X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 7 września 2016, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej nitta pewnie bywa z tym roznie i zalezy od wielu czynnikow. My staraliśmy sie teraz 2,3dni przed owulacja i zobaczymy czy sie udalo. W 1 ciąży nawet nie wiem jaki byl dc

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • Smartunia Autorytet
    Postów: 267 179

    Wysłany: 7 września 2016, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześć dziewczyny....

    Ech jutro zaszaleję i zrobię test...tym bardziej że w piątek na wesele, ale raczej pić nie będę w razie czego bo sama nie wiem kiedy powinnam testować...;) ale już czekam na nowy cykl z mierzeniem temp i w ogóle...wtedy pewnie będę w razie czego pytać Was o wszystko :D

    201507044662.png
  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 7 września 2016, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiula09 wrote:
    u mnie tez jakis kijowy ten cykl od 13 dc śluzu pełno aż do wczoraj, dziś 18 dc i susza, a ovulki na pewno nie było bo testy negatywne i temp. skacze raz w dół raz w góre

    Kasiula, u mnie też dziś 18dc i niby jakieś kłucie czułam, albo sobie wmawiam... Śluz tez marniutki, dopiero jak pogmeram papierem toaletowym to cos tam widać, a chyba powinnam mieć kisiel w majtach, nie? :D eh, mam wątpliwości... Nie wiem, czy jest sens jeszcze dzisiaj serduszkować, czy liczyć na plemniki z poniedziałku? Co myślicie?

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • Kasiula09 Autorytet
    Postów: 2497 1837

    Wysłany: 7 września 2016, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lilirose wrote:
    Kasiula, u mnie też dziś 18dc i niby jakieś kłucie czułam, albo sobie wmawiam... Śluz tez marniutki, dopiero jak pogmeram papierem toaletowym to cos tam widać, a chyba powinnam mieć kisiel w majtach, nie? :D eh, mam wątpliwości... Nie wiem, czy jest sens jeszcze dzisiaj serduszkować, czy liczyć na plemniki z poniedziałku? Co myślicie?

    U mnie po poludniu sluz rozciagliwy i test ovu w koncu pozytywny takze trzymajcie kciuki :-)

    Lilirose ja bym dzialala na pewno nie zaszkodzi

    3jgx43r8irebp29g.png
    iv09ej28dcmqad95.png
  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 7 września 2016, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiula09 wrote:
    U mnie po poludniu sluz rozciagliwy i test ovu w koncu pozytywny takze trzymajcie kciuki :-)

    Lilirose ja bym dzialala na pewno nie zaszkodzi

    Szczerze to tak mi się chce jak nie chcę :D starania takie męczące :D

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • Kasiula09 Autorytet
    Postów: 2497 1837

    Wysłany: 7 września 2016, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lilirose wrote:
    Szczerze to tak mi się chce jak nie chcę :D starania takie męczące :D

    Wiem wiem to jak sie nie chce to na sile nie ma co bo to tez wtedy zadna przyjemnosc

    3jgx43r8irebp29g.png
    iv09ej28dcmqad95.png
  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 8 września 2016, 00:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiula09 wrote:
    Wiem wiem to jak sie nie chce to na sile nie ma co bo to tez wtedy zadna przyjemnosc

    No i dupka, oboje padliśmy przed TV ze zmęczenia. Teraz liczę, że trafilismy ze wcześniejszymi przytulankami.
    Śluz sprawdzałam przed chwilą i sucho. Myślę sobie, ze ta owulka musiała być wcześniej, wtedy kiedy było więcej śluzu... Dziwne to wszystko.

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • nitta32 Ekspertka
    Postów: 268 67

    Wysłany: 8 września 2016, 07:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    powiedzcie mi jak przetrwac do testowania i samo testowanie? Coraz gorzej radze sobie z tym. Od owulki juz mysle ze nic z tego. A jak dawniej łudziłam sie ze udało sie to potem bylam strasznie rozczarowana i mega smutna, zla jak zobaczylam @. Tlumacze sobie ze nie ma co sie nastawiac ale to trudne

    zem3x1hpkw9psn8g.png
    18cs
    r904m5w.png
  • nitta32 Ekspertka
    Postów: 268 67

    Wysłany: 8 września 2016, 07:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lilirose wrote:
    No i dupka, oboje padliśmy przed TV ze zmęczenia. Teraz liczę, że trafilismy ze wcześniejszymi przytulankami.
    Śluz sprawdzałam przed chwilą i sucho. Myślę sobie, ze ta owulka musiała być wcześniej, wtedy kiedy było więcej śluzu... Dziwne to wszystko.

    U mnie owu jest po szczycie sluzu 2-3 dni. Wtedy kiedy sluz wyglada na mało plodny, kiedy jest wodnisty(nie ma rozciagliwego lub jest malo rozciagliwy). Czesto w dniu owu-po niej pojawia sie kremowy. U mnie jest tak ze od 10-11dc zauwazam sluz wodnisty, okolo 14dc rozciagliwy, 15 szczyt sluzu, 17 owu, a 18 juz przewaga kremowy, gesty. Owu nie czuje raczej, kluje mnie jajnik ale kilka dni przed owu tez. Z tymi obserwacjami to wszystko na dwa razy, nie ma jasnosci. Ja napisalam jak to zwykle u mnie jest, bo chcialam pomoc, ale wcale tak jasno nie jest.

    zem3x1hpkw9psn8g.png
    18cs
    r904m5w.png
  • nitta32 Ekspertka
    Postów: 268 67

    Wysłany: 8 września 2016, 07:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lilirose wrote:
    Kasiula, u mnie też dziś 18dc i niby jakieś kłucie czułam, albo sobie wmawiam... Śluz tez marniutki, dopiero jak pogmeram papierem toaletowym to cos tam widać, a chyba powinnam mieć kisiel w majtach, nie? :D eh, mam wątpliwości... Nie wiem, czy jest sens jeszcze dzisiaj serduszkować, czy liczyć na plemniki z poniedziałku? Co myślicie?


    Wiesz lilirose, ja sprawdzam sluz za pomoca 2 palcow i tylko wtedy mam pewnosc.(raz lub 2 razy dziennie). Dla mnie to najleszy sposob, jnajpewniejszy.Papierem to by mi nic nie dalo bo ciagle wydaje mi sie co innego.

    lilirose moge zaytac Cie w jaki sposob sie staracie? Ile przed owu?

    zem3x1hpkw9psn8g.png
    18cs
    r904m5w.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 września 2016, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nitta
    jeśli Twój facet nie ma problemow z jakością nasienia, to plemniki spokojnie mogą kilka dni przeżyć :)

    ciąża jak ma być to będzie, niezależnie od ilości <3, czasem wystarczy jedno i jest ciąża
    a czasem codziennie <3 nic nie daje, więc tu nie ma reguły :)

    co to testowania, to chyba najlepiej zająć się czymś żeby nie mysleć ciągle o ciąży :)

    nitta32 lubi tę wiadomość

  • nitta32 Ekspertka
    Postów: 268 67

    Wysłany: 8 września 2016, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje, tego bede sie trzymac;-)


    "ciąża jak ma być to będzie"
    ma byc i mam nadzieje ze bedzie;-)

    zem3x1hpkw9psn8g.png
    18cs
    r904m5w.png
  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 8 września 2016, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nitta32 wrote:
    Wiesz lilirose, ja sprawdzam sluz za pomoca 2 palcow i tylko wtedy mam pewnosc.(raz lub 2 razy dziennie). Dla mnie to najleszy sposob, jnajpewniejszy.Papierem to by mi nic nie dalo bo ciagle wydaje mi sie co innego.

    lilirose moge zaytac Cie w jaki sposob sie staracie? Ile przed owu?

    Nitta, u mnie to wygląda bardzo podobnie, ten śluz i kłucie. No to wychodzi, że owulka była we wtorek albo środę wczoraj.

    Staralismy się bodajże od 10dc co dwa dni: 10, 12, 14, 15 i 16 dc. No musiało cos tam zostać i przeczekać na jajeczko, nie? :D chociaż wiadomo, jak mówi Luceccita, można raz a dobrze, można codziennie i nic nie wyjdzie...

    Dla mnie ten czas po owu tez najtrudniejszy, stresuję się i jednocześnie boję, że przez stres nie wyjdzie... Ale z drugiej strony ike kobiet zachodzi mimo większych stresów, w pracy czy w ogóle.

    Za 9 dni testuje, a Wy?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 września 2016, 09:14

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 września 2016, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja testuję dopiero 17-18 września,
    bo wtedy kończę dupka i muszę zatestować :)

  • Pianistka Autorytet
    Postów: 6780 2545

    Wysłany: 8 września 2016, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u mnie dopiero 3 dc :/
    wczoraj byliśmy z młodą u pielęgniarki, miała ważenie i mierzenie... ma całe 67 cm :D kurczak :D i waży 9 kg równiutko
    kawał baby :o

    Dziś piękna pogoda u nas, młoda drzemie a ja się obijam :D

    zrz6f71x2ep3qd02.png

    relgjw4z62i31eb7.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 września 2016, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oglądałam dzisiaj wykres dziewczyny, która zaszła w ciąże po 6 latach starań:

    https://ovufriend.pl/wykres,6e78261e19b8872f10be294c4e07a53a.html

  • Pianistka Autorytet
    Postów: 6780 2545

    Wysłany: 8 września 2016, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luccecita wrote:
    oglądałam dzisiaj wykres dziewczyny, która zaszła w ciąże po 6 latach starań:

    https://ovufriend.pl/wykres,6e78261e19b8872f10be294c4e07a53a.html


    poznałyśmy się na innym wątku :)
    Dziewczyna ujrzała II kreski rano w dniu, w którym miała jechać do kliniki niepłodności <3

    zrz6f71x2ep3qd02.png

    relgjw4z62i31eb7.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 września 2016, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cudownie <3

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 września 2016, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    powiedzcie mi moje drogie, czy to jest tak, że jak się z pierwszym dzieckiem miało problem (w sensie, że nie mogłam długo zajść w ciąże), to z drugim będzie tak samo czy jeszcze nawet ciężej? Kiepsko wspominam ten okres starania się o dziecko. Szczególnie ciężkie były początki, bo błędnie myślałam, że to wszystko pójdzie jak spłatka, a łatwe to na pewno nie było. I boję się, że znowu będę musiała przeżywać te rozczarowania

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 września 2016, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maj1a1aa
    ja mam na odwrót- pierwsze dziecko w 1 cs, a o drugie walczę już prawie rok.

‹‹ 16 17 18 19 20 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ