X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 4 stycznia 2017, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko później sie jest ciagle ciekawym jak ta temp idzie :P

    FreshMm lubi tę wiadomość

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 stycznia 2017, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no właśnie! chyba osiwieję zanim zaciążę :D

  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 4 stycznia 2017, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luccecita
    Musi sie w końcu udać :)

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 stycznia 2017, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja chyba jutro- 7 dpo zbadam progesteron, akurat bede w poblizu laboratorium

  • madlena123 Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 4 stycznia 2017, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny i od razu na wstepie zycze wszystkiego najlepszego w Nowym Roku - niech bedzie tym szczesliwym :-)

    U mnie wykres sobie skacze jak chce, dodatkowo bierze mnie przeziebienie wiec (jesli nie liczac skokow spowodowanych przeziebieniem) to moj cykl wyglada chyba na bezowulacyjny... tak samo jak przedostatni... skopiowalam biezacy cykl :-)

    czyli pewnie ze swiatecznego przytulania nici i bedziemy czekac na nastepny cykl :-/ niby mam jeszcze tydzien do @ ale cos mi mowi ze nie tym razem ;-)

    pozdrawiam cieplo :-)

    abbf98eef54fbb07d0a55b5f1eee6405.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 stycznia 2017, 15:22

  • Terraska Przyjaciółka
    Postów: 123 37

    Wysłany: 4 stycznia 2017, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam sie po Nowym Roku :)

    U mnie dzis zaczal sie nowy cykl. :/
    Moj Synek poszedl dzis pierwszy dzien sam do przedszkola. Tak go Pani omotala przy wejsciu, a mama szybko wyszla, ze nawet nie zdazyl sie rozplakac ;) Dumna z niego jestem... I troche mi tez smutno ;)

    A tymczasem moj maz, moj tesc i troche tez moj synek wczesniej przeszli ze starego w Nowy Rok z ... grypa jelitowa... Masakra! Tymczasem tesciowej nic nie jest... hehe jak to mowia - zlego nic nie bierze ;)

  • Domis Ekspertka
    Postów: 257 65

    Wysłany: 4 stycznia 2017, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hello :) witam sie j ja ;)
    Wyglądam na owu i cos nie chce zawitać ;) w sumie ciekawe czy bedzie...

    Powiedzcie mi czy moze byc owu bez spadku temp, tylko z samym skokiem???
    Bo już zaczynam sie gubić, żeby połączyć tempke, śluz, szyjkę, testy owu :o

    TP 21.07.18 :)
    p19u3a3fndaqukvp.png
  • FreshMm Autorytet
    Postów: 1367 1388

    Wysłany: 4 stycznia 2017, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie zato 10 dc, jeszcze trochę czasu do owu

    Iwr0p2.png

    6JOCp1.png


  • Nadia83 Ekspertka
    Postów: 288 62

    Wysłany: 5 stycznia 2017, 06:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie już po owulacji, potwierdzone minitoringiem, ale temp. jakoś w tym cyklu niskie i of mi jej nie wyznaczył więc musiałam ręcznie. Jakiś dziwny cykl więc temp nie mierzę, żeby się nie zastanawiać niepotrzebnie.

    A po @ robię hsg i boję się jak cholera

    uwo9csqvc1ok3msb.png
    relgj48aldbo20dr.png
    01.2017 - ciąża biochemiczna
  • Nadia83 Ekspertka
    Postów: 288 62

    Wysłany: 5 stycznia 2017, 06:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No chyba, że coś mi się tak gnieździ już i nie zrobię :-)

    Ale patrząc na cały mój okres starań to raczej marne szanse

    uwo9csqvc1ok3msb.png
    relgj48aldbo20dr.png
    01.2017 - ciąża biochemiczna
  • theagnes87 Autorytet
    Postów: 749 453

    Wysłany: 5 stycznia 2017, 08:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się...
    Wczoraj byłam na drugim usg i pęcherzyk baaaardzo powoli rośnie sobie
    w 13 dc: 13 mm, endo: 6 mm
    w 15 dc: 15 mm, endo: 8 mm

    Następne usg w sobotę czyli 18 dc i zobaczymy czy jeszcze urósł czy nie...
    Chyba ten ovarin mi troche pomaga, bo nie dość że pęcherzyk wczesniej mi urósł, bo już w 13 dc, a w poprzednich cyklach było to w 25 dc, to jeszcze temperatury w pierwszej fazie cyklu mi zmalały, do 36,2 (36,3), a ostatnio to miałam 36,5 i 36,6...
    Więc czekam na rozwój zdarzeń...

    iv09hdgejbmeoi5c.png

    w57vskjoejp0xr0f.png


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 stycznia 2017, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny... u mnie dzis 21 dc i absolutnie zadnych zwiastunów dwoch kresek takze zapisalam sie juz na testowanie w lutym. Mierze temp w ustach, nie jest rak zle jak myslalam :-) po malu ogarne co i jak z tymi temperaturami.

    Czy ktoras z was testuje w najblizszych dniach??

  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 5 stycznia 2017, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Wam :)

    Zgredek
    A ile dni masz cykl ?

    Theagnes
    Czyli wychodzi cos na prosta wiec tylko się cieszyć :)

    Nadia
    Kiedy masz termin @ ?

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 stycznia 2017, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adele ja zawsze 28 dni... jak w zegarku.

  • StyczniowaNadzieja Autorytet
    Postów: 954 869

    Wysłany: 5 stycznia 2017, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andzia87 wrote:
    Luccecita, chętnie podzielę los Twojej mamy :)

    Styczniowa, widzę że z tą owulacją to jest bardzo indywidualnie...ja od początku owuluje mimo, że karmię dość często - w dzień: rano, po południu i przed snem, a potem jeszcze w nocy raz albo dwa. Jak już wspominałam mam małego ssaka w domu, który nie ogarnia co to butelka i pluje mlekiem modyfikowanym i kaszą manną. Naprawdę już nie wiem co robić, żeby ją do tego przekonać. Mam zwłaszcza obawy w przypadku gdy uda nam się zajść w kolejna ciążę - gin twierdzi że będę musiałą odstawić córkę od piersi i zastąpić posiłek z piersi jakimś innym mlecznym. Próbuje ja na to przygotować i codziennie potykam a to kaszę na mleku modyfikowanym a to mleko modyfikowane w butelce i nie chce, wścieka się. Jakieś rady? A może karmiłyście piersią w czasie kolejnej ciąży? Styczniowa, jak było z Tobą?

    Ja chciałam karmiś w ciazy ale niestety na samym początku pojawiło sie krwawienie, szpital i ciaza zagrozona wiec odstawiłam, ale mój traktował cycusia jako przekąske i przytulankę juz a duzo bardziej lubił jeść stałe pokarmy, normalne obiady itp. Odstawienie u nas przebiegło w momencie gdy na 3 dni trafiłam do szpitala z krwawieniem, on butle okazyjnie tolerował wiec pierwszegoi dnia na wieczór zjadł mm ale w nocy juz nie wstał na jedzenie, stwierdził chyba ze jak nie ma cycka to przetrwa do rana, rano butli nie chciał wiec dostał normalne śniadanko. Tyle tylko ze on miał juz skończone 11 miesięcy wtedy wiec takiemu dziecku juz nie trzeba ładować mm jeśli ma zbilansowaną dietę.

    caur359.png
    3ro1ov5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 stycznia 2017, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Theagnes no widzisz, kciuki za owulkę :)

    zbadałam sobie dziś proga 7 dpo 25,82 ng/ml, norma do 20 heh
    ale w poprzednim cyklu miałam podobny :)

  • Nadia83 Ekspertka
    Postów: 288 62

    Wysłany: 5 stycznia 2017, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adele termin @ mam na 15 lub 16.01

    uwo9csqvc1ok3msb.png
    relgj48aldbo20dr.png
    01.2017 - ciąża biochemiczna
  • candela Autorytet
    Postów: 581 341

    Wysłany: 5 stycznia 2017, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, hej :)
    Witam się i ja.
    Od kolejnego cyklu zaczynamy starania o rodzeństwo dla naszego Leosia.
    Stereotypowo marzy mi się córeczka dlatego będziemy próbowali metody Shettlesa :P
    Dodatkowo marzą mi się bliźniaki :D
    A to dlatego, że mąż woli 2 dzieci a ja 3 i powiedział, że trójkę będziemy mieli jak wypadną bliźnięta.
    Tak wiem, jestem wariatką ale mam nadzieję, że mimo to mnie przyjmiecie do waszego grona ;)

    FreshMm, chabasse lubią tę wiadomość

    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 cykl starań
    druga ciąża <3 złoty strzał!
    RwFEp2.png 7lpqp2.png
  • Andzia87 Ekspertka
    Postów: 128 205

    Wysłany: 5 stycznia 2017, 23:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    StyczniowaNadzieja wrote:
    Ja chciałam karmiś w ciazy ale niestety na samym początku pojawiło sie krwawienie, szpital i ciaza zagrozona wiec odstawiłam, ale mój traktował cycusia jako przekąske i przytulankę juz a duzo bardziej lubił jeść stałe pokarmy, normalne obiady itp. Odstawienie u nas przebiegło w momencie gdy na 3 dni trafiłam do szpitala z krwawieniem, on butle okazyjnie tolerował wiec pierwszegoi dnia na wieczór zjadł mm ale w nocy juz nie wstał na jedzenie, stwierdził chyba ze jak nie ma cycka to przetrwa do rana, rano butli nie chciał wiec dostał normalne śniadanko. Tyle tylko ze on miał juz skończone 11 miesięcy wtedy wiec takiemu dziecku juz nie trzeba ładować mm jeśli ma zbilansowaną dietę.
    Wydaje się, że takie odstawienie z dnia na dzień pod wpływem jakiejś sytuacji przymusowej jest chyba najskuteczniejsze. Na razie mała ma 9 miesięcy więc posiłek mleczny musi być, a mleka innego niż z piersi nie akceptuje, uparta bestia :) Zresztą będę myśleć jak się uda, na razie widać że potrzebuje kp i nie zamierzam jej tego pozbawiać
    współczuje trudnych początków z drugą ciążą, wyobrażam sobie, że nie było łatwo. Ale chyba teraz już 18 tydzień, więc najważniejszy I trymestr już za Tobą - teraz z górki:)
    Candela witam! Widzę, że też bierzesz się szybko do dzieła jak niektóre z nas:) mój gin jak oświadczyłam, że się staramy stwierdził, że albo nie wiem co robię albo mam cudownie spokojne dziecko :)
    ciekawe czy Twoja metoda się sprawdzi, wymaga na pewno dokładnej obserwacji cyklu - ja przed I ciążą miałam żelazną konsekwencję, ale przy kilku pobudkach nocnych na karmienie nie wiem jak się nazywam rano a co dopiero zmierzyć temperaturę:) mimo wszystko życzę powodzenia!
    W Twojej lub męża rodzinie były bliźnięta że bierzesz taką ewentualność pod uwagę?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2017, 23:50

    km5scwa1hx65oe99.png
    relggu1r0laeq3qv.png
  • candela Autorytet
    Postów: 581 341

    Wysłany: 6 stycznia 2017, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andzia87, my się zdecydowaliśmy szybko na drugie dziecko z dwóch powodów. Po pierwsze nie chcemy różnicy wieku większej niż 2,5 roku a przecież nikt nam nie da gwarancji, że od razu się uda. Z pierworodnym też nasze starania chwilę potrwały. Poza tym mały ma szansę na żłobek dopiero od września do tego czasu muszę być z nim w domu. Trochę mi szkoda "zmarnować tego czasu". Wolę sobie pyknąć dwójeczkę i potem iść do pracy ;)

    Co do bliźniąt to...w tym roku kończę 30 lat a ponoć po 30tce jest większa szansa na podwójną ciążę. Karmiące mamy mają 9 razy większą szansę na bliźniaki, biorę kwas foliowy, urodziłam się między styczniem a majem a siostry mojej prababci były bliźniaczkami :P
    A tak serio to liczę na cud hahaha :D

    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 cykl starań
    druga ciąża <3 złoty strzał!
    RwFEp2.png 7lpqp2.png
‹‹ 122 123 124 125 126 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ