X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania dłużej niż 1 rok
Odpowiedz

Starania dłużej niż 1 rok

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 kwietnia 2015, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tulipanka wrote:
    Morwa- dzieki za pocieszenie: )

    Tak sobie pomyslalam odnosnie tej ksiazki, ktora zaproponowala Andzia- moge jak macie ochote do niej zajrzec, to ja po przeczytaniu odesle ja nastepnej- i tak jak ktoras bedzie chciala, to bedziemy ja odsylac do kolejnej osoby. Mogloby to byc takim malym fizycznym wymiarem naszego wspierania sie...
    Kazda by na koncu mogla wpisac jakas ulubiona sentence...
    fajny pomysl.

  • Scarletta Przyjaciółka
    Postów: 172 34

    Wysłany: 28 kwietnia 2015, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :) staramy się z mężem od ponad roku o dziecko i póki co nic z tego nie wyszło... Irytujące już się robi to oczekiwanie z miesiąca na miesiąc - pyknie czy nie pyknie?
    Jestem teraz na monitoringu cyklu + Clo i w 13 dc mam endo 6,5 i na jednym jajniku pęcherzyk 15x21. Jak widziałam większość z Was już we wcześniejszych dniach cyklu ma większe endo niż ja... Mój gin nic specjalnie nie powiedział, ale trochę pokręcił nosem i widziałam, że nie jest dobrze... I sama już nie wiem... Któraś z Was miała podobnie?

    4kniegz2joetipgv.png[/url95396ca32d2fd7a11e0411cc10f40860.png
  • Scarletta Przyjaciółka
    Postów: 172 34

    Wysłany: 29 kwietnia 2015, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja mam jutro jeszcze wizyte, wiec zobacze czy miałam ta owu czy nie i czy endo jeszcze uroslo cos...

    4kniegz2joetipgv.png[/url95396ca32d2fd7a11e0411cc10f40860.png
  • Tulipanka Autorytet
    Postów: 490 365

    Wysłany: 29 kwietnia 2015, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Scarletta-ja czytalam, ze endo powinno mieć 7-9 mm,ale ono ciągle rośnie, wiec w polowie cyklu i potem pewnie będzie jak ma byc. Orzechy i wino dziewczyny polecają.

    Ja jestem po HSG i wyszlo ok, jajowody drozne. Na dzisiejszym USG pęcherzyk jest i ladnie rosnie. Tylko ja mam 10 dc i myslalam, ze lekarz mi każe przyjsc na wizyte pd razu i ze dalej jakieś leczenie będzie. A on mi powiedzal, zebym za 3 tyg przyszla...Hsg robil mi ten lekarz, u korego sie lecze.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 kwietnia 2015, 16:27

    Tuli
    Synuś ur 08.2017 - 3 lata starań
    Córcia ur 11.2019
    PCO, Hashimoto, hiperprolaktyn., celiakia.
  • JaJaga Ekspertka
    Postów: 380 87

    Wysłany: 29 kwietnia 2015, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tulipanka i ja się cieszę, że HSG OK :) 3 tyg czekania, to trochę długo :) my po hsg od razu braliśmy się do dzieła ale lekarz jeszcze chciał mnie widzieć na usg w dniach okołowulacyjnych, żeby spr czy pęka, czy nie. Może zapytaj o wizytę w dniu, kiedy teoretycznie przewidujesz,że może być po owu- żeby spr czy na pewno pęcherzyk pękł.

    Starania pod okiem lekarza od lipca 2012
  • Scarletta Przyjaciółka
    Postów: 172 34

    Wysłany: 29 kwietnia 2015, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tulipanka wrote:
    Ja jestem po HSG i wyszlo ok, jajowody drozne. Na dzisiejszym USG pęcherzyk jest i ladnie rosnie. Tylko ja mam 10 dc i myslalam, ze lekarz mi każe przyjsc na wizyte pd razu i ze dalej jakieś leczenie będzie. A on mi powiedzal, zebym za 3 tyg przyszla...Hsg robil mi ten lekarz, u korego sie lecze.

    to dziwne powinnaś mieć jeszcze pare tych USG, żeby się upewnić, że pęcherzyk dorósł do odpowiednich rozmiarów, a później żeby potwierdzić, że owu była ... Umów się do niego, bo tak to co Ci po takim monitoringu?

    4kniegz2joetipgv.png[/url95396ca32d2fd7a11e0411cc10f40860.png
  • Tulipanka Autorytet
    Postów: 490 365

    Wysłany: 30 kwietnia 2015, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze, no coś mi się to nie podoba. Głupio mi wchodzić mu w kompetencje i sugerować, co ma być, ale jak ja ani razu nie miałam sprawdzone, czy pęcherzyk pęka, to mi coś tutaj nie pasuje.
    Aha jeszcze chciałam dopytać, czy Wy miałyście HSG rtg czy sono? bo to podobno różnica i jak się miało rtg, to pęcherzyk może być napromieniowany i zakończyć się poronieniem. Nie wiem co myśleć...

    Tuli
    Synuś ur 08.2017 - 3 lata starań
    Córcia ur 11.2019
    PCO, Hashimoto, hiperprolaktyn., celiakia.
  • JaJaga Ekspertka
    Postów: 380 87

    Wysłany: 30 kwietnia 2015, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam rtg i pytałam się mojej gin i również mam kontakt z nauczycielem biologii i jeden i drugi powiedzieli, że to nie jest aż tak wielkie napromieniowanie i na takie małe komórki (jak np nasza kom jajowa i plemnik) nie ma szkodliwego wpływu. Nam i tak sie wtedy nie udało, ale za Was 3mam kciuki.
    Rozumiem Twoje rozterki,bo sama sie wtedy naczytałam, ale po skonsultowaniu z lekarzem i jeszcze innym specjalistom byłam spokojna.

    Starania pod okiem lekarza od lipca 2012
  • Scarletta Przyjaciółka
    Postów: 172 34

    Wysłany: 30 kwietnia 2015, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Udało się, była owu!! endometrium sie rozroslo co prawda nie wiem o ile, ale widzialam na ekranie i gin tez mowil ze jest super :D dostalam duphaston od soboty 2 x 1 tabl a za tydz kazal zrobic hcg z krwi tylko nie wiem czy to ne za wczesnie
    ..

    Anastazjaaa, Edziulla lubią tę wiadomość

    4kniegz2joetipgv.png[/url95396ca32d2fd7a11e0411cc10f40860.png
  • Tulipanka Autorytet
    Postów: 490 365

    Wysłany: 30 kwietnia 2015, 23:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Jagodzianka, uspokoilas mnie. Nie zmienia to niestety faktu, ze czuje sie z lekka olewana przez lekarza. Moze on ma w tym metode, ale zaczynam byc sceptyczna.

    Scarletta-ciesze sie, ze endo uroslo, mialam dobre przeczucia : )I mam nadzieje,ze będzie dzidziuś. Pamietaj o konkursie : )
    Anastazja-super,ze wyszla norma, to zawsze jest dobra wiadomość!

    Anastazjaaa lubi tę wiadomość

    Tuli
    Synuś ur 08.2017 - 3 lata starań
    Córcia ur 11.2019
    PCO, Hashimoto, hiperprolaktyn., celiakia.
  • Scarletta Przyjaciółka
    Postów: 172 34

    Wysłany: 1 maja 2015, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anastazjaaa wrote:
    Ja dziś odebrałam wynik badania tarczycy

    TSH 4.290
    FT4N 11.13
    FT3 4.79

    Chyba wszystko w normie, zobaczymy co powie gin w ponied

    Mi endokrynolog mowila, ze zeby zajsc w ciaze tsh musi byc miedzy 1,0 a 1,20 ... mimo tego, ze wyzsze wartosci sa w normie.

    Dzieki dziewczyny :* jaki konkurs ?

    Tulipanka tu chodzi o Twoje zdrowie jak masz watpliwosci co do jego "metod" to po prostu zawalcz o swoje albo skonsultuj sie z innym lekarzem ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 maja 2015, 10:24

    4kniegz2joetipgv.png[/url95396ca32d2fd7a11e0411cc10f40860.png
  • JaJaga Ekspertka
    Postów: 380 87

    Wysłany: 1 maja 2015, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Scarletta, a duphaston dlaczego dostałaś? Masz kiepskie wyniki progesteronu??

    Starania pod okiem lekarza od lipca 2012
  • Scarletta Przyjaciółka
    Postów: 172 34

    Wysłany: 1 maja 2015, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JaJaga wrote:
    Scarletta, a duphaston dlaczego dostałaś? Masz kiepskie wyniki progesteronu??

    hydroksyprogesteron mialam dobry, ale chyba dal mi tak na wszelki wypadek, zeby utrzymac ewentualna ciaze... a jakby ciąży nie bylo to nie bede musiala czekac 40 dni znowu na okres i kolejny cykl z clo ;)

    Anastazjaaa pewno dostaniesz euthyrox on ladnie zmniejsza TSH ;)

    Anastazjaaa lubi tę wiadomość

    4kniegz2joetipgv.png[/url95396ca32d2fd7a11e0411cc10f40860.png
  • Scarletta Przyjaciółka
    Postów: 172 34

    Wysłany: 1 maja 2015, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eurhyrox powoduje spadek hormonow tarczycy na korzysc wiec mozesz spokojnie sie starac podczas jego brania bo biora go nawet kobiety w ciazy gdy tsh jest za wysokie ;)
    po za tym on zwieksza szanse na zajscie w ciaze wiec tym bardziej starac sie trzeba ! :)

    zalezy co jest nie tak z tarczyca ;) czasem wystaczt tylko przez okres starania sie i ciazy a czasem cale zycie (jak ja) :)

    Anastazjaaa lubi tę wiadomość

    4kniegz2joetipgv.png[/url95396ca32d2fd7a11e0411cc10f40860.png
  • Scarletta Przyjaciółka
    Postów: 172 34

    Wysłany: 1 maja 2015, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie ma za co :) umow sie do endokrynologa on Ci wiecej powie ;)

    Anastazjaaa lubi tę wiadomość

    4kniegz2joetipgv.png[/url95396ca32d2fd7a11e0411cc10f40860.png
  • Tulipanka Autorytet
    Postów: 490 365

    Wysłany: 2 maja 2015, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Scarletta-z tym konkursem to zart-napisalam kiedyś,ze na tym forum trzeba szybko zachodzić w ciaze, bo bijemy sie o zloty pozytywny test ciążowy, tska parafraza Misia.

    Moje TSH wynioslo 2,09 a teraz sie dowiedziałam, ze to za wysoko na ciaze. Podajcie mi prosze jeszcze jednostki aby sie upewnić, czy to jest to samo.

    Scarletta lubi tę wiadomość

    Tuli
    Synuś ur 08.2017 - 3 lata starań
    Córcia ur 11.2019
    PCO, Hashimoto, hiperprolaktyn., celiakia.
  • Andzia87 Ekspertka
    Postów: 128 205

    Wysłany: 2 maja 2015, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oj, trochę mnie nie było - co do książki to pomysł tulipanki super - aktualnie wypożyczyłam kumpeli, ale jak tylko zwróci to nie ma problemu żebym przesłała ją w świat. Dajcie znać jak któraś będzie miała ochotę.
    co to tsh - tulipanka mam identyczny wynik, miałam wizytę w 12dc pokazałam ginowi ostatnie wyniki i zlecił zrobienie przeciwciał TPO i TG, bo ocena poziomu tsh bez tych parametrów jest utrudniona (tak przynajmniej stwierdził), powiedział też że 2,1 to nie jest jakoś strasznie wysoko. Więc co gin to opinia :)
    edit: ulU/ml

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 maja 2015, 10:04

    km5scwa1hx65oe99.png
    relggu1r0laeq3qv.png
  • Scarletta Przyjaciółka
    Postów: 172 34

    Wysłany: 2 maja 2015, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To jest to samo co pisalam Anastazji, powyzej 1.15 to jest za wysoko i moga byc problemy z zajsciem w ciaze :/ ale zgodze sie, ze najlepiej zrobic jeszcze p/ciala TPO i TG

    4kniegz2joetipgv.png[/url95396ca32d2fd7a11e0411cc10f40860.png
  • Tulipanka Autorytet
    Postów: 490 365

    Wysłany: 2 maja 2015, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andzia-ja jestem chętna do przeczytania ksiazki. Jak ja będziesz mieć, to daj znac, zgadamy sie : )
    Mam dzis myslenice z powodu tego Tsh i zastanawiam sie jakie dzialania podjąć.
    Ale dzięki za rade, cuesze sie, ze znow wiem cos wiecej..

    Tuli
    Synuś ur 08.2017 - 3 lata starań
    Córcia ur 11.2019
    PCO, Hashimoto, hiperprolaktyn., celiakia.
  • perelka1846 Koleżanka
    Postów: 90 13

    Wysłany: 2 maja 2015, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Drogie Panie! :) Po pierwsze za wszystkie z Was 3mam mocno kciuki, bo jeszcze parę miesięcy temu byłam w tym miejscu co Wy. Cuda się zdarzają!

    Przepraszam, że spamuję, ale we wrześniu na świat przyjdzie moje maleństwo, wzięłam udział w konkursie, głosować można do jutra (3.05) do godziny 20:00. Bardzo proszę Was o pomoc i głosy na historię nr 2. Dziękuję za zaangażowanie :)

    http://mama-w-trampkach.blog.pl/wygraj-laktator-canpol-babies/

‹‹ 6 7 8 9 10 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ