X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to będę miała róznice 6 lat jak dobrze pójdzie...maaaasaakra

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • magdis Autorytet
    Postów: 676 258

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wszystko ma swoje plusy i minusy, zarówno mała jak i duża różnica wieku. ja gdybym teraz zaszła w ciążę to byłoby 4,5 roku różnicy. Widzę że większość na córeczki teraz celuje :D gdzieś jeszcze czytałam że na dziewczynkę poz. misjonarska, a na chłopca na pieska (chodziło niby o to że im dłuższą i trudniejszą drogę mają do przebycia plemniory tym większa szansa na córcię). Ja zbytnio nie celuję ani na płeć ani na miesiąc narodzin bo moja owu tak mnie robi w konia że po prostu chcę "tylko" zajść w ciążę. u mnie dziś temp odbiła więc zaczynam się nakręcać że to może był spadek związany z zagnieżdżeniem a pewnie znów będzie klops i wielkie rozczarowanie

    f2w3rjjg9rxvzya9.png
    km5suay3700g32yy.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej, ale mam w pracy zapiernicz !

    no wszystko ma swoje plusy i minusy,

    candela
    z jednej strony fajnie jedno po drugim, ale z drugiej iść do pracy mając dwójkę małych dzieci to też nie jest prosta sprawa, zwłaszcza jak sie nie ma jakiejś babci, która się dziećmi zajmie,
    ja gdybym miała jedno po drugim to na bank siedziałabym do teraz w domu bez pracy i leczyła się na głowę :P

    mamy jedno dziecko, a wszyscy pracują i jest problem jak się rozchoruje, a nie mogę akurat wziąc wolnego, nie wspominając o feriach/wakacjach, ile my się musimy nakombinować żeby zapewnić młodej opiekę, głowa mała

    a do pracy przecież chodzić trzeba, bo z czego później jakas renta/emerytura, cokolwiek. jak się nie pracuje to się nie ma nic, głupiego L4

    Adele
    no u mnie w 10 dc śluz płodny sie pojawił, obstawiam owulkę 14/15 dc, bede mieć w tym cyklu podgląd u gina to się okaze :)

  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magdis
    Ja tez chcepo prostu zajsc...nie celuje kiedy maja byc przytulania. Co do temp wlasnie dlatego nie mierzylam w poprzednim cyklu bo tez kazdy skok itp mnie nakrecal

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja celuję byle w płodne trafić hehe
    bo u nas z regularnością <3 jest problem ;)

    a z córką zaszłam w ciążę po <3 11,12,13,14 dc, owu miałam w 15 dc

  • Domis Ekspertka
    Postów: 257 65

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hello :)

    My tez chcemy trójkę ale jak z drugim mamy taki problem to nie wiem czy na trzecie nam czasu starczy ;) hehe
    Ale o trzecie zaczniemy starać jak drugie bedzie miec ok 6 mcy.

    Co do płci to mi w sumie wszystko jedno... druga moze byc dziewczynka a trzeci chłopiec :P jeśli mogę sobie tak wykrakac :)

    TP 21.07.18 :)
    p19u3a3fndaqukvp.png
  • jangwa_maua Autorytet
    Postów: 3469 2159

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Między mną a moją siostrą jest różnica 10 lat i to jest istna przepaść. Zawsze chciałam różnice około 2 lat między dziećmi i jak by teraz się udało to tak mniej więcej by było. Co do gdybania płci to jak bym miała wybór to też dziewczynkę,ale jak mówiłam najważniejsze aby zdrowe :)

    Aniołek - 27.11.2014 7/8 tc <3
    km5sgu1r1ftv47br.png
    ex2bupjyemen7jnh.png
  • majamia Autorytet
    Postów: 1693 449

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zawsze o corci marzylam. Mam dwoch wspanialych chlopakow, ale wciaz niedosyt...
    Ja sie boje, ze ciaza mnoga trzecia moze byc... tyle szczesvia na raz mogloby moje sily przekroczyc.

    syn 03-2014 <3
    syn 03-2016 <3 kp do 13tc
    syn 11-2017 <3 kp do 13tc
    'Zanim się rozpędzisz, zrób pierwszy krok'.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczynki są boskie :D sukieneczki, spineczki, tuniczki <3

    moja to już taka pomocnica, pierogi ze mną robi, kurze wyciera, rybki, kota karmi hehe

    teraz by nam się przydał syn!

    majamia lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adele
    mnie juz spadki/wzrosty tempki nie wzruszają, ostatnio miałam praktycznie ciążowy wykres i dupa, ale tempka bardzo pomocna jest w wyznaczaniu owulki, więc mierzę, zwłaszcza,że duphaston w 2 fazie biorę :)

  • magdis Autorytet
    Postów: 676 258

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    majamia, dlaczego boisz się że trzecia ciąża może być mnoga? bliźnięta ponoć zdarzają sie raz na 80 ciąż, więc generalnie szanse nie są wielkie. Rosną wraz z wiekiem matki i w przypadku leczenia się na niepłodność, np. stymulowania owulacji.

    f2w3rjjg9rxvzya9.png
    km5suay3700g32yy.png
  • majamia Autorytet
    Postów: 1693 449

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luccecita wrote:
    dziewczynki są boskie :D sukieneczki, spineczki, tuniczki <3

    moja to już taka pomocnica, pierogi ze mną robi, kurze wyciera, rybki, kota karmi hehe

    teraz by nam się przydał syn!
    Nawet jakk za rozem nie przepadam, to chcialabym taka rozowa sukieneczke zalozyc na córeczkę!
    Moj Strszy syn, tez pomocnik. Miksowac, robic babeczki, ziemniaki mi pomaga obierac... zamiata, kurze wyciera :D
    Jak sie to mowi: zeby miec idealnego faceta, to trzeba sobie go urodzic :D

    syn 03-2014 <3
    syn 03-2016 <3 kp do 13tc
    syn 11-2017 <3 kp do 13tc
    'Zanim się rozpędzisz, zrób pierwszy krok'.
  • Domis Ekspertka
    Postów: 257 65

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucecita a bierzesz go 2 dni po skoku czy inaczej?

    TP 21.07.18 :)
    p19u3a3fndaqukvp.png
  • majamia Autorytet
    Postów: 1693 449

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magdis wrote:
    majamia, dlaczego boisz się że trzecia ciąża może być mnoga? bliźnięta ponoć zdarzają sie raz na 80 ciąż, więc generalnie szanse nie są wielkie. Rosną wraz z wiekiem matki i w przypadku leczenia się na niepłodność, np. stymulowania owulacji.
    Jakos sie obawiam... moze nie dwujajowe, ale na jednojajowe moga sie zdarzyc...
    Ogolnie ileby ich nie bylo - corka jedna i bede szczesliwa :D

    syn 03-2014 <3
    syn 03-2016 <3 kp do 13tc
    syn 11-2017 <3 kp do 13tc
    'Zanim się rozpędzisz, zrób pierwszy krok'.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domis
    tak, zaraz po skoku biorę
    chodziłam na monitoringi i wiem, ze skok tempki mam 1-2 dni po owulce ,

    więc na drugi dzien wyższej tempki już biorę :)

  • Domis Ekspertka
    Postów: 257 65

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to ja tez podobnie, w pon byłam na usg a to był pierwszy dzień skoku i już było po owu...

    TP 21.07.18 :)
    p19u3a3fndaqukvp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zobaczymy jak w tym cyklu, w sobotę 15 dc mam podgląd

  • qosia Przyjaciółka
    Postów: 116 70

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżeli u mnie się uda w tym roku, różnica wieku będzie 12 lat.
    Wszystko ma swoje plusy i minusy :)

    Bardzo liczę na ten cykl i od początku naszych starań (od sierpnia) po cichu marzyłam by to w lutym zaciążyć... Mój pierworodny został poczęty właśnie w tym miesiącu i chwalę sobie ten czas na ciążę :)

    mhsv2n0avtn4fkhw.png
  • jangwa_maua Autorytet
    Postów: 3469 2159

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też miałam szczęśliwy cykl w lutym :) teraz fajna niespodzianka na walentynki by byla ;)

    Aniołek - 27.11.2014 7/8 tc <3
    km5sgu1r1ftv47br.png
    ex2bupjyemen7jnh.png
  • Domis Ekspertka
    Postów: 257 65

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja pierwsza ciąża tez była w lutym zmajstrowana ale niestety w maju sie zakończyła....

    Wiec pewien stres jest...

    TP 21.07.18 :)
    p19u3a3fndaqukvp.png
‹‹ 144 145 146 147 148 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ