X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 4 kwietnia 2020, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja no to w końcu pozytyw wyszedł nie? To dobrze że działaliście 😊 może jeszcze powtórkę zrób ❤️ w razie w 😝

    A mi tak coś w plecy weszło...właściwie boli mnie cały dół i dodatkowo łopatka i aż promieniuje na całość kręgosłupa i rękę...wykończę się. Smaruje,plastry przyklejam, tabsy biorę, ale to nic nie daje. A do lekarza to teraz strach iść.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 kwietnia 2020, 15:22

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 4 kwietnia 2020, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pola urodził się 4130g

    Adelax no właśnie mały jest spokojny mam dość dużo czasu wolnego aż czasem się nudzi 😛

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 4 kwietnia 2020, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do sklepów mąż był wczoraj po 23 przed lidlem i było 8 osób w kolejce.. dziś pojechał do biedronki ale i tak stał w kolejce tyle,że w 3 osoby heh

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • Wiera Autorytet
    Postów: 1068 410

    Wysłany: 4 kwietnia 2020, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mother wczoraj koło 21 mąż był szósty w kolejce, ale załapał się na drugą turę bo wpuszczali trójkami. Ja dziś rano do mięsnego o 7 rano byłam czwarta w kolejce, ale tyle nakupiłam, że przez dwa tygodnie mogę nie zaglądać :) No i udało mi się kupić drożdże już na babkę, z konieczności trzeba będzie zrobić debiut w tym roku, bo tak to zawsze na "gotowe" :)

    9f7jgu9r4mx0xbls.png
  • Kasia 1805 Autorytet
    Postów: 1405 596

    Wysłany: 4 kwietnia 2020, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja wygląda na pozytyw, ale jakoś mnie nie przekonuje ta kilkudniowa prawie pozytywnosc wcześniejszych testów(jak bym widziała swoje nieudane cykle), ale to TWÓJ cykl i może być akurat szczęśliwy więc dobrze że dzialacie i trzymam kciuki✊✊✊

    nadzieja_86 lubi tę wiadomość

    1usa3e5eqfm95ffb.png
    1usaanlixij2wnrc.png
    km5sdf9hddbxde6t.png
  • nadzieja_86 Autorytet
    Postów: 1986 1159

    Wysłany: 4 kwietnia 2020, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny właśnie jakoś dziwne to wszystko na tyle czasu co robię testy pierwszy raz mam taka sytuację (albo pozytyw był albo negatywny a nie takie misz masz) i jajniki na przemian bolą popierdzielony ten cykl także co ma być to będzie dziś mąż w pracy ale jutro jeszcze coś podzialamy 😊 teraz tak wychodzi co drugi dzień ❤️ także nie jest źle.
    Zamecze męża 😁 tzn on nie narzeka
    A jeszcze jedno teraz zamówiłam testy od innego i widzę różnicę kreski są takie delikatnie różowe że ciężko coś stwierdzić na 100%, poprzednie jakie miałam to kolor prawie bordo byl kontrolny a testowy ciemnial wraz ze zbliżającą owu.

    U nas zakupy robi mąż jest delegowany do sklepu chociaż tyle zaoszczędzę zrobię listę i to kupuje a ja już bym coś dodatkowego wsadziła do koszyka tez tak macie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 kwietnia 2020, 21:00

    Jagodazdw92 lubi tę wiadomość

    Juz pięć lat czekam na Ciebie i czekać bede dalej 🤱 ❤️

    29. 07.2020 HSG są drożne. ✊
    Luty 2020 cb
    Grudzien 2020 7 tc moj 👼
    Luty 2021 hashimoto
    Letrox, metformina, duphaston.
    Sierpień 2021 Mutacje: MTHFR C677T, A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) heterozygota
    Acard
    TSH 1,31 FT4 1,55 Homocyteina 7,22
    ASA, APA, AOA ujemne
    Zespół antyfosfolipidowy ujemy
    Antykoagulant toczniowy ujemny
    Kariotyp mój i męża prawidlowy
    ANA 2 dodatanie, ANA 3 ujemne
    Cross match 8, allo mlr 28
    Kir Bx z brakującymi 3
    Accofil od Luty 2023
    Mąż wszystko ok

    „Na złym fundamencie nie da się zbudować dobrego domu”
    n59yt5od1y3qj53b.png
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 4 kwietnia 2020, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mam odkąd zaczynam robić testy w 9 DC to zawsze są dwie kreski, tylko ta druga po prostu jaśniejsza od kontrolnej. To źle że są dwie? Myślałam że to nie ma znaczenia, ważne żeby potem ta testowa była w końcu równa lub ciemniejsza.
    U nas dziś mąż poszedł o 12 do mięsnego i był o dziwo drugi w kolejce, więc nie tak źle. Białą kiełbasę na święta już mam ✌️😁

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 kwietnia 2020, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miskowa to mnie pocieszylas, nie ma co. Jakbym to mezowi powiedziala to by do reszty osiwial.

    Nadzieja nawet nie wiesz ile ty bys zrobila dla swoich dzieci.
    Ola jak ma dobry humor to polezy. Dzis np.lezala na macie, starsza nakrecala jej pozytywke i co nieco zabawiala a ja latalam po domu na mopie. Idzie nawet schabowe czy nalesniki usmażyć. Ale sa dni ze o 22 myje gary z calego dnia 😥 bo w dzien sie nie da.

    Widze ze faceci wyruszaja "na łowy" w ten trudny czas. Moj tez teraz robi zakupy.
    Wczoraj byl w aptece ok.11 a o tej godzinie obsluguja seniorów, przepuścil 3 osoby a że nie bylo nikogo to on wszedl, a wychodzac jakas babcia malo co go nie zjadla bo mlody byl obsluzony.

    Ja dopiero kolacje jem. Wczoraj o tej godz.mylam sie przed spaniem a dzis Ola jeszcze nie spi wiec i ja pozno pojde spac.

    Adele korzystaj z "wolnego" bo pozniej roznie bywa. Wiem co pisze. Obys miala aniolka.

    Drozdze- w moim spozywczaku zrobili limit, maks.2 szt.na klienta.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 kwietnia 2020, 21:25

    nadzieja_86 lubi tę wiadomość

  • nadzieja_86 Autorytet
    Postów: 1986 1159

    Wysłany: 4 kwietnia 2020, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza wiem 😘 moja córka jakoś się udało bez noszenia i jakoś wszystko lekko poszło ząbki nauka siku i smoczek wek ale dzieci różnią się nie powiedziane jakie drugie będzie.
    A to czasem dobrze mieć starsze dziecko zabawi to mlodsze chociaż na chwilę ✌️
    U mnie nie ma kłopotu z drożdżami może dlatego że mała miejscowość.

    Mother tak dobrze negatywny to też jak testowa jest blada a pozytywny gdy testowa jest ciemniejsza lub równa wiesz wszystko ok. 😉

    Juz pięć lat czekam na Ciebie i czekać bede dalej 🤱 ❤️

    29. 07.2020 HSG są drożne. ✊
    Luty 2020 cb
    Grudzien 2020 7 tc moj 👼
    Luty 2021 hashimoto
    Letrox, metformina, duphaston.
    Sierpień 2021 Mutacje: MTHFR C677T, A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) heterozygota
    Acard
    TSH 1,31 FT4 1,55 Homocyteina 7,22
    ASA, APA, AOA ujemne
    Zespół antyfosfolipidowy ujemy
    Antykoagulant toczniowy ujemny
    Kariotyp mój i męża prawidlowy
    ANA 2 dodatanie, ANA 3 ujemne
    Cross match 8, allo mlr 28
    Kir Bx z brakującymi 3
    Accofil od Luty 2023
    Mąż wszystko ok

    „Na złym fundamencie nie da się zbudować dobrego domu”
    n59yt5od1y3qj53b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 kwietnia 2020, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adele nie chce tu sie wymadrzac ani uchodzic za ekspertke bo nia nie jestem tylko pisze z mojego doswiadczenia. Pilnuj zebys karmila min.8 razy na dobę. To bardzo wazne dla utrzymania laktacji. Ja po czasie zorientowalam się ze moj niejadek je 6 razy na dobe i to byl gwozdz do trumny mojego kp.

  • Wiera Autorytet
    Postów: 1068 410

    Wysłany: 4 kwietnia 2020, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja to mocne kciuki, żeby na przekór testom ten cykl był szczęśliwy 💪

    Iza apteki są wyjątkiem, można nie tylko seniorów przy "zagrożeniu zdrowia lub życia". Co w praktyce wychodzi, że jak ktoś po leki z recepty czy jakieś inne ważne rzeczy to może kupić. Chyba, że krem do opalania, to powinien czekać ;)

    U mnie drożdże tylko 500g były, kupiłam i podzieliłam się z koleżanka ;) Podobno można mrozić, nie praktykowałam, ale spróbuję, bo i tak dla mnie ta połowa to aż nadto :)

    nadzieja_86 lubi tę wiadomość

    9f7jgu9r4mx0xbls.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 kwietnia 2020, 00:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiera podobno mozna mrozic. Tylko ze ostatnio tesciowa mrozila i ciasto nie wyroslo. Ale mrozila juz nie raz i bylo wszystko ok.

  • Ewi28 Autorytet
    Postów: 4140 1601

    Wysłany: 5 kwietnia 2020, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzis ide na pol godz do lasku... :) oby poszło gładko. Mała zachustuje to szybko przemkne po klatce

    l22nt5odvbtc685m.png
    qb3ckqi1trijedhi.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 kwietnia 2020, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie cierpie niedziel ani innych wolnych dni.

  • Kasia 1805 Autorytet
    Postów: 1405 596

    Wysłany: 5 kwietnia 2020, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mother84 wrote:
    A ja mam odkąd zaczynam robić testy w 9 DC to zawsze są dwie kreski, tylko ta druga po prostu jaśniejsza od kontrolnej. To źle że są dwie? Myślałam że to nie ma znaczenia, ważne żeby potem ta testowa była w końcu równa lub ciemniejsza.
    U nas dziś mąż poszedł o 12 do mięsnego i był o dziwo drugi w kolejce, więc nie tak źle. Białą kiełbasę na święta już mam ✌️😁
    No właśnie nie wiem czy powinny być dwie widoczne przez kilka dni czy tylko na dzień - dwa przed owu i potem już zanikac bo jak już pisałam z własnych obserwacji tych testów, a zrobiłam ich naprawdę już dużo to wychodzi Tak że jeśli było tak jak u Ciebie I Nadzieji to nie zaszlam, a jak było książkowo czyli 2dni przed pojawiła się jasna, następny dzień ciemna, a już kolejny znowu jasna, a potem biało to się udało. Więc może jednak ma to znaczenie 🤔

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 kwietnia 2020, 10:26

    1usa3e5eqfm95ffb.png
    1usaanlixij2wnrc.png
    km5sdf9hddbxde6t.png
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 5 kwietnia 2020, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hm...ale w cyklu kiedy zaczęłam testy to miałam potwierdzoną owulację na USG. Myślę, że to nie ma znaczenia, że są dwie. Nawet na instrukcji jest napisane, że mogą być dwie kreski tylko intensywność tej testowej jest ważna.
    Ja walczę dalej z bólem kręgosłupa...nie mam na nic siły, a jutro muszę do pracy. Na szczęście ostatni raz przed Świętami.
    Dziś zapowiada się piękny dzień. Nawet pranie pierwszy raz wywiesiłam na balkonie, a nie w suszarni 😉

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • calanthe Autorytet
    Postów: 2834 2859

    Wysłany: 5 kwietnia 2020, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 maja 2020, 11:27

    Kjnfp1.png
    jyXOp2.png
  • Lucecita Autorytet
    Postów: 746 203

    Wysłany: 5 kwietnia 2020, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ej ale z dziećmi też nie wolno spacerować?

    My na wsi to codziennie na ogrodzie. Czekamy aż mały wstanie z drzemki i pójdziemy na słoneczko.

    Adele grunt że przybiera!
    Daj znać jak kolejne wazenie

    córka- 2011 <3
    syn- 2019 <3
  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 5 kwietnia 2020, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na tych testach owu mogą być dwie kreski, chodzi o to żeby był pik lh czyli nagły wzrost i wtedy jest owu o czym świadczy mocna kreska testowa.

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • Ewi28 Autorytet
    Postów: 4140 1601

    Wysłany: 5 kwietnia 2020, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucecita wrote:
    Ej ale z dziećmi też nie wolno spacerować?

    My na wsi to codziennie na ogrodzie. Czekamy aż mały wstanie z drzemki i pójdziemy na słoneczko.

    Adele grunt że przybiera!
    Daj znać jak kolejne wazenie
    Ja mam zamiar chodzić. Dzis w lesie raptem 2 osoby minelismy

    l22nt5odvbtc685m.png
    qb3ckqi1trijedhi.png
‹‹ 1900 1901 1902 1903 1904 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ