X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lipca 2019, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PLPaulina wrote:
    Ja dziś mam 5-6dpo.. Brzuch zaczął wczoraj już boleć..
    Czyli czekamy na okres 😑

    Zycze ci zebys milo sie zaskoczyla. Mnie tak bolal brzuch ze kladlam sie do lozka bo mnie z bolu zwijalo.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lipca 2019, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza34 wrote:
    Zycze ci zebys milo sie zaskoczyla. Mnie tak bolal brzuch ze kladlam sie do lozka bo mnie z bolu zwijalo.
    Serio? 😲

    Kurde.. Z tego co przypomnę sobie pierwsza ciążę to 0 bólu

  • AdelaX Autorytet
    Postów: 2633 886

    Wysłany: 6 lipca 2019, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez nie miałam boli żadnych tylko takie trochę jak na okres

    3 lata starań o drugie maleństwo.

    ff3d524ac7.png 5e5a2fd12f.png
  • AdelaX Autorytet
    Postów: 2633 886

    Wysłany: 6 lipca 2019, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PlPaulina nie nastawiaj się na razie, ja myślałam ze lada dzień dostanę okres wiec póki go nie ma nie ma co myslec 🙂

    3 lata starań o drugie maleństwo.

    ff3d524ac7.png 5e5a2fd12f.png
  • Kasia 1805 Autorytet
    Postów: 1405 596

    Wysłany: 6 lipca 2019, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza34 wrote:
    Ciekawe jak u mnie bedzie. Narazie corka sie cieszy, kloci sie z tatusiem o plec (jakby mialo to sens) a ja-dla mnie ten listopad to wiecznosc. Zdecydowalam sie i jade na to usg polowkowe w poniedzialek, chyba bardziej sie zdecydowalam zeby wyjsc z domu niz dla badania.
    U mnie tatuś narazie nie ma się z kim kłócić o płeć 😉Ale sam ciągle powtarza, że to na pewno będzie dziewczynka, wierzy bardziej niż ja bo ja nie chcę się na nic nastawiac, aby zdrowe.

    1usa3e5eqfm95ffb.png
    1usaanlixij2wnrc.png
    km5sdf9hddbxde6t.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lipca 2019, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PLPaulina wrote:
    Serio? 😲

    Kurde.. Z tego co przypomnę sobie pierwsza ciążę to 0 bólu

    Wtedy to mnie wiele rzeczy bolalo bo akurat pracowalam ciezko fizycznie, wracalam z pola calkowicie mokra taki wysilek a i po zimie mniej sily. Ale ten brzuch to naprawde bolal, najpierw tak jak zwykle kilka dni przed @, a 2-3 dni przed @ mialam takie bóle jakbym miala juz @ a nie wziela nic przeciwbolowego (a bralam zwukle dexak lub ketonal, ew.ibuprom), i co ciekawe zawsze o tej samej godzinie. Pamietam jak dzien przed testem siedzialam z córka w kolejce do lekarza a tu brzuch momentalnie rozbolal, poczulam wilgoc, nie mialam wody ani tabletek, kolejka dluga, my same daleko od domu. I tylko pomyslalam "cholera jasna, juz nie moglo to poczekac ze 2 godz.az wrocimy do domu". I taka zla bylam. Ale @ nie przyszla a bole pozostaly na dlugo tylko z innego powodu 😊 Moja 1 ciaza byla zupelnie inna, ja wogole nie pamietam jakichkolwiek boli brzucha.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lipca 2019, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia 1805 wrote:
    U mnie tatuś narazie nie ma się z kim kłócić o płeć 😉Ale sam ciągle powtarza, że to na pewno będzie dziewczynka, wierzy bardziej niż ja bo ja nie chcę się na nic nastawiac, aby zdrowe.

    Mąż wiadomo chce syna, my dziewczyny-dziewczynke. A jaki problem z imieniem. Jeszcze dla dziewczynki to sa propozycje, nawet zastanawiamy się czy nue dac imienia po sw.pamieci babci męża (ta co zmarla teraz w lutym), myslimy ze nie Bedzie to nietaktem, ale dla chlopca pomyslow brak. A pisze o tym nietakcie bo dla corki mielismy imie i 2 dni przed jej narodzinami zmarla mloda ciocia o tym imieniu i my zrezygnowalismy, nie chcielismy nikogo urazic.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lipca 2019, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A widzialyscie moj suwaczek? Jutro polowinki 😍.

    Kasia 1805, PLPaulina, mother84, Urszulka89, Emrica lubią tę wiadomość

  • Urszulka89 Autorytet
    Postów: 3227 1112

    Wysłany: 6 lipca 2019, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Termometr możesz przecież w aptece kupić, a jak nie to przecież temp nie musisz mierzyć żeby w ciążę zajść :p

    alunia - tak 31.07 będziemy mieli roczek ale impreza 3 sierpnia. Nie wiem kiedy to zleciało ale cieszę się :p bo początku dla mnie były ciężkie po takiej dużej różnicy wieku.

    w5wq8u69w0vnj88n.png

    74dicwa1uopx5rx6.png
  • Urszulka89 Autorytet
    Postów: 3227 1112

    Wysłany: 6 lipca 2019, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PLPaulina wrote:
    Ja dziś mam 5-6dpo.. Brzuch zaczął wczoraj już boleć..
    Czyli czekamy na okres 😑

    To nie znaczy że dostaniesz ;) mnie brzuch jak na @ bolał praktycznie jeszcze przez dwa tygodnie po pozytywnym teście ciążowym. Powodzenia :)

    w5wq8u69w0vnj88n.png

    74dicwa1uopx5rx6.png
  • Urszulka89 Autorytet
    Postów: 3227 1112

    Wysłany: 6 lipca 2019, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PLPaulina wrote:
    Serio? 😲

    Kurde.. Z tego co przypomnę sobie pierwsza ciążę to 0 bólu

    Ja w pierwszej ciąży nie miałam żadnych objawów, brzuch też nie bolał. W drugiej było całkiem inaczej. Brzuch bolał 2 tygodnie po spodziewanej @, cycki mnie bolały i cały I trymestr miałam mdłości. Mogłam jeść tylko słonecznik.

    w5wq8u69w0vnj88n.png

    74dicwa1uopx5rx6.png
  • Kasia 1805 Autorytet
    Postów: 1405 596

    Wysłany: 6 lipca 2019, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza34 wrote:
    Mąż wiadomo chce syna, my dziewczyny-dziewczynke. A jaki problem z imieniem. Jeszcze dla dziewczynki to sa propozycje, nawet zastanawiamy się czy nue dac imienia po sw.pamieci babci męża (ta co zmarla teraz w lutym), myslimy ze nie Bedzie to nietaktem, ale dla chlopca pomyslow brak. A pisze o tym nietakcie bo dla corki mielismy imie i 2 dni przed jej narodzinami zmarla mloda ciocia o tym imieniu i my zrezygnowalismy, nie chcielismy nikogo urazic.
    U nas imię jest dla chłopca( ja chciałam nazwać tak drugiego, ale mężowi średnio się podobało, ale jak wszyscy zaczęli potem mówić że powinniśmy tak nazwać to teraz się podoba i jak będzie trzeci syn to takie imię dostanie), a dla dziewczynki to mam już baaardzo dawno i nawet jak spojrzałam w kalendarz to ok. terminu porodu właśnie są jej imieniny i mąż stwierdził, że to może jakiś znak 😉 ale podoba mi się też troszkę inne, chociaż podobne i tu(jesli będzie dziewczynka) będę miała mały dylemat 🙂
    Co do imion po ciotkach, wujkach i babciach( które choć ostatnio modne) to nam osobiście się nie podobają - za bardzo kojarzyły by mi się z konkretnymi osobami 😉
    I jeszcze taka ciekawostka bardziej - U mnie w rodzinie i rodzinach bratowych i szwagrow jest już dosyć dużo dzieci i wszyscy starają się wybierać takie imiona żeby raczej się nie powtarzały 🙂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lipca 2019, 15:04

    1usa3e5eqfm95ffb.png
    1usaanlixij2wnrc.png
    km5sdf9hddbxde6t.png
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 6 lipca 2019, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evs6 no to gratulacje :)
    Iza wow już połowa. Zleciało niesamowicie szybko :)
    Adelax cieszę się, że u Ciebie wszystko ok :)

    Ja wam powiem, że miałam bóle okolicy lędźwiowej i było już lepiej, dziś poszłam z synkiem porzucać piłką i kurka tak mi znowu wlazło. Ja nie mogę. PESEL już nie ten chyba. Czekam aż pójdzie spać i się walnę jak kłoda.
    Mnie już chyba też lekko okresowo boli. U mnie jesZcze kilka dni do @

    KarolaDyl gratulacje.

    Iza34, evs6 lubią tę wiadomość

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • /Natalka Przyjaciółka
    Postów: 276 47

    Wysłany: 6 lipca 2019, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Urszulka89 wrote:
    Termometr możesz przecież w aptece kupić, a jak nie to przecież temp nie musisz mierzyć żeby w ciążę zajść :p
    .
    No jasna sprawa.bardziej chodzi o to że ja nie wierzę że tak od razu Zajde a to mój pierwszy miesiąc obserwacji i przez swoją sklerozę niczego się o swoim cyklu nie dowiem. Tu gdzie jestem aptek brak

    hchy3e3kiyb8yirx.png
  • Urszulka89 Autorytet
    Postów: 3227 1112

    Wysłany: 6 lipca 2019, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    /Natalka wrote:
    No jasna sprawa.bardziej chodzi o to że ja nie wierzę że tak od razu Zajde a to mój pierwszy miesiąc obserwacji i przez swoją sklerozę niczego się o swoim cyklu nie dowiem. Tu gdzie jestem aptek brak
    Ja pierwszy cykl co obserwowałam temp i był ostatnim bo zaszłam w ciążę. No to na luzie podejdź do tego, a może uda się :)

    w5wq8u69w0vnj88n.png

    74dicwa1uopx5rx6.png
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 6 lipca 2019, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Urszulka no już coraz lepiej powinno być. To ja bardziej teraz moge ponarzekać z tym ciągłym wstawaniem i próba chłodzenia brr ciągle przy dziecku praktycznie, bo jak się urodziła to 3 pierwsze miesiące przespała a później też bardzo dużo spała, za to teraz mniej :P

    Iza a mi się wydaje, że dziewczynka będzie. Jakoś pindola idzie szybko wypatrzyć. Ale w sumie co to za różnica ;) i jakie imiona wchodzą w grę?

    Kasia życzę ci tej małej kobietki, żebyś sama nie była ;)

    Ciekawe co u evi.

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • Kasia 1805 Autorytet
    Postów: 1405 596

    Wysłany: 6 lipca 2019, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aLunia wrote:
    Urszulka no już coraz lepiej powinno być. To ja bardziej teraz moge ponarzekać z tym ciągłym wstawaniem i próba chłodzenia brr ciągle przy dziecku praktycznie, bo jak się urodziła to 3 pierwsze miesiące przespała a później też bardzo dużo spała, za to teraz mniej :P

    Iza a mi się wydaje, że dziewczynka będzie. Jakoś pindola idzie szybko wypatrzyć. Ale w sumie co to za różnica ;) i jakie imiona wchodzą w grę?

    Kasia życzę ci tej małej kobietki, żebyś sama nie była ;)

    Ciekawe co u evi.
    Dzięki, chciałabym bo w domu to już 4chłopa razem z tesciem 😉
    U mnie Marcel i Nina lub Natalia 🙂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lipca 2019, 21:10

    1usa3e5eqfm95ffb.png
    1usaanlixij2wnrc.png
    km5sdf9hddbxde6t.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lipca 2019, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas w domu są teraz 3 kobiety. I jeden facet - mąż..
    A marzy nam się córka 😊

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lipca 2019, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagodka, Helenka, Hania i Ola. Helena po babci, Ola-Aleksandra z nazwiskiem strasznie dlugie. Pewnie bedzie Jagoda. Corka chce Oliwie, juz przy niej o tym imieniu myslalam ale patrzac na figury męża i teściów to balam sie wyzwisk typu "gruba Oliwa". A dla chlopca dosłownie nic, ja chce Filipa, mąż nie chce.

  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 7 lipca 2019, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia 1805 wrote:
    Dzięki, chciałabym bo w domu to już 4chłopa razem z tesciem 😉
    U mnie Marcel i Nina lub Natalia 🙂

    Moja pierwsza córka to Natalka więc piękne imię ;)

    Kasia 1805, Urszulka89 lubią tę wiadomość

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
‹‹ 1467 1468 1469 1470 1471 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ