X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • Zgredek 12 Autorytet
    Postów: 573 645

    Wysłany: 3 lutego 2017, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny macie rację... czekam do poniedziałku, zrobie test i w razie co pójde na bete a popołudniu do lekarza. Może juz z wynikiem bety.

    Faktem jest, że cos się dzieje. Chyba progesteron też zbadam w poniedziałek, może to da jakąś odpowiedź.

    Synek <3
    Mój blog: www.doilurazysztuka.wordpress.com

    0d1y3e3k63eguvgh.png
  • magdis Autorytet
    Postów: 676 258

    Wysłany: 3 lutego 2017, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja też znam sporo rodzin w których rodzą się np. same dziewczynki albo sami chłopcy. Nie wiem, ale wydaje mi się że właśnie albo facet ma lepsze plemniki Y lub X, albo komórka jajowa może któreś preferować. Czytałam co prawda kiedyś o badaniach w których wyszło że w bańce jajowodu po kilku godz od stosunku dominują plemniki Y, a po paru dniach plemniki X, więc pewnie ta teoria po części się sprawdza ale zdecydowanie nie u każdego.

    zgredek, może rzeczywiście z progesteronem coś? jakbyś miała możliwość to może zbadaj sobie, najlepiej 7-8 dpo... Pisałaś też ostatnio że miałaś infekcje dróg moczowych. Mi się kiedyś przy okazji takiej infekcji zrobiło zapalenia pochwy.. Może tu jest jakiś związek...? Tak czy siak poszłabym do gin

    Domis, kierowcy podobno często mają problem z jakością nasienia, jeszcze to podgrzewane siedzenie... :( leki też mogą działać na minus... Ale suplementacja na pewno pomoże. Jakby zapominał albo nie chciało mu się brać to wtykaj mu orzechy brazylijskie, to prawdziwa bomba selenowa, inne przydatne pierwiastki i witaminki też mają

    Wredotka, będę się starała za Tobą nadążyć :D zobaczymy czy ovarin daje radę :D

    Wredotka lubi tę wiadomość

    f2w3rjjg9rxvzya9.png
    km5suay3700g32yy.png
  • magdis Autorytet
    Postów: 676 258

    Wysłany: 3 lutego 2017, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adele, Twój wykres zaczyna wyglądać na 3-fazowy... Dodatkowy skok temp tydzień po owu to dobra wróżba, ale oczywiście nie nakręcamy się przedwcześnie... :)
    U Lucci zresztą podobnie :) Chyba że zawsze macie takie wykresy?

    U mnie dziś 3 dc, byłam zbadać FSH LH testosteron i estradiol, wyniki dopiero w pon.

    f2w3rjjg9rxvzya9.png
    km5suay3700g32yy.png
  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 3 lutego 2017, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magdis
    Ja nie miałam nigdy takiego wykresu jak patrzę :) no zobaczymy :) a Luci zawsze ma ładne wykresy ale czy taki,który zaczyna wyglądać na 3-fazowy to nie wiem czy miała ;) to się zawzięłaś na badania widzę :P bardzo dobrze :)

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • majamia Autorytet
    Postów: 1693 449

    Wysłany: 3 lutego 2017, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wlasnie tego sie boje, ze sami faceci mi pisani... aghm... nic. Czekam na @ i zobaczymy w przyszlym cyklu. Wiedza kirdy owulacja jest dobra opcja, bo bede planowac na kilka dni przed.

    syn 03-2014 <3
    syn 03-2016 <3 kp do 13tc
    syn 11-2017 <3 kp do 13tc
    'Zanim się rozpędzisz, zrób pierwszy krok'.
  • Zgredek 12 Autorytet
    Postów: 573 645

    Wysłany: 3 lutego 2017, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdis- dzieki za wymiane doświadczeń, może faktycznie ma to związek z infekcją. Ide w poniedziałek do lekarza więc zobaczymy co mi powie i co tam w środku się dzieje...

    Musze przestac o tym myslec bo zwariuje...

    Synek <3
    Mój blog: www.doilurazysztuka.wordpress.com

    0d1y3e3k63eguvgh.png
  • Existenz Autorytet
    Postów: 997 881

    Wysłany: 3 lutego 2017, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    U mnie dziś 3 dc, byłam zbadać FSH LH testosteron i estradiol, wyniki dopiero w pon.[/QUOTE]
    Ja też wczoraj byłam na FSH LH TSH FT4 FT3 testosteron i prolaktyna w 4dc. Też wyniki w poniedziałek i od razu na 19sta do giną sprawdzić czy miesniak rośnie. Już taka ciekawa jestem na co zgonić brak ciazy

    10.08. Irenka. 3700 i 56
    9m -9kg. 2 zabki.
    13m - 10.300 kg. 6 zabkow 80r
  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 3 lutego 2017, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgredek
    Ja też właśnie sobie przypomniałam,że miałam kilka lat temu takie plamienia były one raz spore raz skąpe i się okazało,że mam zapalenie bakteryjne

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • Zgredek 12 Autorytet
    Postów: 573 645

    Wysłany: 3 lutego 2017, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pojawilo mi sie troche krwi... masakra, mam dosc...

    Synek <3
    Mój blog: www.doilurazysztuka.wordpress.com

    0d1y3e3k63eguvgh.png
  • Wredotka Autorytet
    Postów: 698 697

    Wysłany: 3 lutego 2017, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adele, Luci - jakie ładne wykresy, mocne kciuki za Was! Zachodzić w ciążę, bo potem będzie czas na te "nowe" dziewczyny :P

    Zgredek - jak czytałam to spadek progesteronu też daje plamienia po owu; testy zrób, ale i tak poszłabym do gina;

    magdis - oby! książkowo owulacja i na koniec zielony kropek :)

    Mnie tam obojętna płeć, bylebym zaciążyła w najbliższych miesiącach. I też uważam, że to jakieś predyspozycje genetyczne.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 lutego 2017, 15:45

    magdis lubi tę wiadomość

    0d1y0dw4yn6q5nuq.pngmhsv9vvjs7exhbly.png
    lprkg7rfsh1vaeeq.png
  • Domis Ekspertka
    Postów: 257 65

    Wysłany: 3 lutego 2017, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgredek a moze zbadaj progesteron teraz?? Bo jak plamienia są z jego niskiego poziomu to sie dowiesz...

    TP 21.07.18 :)
    p19u3a3fndaqukvp.png
  • chabasse Autorytet
    Postów: 1440 1001

    Wysłany: 3 lutego 2017, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, ja myslalam, że hsg w tym cyklu zrobię a tu ginka mnie uswiadomila, że najpierw posiew i tydzień czekania na wyniki, wiec żeby nie tracić cyklu to mamy się starać normalnie, a w następnym cyklu dopiero hsg. Eeh. A chciałam to miec juz za sobą. No nic.. czekam na wyniki i czekam na ovu. Dziś 12 dc a temp skacze jakoś dziwnie. Dostałam tez duphaston, i zaraz po owu zaczynam brac, bo ponoć może mi wydłużyć fl. Czy wy też bierzecie dupka na wydluzenie..?

    Synek Antoś
    1usaanli6w2njq4a.png
    wniddf9h5gbbmtsy.png
    Emilia
  • Nadia83 Ekspertka
    Postów: 288 62

    Wysłany: 3 lutego 2017, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cabasse aż tydzień na posiew? Ja też szykowałam się do hsg, do którego w efekcie nie doszło ale posiew miałam robiony po południu, zaniosłam do szpitalnego laboratorium po 17 a o 15 następnego dnia był wynik. Także bardzo długo u Ciebie się czeka

    uwo9csqvc1ok3msb.png
    relgj48aldbo20dr.png
    01.2017 - ciąża biochemiczna
  • Karola - mama Julci i ... ? Autorytet
    Postów: 1579 364

    Wysłany: 3 lutego 2017, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magdis wrote:
    ja też znam sporo rodzin w których rodzą się np. same dziewczynki albo sami chłopcy. Nie wiem, ale wydaje mi się że właśnie albo facet ma lepsze plemniki Y lub X, albo komórka jajowa może któreś preferować. Czytałam co prawda kiedyś o badaniach w których wyszło że w bańce jajowodu po kilku godz od stosunku dominują plemniki Y, a po paru dniach plemniki X, więc pewnie ta teoria po części się sprawdza ale zdecydowanie nie u każdego.

    zgredek, może rzeczywiście z progesteronem coś? jakbyś miała możliwość to może zbadaj sobie, najlepiej 7-8 dpo... Pisałaś też ostatnio że miałaś infekcje dróg moczowych. Mi się kiedyś przy okazji takiej infekcji zrobiło zapalenia pochwy.. Może tu jest jakiś związek...? Tak czy siak poszłabym do gin

    Domis, kierowcy podobno często mają problem z jakością nasienia, jeszcze to podgrzewane siedzenie... :( leki też mogą działać na minus... Ale suplementacja na pewno pomoże. Jakby zapominał albo nie chciało mu się brać to wtykaj mu orzechy brazylijskie, to prawdziwa bomba selenowa, inne przydatne pierwiastki i witaminki też mają

    Wredotka, będę się starała za Tobą nadążyć :D zobaczymy czy ovarin daje radę :D

    witajcie tak jak wy staralismy się o 2 maluszka rok temu nam sie udało ale w 14 tyg ciaza była martwa :( gry w grudniu podjełam decyzje że w marcu ide do gin po tabletki anty to właśnie w 40 dc zobaczyłam 2 kreseczki było to 30 stycznia szok i strach zarazem we wtorek ide do gina bedzie to 7tc zobaczymy co z tego wyjdzie .
    co do rodzin gdzie są sami chłopcy lub dziewczynki to powiem wam tak rodzeństwo mojej babci siostra jej mogła mieć tylko chłopców jak zachodziła w ciąze z dziewczynka to albo roniła albo rodzila martwą z koleji bratem mojej babci było odwrotnie ma same dziewczynki nie mogli miec chłopców i też albo ciotka roniła albo rdziła martwych chłopców . Moja siostra jest starsza o 9 lat ma 2 córki z ciązami nie było problemów z zajściem w nie też nie brat moj 10 lat starszy ma 2 synków też nie mieli problemów z zajściem i samą ciążą u mnie znowu był problem z zajściem w ciąże pierwsza poroniłam w 6 tyg w drugą ciąże zaszłam mamy córkę 5 letnią rok temu ciaza martwa 14 tc i teraz nam sie udało ale czy będzie ok ? nie wiadomo byc może że też nie moge mieć chłopców ? zobaczymy jak się to wszytko potoczy dalej

    01.01.2011 - Aniołek 6 tc :(
    18.05.2012 - Juleczka nasze największe szczęście :)
    19.04.2016- Aniołek 14 tc :(
    Kochamy Was ;)

    201205184874.png
  • jangwa_maua Autorytet
    Postów: 3469 2159

    Wysłany: 3 lutego 2017, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola - też słyszałam historię,że kobiety nie mogły utrzymać ciąży męskiej lub żeńskiej. Mam nadzieję, że u Ciebie teraz będzie wszystko dobrze.

    Aniołek - 27.11.2014 7/8 tc <3
    km5sgu1r1ftv47br.png
    ex2bupjyemen7jnh.png
  • Karola - mama Julci i ... ? Autorytet
    Postów: 1579 364

    Wysłany: 3 lutego 2017, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jangwa_maua wrote:
    Karola - też słyszałam historię,że kobiety nie mogły utrzymać ciąży męskiej lub żeńskiej. Mam nadzieję, że u Ciebie teraz będzie wszystko dobrze.
    ja też mam taka nadzieję bo jeżli się znowu nie uda to bede brać tabletki anty i córcia bedzie jedynaczką więcej nie będę próbować

    01.01.2011 - Aniołek 6 tc :(
    18.05.2012 - Juleczka nasze największe szczęście :)
    19.04.2016- Aniołek 14 tc :(
    Kochamy Was ;)

    201205184874.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lutego 2017, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc :)
    No w koncu przyszla@
    Wiec dzis pierwszy dzien i nadzieja :)
    Tabletki zamowione ale beda dopiero pod koniec lutego niestety tu ich nie ma ale kolezanka leci do pl i kupi
    Bede wolnymi dniami was odwiedzala nie zawsze sie udzielam ale jestem z wami myslami
    Trzymam kciuki za kazda ze starajacych :)

  • Nadia83 Ekspertka
    Postów: 288 62

    Wysłany: 3 lutego 2017, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola trzymam kciuki za Was :-). Wiem, że łatwo powiedzieć ale spróbuj się nie martwić na zapas. Stres nie jest Wam teraz potrzebny

    uwo9csqvc1ok3msb.png
    relgj48aldbo20dr.png
    01.2017 - ciąża biochemiczna
  • majamia Autorytet
    Postów: 1693 449

    Wysłany: 3 lutego 2017, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez słyszałam o tym, ze prganizm kobiety mogl utrzymac ciaze tylko jednej plci. Kazdy ma nadzieje, ze to nie u niego. Ja mam nadzieje, ze bedzie moja corcia w koncu.
    Chociaz od wczoraj tak mi chlopaki daja popalic, ze mam ochote zaszyc dziure i nigdy wiecej dzieci :x

    syn 03-2014 <3
    syn 03-2016 <3 kp do 13tc
    syn 11-2017 <3 kp do 13tc
    'Zanim się rozpędzisz, zrób pierwszy krok'.
  • Karola - mama Julci i ... ? Autorytet
    Postów: 1579 364

    Wysłany: 3 lutego 2017, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moja córcia marzy o braciszku Kubusiu ;) mi jest wszytko jedno byleciaża była rawidłowa i by dziecko było zdrowe córcia juz miała być synusiem i w 19 tc szok bedzie córka ;) ale jest najkochańsza na świecie owszem odpierdziela jej czasami i mam dość wszytkiego ale te jej słowa Kocham cię mamusi wybaczają wszytko :)

    01.01.2011 - Aniołek 6 tc :(
    18.05.2012 - Juleczka nasze największe szczęście :)
    19.04.2016- Aniołek 14 tc :(
    Kochamy Was ;)

    201205184874.png
‹‹ 169 170 171 172 173 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ