 września 2015, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :) ja stosuję :P
    ale nie poleca się go chyba kobietom z nadmiernym przyrostem endometrium. wiadomo, przesada w każdą stronę źle działa. sporo zaciążonych lasek z forum potwierdza, że wino pomaga. na pewno w luzowaniu się, a to też dużo daje :P

    edit:
    https://ovufriend.pl/forum/starajac-sie-ogolne/alkohol-i-starania,652.html

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 września 2015, 18:56

    Selja lubi tę wiadomość

    staramy się od września 2015
    ,,Zwycięzcy nigdy nie rezygnują, rezygnujący nigdy nie zwyciężają"

  • Selja Autorytet
    Postów: 542 495

    Wysłany: 12 września 2015, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałyście mierzone endo ?

    p19u3e3kwjkqlfv6.png
  • Vesper Autorytet
    Postów: 2378 1813

    Wysłany: 12 września 2015, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja ostatnia była w normie, ale nie wiem, ile wyniosła, bo ginka wzięła sobie zdjęcie do kartoteki ;)

    staramy się od września 2015
    ,,Zwycięzcy nigdy nie rezygnują, rezygnujący nigdy nie zwyciężają"

  • sylwiak Ekspertka
    Postów: 204 116

    Wysłany: 12 września 2015, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    katsuyoshi wrote:
    W UK ciąże uznają dopiero od 12 tygodnia wiec nawet jesli coś by się działo itp nic nie zrobią,nie pomogą ich zdaniem jesli w tym czasie np byś miała poronic oni nie beda nawet tego ratować gdyż uważają ze natura tak chciała...
    O ciąże dbają dopiero kiedy jest na etapie 12 tygodnia wtedy to sie nie można od nich odgonic.
    Opieka jest na poziomie bardzo dobrym,o wszysto pytają na wszystko odpowiedzą
    Ja mile wspominam całą ciąże prowadzoną przez polożną bo tutaj położna prowadzi ciąże :D
    Witajcie tak w ogóle :) Ja dopiero wstałam .

    nie koniecznie. u mnie w pracy od razu idzie sie na zwolnienie i siedzi w domu od poczatku ciazy. chyba ze teraz cos zmienili ale nie sadze. poza tym kumpela w 8 tyg krwawila i sie nia zaopiekowali...

    katsuyoshi lubi tę wiadomość

    Kruszynko rośnij zdrowo... <3 Kochamy Cię...
    1 cykl udany <3
    relgvcqghi9hgve4.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 września 2015, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwiak wrote:
    nie koniecznie. u mnie w pracy od razu idzie sie na zwolnienie i siedzi w domu od poczatku ciazy. chyba ze teraz cos zmienili ale nie sadze. poza tym kumpela w 8 tyg krwawila i sie nia zaopiekowali...
    To nie wiem ja pisze tylko to co wiem i jak jest u mnie ...
    Może nie wszedzie tak jest..
    U mnie w pracy nie mozna isc na zwolnienie wczesniej jak w 6 miesiącu...
    Inaczej nic bym nie dostała....
    A tak w ogole co tam u was???
    Ja dopiero wróciłam od koleżanki ponad pół dnia zleciało chociaż...

‹‹ 66 67 68 69 70 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ