X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 grudnia 2019, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurczaki, to nie takie latwe. Teorie to znam, gorzej z praktyka, mam duze piersi i nawet jak chwyta ladnie to po chwili popusci. Wedzidelko miala sprawdzane w szpitalu i bylo ok tylko podobno sytuacja moze sie zmienic juz u kilkudniowego maluszka.

    Dzis wazylismy malutka na wadze do ważenia owocow 😁 i wyglada na to ze przybiera. Po ilosci zurzytych pieluch sadze ze sie najada.

    Evs ciezko jest z dwojka. Moja juz duza i robi wszystko zeby zwrocic na siebie uwage i ciagle chce sie bawic jak ja najchetniej bym sie polozyla. Nie chce jej od siebie odsuwac i sie staram ale wydaje mi sie ze za slabo. No i sytuacja z dzisiejszego wieczoru- tesciowa miala na rekach Ole i odganiala tą starsza zeby przypadkiem nie uderzyla, to przyszla do mnie ze skarga ze babcia ją źle traktuje przy Oli.

  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 7 grudnia 2019, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miskowa właśnie tak mi położna pokazywała, bo też miałam problemy z karmieniem. Jak tam dajesz radę bez dziecka?

    Iza podobno jakieś filmiki na YouTube sa, siostra mi mówiła że oglądała.
    A córkę masz już duża, spróbuj ją trochę angażować do małej i najgorsze co może być to odganianie jej, opowiadaj przy okazji jak to było jak ona była mała i że wtedy ona była najważniejsza bo była jedyna.
    Moja 4.5 letnia wtedy córka dużo rozumiała i bardzo dużo pomagała, jedynie bolało ja, że mała śpi z nami to wtedy mąż z nią chodził spać, ale szybko jej przeszło.

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • AdelaX Autorytet
    Postów: 2633 886

    Wysłany: 7 grudnia 2019, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśkowa, moj brał fertil Man czy jakoś tak, tez musiałam przypominać niestety ale brał 3 miesiące przed szczęśliwym cyklem, ale tak jak pisałam wcześniej różne rzeczy mogły zadziałać ... nigdy się nie dowiemy bo człowiek wtedy każdemu przekazałby złoty środek ☺️

    3 lata starań o drugie maleństwo.

    ff3d524ac7.png 5e5a2fd12f.png
  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 8 grudnia 2019, 07:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój też chyba brał fertilman, u nas było mnóstwo zmiennych: mąż był pół roku po tej kuracji hormonalnej i bral 3 miesiace zestaw różnych suplementów (bardzo sumiennie), oboje przeszliśmy kurację na ureaplasme a ja miałam laparoskopie, byłam na antydepresantach i zmieniłam pracę więc też nie wiem co pomoglo być może to była kumulacja :)

    Tęsknię za córka i mężem ale dostaje filmiki i zdjęcia i wiem ze wszystko u nich ok więc jest dobrze. Chyba dziecko znowu nam się naprawilo bo ostatnie 2 tyg były nie do wytrzymania dlatego też się tak martwilam. Czy w wieku 19 mies jest jakiś skok rozwojowy?

    Iza ja pamiętam jak mi z jednym było ciężko a co dopiero z dwójką... Ale dasz radę! Kto jak nie Ty!

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 8 grudnia 2019, 07:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja Wam powiem, że mam 9 DC i wczoraj ledwo skończył mi się okres, a miałam ból brzucha jak na owulację i śluz już płodny lekko. Dziś co? W WC mialam rano tak rozciągliwy śluz, normalnie na kilometr. I bądź tu człowieku mądry. Tempki nie mierzę, ale, żeby już owulacja? Dziś wieczorem zadziałamy w razie co.

    Miśkowa dziś wracasz?

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 8 grudnia 2019, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mother widzisz u mnie też była szybko owu i bach, a nigdy wcześniej nie miałam szybciej ewentualnie później...

    Miskowa nie wiem z tym skokiem, ale moja też czasami jest nie do wytrzymania. Teraz ma taki lek separacyjny, że ja jestem tak zmęczona tym jej zachowaniem.

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 8 grudnia 2019, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mother to dzialajcie może akurat się uda przed tą operacją męża... To by było super! Ja bym się ucieszyła gdyby teraz była szybciej bo zapowiada się w okolicy świat. Tak dziś wracam ale dopiero po 21 więc mała będzie już spała.

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 8 grudnia 2019, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejo jeny .. nie mam czasu was czytać ost. Mąż miał wolny tydzień i ciągle coś jeździliśmy i załatwialismy. Do świąt można powiedzieć,że 2tyg a ja jakoś jestem nieogarnięta ze wszystkim.. chociaż większość prezentów mam ale musze się brać za liste zakupów - jedzeniowa ehh

    mother u mnie to w ogóle były cyrki bo śluz taki ciągnący potrafiłam już mieć odrazu po @.. czyli gdzieś w 6dc i ciągnął się tak przez 10 dni.. 😕

    Jeszcze mi się pralka zepsuła przed świętami!! 🤯🤯🤯 Mąż stwierdził,że nie bawi się w naprawy i kazał wybierać mi nowa.. (co też nie jest dla kobiety latwe 😁) więc mi dużo czasu na tym zeszło i ciągle jakieś problemy ze sklepem były wrrr człowiek chce wydać pieniądze a ciągle coś nie tak bylo. No ale już mam stoi od wczoraj 😁 nowiutka w sam raz jak będzie mały dzieciaczek i duuuuzo prania 😋

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 grudnia 2019, 09:13

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 8 grudnia 2019, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz już nie mam takiego mocnego śluzu. No ale brzuch boli więc w razie co zadziałamy wieczorem. Chociaż ja w cuda nie wierzę. W tamtym cyklu chyba też zaraz po @ miałam taki śluz, potem przerwa i znowu w terminie owulacji był. Dziwne zawirowania
    Edit: tak sprawdziłam i mam w notatkach,że w poprzednim cyklu też miałam dokładnie 8 i 9 dnia coś takiego. Hm. No dziwna jestem i tyle 😂

    Iza jak tam przeżyłaś nalot gości do teściowej? 😂Czyżby Maria? 😝 My dziś idziemy do męża babci na imieniny ✌️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 grudnia 2019, 09:24

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • evs6 Autorytet
    Postów: 484 273

    Wysłany: 8 grudnia 2019, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mother, to owocnych działań 😎
    Jeśli chodzi o przygotowania do świat, to ja nie mam nic 😳 w przyszłym tygodniu muszę pozamawiac prezenty i zrobić pierniczki z moim szkrabem. Zostanie mi chata do ogarnięcia i przygotowanie jakiegoś jedzenia :/
    No i postanowiłam, ze pakuje dzisiaj torbę do szpitala - najwyższy czas 🙃 chciałabym jeszcze zwiedzić porodówkę, bo wybrałam inny szpital niż poprzednio. Mam nadzieje, że ze wszystkim się ogarnę...

    a5e703bbfa.png
  • AdelaX Autorytet
    Postów: 2633 886

    Wysłany: 8 grudnia 2019, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeny ja dzisiaj z synkiem spaliśmy do 10, czujecie!!! Oczywiscie ja się przebudzalam ale nie mogłam się podnieść, już w tym stanie nie ma takiego długiego spania ciągiem bo niewygodnie 😜

    Mother działajcie !!!

    Ja w tym roku srednio skupiłam się na świętach bo tak naprawdę nie wiem jak to będzie, termin przecież mam na 27.12
    Prezenty kupione to najważniejsze
    Evs najwyższa pora na pakowanie torby ☺️ Ja dzis muszę chyba przejrzeć co tam włożyłam bo nie pamietam heheh

    Adele no wlasnie dawno Cię nie było ☺️ Super ze nowa pralka w sam raz na pranie ciuszków bobasa wlasnie 😉

    3 lata starań o drugie maleństwo.

    ff3d524ac7.png 5e5a2fd12f.png
  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 8 grudnia 2019, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeny dziewczyny wy zaraz rodzicie 😲😲

    AdelaX lubi tę wiadomość

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 8 grudnia 2019, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adelax wiem, że już pewnie masz dość ale może się uda jednak w nowym roku 😉

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • AdelaX Autorytet
    Postów: 2633 886

    Wysłany: 8 grudnia 2019, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alunia no zobaczymy, z jednej strony wolałabym przed świetami żeby na swieta być w domu, a z drugiej to przecież kilka dni do nowego roku ☺️

    Choć ja jestem z 26.12 i teraz np jeden rok sobie odejmuje 😃🤩

    3 lata starań o drugie maleństwo.

    ff3d524ac7.png 5e5a2fd12f.png
  • Kasia 1805 Autorytet
    Postów: 1405 596

    Wysłany: 8 grudnia 2019, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AdelaX wrote:
    Alunia no zobaczymy, z jednej strony wolałabym przed świetami żeby na swieta być w domu, a z drugiej to przecież kilka dni do nowego roku ☺️

    Choć ja jestem z 26.12 i teraz np jeden rok sobie odejmuje 😃🤩
    A ja właśnie bardzo chcę urodzić już na nowym roku bo moje dziecko będzie miało cały rok przed sobą, a tak to pomimo tej samej cyfry co rówieśnicy to przecież byłoby w rzeczywistości o rok młodsze, oczywiście zależy z jakiego miesiąca byłyby inne dzieci 😉

    1usa3e5eqfm95ffb.png
    1usaanlixij2wnrc.png
    km5sdf9hddbxde6t.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 grudnia 2019, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja tak patrze na Wasze suwaczki i czekam na wysyp wigilijno-noworocznych bobaskow.

    A ja was troche postrasze. Patrze na swoje cialo i pytam co robia te wsztstkie Dżoany, Agnieszki i Anny ze chwile po porodzie wygladaja tak kwitnaco? U mnie obraz nedzy i rozpaczy.

  • AdelaX Autorytet
    Postów: 2633 886

    Wysłany: 8 grudnia 2019, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia wiec super ze masz termin na styczeń ☺️

    Iza nie strasz 🙉 może to chwilowe, ja jakoś teraz nie mogę na siebie patrzeć 😊🙃pozniej tez pewnie nie będzie rewelacji. Iza a jak karmienie?

    3 lata starań o drugie maleństwo.

    ff3d524ac7.png 5e5a2fd12f.png
  • Kasia 1805 Autorytet
    Postów: 1405 596

    Wysłany: 8 grudnia 2019, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza34 wrote:
    No ja tak patrze na Wasze suwaczki i czekam na wysyp wigilijno-noworocznych bobaskow.

    A ja was troche postrasze. Patrze na swoje cialo i pytam co robia te wsztstkie Dżoany, Agnieszki i Anny ze chwile po porodzie wygladaja tak kwitnaco? U mnie obraz nedzy i rozpaczy.
    To ja nie dam się przestraszyć i będę trochę snobka bo u mnie akurat brzuch znika niemalże jak u tych Dzoan i Ann 😉 Tu raczej nie mam co narzekać, tym bardziej że brzuszek nie urósł jakiś mega wielki 😉

    1usa3e5eqfm95ffb.png
    1usaanlixij2wnrc.png
    km5sdf9hddbxde6t.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 grudnia 2019, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AdelaX wrote:
    Kasia wiec super ze masz termin na styczeń ☺️

    Iza nie strasz 🙉 może to chwilowe, ja jakoś teraz nie mogę na siebie patrzeć 😊🙃pozniej tez pewnie nie będzie rewelacji. Iza a jak karmienie?

    Jak chcesz to ci moge opisać jak wygladam. A waga- kolejny koszmar. A przytylam w ciazy 13-13,5kg. Ja juz mialam mega brzuch ale i tak sie dziwię jak to dziecko tam sie zmiescilo.

    Karmienie- hmmm, nadal bolesne, staram sie i nie zawsze wychodzi. Ale rano to mialam ubaw, zwykle je 20-30 min.z przerwami na odpocznek a dzis obudzila sie glodna o 6 rano, jak sie dorwala to w 10 min.sie najadla, ledwo łykac nadazala i dalej śpala. Szkoda ze ja juz nie spalam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 grudnia 2019, 17:54

  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 8 grudnia 2019, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adele27, Mother właśnie kurde ja tak mam od września że ten śluz się pojawia i ciągnie się jakoś nienaturalnie długo nawet dłużej niż 10 dni. Wyczytałam że to może być problem z prolaktyna ale kurde zbadalam i wyszła ok dlatego jestem trochę w kropce "o co kaman".

    Co do świąt to ja nic nie mam, co gorsza nawet pomysłów nie ma i jakoś w tym roku w ogóle nie czuję tego klimatu.

    No dziewczyny Wy niedługo jak Iza będziecie tulily swoje bobaski :) a my niedługo będziemy w ciąży i będziemy narzekaly na ciążowe dolegliwości - tego Wam i sobie życzę już dziś :)

    Kasia 1805 lubi tę wiadomość

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
‹‹ 1664 1665 1666 1667 1668 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ