X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • Hugo87 Autorytet
    Postów: 1223 307

    Wysłany: 12 grudnia 2019, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adele ja przytyłam 20 kg. W trzy miechy zeszło samo przy KP. I miał am i brzuch płaski i w ogóle super się czułam. Tyc zaczęłam spowrotem jak skończyłam karmić.
    Ja mam znowu przed sobą intensywny weekend a mnie gardło zaczyna boleć coraz mocniej 😭 pije ferwexa. Oby się nie zaczęła angina

    Syn lipiec 2014 ❤️
    08.2017 laparoskopia
    12.2017 laparotomia
    Niepłodność wtórna idiopatyczna
    IUI 22.03.2019 nieudana
  • AdelaX Autorytet
    Postów: 2633 886

    Wysłany: 12 grudnia 2019, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hugo Zdrowka😙

    Hugo87 lubi tę wiadomość

    3 lata starań o drugie maleństwo.

    ff3d524ac7.png 5e5a2fd12f.png
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 12 grudnia 2019, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adele najważniejsze, że wizyta ok i z maleństwem wszystko dobrze, a kg się nie martw 😘😘😘🤗
    Evs6 zobaczysz co powie Co Twój lekarz. Mam nadzieję, że wszystko będzie po Twojej myśli 🤗
    Adelax ale brzusio! Nooooo duży jak nic ☺️ jeeeeny niedługo już rodzisz ☺️ szok!
    Hugo zdrówka! Oby jutro było lepiej, wskakuj pod ciepłą kołderkę i nie daj się chorobie 🤗

    AdelaX lubi tę wiadomość

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • Wiera Autorytet
    Postów: 1068 410

    Wysłany: 12 grudnia 2019, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś mąż pojechał na badanie, ale się zestresował i nic z tego nie wyszło 😬 Ale jak opowiadał jakie tam warunki do "relaksu" to w sumie mu się nie dziwię ;) A klinika niby taka renomowana i hmm, słabo 🙄
    Ale,.ale... wylejcie mi jakiś kubeł zimnej wody, bo się zaczynam nakręcać... Dziś zobaczyłam jakiś mini czerwony ślad w toalecie.. A tydzień temu była owulacja (robiłam wyjątkowo po kilku miesiącach te testy i w czwartek rano tydzień temu była piękna krecha mocna, zgadzało się z kalendarzem mniej więcej). Czy to może być implantacyjne? W poprzedniej ciąży nie miałam czegoś takiego. Ewentualnie coś sobie namieszałam ziołami - od tego cyklu zaczęłam brać Cyclodynon. No i że test mi został owulacyjny, a czytałam że potrafią wcześniej od ciążowych wykryć to go zrobiłam i są dwie kreski, choć ta moja taka słabsza trochę wyszła od testowej. Z tym że do @ jeszcze tydzień. I tak nie chce się cieszyć na zapas, żeby się nie rozczarować tym bardziej. Napiszcie mi, że to tylko urojenia 😆

    9f7jgu9r4mx0xbls.png
  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 12 grudnia 2019, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hugo psikaj czymś to gardło 😉 no zobaczymy jak u mnie będzie z tym karmieniem.. w 1 ciąży przytyłam tylko 8kg 😯 Ps. skad masz siły na te intensywne weekendy ? 😛

    Wiera ja niestety nie znam się na testach owu. Plamienia podczas implantacji też nigdy nie miałam. A co do oddania nasienia daleko macie ta klinikę ? Nie ma tam możliwości przywiezienia jej z domu ? 😁 My tak z mężem zrobiliśmy

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 12 grudnia 2019, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny będę próbować się nie przejmować kg.. 😜 ale nie ukrywam apetyt tez mam dość spory 🤭

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • Wiera Autorytet
    Postów: 1068 410

    Wysłany: 12 grudnia 2019, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adele, trochę km jest... W ciągu pół godziny raczej się nie zdąży. A chyba tyle max czas do oddania?

    No właśnie ja odkąd nie zaczęliśmy starań to nie wiedziałam że takie plamienie może być, dopiero zaczęłam czytać o tym wszystkim od kilku miesięcy. Z kolei w czerwcu miałam coś takiego że było delikatne brunatne krwawienie, potem kilka dni przerwy i @ w terminie... Lekarka powiedziała, że prawdopodobnie poronienie samoistne. Więc może nie za dobry objaw ogólnie... No nic, zostaje tylko czekać, co będzie dalej.

    9f7jgu9r4mx0xbls.png
  • jangwa_maua Autorytet
    Postów: 3469 2159

    Wysłany: 12 grudnia 2019, 23:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiera - testy owulacyjne mogą pokazywać ciążę. Ale jest to tylko test. Najlepiej poczekaj do terminu @ i wtedy test. A najlepiej beta 😁. Życzę dwóch kresek 😉.

    Adele27 lubi tę wiadomość

    Aniołek - 27.11.2014 7/8 tc <3
    km5sgu1r1ftv47br.png
    ex2bupjyemen7jnh.png
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 13 grudnia 2019, 06:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiera ja w drugiej ciąży miałam plamienie implantacyjne, w pierwszej nie. Z drugiej strony teraz zdarzają mi się cykle, że plamienie mikroskopijne mam parę dni po owu, potem przerwa i @. Jeśli chodzi o testy owulacyjne to nie pomogę. Wiem tylko, że wykrywalna beta HCG pokaże się najwcześniej chyba po 48h od implantacji.
    A co do warunków oddawania nasienia to czasem niestety tak jest, że tych warunków nie ma. Mój oddaje w zwykłym jakby gabinecie, gdzie tylko ma pewność że jest zamknięty. Ja to już w kibelku bym wolała 😂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 grudnia 2019, 06:46

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • AdelaX Autorytet
    Postów: 2633 886

    Wysłany: 13 grudnia 2019, 07:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiera ja używałam testy owulacyjne tylko przez kilka cykli i tylko w jednym cyklu pojawiła mi się druga ledwo widoczna kreska, która o niczym nie świadczyła może o owulacji ale nie o ciąży

    Poczekaj te kilka dni i zobaczymy ☺️

    Wczoraj się dowiedziałam ze moja koleżanka jest w trzeciej ciąży. Tak sobie zamierzyla i tak jest od razu rozumiecie...? Jak to jest ze jedni hop i już a drudzy tyle czasu.. myśle o Was moje staraczki ze tyle to trwa.. ja tez do łatwego przypadku nie należę.. nie chodzi mi o to żeby każdy miał tak jak ja ale dlaczego my nie możemy mieć jak wlasnie takie dziewczyny???

    3 lata starań o drugie maleństwo.

    ff3d524ac7.png 5e5a2fd12f.png
  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 13 grudnia 2019, 07:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mam koleżankę która pomyśli,że chce być w ciąży i jest ..

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • Wiera Autorytet
    Postów: 1068 410

    Wysłany: 13 grudnia 2019, 07:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za podzielenie się swoimi doświadczeniami, właśnie kojarzę, że statystycznie rzadko takie plamienie jest, a skoro jesli już to implantacja, to jeszcze nie zagnieżdżony dobrze, to w sumie nie mogło pokazać nic wiarygodnego na tym teście. Ale do środy szybko zleci to się okaże, najwyżej będę wiedziała, żeby je zostawić jak coś w spokoju ;)
    Mother no właśnie tam nawet zamknąć się nie można było, niby wieszało się zawieszkę " nie przeszkadzać" ale na korytarzu ciągle kroki słyszał i się bał, że zaraz ktoś skręci do jego pokoiku.
    Moja znajoma z rodziców z przedszkola, też - rozmawiałam z nią w sierpniu - mówiła że zamarzyło jej się drugie dziecko ( my już od kwietnia w tym temacie działaliśmy) i że byli na wakacjach, tak się "wyluzowani" i za tydzień będzie wiedziała czy może już. Mówię, żeby dała sobie czas, że może nie wyjść od razu, a tu się okazało, że u nich bach, wyszło, termin ma na początku maja, brzuszek już ładnie u niej widać;) Inna znajoma też w pierwszym cyklu od razu, a po dwóch tygodniach poroniła :( Ile ludzi tyle historii, a życie nigdy nie słynęło że sprawiedliwości :/
    Dziś piątek trzynastego, omijajcie czarne koty :);)

    9f7jgu9r4mx0xbls.png
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 13 grudnia 2019, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adele terdyferon może powodować zaparcia, ja piłam soki z buraków i to mi podnosiło żelazo.

    Wera mi kiedyś wyszedł test owu pozytywny a to nie była niestety ciąża. Ale też słyszałam, że wykrywa. Plamienie implantacyjne miałam w pierwszej ciazy i wszystko ok, więc oby to było to ;)

    Kurde kiepsko z tym klimatem. Mój mąż był bardzo zadowolony nawet mówił, że żałował że ze mną nie poszedł.

    Hugo zdrowka życzę, oj jak ja bym poszalała.

    A ja już 18.12 mam prenatalne. Choć w głowie już milion myśli czy wszystko ok bo jakoś słabsze objawy mam. To zamartwianie się nigdy nie skończy.

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2019, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, to zamartwianie nigdy sie nie skończy. Ja wkroczyłam w kolejna faze- Ola cos pokasluje i nie wiem czy juz cos złapała czy reakcja obronna bo zaczyna ulewac a wczoraj byly pierwsze placze przez brzuszek. Podkaduje telefon i dzwonie do położnej.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2019, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiera nie dziwię sie twojemu mezowi ze się zestresowal. Nie piwinni tak robic. Ja wysiusiac sie nie moglam w szpitalu bo wc nie mialo zamkniecia.

  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 13 grudnia 2019, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiera lepiej poczekaj do terminu @. Ja w przed ostatnim cyklu miałam pozytywa (testowa musi być ciemniejsza od kontrolnej) i niestety @ przyszła. Nir zrozum mnie źle bo życzę Ci ciąży z całego serca ale lepiej się miło zaskoczyć niż rozczarować. Plamienia podobno to bardzo rzadka sprawa. Cierpliwości i obym się mylila :)

    Hugo zdrówka!

    Moja córka złapała wirusa, całą noc wymiotowala i miala biegunkę więc dziś przymusowe wolne.

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 13 grudnia 2019, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśkowa to zdrówka dla malutkiej 🤗
    A co do starań i tego, że niektórzy faktycznie zachodzą raz dwa to wczoraj byłam na jasełkach i tam jedna kobitka jest w piątej ciąży już! I właściwie ma tak jedna za drugą, więc nie ma mowy o jakiś długich staraniach. J

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • Hugo87 Autorytet
    Postów: 1223 307

    Wysłany: 13 grudnia 2019, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny. Rok temu miałam to samo. Ten sam czas bo nie poszłam na wigilię firmowa, która mamy dziś. Ogólnie się czuje kiepsko. Jutro 30stka bliskiej koleżanki. Pechowy tej piątek 😭

    Syn lipiec 2014 ❤️
    08.2017 laparoskopia
    12.2017 laparotomia
    Niepłodność wtórna idiopatyczna
    IUI 22.03.2019 nieudana
  • Mama1x Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 13 grudnia 2019, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może któraś z was miała taki przypadek jak ja ostatni okres miałam 3 listopada 2019r.miałam 2 cykle stymulowanie clostilbegyt.. I kilka dni przed terminem miesiączki robiłam kilka testów ciążowych różnych firm różnej czułości i wszystkie wychodziły pozytywnie ale z ledwo widoczna druga kreska, dzień przed terminem okresu z samego rana znów test taki sam z kreska i poszłam na krew hcg ale wyszła ujemna... Oszalec idzie ginekologa mam dopiero na styczeń

  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 13 grudnia 2019, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Mother :*

    Ehh Hugo tak to jest coś się planuje a potem się "kiepści" :/

    Mama a brałas zastrzyk na pęknięcie pęcherzyka? Czasem one dają fałszywie dodatni wynik. Ile dpo jesteś? I ile wyszła beta? Mniej niż 1?

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
‹‹ 1671 1672 1673 1674 1675 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ