X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 października 2019, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adele27 wrote:
    Iza kiedy ty masz lekarza ?

    Tak jak ty- w czwartek o 16 ale pewnie beda opoznienia. Z jednej strony ciesze sie ze w koncu wizyta, z drugiej strach. Sporo teraz chodze i jak cos bedzie nie tak to dostane zjebke od gina. Ale jak bedzie ok to ogranicze lezenie do minimum. Chociaz moja poduszka ma mega moc przyciągania.

    Torby w 90% spakowane, lozeczko stoi, moze dzis wrzuce do pralki pokrowiec z materacyka, mąż za 2-3 dni konczy rwanie jablek to juz mu nie odpuszcze i bedzie musiał zniesc gondole i fotelik bo nie wiem w jakim stanie to do mnie wrocilo a pozyczalan. A, i materacyk do gondoli chce kupic i nie wiem jaki wymiar.

    Prawde mowiac jak weszlam w 35tc to spokojniejsza jestem. Zaczne znow panikowac jak lekarz kaze lutke odstawic 😯

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 października 2019, 14:30

  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 15 października 2019, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A już się zdecydowałaś czy cc ?

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 października 2019, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adele27 wrote:
    A już się zdecydowałaś czy cc ?

    Nie. Bo w tej chwili jedynym wskazaniem jest pierwsze cc. No i przemawia za cc fakt ze wyjma a ja nie bede sie martwiła ze sie zakleszczy czy przydusi. Jeszcze w czw.bedziemy rozmawiac.

  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 15 października 2019, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie.
    Razem z mężem myślimy o kolejnym dziecku.
    Aktualnie nie mam już pracy, bo firma nie istnieje, więc i tak muszę szukać. A że wiek już niestety jest jaki jest to też nie ma co czekać.
    Jedyną realną obecnie przeszkodą jest brak posiadania instytucji "babci i dziadka".
    Czy któraś z Was też ma taki brak i ma jakiś sposób na rozwiązanie problemów chorób i wakacji gdy mama wraca idzie do pracy?

    M&M
  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 15 października 2019, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Martoszka! My mamy tylko moją mamę która mieszka trochę od nas i póki co radzimy sobie sami - dziecko chodzi do żłobka a jak choruje to się wymieniamy z mężem. Urlop planujemy tak żeby zahaczyc o czas zamknięcia żłobka :) póki co dajemy radę ale zapewne z 2 dzieci to już większe wyzwanie...

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 16 października 2019, 07:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Martoszka, widzę, że długo staraliście się o pierwsze dziecko, zatem życzę, aby teraz udało się szybciej. Powodzenia.
    My mamy w tym samym mieście teściową, która już nie pracuje i 20 km od nas mieszkają moi rodzice, którzy też już na emeryturze, więc jak trzeba to zawsze jest ktoś do pomocy na szczęście. Nasz synek (tfu, tfu) dużo nie chorował j nie choruje, ale dobrze mieć ten komfort, że jak coś to kogoś mam. U nas przedszkole w wakacje zamknięte tylko 2 tyg to zawsze spędzamy je razem. Ja zacznie się szkoła to już trzeba będzie jakoś inaczej to zorganizować

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 16 października 2019, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ja wczoraj zrobiłam jeszcze raz badanie grupy krwi bo moja mama coś mi namieszała i pyta jak ja mogę mieć ujemna skoro ona i ojciec mają dodatnia... 🤷 Więc zrobiłam i faktycznie mam dodatnia .. 🤦jeny byłam przekonana,że mam ujemna.. uf więc konfilkt wrazie co mnie nie będzie dotyczył.. 🙂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 października 2019, 09:26

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 października 2019, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzisiaj bylam na badaniach, lekarz nie kazal ale juz bardzo dawno nie robilam. No i sobie kucnelam w wannie zeby pobrac mocz i chyba od tego zaczelo bolec, kazdy krok bolał. Normalnie unikam schylania i kucania. A jeszcze wczoraj bardzo dobrze się czulam ze az mislam ochote wstac z lozka i cos zrobic. Albo to tak przed wizyta boli zebym byla grzeczna.

  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 16 października 2019, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haha Adele 😂

    Iza jak ty już jesteś daleko. Za chwilę powitasz corcie😍

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 października 2019, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aLunia wrote:
    Haha Adele 😂

    Iza jak ty już jesteś daleko. Za chwilę powitasz corcie😍

    Oj tak. Juz nie mozemy sie doczekać a zarazem boimy sie finiszu.

  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 16 października 2019, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No Iza zleciało raz, dwa :) jeeeny dziewczyny jutro macie wizyty. Trzymam kciuki :)

    Iza34 lubi tę wiadomość

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 16 października 2019, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najgorzej,że wyniki moczu dziś też mam i wyszły mi liczne bakterie ☹️ nie wiem czy to coś groźnego...

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 października 2019, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adele27 wrote:
    Najgorzej,że wyniki moczu dziś też mam i wyszły mi liczne bakterie ☹️ nie wiem czy to coś groźnego...

    Znajac ginekologow to powie ci ze to normalne w ciąży. No chyba ze twoj inaczej sie zapatruje. Jak powie ze to normalne to zrob dla swietego spokoju posiew. Ja mialam dość liczne bakterie i liczne nablonki plaskie, 2 gin. nic na to nie powiedzialo, zrobilam posiew i czysto. Czasami zastanawiam sie po co wogole robic ten mocz jak zawsze slysze "to normalne" a tyle sie czyta o zlym wplywie infekcji na dziecko. Tylko białka w moczu nie olali w 1 ciazy.

  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 16 października 2019, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie jedno dziecko to pikuś.
    My mieszkamy na wsi obecnie, ale jęk mi tu powiedzieli, że przedszkola w szkołach są zamknięte całe wakacje, że dzieci siedzą max. do 13:00 i mają jakiś catering tylko na obiad, a śniadania własne, to mi się słabo zrobiło i już wiem, że mała będzie do miasta chodziła.

    M&M
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 października 2019, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bo na wsi maja calkowicie inne podejscie. Ja dostałam odpowiedz ze na wsi zawsze znajdzie sie ktos kto moze zająć sie dzieckiem, jakas babcia czy dziadek, a jak nie to jedno z rodzicow może nie chodzic w pole do pracy a jak w 1 przedszkolu byl dyzur w lipcu to tylko dla rodziców dzieci pracujących ale na etacie a nie w polu.

  • Kasia 1805 Autorytet
    Postów: 1405 596

    Wysłany: 16 października 2019, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adele27 wrote:
    Najgorzej,że wyniki moczu dziś też mam i wyszły mi liczne bakterie ☹️ nie wiem czy to coś groźnego...
    Mój gin powiedział, że bakterie w moczu są zawsze.

    1usa3e5eqfm95ffb.png
    1usaanlixij2wnrc.png
    km5sdf9hddbxde6t.png
  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 16 października 2019, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    We wcześniejszych wynikach miałam nieliczne.. no nic zobaczę co jutro powie gin

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • AdelaX Autorytet
    Postów: 2633 886

    Wysłany: 16 października 2019, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak to wlasnie jest z tym konfliktem? Ja tez mam ujemna grupę krwi i lekarka mnie pytała czy podajemy teraz zastrzyk Jest to zalecane ale nieobowiązkowe. Po porodzie i tak podobno dostaje. Ten zastrzyk 400 zł. Dr tłumaczyła mi ze to nie ma wpływu już na ta ciaze tylko ewentualnie ba następne. Wiecie coś na ten temat?

    3 lata starań o drugie maleństwo.

    ff3d524ac7.png 5e5a2fd12f.png
  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 16 października 2019, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adelax hmmm z tego co ja czytałam to nie miało wpływu na 1 ciaze ale na drugą już podobno ma... Mój lekarz jak jeszcze myślałam,że mam minus to mówił o tym zastrzyku właśnie w połowie ciąży i później po porodzie. A robiłaś badanie tych przeciwciał ?

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 października 2019, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj gin mnie mocno namawiał na tą szczepionke, mowil ze po niej i ja i dziecko bedziemy bezpieczne gdyby doszlo do wytworzenia przeciwcial. Inni mowia ze to bez sensu tak w ciemno bo przeciez niewiadomo jaka grupe krwi bedzie mialo dziecko a w razie potrzeby podadza po porodzie. Skoro istnieja przepisy ze kazda ciezarna "ma prawo" do tej szczepionki w ranach nfz to chyba cos w tym jest.

    A propo szczepien. Zalecaja ciezarnym szczepic sie na krztusiec i grype i najlepiej w 2 trym. Można i w 3 trym. Zapytajcie swoich lekarzy co o tym mysla, poczytajcie w necie. Ja temat kompletnie odpuszczam, nie mam już sily za tym chodzic i uzerac się w mojej przychodni.

‹‹ 1581 1582 1583 1584 1585 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ