X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania 40+
Odpowiedz

Starania 40+

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lutego 2020, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Samanta72 wrote:
    Hej dziewczyny🌝🌝🌝
    Gosia7122 ja biore od czerwca ten biosteron,w sumie nie wiem czy pomaga bo fsh spadło z 33 do 24 ale i tak jest wysokie i raczej nie pomaga zajsc w ciąże ale nie mam potów i nerwów ha ha.Jastin witaj kochana ,kurcze przeszłas swoje,bo co innego poronić a co innego maleństwo😥😥😥😥😥😥 Freja moj mąz juz nie chce słyszec a ciązy i dzieciach więc żyje w błogiej nieświadomości🤪
    Gosia03 to ty mloda babeczka jestes kochana,ja urodzilam mojego najmlodszego mając 41,po 1,5 roku zaszłam w ciąże ale niestety serduszko przestalo bic w 9 tyg,teraz w 2018 było podobnie,w 8 tyg 😥 ale mysle,że jeszcze macie duże szanse kochane 😘😘😘😘
    U mnie raczej juz nic z tego,i owu u mnie czesto brak,a teraz szyjka w koncu sie otworzyla ale jakies plamienie malutkie sie przypałętało no i brak skoku to oznacza że i w tym cyklu niestety klapa,trzeba bedzie sięw koncu z tym pogodzić😭😭😭😭😭
    Hej Kasiu nie ma nic gorszego dla kobiety która pragnie być w ciąży jak świadomość że już nie będzie mogła doświadczyć tego cudu ,że się starzeje jej ciało i pomału więdnie,😘 ja też miewam takie myśli,chyba każda z nas ma ,ale co zrobimy kiedyś trza się z tym pogodzić nie 💗😘

  • goska03 Debiutantka
    Postów: 11 13

    Wysłany: 9 lutego 2020, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ;-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 lutego 2020, 12:13

    Akinom 59, gosia7122 lubią tę wiadomość

    .
  • Samanta72 Przyjaciółka
    Postów: 80 64

    Wysłany: 9 lutego 2020, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pierwsze 21,drugie 24,trzecie 41 lat,potem dwa poronienia ale ja mam juz 47 ,więc sporo więcej od Was😉

    Samanta1006
  • Samanta72 Przyjaciółka
    Postów: 80 64

    Wysłany: 9 lutego 2020, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A badań mój starszy gin nie robił bo uważał ze to ciąża jak każda inna i na ostatnie usg musiałam iśc prywatnie bo on nie chciał dać skierowania ha ha

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lutego 2020, 18:57

    Samanta1006
  • gosia7122 Autorytet
    Postów: 1145 4582

    Wysłany: 9 lutego 2020, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja 3 ciąża była niespodzianka dla mnie miałam 39 lat i nie myślałam o trzecim. Było bardzo ciężko bo miałam cały czas plamienia i krwotoki spowadawane krwakamik które co się oczyszczały to powstawały nowe. Niestety jak już wcześniej pisałam straciłam dziecko. Potem bardzo chcieliśmy dziecka ale nie wychodziło. Dopiero po trzech latach po stracie się udało. Dokładnych testów nie robiłam jak usg połówkowe wyszło dobrze nie wiem może te źle ale takia podjęłam decyzję z moją gin prowadzącą. Dziewczyna ja się nie staram ale mam nadzieję że mogę pisać z wami.

    201408184765.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lutego 2020, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w zadnych ciążach oprocz teraz tej ostatniej nie robiłam żadnych badań,bo i szybko zachodziłam w ciążę, dopiero teraz jak sie nie udawało to zrobiłam kilka badań na własną rękę
    Gosia7122 pewnie ze mozesz z nami pisać i to o wszystkim łącznie ze złym nastrojem😘😘

    gosia7122 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lutego 2020, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Akinom 59 wrote:
    Ja w zadnych ciążach oprocz teraz tej ostatniej nie robiłam żadnych badań,bo i szybko zachodziłam w ciążę, dopiero teraz jak sie nie udawało to zrobiłam kilka badań na własną rękę
    Gosia7122 pewnie ze mozesz z nami pisać i to o wszystkim łącznie ze złym nastrojem😘😘
    Jeszcze co do tych badań: to robiłam zawsze tylko tsh, ft4 i ft3 i progesteron i prolaktynę, i przypomniało mi sie teraz ze w ciagu teraz 10 miesiecy robiłam,: LH, FSH, anty tpo, i cos tam jeszcze chciałabym jeszcze zrobic kilka badań a zwłaszcza wsxystkie anty, przeciwciała ale muszę uzbierac kasę

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lutego 2020, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane ale u nas wieje wrwr i to coraz mocniej az boje sie nocy a jutro i pojutrze ma byc jeszcze gorzej...
    A ja po poludniu dostalam kryzys :(
    Boje sie unawiac wizyte na koniec lutego bo boje sie,ze to bezsens i nic ono nie pokaze lub ze wczesniej zaczne krwawic.. tak mialam w ciazy po synku a przed corka umowilam sie i kilka dni przed wizyra zaczelam krwawic..
    Przepraszam,ze smece ale moze to tez ta pogoda tak wplywa :(

    A ja zrobilam mnostwo badan wlacznie z genetyka u mnie i meza oraz badaniem nasienia u meza.
    A z mezem jestesmy w rownym wieku :) i On chcial 3 dxiecko choc nic na sile :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lutego 2020, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    inessa wrote:
    Kochane ale u nas wieje wrwr i to coraz mocniej az boje sie nocy a jutro i pojutrze ma byc jeszcze gorzej...
    A ja po poludniu dostalam kryzys :(
    Boje sie unawiac wizyte na koniec lutego bo boje sie,ze to bezsens i nic ono nie pokaze lub ze wczesniej zaczne krwawic.. tak mialam w ciazy po synku a przed corka umowilam sie i kilka dni przed wizyra zaczelam krwawic..
    Przepraszam,ze smece ale moze to tez ta pogoda tak wplywa :(

    A ja zrobilam mnostwo badan wlacznie z genetyka u mnie i meza oraz badaniem nasienia u meza.
    A z mezem jestesmy w rownym wieku :) i On chcial 3 dxiecko choc nic na sile :)
    Aguś rozumiem cię i twój niepokoj,jak się tyle przejdzie nie powodzen to trudno nam uwierzyć że akurat tym razem będzie inaczej,ale może jednak tym razem będzie dobrze 😘 musimy w to wierzyć ✊✊ wizyta czy tak nie unikniona,głowa do góry kochanie myśl pozytywnie 😘😘

    inessa lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lutego 2020, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniko <3 <3 <3

  • gosia7122 Autorytet
    Postów: 1145 4582

    Wysłany: 9 lutego 2020, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inessa myślę o tobie jak dobrze znam takie lęki. Ja jak z Marysia w ciąży byłam to miałam ataki paniki, bałam się krwotoku choć lekarze mnie zapewniali ze wszystko ok.
    Masz moje nieustanie kciuki choć co ma być to będzie.

    inessa lubi tę wiadomość

    201408184765.png
  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 9 lutego 2020, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Samanta ja jestem w podobnym wieku ;) Mój partner jest ode mnie młodszy o 7 lat. Podobno nie widać. Ale czasem się zastanawiam czy córka mnie nie przeklnie że ma stara matkę :/ Na razie nikt nie pomyślał że to moja wnuczka (sic!) ale co będzie za kilka lat.. Nie mlodniejemy :) chociaż podobno ciąża odmładza.
    Na forum dla starających się była jedną dziewczyna która zaszła naturalnie w wieku 47. Lekarze twierdzą że ciąża naturalna po 45 to ewenement. A mój gin prowadzący miał pacjentke 52 lata w naturalnej ciąży. Szok.
    Jeśli chodzi o badania to ja dużo robiłam przed ciąża na własną rękę bo gin nie widzieli potrzeby. Badałam hormony, poziomy vit D, nawet kwas foliowy i wyszedł mi za wysoki, było podejrzenie mutacji która utrudnia wchłanianie to się podobno często zdarza. Brałam więc kwas metylowany. D mi wyszedł duży niedobór. Myślę że dobrze to posprawdzać i pouzupełniać.
    W ciąży mało badań robiłam, co wizytę morfologia i tsh, usg tzw genetyczne po 3 miesiącu i potem polowkowe, nie robiłam amniopunkcji bo wyszły niskie ryzyka. Ja wewnętrznie czułam że wszystko jest w porządku. Ale jak się mała długo nie ruszala to zaraz panika ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lutego 2020, 22:08

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • pawojoszka Autorytet
    Postów: 4069 3821

    Wysłany: 9 lutego 2020, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny ,przyznaje się bez bicia że was podczytuje z ukrycia . Zajrzałam na ten wątek bo w tym roku mi stuknie 40 i wszystko co dotyczy czterdziestek rzuca mi się w oczy. Przede wszystkim zaskakujące było dla mnie jak przeczytałam posty Moniki bo jestem mamą siódemki dzieci ,szustka była planowana i wystarana ,siódme lekko mnie zaskoczyło ,w moim środowisku jestem postrzegana jak dziwoląg lub ktoś nieodpowiedzialny ,który nie ma pojęcia o antykoncepcji ,ale skoro jest nas więcej i nie jestem totalnym odmieńcem.
    Innes znam z innego forum ,trzymam mocno kciuki żeby tym razem było wszystko dobrze,twoje testy wyglądają bardzo ładnie ,chociaż zdaje sobie sprawę że w twoim przypadku największy strach to mieć nadzieję,ale na tych forach już nie jeden cud widziałam .
    Mam nadzieję że mnie nie wyrzucicie choć ja się nie staram ,w grudniu urodziłam synka.

    Akinom 59, inessa, Szczęśliwa Mamusia, gosia7122 lubią tę wiadomość

    cf409fc7e7.png
  • jastin Koleżanka
    Postów: 52 41

    Wysłany: 9 lutego 2020, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iness ❤ musi być dobrze trzymam kciuki

    inessa lubi tę wiadomość

    klz9vcqgtj0l9yz1.png
  • jastin Koleżanka
    Postów: 52 41

    Wysłany: 9 lutego 2020, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie robiłam zbyt wielu badań, czułam wewnętrznie że nie ma potrzeby i lekarz któremu zaufalam też mówił że strata czasu i pieniędzy. Był problemem miesniak.

    Ja dziś też mam kryzys ;-) ja przeziębiona mała przeziębiona do tego zmęczona i tak myślę czy aby napewno dam radę ;)
    U mnie mąż chce bardzo syna choć jesteśmy w jednym wieku i sam ma obawy czy damy radę z wszystkim i czy jeszcze będzie czas na przyjemności bo zbyt wiele życia już nie zostało:-/ za szybko czas leci i zdecydowanie człowiek się za szybko starzeje :-( chciałabym mieć jeszcze raz 30 lat ... :-D
    U nas dziś też straszna wichura i wieje pewnie stąd niepewności:-)

    Witam nowe dziewczyny i oczywiście zostańcie z nami pomimo tego że się nie staracie:-) im nas więcej tym lepiej :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lutego 2020, 22:58

    inessa lubi tę wiadomość

    klz9vcqgtj0l9yz1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lutego 2020, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pawojoszka wrote:
    Witajcie dziewczyny ,przyznaje się bez bicia że was podczytuje z ukrycia . Zajrzałam na ten wątek bo w tym roku mi stuknie 40 i wszystko co dotyczy czterdziestek rzuca mi się w oczy. Przede wszystkim zaskakujące było dla mnie jak przeczytałam posty Moniki bo jestem mamą siódemki dzieci ,szustka była planowana i wystarana ,siódme lekko mnie zaskoczyło ,w moim środowisku jestem postrzegana jak dziwoląg lub ktoś nieodpowiedzialny ,który nie ma pojęcia o antykoncepcji ,ale skoro jest nas więcej i nie jestem totalnym odmieńcem.
    Innes znam z innego forum ,trzymam mocno kciuki żeby tym razem było wszystko dobrze,twoje testy wyglądają bardzo ładnie ,chociaż zdaje sobie sprawę że w twoim przypadku największy strach to mieć nadzieję,ale na tych forach już nie jeden cud widziałam .
    Mam nadzieję że mnie nie wyrzucicie choć ja się nie staram ,w grudniu urodziłam synka.
    Witaj Pawojoszka 😘 smutne,że ludzie tak nas postrzegają,jak patologię albo tak jak mówisz dziwolągi?!! Ja wszystkie moje dzieci mam zaplanowane,i nie przejmuje się ludźmi ,bo wiem że tak naprawdę to nam zazdroszczą i tyle!I zawsze głośno się chwaliłam ile ich mam😁 ale wiem że ludzie bardzo potrafią zranić i skrzywdzić ,słyszałam i czytałam wiele historii kobiet które były szykanowane z tego powodu😞😟 ale to jest nasze życie,nikt nie ma prawa tak nas traktować! Kochana wpadaj do nas kiedy tylko chcesz i pisz o wszystkim co ci siedzi na wątrobie 😁😘😘ja zawsze marzyłam o wpadce 😁

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lutego 2020, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jastin wrote:
    Ja nie robiłam zbyt wielu badań, czułam wewnętrznie że nie ma potrzeby i lekarz któremu zaufalam też mówił że strata czasu i pieniędzy. Był problemem miesniak.

    Ja dziś też mam kryzys ;-) ja przeziębiona mała przeziębiona do tego zmęczona i tak myślę czy aby napewno dam radę ;)
    U mnie mąż chce bardzo syna choć jesteśmy w jednym wieku i sam ma obawy czy damy radę z wszystkim i czy jeszcze będzie czas na przyjemności bo zbyt wiele życia już nie zostało:-/ za szybko czas leci i zdecydowanie człowiek się za szybko starzeje :-( chciałabym mieć jeszcze raz 30 lat ... :-D
    U nas dziś też straszna wichura i wieje pewnie stąd niepewności:-)

    Witam nowe dziewczyny i oczywiście zostańcie z nami pomimo tego że się nie staracie:-) im nas więcej tym lepiej :-)
    Jastin kochanie ja też się zastanawiałam czy dam radę dzieci mi w tym czasie bardzo chorowały ja z nadwagą! Ale gdy się mały urodził!,dostałam tyle energii ,choć na początku było ciężko bo przez 3 tygodnie nie spałam w ogóle ,ale wystarczyło że popatrzyłam na niego😍😍 i już miałam pałera,dacie radę a dziecko odmładza😘😘

    inessa, jastin, pawojoszka lubią tę wiadomość

  • Samanta72 Przyjaciółka
    Postów: 80 64

    Wysłany: 10 lutego 2020, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kochane😉 u nas jeszcze nie wieje choć nie wiem skąd jesteście bo ja ze Śląska,koło Katowic mieszkam. W piąek moj mlody miał szczepienie i tak go pozamiatalo ze w nocy miał 39 stopni gorączki a jak lekarka go badala to niby był zdrowy a jednak przywlekł jakiś wirus bo od wczoraj ja zdycham,w nocy tez 39 stopni,mam rakie dreszcze ze zaraz sie rozlecę ,aż mnie zęby bolą☹
    Witaj Pawojoszka ,ja w sumie tak się starami nie bo w wieku 47 to małe szanse ale jakby się udało to byla bym szczęsliwa. U mnie znow nie pronlem ilości dzieci ale różnicy wieku ,20 lat miedzy najstarszym a najmłodszym synem i o to mnie pytają.W ciązy z najmłodszym mualam od 2 miesiąca l4 bo pracuje po 12 h przy komputerze i lekarz sie nie zgodził i pracodawca zebym ryzykowała.

    Samanta1006
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lutego 2020, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Samanta72 wrote:
    Hej kochane😉 u nas jeszcze nie wieje choć nie wiem skąd jesteście bo ja ze Śląska,koło Katowic mieszkam. W piąek moj mlody miał szczepienie i tak go pozamiatalo ze w nocy miał 39 stopni gorączki a jak lekarka go badala to niby był zdrowy a jednak przywlekł jakiś wirus bo od wczoraj ja zdycham,w nocy tez 39 stopni,mam rakie dreszcze ze zaraz sie rozlecę ,aż mnie zęby bolą☹
    Witaj Pawojoszka ,ja w sumie tak się starami nie bo w wieku 47 to małe szanse ale jakby się udało to byla bym szczęsliwa. U mnie znow nie pronlem ilości dzieci ale różnicy wieku ,20 lat miedzy najstarszym a najmłodszym synem i o to mnie pytają.W ciązy z najmłodszym mualam od 2 miesiąca l4 bo pracuje po 12 h przy komputerze i lekarz sie nie zgodził i pracodawca zebym ryzykowała.
    Kasiu dużo zdrówka kochanie 😘 Ale,żeby szybko przeszlo

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lutego 2020, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Kochane :)
    Ale nocka ciezka wialo,lało niezle teraz tez wieje ale jakby spokojniej.
    A mieszkam na granicy wielkopolski i zachodniopomorskiego wiec zwykle my mamy pogode znad morza.
    A pochodze z okolic Poznania.
    I bylam niedawno u ginekolog innej niz wczesniej chodzilam i nie przyjmie mnie :( za duxo pacjentek a jak jeszczeciezki przypadek to wogole nie przyjmie.
    Bede dzwonic po poludniu do mojej ginekolog ale to z innego miasta i trudno z dojazdem bo maz musi brac wolne lub zamieniac sie godzinami gdyz nie mamy z kim dzieci zostawic.
    Wiecie zawsze podziwialam rodziny wielodzietne i dziwi mnie podejscie ludzi,ze jak sie ma duzo dxieci to idrazu patologia itp. :( choc przez moja prace widzualam oczywiscie przypadki rodzin gdzie specjalnie chcieli duzo dzieci aby miec kase na alkohol itd. No ale kurcze nie mozna wszystkich pod jedno kopyto wrwr
    W mojej rodzinie malo kto ma jedno dziecko zwykle kilkoro i jest cidnie na spotkaniach :) ja mam 2 mlodszych braci w tym jeden brat o 15 lat mlodszy i wtedy dziwnie na moja mame patrzyli ludxie.
    A w rodzinie mamy ciezki przypadek gdzie wujek mojej mamy mial 10 dzieci i kazde z nich albo przed porodem lub chwile po umarlo :( dopiero po kilku latach od ostatniego porodu ciocia urodzila zdrowego synka kuzyna mojej mamy bylo to wiele lat temu wiec medycyna byla na wiadomo jakim ppziomie. A moja mama mi to opowiedziala kilka lat temu dalo mi to wielka motywacje do walki.
    Kurcze znow sie rozpisalam przepraszam ja gadula jestem a tu tylko z mezem lub z dxiecmi rozmawiam hyhy
    Dobrego dnia zycze <3

    Akinom 59 lubi tę wiadomość

‹‹ 5 6 7 8 9 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ