X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania 40+
Odpowiedz

Starania 40+

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lutego 2020, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiu zdrowka dla Ciebie i synka <3

  • pawojoszka Autorytet
    Postów: 4069 3821

    Wysłany: 10 lutego 2020, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas strasznie wiało cała noc teraz już lepiej .

    Monika ja zawsze podczas starań ,choć nigdy nie trwały długo bo zazwyczaj 3 cykle ,jak byłam zmęczona tymszukaniem objawów owulacji ,bo u mnie cykle potrafiły trwać i po 90 dni, tak sobie myślałam czy kiedyś poprostu zrobię test i zobaczę dwie kreski,bez tego sprawdzania ,mierzenia ,sexu na czas ,no i o. Mówisz i masz. Nie żeby to była taka zupełną niespodzianka bo to akurat był trzeci cykl po porodzie akurat skończyłam karmić ,a raczej mała zdecydowała że koniec ku mojemu załamaniu ,wiedziałam że jestem w okresie kiedy coś może się wydarzyć ale stwierdziłam że przecież trzterdziestoletnia kobieta nie zachodzi w ciążę tak od strzała ale tak na wszelki W sprawdziłam czy wszystko ok a tu pozytyw. Tak że natury nie można lekceważyć w żadnym wieku

    Akinom 59, jastin lubią tę wiadomość

    cf409fc7e7.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lutego 2020, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    inessa wrote:
    Hej Kochane :)
    Ale nocka ciezka wialo,lało niezle teraz tez wieje ale jakby spokojniej.
    A mieszkam na granicy wielkopolski i zachodniopomorskiego wiec zwykle my mamy pogode znad morza.
    A pochodze z okolic Poznania.
    I bylam niedawno u ginekolog innej niz wczesniej chodzilam i nie przyjmie mnie :( za duxo pacjentek a jak jeszczeciezki przypadek to wogole nie przyjmie.
    Bede dzwonic po poludniu do mojej ginekolog ale to z innego miasta i trudno z dojazdem bo maz musi brac wolne lub zamieniac sie godzinami gdyz nie mamy z kim dzieci zostawic.
    Wiecie zawsze podziwialam rodziny wielodzietne i dziwi mnie podejscie ludzi,ze jak sie ma duzo dxieci to idrazu patologia itp. :( choc przez moja prace widzualam oczywiscie przypadki rodzin gdzie specjalnie chcieli duzo dzieci aby miec kase na alkohol itd. No ale kurcze nie mozna wszystkich pod jedno kopyto wrwr
    W mojej rodzinie malo kto ma jedno dziecko zwykle kilkoro i jest cidnie na spotkaniach :) ja mam 2 mlodszych braci w tym jeden brat o 15 lat mlodszy i wtedy dziwnie na moja mame patrzyli ludxie.
    A w rodzinie mamy ciezki przypadek gdzie wujek mojej mamy mial 10 dzieci i kazde z nich albo przed porodem lub chwile po umarlo :( dopiero po kilku latach od ostatniego porodu ciocia urodzila zdrowego synka kuzyna mojej mamy bylo to wiele lat temu wiec medycyna byla na wiadomo jakim ppziomie. A moja mama mi to opowiedziala kilka lat temu dalo mi to wielka motywacje do walki.
    Kurcze znow sie rozpisalam przepraszam ja gadula jestem a tu tylko z mezem lub z dxiecmi rozmawiam hyhy
    Dobrego dnia zycze <3
    Aguś bardzo lubię czytać twoje wpisy,Wasze wpisy💗😘😘kochane

    inessa lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lutego 2020, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pawojoszka wrote:
    U nas strasznie wiało cała noc teraz już lepiej .

    Monika ja zawsze podczas starań ,choć nigdy nie trwały długo bo zazwyczaj 3 cykle ,jak byłam zmęczona tymszukaniem objawów owulacji ,bo u mnie cykle potrafiły trwać i po 90 dni, tak sobie myślałam czy kiedyś poprostu zrobię test i zobaczę dwie kreski,bez tego sprawdzania ,mierzenia ,sexu na czas ,no i o. Mówisz i masz. Nie żeby to była taka zupełną niespodzianka bo to akurat był trzeci cykl po porodzie akurat skończyłam karmić ,a raczej mała zdecydowała że koniec ku mojemu załamaniu ,wiedziałam że jestem w okresie kiedy coś może się wydarzyć ale stwierdziłam że przecież trzterdziestoletnia kobieta nie zachodzi w ciążę tak od strzała ale tak na wszelki W sprawdziłam czy wszystko ok a tu pozytyw. Tak że natury nie można lekceważyć w żadnym wieku
    Pawojoszka no i my teraz tak właśnie będziemy robić ,bo od 2 miesięcy w ogóle nie było 💗 więc jesteśmy stęsknieni siebie i 💗 postanowiliśmy nie myśleć,nie mierzyć,tylko kiedy mamy ochotę mamy to będą 💗

    inessa lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lutego 2020, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pawojoszka racja nie mozna lekcewazyc natury nawet gdy konczy sie okres to podczas menopauzy mozna zajsc w ciaze. Moja ginekolog mowi,ze nawet bardziej sie wtedy trzeba sie pilnowac :)
    Tu na ovu kiedys jedna z dziewczyn opowiadala o przypadku swojej cioci ktora byla juz babcia miala 52 lata i zle sie poczula poszla do ginekologa bo czula jakby w brzuchu miala guzy. Aaa okresu juz nie miala..u lekarza okazalo sie,ze jest w zaawansowanej ciazy i to z blizniakami. Wyobrazcie sobie ich szok ale urodzila zdrowe dzieci to najwazniejsze :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lutego 2020, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam koleżankę która całe życie starała się o dzidzię i nie mogli mieć,w menopauzie zaszła w zdrową ciążę,a była już dobrze po 50 tce także cuda się zdarzają,takze trza się pilnować 😁 ja jestem z Podkarpacia ,a urodziłam się w Gorlicach ,więc jestem góralka 😁😁

    inessa, kayama, gosia7122, jastin lubią tę wiadomość

  • pawojoszka Autorytet
    Postów: 4069 3821

    Wysłany: 10 lutego 2020, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bardziej cyganka jestem ,urodziłam się kawałek za Wrocławiem ,w Bielawie praktycznie w górach sowich, wychowałam w centralnej Polsce,ale zawsze mnie ciągnęło do wsi i natury. Zwiedziłam cała prawie Polskę ,mieszkałam i w Białymstoku i Łomży i pod Warszawą,w Piotrkowie i Radomsku ,dobrych kilka lat we Walii ,przeprowadzałam się tyle razy że już mam dość ,w końcu siedliśmy w Opolskim niedaleko Czech. Zawsze chciałam mieć domek na wsi ,gromadkę dzieci,ogródek kilka kurek,sad i tak właśnie mam ,możnaby dopisać i żyli długo i szczęśliwie ,niestety nie ma tak lekko,ale radzimy sobie ,najważniejsze że żyjemy w zgodzie i dzieciom niczego nie brakuje.

    Innesa niezwykła historia ,ile trzeba mieć determinacji żeby przeżyć tyle strat i mieć siłę do walki .
    Ja znam parę ,które puzno miała dziecko ,właśnie przez to że kobieta przechodziła menopauzę miała 49 lat kiedy urodziła syna i też zupełny przypadek już myśleli że nie muszą się zabezpieczać ,znam też historię pary ,która po kilku nieudanych próbach invitro pojechała zarobić na kolejne i okazało się że dziewczyna zaszła w ciążę bez żadnej ingerencji,bez leków ,wspomagania ,śledzenia cyklu ,tak poprostu,i parę ,która po wielu latach skapitulowała i adoptowała chłopca po kilku miesiącach okazało się że będą mieć dziecko. Natura jest niesamowita.

    Zdrówka dla chorowitkow . Tyle teraz tego krąży w powietrzu u nas też połowa zasmarkana tylko konfiguracja się zmienia ,jedni zdrowieją inni się rozkładają najważniejsze że nic poważnego

    inessa, kayama, Akinom 59, gosia7122, jastin lubią tę wiadomość

    cf409fc7e7.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lutego 2020, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pawojoszka to ja zanim meza poznalam wedrowalam,ze tak powiem po Polsce :) w roznych jej czesciach mieszkqlam bo tam akurat prace mialam. A we Wroclawiu studiowalam b.lubie to miasto :)
    Do tego wiele lat w chorze spiewalam to jezdzilismy po Polsce i do Wloch oraz Bialorus,Litwa :)
    Moi rodzice maja przyjaciol co nie mogli miec dzieci to bylo wiele lat temu i zaadoptowali rodzenstwo (rodzice zgineli w wypadku)ale uwaga rodzenstwa bylo 8 :)
    Po jakims czasie ona zaszla w ciaze uridzila syna a po 2 latach chyba drugiego :) i tak zostali rodzicami 10 dzieci :)

    Akinom 59, gosia7122, jastin lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lutego 2020, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niesamowite to wszystko ,natura jest nie zwykła nie obliczalna ,😘 dla niej nie ma nic nie możliwego

    inessa lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lutego 2020, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Akinom 59 wrote:
    Niesamowite to wszystko ,natura jest nie zwykła nie obliczalna ,😘 dla niej nie ma nic nie możliwego
    No dziewczyny jakie wy jesteście światowe 💗😘 zwiedziłyscie kawał kraju! Tylko pozazdrościć,ja nie znam tak Polski choć bardzo chciałam zwiedzić kilka fajnych i ciekawych miejsc,może jeszcze zdążę?!

  • gosia7122 Autorytet
    Postów: 1145 4582

    Wysłany: 10 lutego 2020, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inessa uwielbiam czytać twoje wpisy.
    Jesteś silna kobietą. Same super babki tu piszą.
    Co do wielodzietności ja mam troje i też się dziwią. O staraniach w wieku 43 lat to moje koleżanki nawet nie wiedziały. Bo każdy by mówił po co ci to.

    inessa lubi tę wiadomość

    201408184765.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lutego 2020, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak urodziłam mojego Maksia też mówiłam koniec tyle już wystarczy ,a w tamtym roku mi odbiło,

    inessa lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lutego 2020, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny Jestescie Cudne !!!
    Dobrze,ze Jestescie!!!! <3

    Akinom 59, gosia7122 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lutego 2020, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiedziałam ,że to będzie dobry pomysł odświeżyć to forum😁💗😘😘

    gosia7122, inessa, Aneta🥂 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lutego 2020, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Akinom 59 wrote:
    Wiedziałam ,że to będzie dobry pomysł odświeżyć to forum😁💗😘😘
    My 40+ jesteśmy mega babki do tańca i do różańca😂

    jastin, inessa lubią tę wiadomość

  • jastin Koleżanka
    Postów: 52 41

    Wysłany: 10 lutego 2020, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie za wiele czasu m aby pisać ale kocham Was czytać:-) od razu człowiek ma lepsze samopoczucie i chęć do życia:-) siła jest w nas :-*

    Akinom 59, inessa, gosia7122 lubią tę wiadomość

    klz9vcqgtj0l9yz1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lutego 2020, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jastin wrote:
    Nie za wiele czasu m aby pisać ale kocham Was czytać:-) od razu człowiek ma lepsze samopoczucie i chęć do życia:-) siła jest w nas :-*
    ❤😘😘😘

    jastin lubi tę wiadomość

  • Samanta72 Przyjaciółka
    Postów: 80 64

    Wysłany: 11 lutego 2020, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kochane ja teraz bedę miala czas was czytac bo jestem na L4,mam zapalenie oskrzeli ☹ Trochę mi się pokminiło bo te choróbsko wyskoczyło akurat wtedy kiedy maiałam najprawdopodobniej wou i teraz nie wiem czy była czy nie bo temperatura 39 ☹
    Ja tez uwielbiam was czytać,zazdroszcze wam tego jeżdżenia po Polsce bo ja cykor jestem i boję sie nowych wyzwań,ja nawet pracę boję się zmienic bo moge sobie nie dać rady.Mój mąż by wszystko zostawil,uwielbia nowe wyzwania a ja go blokuję niestety.
    Co do dzieciaków to na początku byłam pewna ze na dwójce poprzestanę,potem moja bratowa zaszła w ciąże i poprosiła mnie żebym była przy porodzie,szok jakie to piękne uczucie,bratowa miała niskie ciśnienie i musiała odpocząć i ja dostalam na całe 3 godziny tą kruszynkę,moją chrześniaczkę Lidzię,tak sie w niej zakochalam że mi odbiło i też zaczęłąm sie starać zajść w ciążę.Monia i teraz też mam Maksia ,mój 6 latek ukochany.

    inessa, jastin, Akinom 59, kayama lubią tę wiadomość

    Samanta1006
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lutego 2020, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej.
    Ale u nas okropna pogoda nadal wieje i leje brbr
    My w domu szalejemy hyhy tzn dzieci :) trzrba im co chwile cos wymyslac bo nudy :)
    Kasiu polubilam za opis jak to Cie porod kuzynki zachecil do ciazy :)
    Zdrowka zycze <3
    A wiesz,ze ja zaszlam w ciaze wlasnie gdy bylam chora wydaje mi sie,ze organizm zamiast skupic sie ba zarodku to skupial sie na chorobsku i dlategp udalo sie zajsc i utrzymac ciaze. Teraz tez podczad owulacji bylam zaziebiona.
    Powodzenia zycze <3
    A ja kiedys wiecej zwiedzalam nawet z mezrm jeszczr. Gdy uridzily sie dzueci stalam sie domatorem tym bardxiej ,ze synek ma chorobe lokomocyjna a corka nawet do auta nie chce wsiasc jest takibryk nawet u mnie na rekach,zeby posiedziec jak auto stoi i tak to juz jezdzimy pociagami ktore ja b.lubie i Gabrys tez :)
    Kochane dobrego dnia zycze :)

    Akinom 59 lubi tę wiadomość

  • Samanta72 Przyjaciółka
    Postów: 80 64

    Wysłany: 11 lutego 2020, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnieszka ja też z Maksiem zaszłam w ciąże w czasie choroby właśnie,brałam antybiotyk i miałam rentgen zęba,kobietka mnie pytała czy nie jestem w ciąży,śmiałyśmy sie bo powiedziałam,że w moim wieku to już się na seriale patrzy a nie o dzieciach myśli ha ha ha a tu taka niespodzianka <3.teraz też dostałam antbiotyk a na 14 ide z młodym bo też mocno kaszle :(

    Samanta1006
‹‹ 6 7 8 9 10 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ