X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 maja 2019, 07:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 października 2019, 13:40

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 maja 2019, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    UlaFalka wrote:
    Moim zdaniem to czas na antybiotyk. I to jak najprędzej.

    Po tym co wylecialo z mojego nosa podczas plukania zatok to ciagle mysle co zrobic. Ale chyba zaraz wezme bo i ten zab mnie niepokoi, twierdze ze odezwal sie ten leczony kanalowo a jak on sie odzywa to dobrze nie jest. Ble antybiotyk 😢 ale zdaje sobie sprawe czym grozi nieleczona infekcja.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 maja 2019, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak mowi jedna pani dr - antybiotyki nie zabijaja a bakterie tak. Wzielam. Moja mama tez mi tak radzila.

    I teraz pytanie do was bo nie mam kontaktu z ginem. Boje sie infekcji intymniej. Czy stosowac tylko probiotyk doustny czy i jakies globulki probiotyczne? Tylko ze biore lutke dopochwowo ale to by ogarnal jakos.

  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 24 maja 2019, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polecam vaginal. Są swietne. Ty sie Izka nie boj antybiotyku. Bierz i tyle.

    Iza34 lubi tę wiadomość

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • Andii Autorytet
    Postów: 1371 345

    Wysłany: 24 maja 2019, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hugo87 wrote:
    Tak. Przez np bank. Tak najlepiej :) od sierpnia papierowo.

    Nie wiem jeszcze czy to będzie jeden wniosek, ale jak coś to składajcie Odrazu dwa. Na dwa okresy, bo teraz od lipca to wyrównanie, a od października nowy okres ✌️

    Dzięki :)
    Iza ja dzisiaj byłam u lekarza, mam zatoki i mnie kości policzkowe nie bolą a dostałam antybiotyk, także myślę że u Ciebie tez wskazane.

    Starania o drugie dziecko
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 24 maja 2019, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza też bym brała antybiotyk. Nie ma co się martwić. Duomox jest bezpieczny w ciąży.
    Hugo no ja się na USG nie znam, może faktycznie jakaś torbiel. Lepiej sprawdź u drugiego gina może
    Ja coś się wbić tu ostatnio nie mogę, ale czytam Was cały czas ;)

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • Andii Autorytet
    Postów: 1371 345

    Wysłany: 24 maja 2019, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A tak a propos... Mówicie lekarzom, że się staracie o dziecko jak macie przyjąć jakies leki?
    Lekarz przepisując mi antybiotyk zapytał czy w ciąży nie jestem.
    Jestem tydzień po owulce i wiecie jak to ze staraniami jest, człowiek po owulce to się boi cokolwiek brać tak jakby już w ciązy był no ale tyle czasu się staram, że to mało prawdopodobne i nie mówiłam lekarzowi że się staram a ostatnio po owulce nawet alkohol pije a dawniej było to nie do pomyślenia, raczej nie myslę o tym jak o potencjalnej ciązy.

    Starania o drugie dziecko
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 maja 2019, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wstrzymywalam sie z antybiotykiem od srody bo na ogol na zatoki byl nie skuteczny. Ale wtedy nie bolal mnie zab ani policzek tylko glowa i przy pochylaniu. A teraz jsk sie pochylam to wlasnie najbardzidj boli ząb. A od zęba zakazenie może isc dalej w organizm wiec rano wzielam juz antybiotyk.

    Zaczne pic nalogowo melise. Odkad tesciowa wrocila nie idzie żyć bez nerwow. Moj maz to jeden wielki klebek nerwów i to przez 4 dni taki sie zrobil.

  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 24 maja 2019, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andi ja mówiłam, że się staram i myślę, że warto.
    Przed pierwsza ciąża bolały mnie korzonki i dostałam leki, na których było jasno i wyraźnie napisane, że nie wolno brać w czasie starań bo uszkadza płód.

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 24 maja 2019, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj mam 21dc i juz bola mnie plecy i troche brzuch na @.. standardowo 😝😡😠
    We wtorek ide na wizyte do kliniki na nfz. Szczerze? Wcale mi sie nie chce.. tak czekalam a im blizej tym bardziej opadam z entuzjazmu, mam juz dosc myslenia i niepowodzenia. Podeszlam jakos zadaniowo do tematu ale juz naprawde mi sie nie chce..

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • Hugo87 Autorytet
    Postów: 1223 307

    Wysłany: 24 maja 2019, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam na usg. Nie ma torbieli. Jest ciałko żółte 20 mm i pęcherzyk 21 mm. Wg ginki były dwa Pęcherzyki. Mam przyjść po @ na kontrolne usg. Powinien się wchlonac ten pęcherzyk. Rozmawiałam o iui na przyszłość, pozalilam się na te lekarki że szpitala. Jak się zdecyduje to może w sierpniu pójdziemy na drugą próbę. Ale to zobaczymy.
    PAP dobrze ze idziesz. Może coś podpowiedzą. Albo będą kazali się starać bez spiny 😜🤣

    Kasia 1805 lubi tę wiadomość

    Syn lipiec 2014 ❤️
    08.2017 laparoskopia
    12.2017 laparotomia
    Niepłodność wtórna idiopatyczna
    IUI 22.03.2019 nieudana
  • Andii Autorytet
    Postów: 1371 345

    Wysłany: 24 maja 2019, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aLunia wrote:
    Andi ja mówiłam, że się staram i myślę, że warto.
    Przed pierwsza ciąża bolały mnie korzonki i dostałam leki, na których było jasno i wyraźnie napisane, że nie wolno brać w czasie starań bo uszkadza płód.

    Mówią że do okresu to co bierzemy nie ma wpływu na płód, że natura tak nas stworzyła, że do momentu spóźniającego się okresu nie ma to znaczenia. Przez pierwszy rok starań uważałam żeby po owulce nie pić alkoholu, nie brać lekarstw ale teraz jak starania się tak przedłużają to juz nie podporządkowuje całego życia do ewentualnej ciąży i pije normalnie %, biorę lekarstwa jeśli jest potrzeba.

    mother84 lubi tę wiadomość

    Starania o drugie dziecko
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 maja 2019, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny widze ze ogarnelo was wielkie zniechecenie. Mialam to samo. Nadal trzymam za was kciuki.

    Hugo czyli ty tuz przed owulka jestes? To do ciebie niepodobne.

    P.s. ja bedac w ciazy nie sadzilam ze bede miala juz teraz dosc tych badan i lekarzy. Ale to dla dobra dziecka, no i swojego. A za tydz.w czw.znow mam 2 ginow i myślę co zrobic, kobietki w poczekalni twierdza ze ten na nfz nie bada na fotelu a ja jednak w tej ciąży mam shizy i wole badanie i pewnosc ze wszystko jest ok niz ma byc cos nie tak np.z szyjka i mysle czy nie olac tego na nfz. Ten prywatnie dokladny i wymagsjacy i raczej u niego na oddziale bede rodzic tylko jest cholerny problem z terminami wizyt co mnie strasznie irytuje.

  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 24 maja 2019, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza chodz do dwoch tylko umawiaj wizyty co 2tygodnie. To cie uspokoi.

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • Hugo87 Autorytet
    Postów: 1223 307

    Wysłany: 24 maja 2019, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza ja już dawno po owulce. Tyle że ten pierwszy pęcherzyk blokował drugi i później ciałko żółte to samo. Na opisie mam że ten drugi pęcherzyk co ma 21 mm jest lotenizujacy czy jakoś tak 🤔😜wchlonie się. Także ja jestem przed @ normalnie 😊

    Syn lipiec 2014 ❤️
    08.2017 laparoskopia
    12.2017 laparotomia
    Niepłodność wtórna idiopatyczna
    IUI 22.03.2019 nieudana
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 maja 2019, 07:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wkoncu spalam bo mialam jak oddychać, obudzilam sie z prawie czystym nosem. Mozliwe ze antybiotyk po 2 dawkach juz tak ladnie zadzialal?

  • Hugo87 Autorytet
    Postów: 1223 307

    Wysłany: 25 maja 2019, 07:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza jak masz dobrze dobrany antybiotyk to i po jednej dawce już widać efekty.
    Ja miałam na 3 dni antybiotyk, takie mega duże piguly - summamed i po jednym dniu nie było już kaszlu z tchawicy. :)
    Jak jest lepiej to znaczy że trafiony ✌️

    Syn lipiec 2014 ❤️
    08.2017 laparoskopia
    12.2017 laparotomia
    Niepłodność wtórna idiopatyczna
    IUI 22.03.2019 nieudana
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 maja 2019, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi zawsze przepisywali augumentin i on nie pomagal a teraz dostalam ospamox czyli duomox a to prawie to sami co augumentin.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 maja 2019, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 października 2019, 13:40

    Andii, mother84 lubią tę wiadomość

  • Andii Autorytet
    Postów: 1371 345

    Wysłany: 25 maja 2019, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    UlaFalka wrote:
    Co do alkoholu na początku ciąży to ponoć do 5 tygodnia nie ma to znaczenia (wtedy wytwarza się łożysko).
    A jeśli chodzi o antybiotyk to naprawdę groźniejsza czasem jest sama niekontrolowana choroba niż antybiotyk.
    Poza tym jeśli ciąża ma rzeczywiście się rozwinąć to nie zaszkodzi jej ani alko na początku ani antybiotyk.

    Tak właśnie słyszałam, że natura nas stworzyła tak że póki nie wiemy o ciąży to jej nie szkodzimy do momentu spóźniającego się okresu czyli tak jak piszesz jak kształtuje się łozysko w 5tygodniu to wtedy należy juz zacząć uważać.

    Iza ja mam właśnie teraz augmentin.

    Starania o drugie dziecko
‹‹ 1442 1443 1444 1445 1446 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ