X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania 40+
Odpowiedz

Starania 40+

Oceń ten wątek:
  • becia1982 Autorytet
    Postów: 746 411

    Wysłany: 5 stycznia 2022, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,wszystkich, dziś dzień wizyty, boję się jak cholera , miałam dzisiaj też sprawdzić jeszcze raz progesteron ale wydygałam , poproszę dziś o ta lutke bo dupfaston mam i biorę sama na własną rękę 3*1 ,jak dziś będzie ok to w piątek sprawdzę jeszcze raz proga .
    Akinom59 ten próg mnie właśnie martwi bardzo ,niby mieści się w normach tych laboratoryjnych ,ale też liczyłam że będzie większy,pozatym wyczytałam że progesteron jest zmienny w sensie jego wartości . Narazie myślę pozytywnie , chociaż różne myśli już były że może pozamaciczna? ,ale czy beta była by taka wysoka? Nie wiem mam straszny mętlik w głowie i masę obaw , chciałam bardzo drugiego dziecka i nie myślałam o konsekwencjach ,teraz jak jestem w ciąży mam obawy ,czy donoszę,czy będzie dobrze.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 stycznia 2022, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    becia1982 wrote:
    Witam,wszystkich, dziś dzień wizyty, boję się jak cholera , miałam dzisiaj też sprawdzić jeszcze raz progesteron ale wydygałam , poproszę dziś o ta lutke bo dupfaston mam i biorę sama na własną rękę 3*1 ,jak dziś będzie ok to w piątek sprawdzę jeszcze raz proga .
    Akinom59 ten próg mnie właśnie martwi bardzo ,niby mieści się w normach tych laboratoryjnych ,ale też liczyłam że będzie większy,pozatym wyczytałam że progesteron jest zmienny w sensie jego wartości . Narazie myślę pozytywnie , chociaż różne myśli już były że może pozamaciczna? ,ale czy beta była by taka wysoka? Nie wiem mam straszny mętlik w głowie i masę obaw , chciałam bardzo drugiego dziecka i nie myślałam o konsekwencjach ,teraz jak jestem w ciąży mam obawy ,czy donoszę,czy będzie dobrze.
    Spokojnie,na razie najważniejsze USG,przy takiej becie powinno już serduszko,witaminki wdrozyłaś i super ,nie ma co panikować na początku kropeczka odżywia się ciałkiem żółtym,dopiero gdy łożysko przejmie pracę wtedy maleństwo będzie z ciebie że tak powiem nie ładnie chlonelo wszystko
    Trzymam kciuki i koniecznie daj znać po wizycie 😘

  • becia1982 Autorytet
    Postów: 746 411

    Wysłany: 5 stycznia 2022, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem po wizycie USG ok termin pokrywa się z OM prawie 7 tydzień , widać było już pikajace serduszko , następna wizyta dopiero za miesiąc, ale dla mnie to za długo . Muszę gdzieś za dwa tygodnie iść 🙂. Mam dupka brać 2*1,ale będę brała 3*1 tak jak biorę. Narazie ok , cieszę się ażeby nie było,ale wciąż jestem w ogromnym szoku..

  • Milkana Autorytet
    Postów: 705 517

    Wysłany: 5 stycznia 2022, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Becia gratulacje 🥰

    Akinom 59 lubi tę wiadomość

    Starania o drugie dziecko od 10/2020 na luziku
    od 01/2021 starania z testami owu i dokładną obserwacją
    Cykle regularne co 32 dni

    13.09- beta 147 :)

    gannvfxm94uozd8n.png
  • Hekate42 Autorytet
    Postów: 2100 1129

    Wysłany: 5 stycznia 2022, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    becia1982 wrote:
    Jestem po wizycie USG ok termin pokrywa się z OM prawie 7 tydzień , widać było już pikajace serduszko , następna wizyta dopiero za miesiąc, ale dla mnie to za długo . Muszę gdzieś za dwa tygodnie iść 🙂. Mam dupka brać 2*1,ale będę brała 3*1 tak jak biorę. Narazie ok , cieszę się ażeby nie było,ale wciąż jestem w ogromnym szoku..
    ✊✊✊

    „Trudności, z którymi zmagasz się dzisiaj, przechodzą w siłę, której potrzebujesz na jutro. Tylko się nie poddawaj !”
    😇11.02.2021 r.
    ❤️10.03.2022 r. - witaj mój Cudzie❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 stycznia 2022, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Becia ja bym brała dupka 3×2 albo idź do innego by ci przepisał lutke

  • becia1982 Autorytet
    Postów: 746 411

    Wysłany: 6 stycznia 2022, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam , co do lekarza idę za dwa tygodnie do innego jeszcze i zobaczymy jak drugi a co do proga to narazie zostaje tak ja pisałam 3*1 jutro mam zamiar iść powtórzyć i zobaczę jak będzie wynik jak będzie niski to zwieksze napewno i napewno jeszcze w następnym tygodniu podejdę do innego lekarza . Narazie to jest mi niedobrze co jakiś czas mnie mdli okrutnie jak z córką , biorę to jako dobrą wróżbę . Zresztą ta ciąża jest z zaskoczenia i owszem chcę aby była bez problemowa,aby dziecko było zdrowe i w ogóle super,ale to i tak wszystko w rękach Boga ja mogę chcieć mogę walczyć i mam nadzieję że wszystko będzie dobrze . Z córką nie badałam proga , wylądowałam odrazu po pozytywnym teście w szpitalu bo lekarz nie był pewien czy to ciąża pozamaciczna nie jest, i tak tydzień w strachu żyłam ,beta przyrastala więc mnie puścił do domu i potem wizyty co dwa tygodnie tylko usg czy wszystko ok , miałam mniejsza wiedzę,ale spokojniejszą głowę ,a teraz za dużo analizuje ,za dużo internetu i szczerze to też mi nie pomaga . Obok mnie gdzie mieszkam są kobiety co mają po 4-5 dzieci i wątpię by tak jak ja wszystko analizowały, badały, szczerze mają to w dupie i rodzą zdrowie dzieci . Ach przepraszam znów za post bez składu i ładu .

  • becia1982 Autorytet
    Postów: 746 411

    Wysłany: 7 stycznia 2022, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam,Krew oddana teraz tylko czekać

    Akinom 59 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 stycznia 2022, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    becia1982 wrote:
    witam,Krew oddana teraz tylko czekać
    No to czekamy ❤️😘✊

  • becia1982 Autorytet
    Postów: 746 411

    Wysłany: 7 stycznia 2022, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny 10,41 , czyli jeszcze mniej niż w poniedziałek, nie zwiastuje to dobrze.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 stycznia 2022, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    becia1982 wrote:
    Dziewczyny 10,41 , czyli jeszcze mniej niż w poniedziałek, nie zwiastuje to dobrze.
    Becia a czemu bety od razu nie zrobiłaś

  • becia1982 Autorytet
    Postów: 746 411

    Wysłany: 7 stycznia 2022, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam 19,5 tyś więc nie widziałam sensu , szczerze teraz trochę żałuję że nie powtórzyłam, trudno , będę brać 3*2 dupka ,a we wtorek pójdę znów do lekarza , zobaczę co i jak , wierzę że jakimś cudem się uda , aby nie zapeszac to nic mi się nie dzieje ,co jakiś czas zakluje mnie jajnik z jednej strony i tylko tyle ,piersi nadal mnie bolą ,co jakiś czas mnie mdli , nie plamie skurczy ani bólu brzucha nie mam , nie wiem sama już co myśleć ,mam nadzieję mimo wszystko że będzie dobrze.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 stycznia 2022, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    becia1982 wrote:
    Miałam 19,5 tyś więc nie widziałam sensu , szczerze teraz trochę żałuję że nie powtórzyłam, trudno , będę brać 3*2 dupka ,a we wtorek pójdę znów do lekarza , zobaczę co i jak , wierzę że jakimś cudem się uda , aby nie zapeszac to nic mi się nie dzieje ,co jakiś czas zakluje mnie jajnik z jednej strony i tylko tyle ,piersi nadal mnie bolą ,co jakiś czas mnie mdli , nie plamie skurczy ani bólu brzucha nie mam , nie wiem sama już co myśleć ,mam nadzieję mimo wszystko że będzie dobrze.
    Wiesz czemu pytam bo ja miałam taką sytuację
    Próg spadał i beta po 19 000 zaczęła mało przyrastać i jak poszłam do lekarza to najpierw mi kazał zwiększyć lutke ,ale na USG widziałam że serduszko już wolniej biło za tydzień było po wszystkim

  • becia1982 Autorytet
    Postów: 746 411

    Wysłany: 7 stycznia 2022, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To może w poniedziałek powtórzę ta betę tylko nie wiem już ile powinno być,bo ona później niby słabiej przyrasta.

  • Gosia84 Przyjaciółka
    Postów: 87 36

    Wysłany: 7 stycznia 2022, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam w maju skończę 38 lat . Mam już troje dzieci najmłodsze na 16 lat . Chciałabym mieć jeszcze jedno. Długo zwlekałam z ta decyzja. Boje się ze nie zdążę , ze menopauza mnie dopadnie (moja mama miała Ok 40) . Staramy sie od 3 miesięcy po dwóch miesiącach dwie kreski jedna blada . Niestety poroniłam w 5 tygodniu . Byłam u lekarza wsZytako Ok. Nic mi nie przepisał nawet żadnych badań . Myśle czy nie brać jakiś hormonów na opóźnienie menopauzy. Jak dotąd miesiączki regularne. Boje sie ze nie zdążę . Nie wiedziałam ze zajście w ciąże będzie takie trudne 😢

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 stycznia 2022, 03:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosia84 wrote:
    Witam w maju skończę 38 lat . Mam już troje dzieci najmłodsze na 16 lat . Chciałabym mieć jeszcze jedno. Długo zwlekałam z ta decyzja. Boje się ze nie zdążę , ze menopauza mnie dopadnie (moja mama miała Ok 40) . Staramy sie od 3 miesięcy po dwóch miesiącach dwie kreski jedna blada . Niestety poroniłam w 5 tygodniu . Byłam u lekarza wsZytako Ok. Nic mi nie przepisał nawet żadnych badań . Myśle czy nie brać jakiś hormonów na opóźnienie menopauzy. Jak dotąd miesiączki regularne. Boje sie ze nie zdążę . Nie wiedziałam ze zajście w ciąże będzie takie trudne 😢
    Hej Gosiu masz dopiero 38 lat,ja moje ostatnie urodziłam w wieku 41, jeśli masz regularne miesiączki to ok,ale jeśli się martwisz to zrób badania by sprawdzić czy zbliżasz się do menopauzy
    Ale ja bym nie patrzyła na mamę każdy jest inny

    Gosia84 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 stycznia 2022, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    becia1982 wrote:
    To może w poniedziałek powtórzę ta betę tylko nie wiem już ile powinno być,bo ona później niby słabiej przyrasta.
    Mi po 4 dniach przyrosło tylko 2000 więc zdecydowanie za mało ,stąd wiedziałam że czas odstawić dupka

  • Gosia84 Przyjaciółka
    Postów: 87 36

    Wysłany: 8 stycznia 2022, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Akinom 59 wrote:
    Hej Gosiu masz dopiero 38 lat,ja moje ostatnie urodziłam w wieku 41, jeśli masz regularne miesiączki to ok,ale jeśli się martwisz to zrób badania by sprawdzić czy zbliżasz się do menopauzy
    Ale ja bym nie patrzyła na mamę każdy jest inny
    A jaki się nazywają te badania ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 stycznia 2022, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosia84 wrote:
    A jaki się nazywają te badania ?
    Wystarczy zrobić na sam początek podstawowe hormonalne czyli TSH,FT3 i FT4,estradiol,prolaktynę,

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 stycznia 2022, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Becia i jak sytuacja?

‹‹ 225 226 227 228 229 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ