X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 3 kwietnia 2020, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aLunia wrote:
    Mother przytulam, jeszcze ta cholerna @ 🙄😘

    Ciężki czas dla nas wszystkich... Podejrzewam, że dzieci do końca kwietnia nie wrócą do szkoły, patrząc na liczbę zachorowań nie ma opcji...

    Ja wczoraj pojechałam do siostry, one też sama z niemowlakiem. Tak odzyłam psychicznie. Bo tak też siedzę tylko z dziećmi w domu, do sklepu nie chodzę bo nawet mąż mi nie pozwala. Ale chociaż ostatnio jest fajnie między nami, chyba potrzebowaliśmy czasu na przetrawienie tego, że siedzimy razem. Śmiejemy się, wygłupiamy, nawet więcej przytulanek jest.
    Z tych nudów i próby oderwania się, praktycznie kończę wyprawkę.

    Iza teraz ma być ładnie to na pewno będziesz miała lżej, na dwór dzieci i ty do słoneczka. A burdel w domu olać.

    Co dziewczyny ze świętami u was? Ja do teściów nie chce jechać bo nagle okazało się, że to oni są na nas obrażeni, brak słów. Moja mama mieszka 100 km od nas a nie wiadomo co dalej będzie, z drugiej strony żal mi jej bo sama jest.
    Żeby tylko do końca kwietnia to będzie super

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • nadzieja_86 Autorytet
    Postów: 1986 1159

    Wysłany: 3 kwietnia 2020, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewnie podziałam ❤️nic nie zaszkodzi 😊 ale tak czuje ze to cykl bez owu ale chyba za dwa dni zacznę brać dupka w razie czego i żeby cykle nie rozlegulowac.
    A dziś zapowiada się fajny wieczór córa już śpi a wieczór z Netflixem nowy sezon domu z papieru 😁

    Podejrzewam że te zakazy pewnie nie mina my święta też sami spędzamy gdzie to jest niewyobrażalne bo mamy z mężem duża rodzinę i zawsze pełno ludzi. Rodzice moi też sami są i tęsknią za wnuczka 😪 dzwonią itd w ciągu tygodnia zawsze byliśmy u jednych lub drugich.

    Coś przygotuję na śniadanie ale to małe ilości dla naszej 3 i tyle ale najgorzej że nie można do Kościoła nie czuć tych świat. Córka ciągle dopytuje to jutro jakieś ozdoby zrobimy w domu żeby udekorować trochę świątecznie

    Juz pięć lat czekam na Ciebie i czekać bede dalej 🤱 ❤️

    29. 07.2020 HSG są drożne. ✊
    Luty 2020 cb
    Grudzien 2020 7 tc moj 👼
    Luty 2021 hashimoto
    Letrox, metformina, duphaston.
    Sierpień 2021 Mutacje: MTHFR C677T, A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) heterozygota
    Acard
    TSH 1,31 FT4 1,55 Homocyteina 7,22
    ASA, APA, AOA ujemne
    Zespół antyfosfolipidowy ujemy
    Antykoagulant toczniowy ujemny
    Kariotyp mój i męża prawidlowy
    ANA 2 dodatanie, ANA 3 ujemne
    Cross match 8, allo mlr 28
    Kir Bx z brakującymi 3
    Accofil od Luty 2023
    Mąż wszystko ok

    „Na złym fundamencie nie da się zbudować dobrego domu”
    n59yt5od1y3qj53b.png
  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 3 kwietnia 2020, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My święta też w domu sami.. myślałam,że te święta będą wyjątkowe z maluszkiem każdy w końcu by go zobaczył no ale cóż..

    Zrobię też jakieś ciasta, sałatkę. Zjemy sniadanie i tyle.. smutno troche ..

    Środowiskowa kazała mi kupić wagę bo dalsze wizyty będa przez wideo i w sumie spr czy przybiera dobrze będzie najważniejsze. No i się załamałam.. mały na wyjściu miał 3950g a wczoraj go zwazylam i ma 4000g.. czyli przybrał tyle co nic.. i oczywiście się martwię,że glodze dziecko.. ale je często zasypia ladnie kupę siku też robi więc nie wiem już .. eh

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 3 kwietnia 2020, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mother kurcze szkoda,że @ znów przylazla 😤😢 wierze,że brak ci już sił.. ale wiem,że uda ci się w końcu bo jak wiemy już zaskoczyło..

    Wiera a gin chce dalej stymulacje clo ? Nic innego ?

    mother84 lubi tę wiadomość

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 kwietnia 2020, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adele poczekaj chwilke, moze ten pomiar wynika z tego ze to inna waga i inaczej wazy. Wiem, to glupia teoria ale moze jest cos na rzeczy.

  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 3 kwietnia 2020, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adele też bym poczekała i zważ małego za jakiś czas. Wtedy porównasz sobie wyniki 😘

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • Wiera Autorytet
    Postów: 1068 410

    Wysłany: 3 kwietnia 2020, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja muszę chodzić do pracy, pracę mam z ludźmi, więc wolałabym posiedzieć w domu 😅 na zwolnieniu nie stresowałam się tak jak teraz :)

    aLunia my w święta w domu, szukając pozytywów jeden znalazłam - nie będę musiała oglądać teściowej 🤣;)

    Mother wierzę że już masz dość tych starań, podziwiam że mimo wszystko tyle pozytywnego nastawienia zachowujesz i jestem pewna! Że to zaowocuje 😊

    Adele w sumie nie wiem czy clo, mowiłam że źle się czułam po tym. Jest raczej otwarty na dyskusję, więc zobaczymy jakie będzie miał argumenty za na moje przeciw ;) Adele myślę że jednym pomiarem wagi nie ma się co martwić, zobaczysz jak dalej będzie przyrastało :)

    Nadzieja, chyba miesiąc nietypowych cykli, bo u mnie już 20 dc jutro i dopiero ten śluz minął trochę. ♥️ na pewno nie zaszkodzi, korzystaj jeśli Twój mąż nie ucieka jak mój 😁

    Mój łowczy pojechał na polowanie do Biedry, całodobowo są teraz. Co nie będzie spróbuję dokupić jutro przed pracą albo po.

    mother84 lubi tę wiadomość

    9f7jgu9r4mx0xbls.png
  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 3 kwietnia 2020, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiera to tak jak mój wybiera się za h do sklepu heh ... Jeny nie wierzę,że to się dzieje naprawdę 🤦

    Spróbuję go może czesciej przystawiać bo w sumie jadł tak co 3h a w nocy potrafi nawet przespać 5h więc nie wiem czy za mało nie je. W ogóle w papierach mam sprzeczne info na jednych,że wyszedł z wagą 3950 w książeczce,że 3925 później,że urodziłam w 39+2 a urodziłam w 38+2 no porażka.. kto to wypelnial..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 kwietnia 2020, 22:02

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 4 kwietnia 2020, 00:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adele kladz malego na wage przed karmieniem i po. Zprawdzisz ile zjadl. Jesli twoje przypuszczenia by sie potwierdzaly to czesciej go przystawiaj. W nocy na spiocha tez. Nie ma zoltaczki?

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • Jagodazdw92 Autorytet
    Postów: 2083 758

    Wysłany: 4 kwietnia 2020, 03:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adele nie matrw sie. U mnie tez bylo podobnie. Tyle ze moj jak poszlismy na patronaz do doktorki to sie okazalo ze spadl jeszcze z wagi. Tyle ze sie nie dziwie bo on kiepsko lapal piers przez jak jauz wczesniej pisalam krotoie wedzidelko. I niestety zjebana doktorka kazala mi go dokarmiac mm zamiast dac na podciecie. Powiedzialam juz sobie pozniej ze nie ma opcji zebym przy drugim popelnila taki blad. Bedzie na samej piersi i jak tylko uslysze krotkie wedzidelko i nie beda mi chcieli dac skierowania na podciecie to zrobie awanture.

    A te swieta bez tesciowej i bez siostry mojego partnera beda jak zwykly dzien. Powiem Wam ze tylko tyle ze moj bedzie mial pare dni wolnego w pracy. Jestem ciekawa jak to bedzie.

    A wiecie moze cos jak sprawy sie maja z podrozowaniem miedzy miastami??

    8c74df9084.png
    6f88193a00.png
    Starania od maj 2018
    ❤Kacperek 06.05.2019 SN 37tc, 55cm, 2990g
    Styczeń 2020 druga ciąża
    ❤Zosieńka 24.09.2020 SN 35tc,
    50cm, 2550g
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 kwietnia 2020, 06:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagoda tak szczerze to mam nadzieje ze nie bedzie mozna podrozowac miedzy miastami bo mojs teściowa gotowa jest ściągnąć na swieta swojego drugiego synusia. A w tym przypadku nie ma "bo to syn to nie ma wirusa", dla mnie wszyscy, nawet najblizsi są "podejzani", wiem ze to straszne ale taka jest prawda.

    Ale jestem zmeczona. Noc ok ale ilez ja sie wczoraj sama nanosilam Oli. Nie wiem jak ja dzis dam rade.

    Adele jeszcze sobie cos przypomnialam. Jak bylam w szpitalu to jedna dziewczyna opowiadala jak jej synek "ladnie" jadl i spał a potem sie okazalo ze traci na wadze. A spal bo mu cukier spadal. Nie pisze tego zeby cie straszyc, nic z tych rzeczy tylko tak dla informacji. Bo sa rozne przypadki. Tylko nie pamiętam co bylo dalej, czy byl dalej na piersi czy dokarmiala mm. I nie wierz ze mozesz miec chude, kiepskie, slabe mleko (jak zwal tak zwal).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 kwietnia 2020, 06:45

  • pola89 Autorytet
    Postów: 3805 2660

    Wysłany: 4 kwietnia 2020, 07:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adele
    U nas był też problem z wagą. Z tym, że Franek miał wizytę ptronażową, jak miał 10 dni i okazało się, że jeszcze spadł z wagi. Prawdopodobnie przyczyną była żółtaczka i nieefektywne ssanie, a ja nic nie przypuszczałam, bo też ładnie spał (aż za bardzo właśnie, bo na jedzenie nie można było go dobudzić), robił siku i kupy. Na Twoim miejscu jeszcze poczekałabym kilka dni i zaważyła, bo jednak błąd wagi może być. U nas sprawdziło się też częstsze karmienie w nocy, bo mleko wtedy jest bardziej tłuste. Co do rady od pap bądź ostrożna, bo raczej tego się nie poleca. Ale przyznaję, że też tak sprawdzałam :) Tylko musisz ważyć przed i po w tym samym pampersie i w tych samych ciuchach (tu nie musi być na golaska, bo to tylko pomiar porównawczy). A przypomnij z jaką waga się urodził? Do 14 dni powinien odzyskać wagę urodzeniową.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 kwietnia 2020, 09:26

    Adaś ❤️ 17.10.2017 SN; 2660g, 50cm
    Franiu ❤️ 20.12.2019 CC; 3390g, 57cm

    Starania o drugiego maluszka:
    30 lat
    13.03.19 - 1 cykl z clo + ovitrelle + luteina = ciąża <3
    21.02.19 - histeroskopia z sono HSG (wszystko drożne :) )

    Starania o pierwszego maluszka:
    28 lat, 14 cs - szczęśliwy :)
    11.02.17 - bledziutka druga kreseczka na teście <3
    27.01.17 - LAPAROSKOPIA - udrożnione jajowody, usunięty zrost na prawym jajniku, usunięte ogniska endometriozy
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 4 kwietnia 2020, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje dziewczynki są też z później owulacji to kto wie ;)

    Widziałyscie jaka pogodę zapowiadają no aż płakać mi się chce, chociaż można by było pospacerować a tak to już nigdzie wyjść praktycznie nie można :/

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 4 kwietnia 2020, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nooooo nawet do lasu nie można, gdzie my zawsze chodziliśmy, bo ludzi tam nigdy nie było...
    Wiera, Adele i co na nocnych łowach w sklepie jest mniej ludzi? Nie trzeba stać przed sklepem w kolejce. Zastanawiałam się nad tym, jak mąż będzie nieraz kończył o 22 to może faktycznie lepiej o tej godzinie robić zakupy.
    Ja dziś zamówiłam na Rossmanie jakieś ozdoby wielkanocne, żeby chociaż jakiś klimat był w domu.

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • AdelaX Autorytet
    Postów: 2633 886

    Wysłany: 4 kwietnia 2020, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczynki

    My swieta tez w domu sami, od lutego nie widziałam się z rodzina, rozmawiamy czasem na kamerce. Tymus nikogo nie będzie znał śmiejemy się ze rodzina go zobaczy jak będzie chodził ale to raczej smiech przez łzy 😥 choć trzymam kciuki już za maj ze może się zobaczymy.

    Iza dla mnie tez każdy zarażony rozumiem Cię to nie jest głupie myślenie ja się po prostu tego boje. Mówią ze wirus był już w połowie stycznie tylko nikt nie wiedział co to bo nie robiono testów. Wiec może mase osób już to przeszło

    Adele troszkę chyba udaje Ci się odpocząć przy maluszku? Dla mnie pierwszy miesiąc to był hardcore
    Ale noce teraz są gorsze czesciej się budzi

    Oj dziewczyny uwierzcie ze spacery z kuchni do salony nie są wystarczające 🤣 brakuje dworu spacerów zwłaszcza ze mały nie chce spac w domu tak fajnie długo.. niestety tylko do pół godziny się udaje czasem dłużej

    3 lata starań o drugie maleństwo.

    ff3d524ac7.png 5e5a2fd12f.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 kwietnia 2020, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja Ola ma teraz takie spanie ze mnie cos juz trafia. Nosze, nosze, probuje odlozyc-placz, uda sie odlozyc- spi maks pół godz. ale nawet najmniejszy szelest ja budzi i budzi sie z placzem i znow trzeba nosic, albo obudzi sie niby radosna ale po pol godz.znow placze bo zmeczona i znow trzeba nosic. Ja w samej sypialni robie z Ola kilometry. I na ogol jest tak -"spi to ja zrobie to, i to i tamto",nie zdążę zabrac sie do zrobienia pierwszej rzeczy a Ola juz nie spi. Wmawiam sobie ze to jakis skok 😭i kiedys bedzie lepiej.

  • AdelaX Autorytet
    Postów: 2633 886

    Wysłany: 4 kwietnia 2020, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza mam podobnie, mąż przyniósł mi wózek na górę bo myślałam ze może będzie lepiej. Co do długości spania to jest tak jak było tyle tylko ze szybciej zasypia

    3 lata starań o drugie maleństwo.

    ff3d524ac7.png 5e5a2fd12f.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 kwietnia 2020, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie mam daru usypiania w wozku. A wózek tez jest, co wroce ze spaceru to kola myje. U mnie na rekach, nosze i chodze szybko (mąż tak usypial i sie przyzwyczaila), kondyche sobie wyrabiam tylko wieczorem aż sapie ze zmęczenia.

  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 4 kwietnia 2020, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ufff udało mi się trochę nadrobić....

    Mother no co za @ :/ ciągle ściskam mocno kciuki!

    Adele tak mnie bolały plecy, nie mogłam ustac przy przewijaku i dłuższe spacery też odpadaly. Przeszło mi gdzieś po miesiącu - to podobno albo wina znieczulenia albo tego że mięśnie brzucha pocieli i słaby kręgosłup. Co do ważenia, zrób kilka pomiarów na tej samej wadze - przed jedzeniem na golaska. Wtedy będziesz wiedzieć jak jest.

    Nadzieja to może być pozna owu albo cykl bezowulacyjny. Ja zaszlam w przy owu w 19 dc ale u mnie cykle 32 dni to standard.

    Iza ja też nie moglam seksu po porodzie i żel wcale nie pomagał na tą sahare. Dopiero jak odstawilam dziecko od cyca i cykle wróciły to przyjemność powoli też wróciła.

    U nas teraz gorąco. Oboje pracujemy w domu a z 2latką to trochę hard-core jest. Ja siedzę od 7 do 15 przy kompie bo muszę zdawać codziennie sprawozdania z tego co zrobiłam a mąż siedzi od 15 do bardzo pozna w nocy... Też tęsknię za normalnym życiem. To będą nasze pierwsze święta bez rodziny :/ mamy też falę urodzin i tez się nie odwiedzamy co jest jakieś takie dziwne... Co do maluszka to ruchy czuje już solidne, nie pamiętam żeby pierwsze dziecko było takie ruchliwe :D trzymajcie się dziewczyny w tym ciężkim czasie... Obysmy wszystkie przetrwały go w zdrowiu!

    nadzieja_86 lubi tę wiadomość

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • nadzieja_86 Autorytet
    Postów: 1986 1159

    Wysłany: 4 kwietnia 2020, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mother ja dziś też z córką coś tworzyłam rzeżuchę posialysmy jakieś ozdoby po domu zrobysmy króliczki jajeczka itd... Ona się cieszyła tlko pyta kiedy pójdzie do Kościółka a tu lipa....

    Adele to faktycznie nakręcili w tym szpitalu z tymi wpisami moja jak była mała to w nocy też nie raz przespała kilka h i dopiero na karmienie. Ale będziesz ważyć będziesz spokojniejsza a pielegniarks spoko?

    Iza podziwiam Cie tyle sil poswieczaszs dla córeczki ja już chyba wyszłaby z siebie i jak tu coś zrobić a poleży chociaż troszkę sama.....

    AdelaX właśnie smutne to dzieci rosną a ostatnio połączyliśmy się kamera z babcią to ona jak jej włoski urosly itd... Widać było że jej smutno było nam z resztą tez

    Wczorajszy wieczór tak jak pisałam 😍 ale w nocy ok 3 obudziłam się tak mi nie dobrze było... Jakbym to opisała.... Jakbym wróciła z niewiadomo jakiej imprezy i namieszała z alko... Brzuch bolał i na wymioty brało a jedno piwko wypiłam ok 22 to co zawsze i dobrze się czułam kładąc. Nawet rano się obudziłam jak na kacu🤔 do tej pory trochę dziwnie
    A to dzisiejszy mój test
    18fe84461f12.jpg

    Juz pięć lat czekam na Ciebie i czekać bede dalej 🤱 ❤️

    29. 07.2020 HSG są drożne. ✊
    Luty 2020 cb
    Grudzien 2020 7 tc moj 👼
    Luty 2021 hashimoto
    Letrox, metformina, duphaston.
    Sierpień 2021 Mutacje: MTHFR C677T, A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) heterozygota
    Acard
    TSH 1,31 FT4 1,55 Homocyteina 7,22
    ASA, APA, AOA ujemne
    Zespół antyfosfolipidowy ujemy
    Antykoagulant toczniowy ujemny
    Kariotyp mój i męża prawidlowy
    ANA 2 dodatanie, ANA 3 ujemne
    Cross match 8, allo mlr 28
    Kir Bx z brakującymi 3
    Accofil od Luty 2023
    Mąż wszystko ok

    „Na złym fundamencie nie da się zbudować dobrego domu”
    n59yt5od1y3qj53b.png
‹‹ 1899 1900 1901 1902 1903 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ