X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • AdelaX Autorytet
    Postów: 2633 886

    Wysłany: 19 marca 2019, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mówicie o alkoholu tupu wódka czy piwo tez? Mój M jest piwoszem hm... co prawda w weekendy ale zdarzy się tez czasem w tygodniu. Myślicie ze jeśli ma dobre nasienie to i tak to może złe wpływać? Uwierzcie mi nie jestem w stanie mu przetłumaczyć żeby zrezygnował.. ale co tu dużo gadac ja tez lubie tylko w mniejszych ilościach 🤔

    Mother nie przyszła jeszcze @, wczoraj miałam jakieś kłucia w jajniku. Może jutro zrobię test bo jutro mam planowany dzień @.

    3 lata starań o drugie maleństwo.

    ff3d524ac7.png 5e5a2fd12f.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 marca 2019, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mother84 wrote:
    Palenie wpływa na jakość spermy, tak jak alkohol. Ogólnie zdrowy tryb życia lepiej prowadzić by sperma była lepsza :)
    U nas też zimno. Właśnie czekam na autobus do pracy.
    Iza jak się dziś masz?

    Calkiem, calkiem. Plamienie jakby mniejsze i gdyby nie bol brzucha to bym tu smigala jak maly samochodzik. Ale cos mi słabo, ogolnie duszno, gdzie bym nie weszla-szatnia w szkole, sklep to mi zle, nawet w domu za goraco wiec jak wrocilam to wsztstko poza kuchnia gdzie jestem wietrze. U nas tez zimno ale corka uparla sie na kurtke przejsciowke wiec i ja taka zalozylam, najgorsze pierwsze wyjscie, pozniej super. Podbudowala mnie wczorajsza beta. Jutro tez pojde.

    Moj maz tez to wszystko przezywa zeby wszystko bylo ok. Znow zaczal wiecej przeklinac a stres zajada, sam przyznal sie do tego. Normalnie to by wskoczyl na orbitreka i sie rozladowal ale on sie popsul, zajezdzil go. No chlop sie martwi i wcale mu sie nie dziwie.

    Mozna brac no-spe? Bo czytam ze to przenika przez lozysko? Wczoraj nie spytalam lekarza.

    Gibonek palenie szkodzi. Gdzie by mąż nie byl to wszedzie pytaja o palenie, alkohol i kaza sie odchudzic.

    Nie wiem czy to wam pisalam czy tylko na watku o zylakach. Najwyzej sie powtorze. Maz mial isc 7 marca na ta laparoskopie, przelozyl na listopad i teraz sie smieje ze ja pojde na prawo rodzic a on na lewo na laparo.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 marca 2019, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AdelaX kazdy alkohol szkodzi. Moj nie pil nic od konca grudnia. A co do piwa to kiedys uslyszalam opinie od lekarza "facet od piwa babieje bo w piwie sa fitoestrogeny a facetowi potrzebny testosteron a nie estrogen".

  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 19 marca 2019, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adelax powiem tak, zawsze może zbadać nasienie, jak ma ok to nie poświęcałabym się aż tak. Mój ma słabe nasienie i ograniczył colę - wypije ja sobie w weekend małą butelkę (szybciej pił dużo) i alko stara się nie pić - jedynie na imprezach jakiś.
    Ogólnie mój mąż dużo się rusza, nie jest otyły, ale ma stresującą pracę...i to może być to.
    Iza no to db że juz trochę lepiej :) odpoczywaj na razie jak tylko możesz. Jutro zobaczymy jak Twoja beta :) na pewno będzie db. A ból brzucha to raczej normalna sprawa. Ja jak pisałam nawet w tej zdrowej ciąży miałam dłuuuuugo bóle brzucha. Właściwie całą ciążę z tym kojarzę 😂 nospa i mg to u mnie były na porządku dziennym.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 marca 2019, 09:14

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 19 marca 2019, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza super,że wszytko idzie w dobrym kierunku to teraz tylko spokoj i odpoczynek 😉

    Ja nie wiem o co u mnie chodzi .. 8dc i cycki bolą coraz mocniej 😥 przecież niemozliwe,że przez niepokalanka brałam go już kiedyś i właśnie cycki w ogóle mnie nie bolały albo bardzo delikatnie przed @.. a tu takie klocki..wrr

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 19 marca 2019, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adele hm no to szybko coś z tymi cyckami. Mnie to po owulacji dopiero zwykle bolą. I też różnie, czasem prawie wcale czasem mocniej. Ale 8 DC to jeszcze chyba u Ciebie przed owu co?

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • AdelaX Autorytet
    Postów: 2633 886

    Wysłany: 19 marca 2019, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza może to są już objawy ciąży 😊
    Można nospe brać ale brałabym ja tylko Podczas wyjątkowego bólu

    Mój mąż ma dobre wyniki nasienia. Tylko morfologię plemników ma na równi i jak to lekarz stwierdził mogłaby być lepsza stad te witaminy. Znacie się na tym? Ta morfologia ma duży wpływ?

    3 lata starań o drugie maleństwo.

    ff3d524ac7.png 5e5a2fd12f.png
  • Hugo87 Autorytet
    Postów: 1223 307

    Wysłany: 19 marca 2019, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AdelaX wrote:
    Iza może to są już objawy ciąży 😊
    Można nospe brać ale brałabym ja tylko Podczas wyjątkowego bólu

    Mój mąż ma dobre wyniki nasienia. Tylko morfologię plemników ma na równi i jak to lekarz stwierdził mogłaby być lepsza stad te witaminy. Znacie się na tym? Ta morfologia ma duży wpływ?

    Ma wpływ bo tylko 4% plemników Twojego męża jest prawidłowa. Ogólnie kiedyś min było chyba 8% teraz coraz gorzej z naszymi facetami. Mi gin mówił że jak tak dalej będzie to będzie większy problem męski niż damski jeśli chodzi o niepłodność

    Syn lipiec 2014 ❤️
    08.2017 laparoskopia
    12.2017 laparotomia
    Niepłodność wtórna idiopatyczna
    IUI 22.03.2019 nieudana
  • AdelaX Autorytet
    Postów: 2633 886

    Wysłany: 19 marca 2019, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hugo87 wrote:
    Ma wpływ bo tylko 4% plemników Twojego męża jest prawidłowa. Ogólnie kiedyś min było chyba 8% teraz coraz gorzej z naszymi facetami. Mi gin mówił że jak tak dalej będzie to będzie większy problem męski niż damski jeśli chodzi o niepłodność

    A no widzisz. To żeby je poprawić to są jakieś sposoby? Dostał te witaminy póki co. Ale wlasnie to może być niezdrowy styl życia, stres, alkohol?

    3 lata starań o drugie maleństwo.

    ff3d524ac7.png 5e5a2fd12f.png
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 19 marca 2019, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adelax no mój też morfologia prawidłową była 3%, a potem 2%...tylko ilościowo tych dobrych było w dwóch badaniach tyle samo (bo w drugim więcej było plemników w całości) i wcale nie tak mało, więc tym się pocieszaliśmy. Mój łyka androvit, orzechy brazylijskie, teraz żeń szeń kupiłam. A tak to jak pisałam nie pije gazowanych, raz na ruski rok alko jak jakieś spotkanie, stara się zdrowiej odżywiać ale tu różnie bywa, min.raz w tyg piłka i basen. Ale jak widać przy tych 2% udało się nam zajść.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 marca 2019, 12:18

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • AdelaX Autorytet
    Postów: 2633 886

    Wysłany: 19 marca 2019, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mother84 wrote:
    Adelax no mój też morfologia prawidłową była 3%, a potem 2%...tylko ilościowo tych dobrych było w dwóch badaniach tyle samo (bo w drugim więcej było plemników w całości) i wcale nie tak mało, więc tym się pocieszaliśmy. Mój łyka androvit, orzechy brazylijskie, teraz żeń szeń kupiłam. A tak to jak pisałam nie pije gazowanych, raz na ruski rok alko jak jakieś spotkanie, stara się zdrowiej odżywiać ale tu różnie bywa, min.raz w tyg piłka i basen. Ale jak widać przy tych 2% udało się nam zajść. Nie wiem ile mial w sumie dokładnie jak zaszliśmy bo w dniu kiedy robiłam test miał robić kolejne badania nasienia kontrolne po kilku miesiącach od poprzednich

    A widzisz mother ja myślałam ze to nie jest jakieś poważne skoro wszystkie inne wskaźniki były znacząco ponad normę. Zaczynam podejrzewać ze ten browar tu dużo psuje. Ale ja naprawdę nie wiem jak do Niego dotrzeć 😢 chyba każdy zna swoje priorytety. My kiedyś tez mieliśmy 2%. Chyba po wybraniu tych witamin wyślę go na ponowne badania. Zreszta lekarz wspominał żeby przyjść jeszcze. W pierwszej ciąży miał 2% i zaszliscie?

    Ja siebie obwiniałam a może niepotrzebnie.. mój M jest daleko od zdrowego stylu życia..

    3 lata starań o drugie maleństwo.

    ff3d524ac7.png 5e5a2fd12f.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 marca 2019, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to jestem strasznie ciekawa co u mojego męża jest ale skoro jest ciaza to szkoda kasy, czasu i stresu na badania nasienia. Podobno poprawic morfologie jest bardzo trudno.

    A podpowiedzcie. Za tydz.w poniedziałek jestem zapisana do centrum stomatologii na pierwsza wizyte bo zamuerzalam usunąć osemki. I chyba w tej sytuacji to musze odwolac, i przełożyć na "po ciąży". Jechac na pierwsza wizyte i nie zapisywac sie na rwanie? Szkoda czasu. I tak myślę.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 marca 2019, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AdelaX to musisz przeliczyc ile tego jest, bo zalozmy ze jest duza koncentracja w całości i np.morfologia 2% to tych zdrowych moze byc mniej niz mniej ilościowo a lepsza morfologia. To trzeba tak patrzec.

  • AdelaX Autorytet
    Postów: 2633 886

    Wysłany: 19 marca 2019, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza a Ty znasz jakieś sposoby na poprawę morfologii? Na razie bym sie u Ciebie tym nie martwiła.

    Do stomatologa można chodzić a nawet trzeba w ciąży ale szczerze mówiąc nie wiem jak z wyrywaniem.

    3 lata starań o drugie maleństwo.

    ff3d524ac7.png 5e5a2fd12f.png
  • AdelaX Autorytet
    Postów: 2633 886

    Wysłany: 19 marca 2019, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza34 wrote:
    AdelaX to musisz przeliczyc ile tego jest, bo zalozmy ze jest duza koncentracja w całości i np.morfologia 2% to tych zdrowych moze byc mniej niz mniej ilościowo a lepsza morfologia. To trzeba tak patrzec.

    Iza a jak to policzyć ?

    3 lata starań o drugie maleństwo.

    ff3d524ac7.png 5e5a2fd12f.png
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 19 marca 2019, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie Adelax tak jak Iza pisze - musisz policzyć ile masz zdrowych plemników przeliczając na ogólną liczbę w ejakulacie. U nas mimo, że było 2% to ilościowo zdrowych było podobnie a nawet ciut więcej niż jak miał morfologię 3%, bo więcej ich miał ogólnie w ejakulacie. Adelax przy pierwszej ciąży mąż nie badał nasienia, zaszlam w 6 CS i nie zdążył zbadać ;) teraz w tej ciąży poronionej te wyniki takie mieliśmy

    Iza wizyty u dentysty można odbywać w ciąży, ale jak z wyrywaniem to nie wiem

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 marca 2019, 10:45

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • AdelaX Autorytet
    Postów: 2633 886

    Wysłany: 19 marca 2019, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Całkowita liczba 283
    Koncentracja 81 mil
    Postęp 43
    Ruchome 70
    Żywotność 80

    Jak patrzę na poprzednie wyniki z listopada 2017 to były lepsze. Coś z tego wyczytacie?

    3 lata starań o drugie maleństwo.

    ff3d524ac7.png 5e5a2fd12f.png
  • AdelaX Autorytet
    Postów: 2633 886

    Wysłany: 19 marca 2019, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Te z listopada jednak były dobre, jak patrzę teraz na te to czy ja wiem ..

    3 lata starań o drugie maleństwo.

    ff3d524ac7.png 5e5a2fd12f.png
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 19 marca 2019, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Musiałabym porównać z naszymi, a nie mam tu na telefonie. Ale u Was jest dużo w ejakulacie, bo 283 mln to 4%nprawidlowych to macie z całego ejakulatu 11 milionów prawidłowych plemników. To jest moim zdaniem dużo.
    My mieliśmy z tego co pamiętam w pierwszym badaniu 2,5 mln prawidłowych w ejakulacie.

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • AdelaX Autorytet
    Postów: 2633 886

    Wysłany: 19 marca 2019, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mother84 wrote:
    Musiałabym porównać z naszymi, a nie mam tu na telefonie. Ale u Was jest dużo w ejakulacie, bo 283 mln to 4%nprawidlowych to macie z całego ejakulatu 11 milionów prawidłowych plemników. To jest moim zdaniem dużo.
    My mieliśmy z tego co pamiętam w pierwszym badaniu 2,5 mln prawidłowych w ejakulacie.
    Mother w listopadzie 2017 miał 415 mln przez rok prawie 200 i tak spadło. To jak będziesz miała chwile to sprawdź swoje.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 marca 2019, 11:17

    3 lata starań o drugie maleństwo.

    ff3d524ac7.png 5e5a2fd12f.png
‹‹ 1322 1323 1324 1325 1326 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ