X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • nadzieja_86 Autorytet
    Postów: 1986 1159

    Wysłany: 8 kwietnia 2020, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ogólnie cykle mam 31 dni, owu od ilu pamiętam 17 dc ale poprzednie dwa miesiące miałam owu 14 dc. potwierdzone na monitoringu.
    Dltego już sama nie wiem...
    Przed owu mam duży spadek niby w sobotę i teraz znów drugi taki spadek. Oczywiście wczoraj ❤️ ale ostatnio tak męża wykorzystuje ze dam mu spokój już.😂Teraz więcej chodzi do pracy i też zmęczony a na siłę to nie ma przyjemności.

    Odp mi gin że e repcete mi zrobi na clo i proga w razie czego żebymiala od początku cyklu. Bo teraz clo nie brałam od dwóch cykli. I ewentualnie monitoring ale to zobaczymy później będziemy w kontakcie.

    Girl moz się nie zorientuje oni chyba nie dokonać lpia się w tym wszystkim.
    Ja ostatnio zotalwial test owu w łazience to mąż później mnie zaczepia czemu nic nie mówiłaś... A ja oczym o teście ze tak szybko się udało 😂😂 a to test owu był 😂. Wczoraj hk mu pokazalam ze II kreski to pyta się czy jestem boginią płodności 😂😁

    Juz pięć lat czekam na Ciebie i czekać bede dalej 🤱 ❤️

    29. 07.2020 HSG są drożne. ✊
    Luty 2020 cb
    Grudzien 2020 7 tc moj 👼
    Luty 2021 hashimoto
    Letrox, metformina, duphaston.
    Sierpień 2021 Mutacje: MTHFR C677T, A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) heterozygota
    Acard
    TSH 1,31 FT4 1,55 Homocyteina 7,22
    ASA, APA, AOA ujemne
    Zespół antyfosfolipidowy ujemy
    Antykoagulant toczniowy ujemny
    Kariotyp mój i męża prawidlowy
    ANA 2 dodatanie, ANA 3 ujemne
    Cross match 8, allo mlr 28
    Kir Bx z brakującymi 3
    Accofil od Luty 2023
    Mąż wszystko ok

    „Na złym fundamencie nie da się zbudować dobrego domu”
    n59yt5od1y3qj53b.png
  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 8 kwietnia 2020, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to może przesilenie tak jak u mnie.
    Oby 😋.

    nadzieja_86 lubi tę wiadomość

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • AdelaX Autorytet
    Postów: 2633 886

    Wysłany: 8 kwietnia 2020, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PAP świetnie wyglądasz, Ty chyba żartowałas jak pisalas o nadwadze 😜😁

    Dzieki dziewczyny za rady

    3 lata starań o drugie maleństwo.

    ff3d524ac7.png 5e5a2fd12f.png
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 8 kwietnia 2020, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja grunt, że działaliście 😊 oby zaskoczyło ✊
    aLunia niby Twoja optymistyczna wersja się sprawdziła i koniec maja będzie końcem tego wszystkiego 😔
    Pap śliczny brzuszek 😍 a nadwagi to ja żadnej tu nie widzę 😉 z ciuszkami nie pomogę, bo te najmniejsze to miałam od przyjaciółki głównie i wszystko potem oddawałam 😉

    nadzieja_86 lubi tę wiadomość

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • Ewi28 Autorytet
    Postów: 4140 1601

    Wysłany: 8 kwietnia 2020, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pap w drugiej ciazy szybciej widać. Pozniej wstAwię ci jak ja wyglądałam z pierwszym dzieckiem a jak z drugim w 16 tyg

    l22nt5odvbtc685m.png
    qb3ckqi1trijedhi.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 kwietnia 2020, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny 2 pytania:
    1. Czy zmieniacie w nocy dzieciom pieluszki jak nie ma kupy?
    2. Jak na grubosc ubrac takie dzieciątko na spacer tzn.na spanie w wózku?

    No bo tu sie okazuje ze wszystko robie nie tak tzn.zle, a jak powiedzialam ze nie mam juz sily do ściągania mleka i powoli koncze to juz wogole jestem wyrodna matka. A ja naprawde nie mam juz sily i nie raz mialam ochote pie...ten laktator przez okno.

  • pola89 Autorytet
    Postów: 3805 2660

    Wysłany: 8 kwietnia 2020, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza34 wrote:
    Dziewczyny 2 pytania:
    1. Czy zmieniacie w nocy dzieciom pieluszki jak nie ma kupy?
    2. Jak na grubosc ubrac takie dzieciątko na spacer tzn.na spanie w wózku?

    No bo tu sie okazuje ze wszystko robie nie tak tzn.zle, a jak powiedzialam ze nie mam juz sily do ściągania mleka i powoli koncze to juz wogole jestem wyrodna matka. A ja naprawde nie mam juz sily i nie raz mialam ochote pie...ten laktator przez okno.
    1. Nie przebieram :) Wymacam tylko, jak bardzo jest nasilane 😀 W wyjątkowych sytuacjach zmieniam.
    2. Ja już od dwóch dni biorę Franka na pole tylko w dresikach (takich grubszych troszkę, ale nie ocieplanych). Pod spodem ma body z krótkim rękawem i grubsze skarpetki na nogach. Zakładam bardzo cieniutka czapeczkę, choć nie boję się już jej zdjąć na polu, jeśli nie ma wiatru :) O tak królewicz leży na hamaku 😅:
    2937dd33c6ab.jpg

    A kto twierdzi, że robisz nie tak? To Twoje dziecko, więc robisz tak, jak uważasz i starasz się dla niego jak najlepiej. A co do laktatora, to nie słuchaj takiego badania. To jest bardzo ciężka robota! Jak Tobie ktoś nie wierzy, to niech poczytają, co piszą inne dziewczyny na formach. I tak dużo zrobiłaś dla Oli 😘 Jeżeli bardzo Cię już to męczy, to wg mnie powinnaś przestać.

    Pap
    A Ty wyglądasz super! ❤️ I nie wiem, gdzie Ty to sadło widziałaś? 🤷

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 kwietnia 2020, 14:16

    nadzieja_86, AdelaX, Girl25, Adele27, Jagodazdw92 lubią tę wiadomość

    Adaś ❤️ 17.10.2017 SN; 2660g, 50cm
    Franiu ❤️ 20.12.2019 CC; 3390g, 57cm

    Starania o drugiego maluszka:
    30 lat
    13.03.19 - 1 cykl z clo + ovitrelle + luteina = ciąża <3
    21.02.19 - histeroskopia z sono HSG (wszystko drożne :) )

    Starania o pierwszego maluszka:
    28 lat, 14 cs - szczęśliwy :)
    11.02.17 - bledziutka druga kreseczka na teście <3
    27.01.17 - LAPAROSKOPIA - udrożnione jajowody, usunięty zrost na prawym jajniku, usunięte ogniska endometriozy
  • Kasia 1805 Autorytet
    Postów: 1405 596

    Wysłany: 8 kwietnia 2020, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza34 wrote:
    Dziewczyny 2 pytania:
    1. Czy zmieniacie w nocy dzieciom pieluszki jak nie ma kupy?
    2. Jak na grubosc ubrac takie dzieciątko na spacer tzn.na spanie w wózku?

    No bo tu sie okazuje ze wszystko robie nie tak tzn.zle, a jak powiedzialam ze nie mam juz sily do ściągania mleka i powoli koncze to juz wogole jestem wyrodna matka. A ja naprawde nie mam juz sily i nie raz mialam ochote pie...ten laktator przez okno.
    Ja nie zmieniam, dopiero rano bo zawsze jak się obudzi to odrazu kupę robi 🙂
    Ja zakładam taki wiosenny kombinezon, cieńszy, a pod spodem to co w czym po domu "chodzi"😁

    https://naforum.zapodaj.net/05a2a9a90cac.jpg.html

    Kombinezon wygląda grubo, ale jest cienki. No i czapeczka oczywiście.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 kwietnia 2020, 14:04

    1usa3e5eqfm95ffb.png
    1usaanlixij2wnrc.png
    km5sdf9hddbxde6t.png
  • pola89 Autorytet
    Postów: 3805 2660

    Wysłany: 8 kwietnia 2020, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O tu proszę jeszcze Franiu z zawadiackim uśmiechem 😀
    847ac177c477.jpg

    My walczymy z przechylaniem główki na prawą stronę... Prawdopodobnie kręcz szyi, ale to tylko stwierdzenie online. Ćwiczymy też online z panią fozjoterapeutką.

    Kasia 1805, nadzieja_86, aLunia, AdelaX, mother84, pap86, Adele27, jangwa_maua, Jagodazdw92 lubią tę wiadomość

    Adaś ❤️ 17.10.2017 SN; 2660g, 50cm
    Franiu ❤️ 20.12.2019 CC; 3390g, 57cm

    Starania o drugiego maluszka:
    30 lat
    13.03.19 - 1 cykl z clo + ovitrelle + luteina = ciąża <3
    21.02.19 - histeroskopia z sono HSG (wszystko drożne :) )

    Starania o pierwszego maluszka:
    28 lat, 14 cs - szczęśliwy :)
    11.02.17 - bledziutka druga kreseczka na teście <3
    27.01.17 - LAPAROSKOPIA - udrożnione jajowody, usunięty zrost na prawym jajniku, usunięte ogniska endometriozy
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 8 kwietnia 2020, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pola do schrupania😍 aż sobie mojego zaczęłam wyobrażać ♥️
    A jak zazdroszczę tego hamaku...

    Właśnie chciałam pisać ja miałam taki lekki pilarek dla Wiki na takie pogody i cieniutka czapeczka. W gondoli cieplutko, nie wieje to żal kisić.

    Iza ty jesteś mamą i decydujesz o wszystkim, teściowa mogła się wykazać przy swoich dzieciach a teraz może co najwyżej zająć się wnusią :P

    pola89 lubi tę wiadomość

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 kwietnia 2020, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pola89 wrote:
    O tu proszę jeszcze Franiu z zawadiackim uśmiechem 😀
    847ac177c477.jpg

    My walczymy z przechylaniem główki na prawą stronę... Prawdopodobnie kręcz szyi, ale to tylko stwierdzenie online. Ćwiczymy też online z panią fozjoterapeutką.

    Cudny. A moja na lewa strone przekreca glowke i to mocno i tez mysle co z tym zrobic.

  • calanthe Autorytet
    Postów: 2834 2859

    Wysłany: 8 kwietnia 2020, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 maja 2020, 11:27

    Kjnfp1.png
    jyXOp2.png
  • pola89 Autorytet
    Postów: 3805 2660

    Wysłany: 8 kwietnia 2020, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza34 wrote:
    Cudny. A moja na lewa strone przekreca glowke i to mocno i tez mysle co z tym zrobic.
    A jak leży na brzuchu to też? Bo u nas głową cały czas jest pochylona do ramienia. Wg pani fizjoterapeutki ma typowe "objawy" kręczu szyi: pochyla głowę w prawo, patrząc tym samym w lewo i do góry, leżąc na brzuchu i na plecach głowa jest pochylona w prawo, do buzi wkłada głównie lewą rękę (prawa strona jest słabsza), obniżając ramiona czuć opór prawego ramienia. Ogólnie wysyłałam filmiki po kilka minut, jak się zachowuje na brzuchu, na plecach, czy podąża głową za zabawką itp. Najlepsza byłaby wizyta i sprawdzenie czy czuć napięcie w szyi, no ale trzeba sobie radzić, bo po trzecim miesiącu typowa asymetria ulozeniowa powinna już zniknąć, a jeśli nie, to trzeba zacząć nad tym pracować.

    Adaś ❤️ 17.10.2017 SN; 2660g, 50cm
    Franiu ❤️ 20.12.2019 CC; 3390g, 57cm

    Starania o drugiego maluszka:
    30 lat
    13.03.19 - 1 cykl z clo + ovitrelle + luteina = ciąża <3
    21.02.19 - histeroskopia z sono HSG (wszystko drożne :) )

    Starania o pierwszego maluszka:
    28 lat, 14 cs - szczęśliwy :)
    11.02.17 - bledziutka druga kreseczka na teście <3
    27.01.17 - LAPAROSKOPIA - udrożnione jajowody, usunięty zrost na prawym jajniku, usunięte ogniska endometriozy
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 kwietnia 2020, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My sprawdzalismy asymetrie w 2 mies.i nie bylo. Musze zwrócić uwage czy na brzuszku tez ma krzywo główkę. Najbardziej widac jak siedzi i preferuje lewa strone, glowke zawsze w lewo nawet jak je na spiocha. No to chyba po swietach zadzwonie do fizjo i dopytam a do swiat bede obserwowac. Fajnie ze poruszylas ten temat. Bo u mnie w przychodni nie ma z kim rozmawiac, polozna każe masowac a rodzinna wysyla do szpitala jak mamy jakis problem bo pediatra na zwolnieniu.

  • pola89 Autorytet
    Postów: 3805 2660

    Wysłany: 8 kwietnia 2020, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza34 wrote:
    My sprawdzalismy asymetrie w 2 mies.i nie bylo. Musze zwrócić uwage czy na brzuszku tez ma krzywo główkę. Najbardziej widac jak siedzi i preferuje lewa strone, glowke zawsze w lewo nawet jak je na spiocha. No to chyba po swietach zadzwonie do fizjo i dopytam a do swiat bede obserwowac. Fajnie ze poruszylas ten temat. Bo u mnie w przychodni nie ma z kim rozmawiac, polozna każe masowac a rodzinna wysyla do szpitala jak mamy jakis problem bo pediatra na zwolnieniu.
    U nas był sprawdzany, jak miał 1,5 miesiąca i było wiadać, ale mieliśmy się wstrzymać do 3-ego miesiąca i wtedy się zglosić, jeżeli samo się nie "naprawi". Najbardziej chyba widać, że jest coś nie tak w pozycji na brzuchu, więc sprawdź :) Że starszym synem też się martwiłam, bo też lubił jedną stronę bardziej, ale tu jest zupełnie inaczej. Starszy na brzuchu trzymał ładnie głowę na środku, a Franio nie potrafi. Czasem złapie środek na krótką chwilę

    Adaś ❤️ 17.10.2017 SN; 2660g, 50cm
    Franiu ❤️ 20.12.2019 CC; 3390g, 57cm

    Starania o drugiego maluszka:
    30 lat
    13.03.19 - 1 cykl z clo + ovitrelle + luteina = ciąża <3
    21.02.19 - histeroskopia z sono HSG (wszystko drożne :) )

    Starania o pierwszego maluszka:
    28 lat, 14 cs - szczęśliwy :)
    11.02.17 - bledziutka druga kreseczka na teście <3
    27.01.17 - LAPAROSKOPIA - udrożnione jajowody, usunięty zrost na prawym jajniku, usunięte ogniska endometriozy
  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 8 kwietnia 2020, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny co może oznaczać ból piersi dzień po owulacji? Wiem że to nie pierwszy objaw ciąży aż tak się nigdy nie nakręcam 😁 no chociaż w tamtym cyklu jak miałam tak pierwszy raz to miałam nadzieję że to ma związek z zapłodnieniem. Dopiero drugi raz tak mam i nie wiem co o tym myśleć. .. zawsze dopiero po paru dniach mnie bolały albo zaraz przed okresem

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 kwietnia 2020, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wg dzisiejszego zdjecia z rana to na brzuszku ma główkę prosciutko jak strzalka ale na zdjęciu z 2 marca juz nie.

    A jeszcze zapytam, dzwonilam dzis do przychodni ale niewiele sie zdalo. Bo Oli strasznie jezdzi i przelewa sie w brzuszku, słychać to i czuc jak sie polozy reke, ma gazy i rzadkie kupy, nie codziennie (odstawienie supli tym razem nid pomoglo). Czy to moze wskazywać na alergie?

  • pola89 Autorytet
    Postów: 3805 2660

    Wysłany: 8 kwietnia 2020, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza34 wrote:
    Wg dzisiejszego zdjecia z rana to na brzuszku ma główkę prosciutko jak strzalka ale na zdjęciu z 2 marca juz nie.

    A jeszcze zapytam, dzwonilam dzis do przychodni ale niewiele sie zdalo. Bo Oli strasznie jezdzi i przelewa sie w brzuszku, słychać to i czuc jak sie polozy reke, ma gazy i rzadkie kupy, nie codziennie (odstawienie supli tym razem nid pomoglo). Czy to moze wskazywać na alergie?
    Na alergiach mało się znam... Ale saskie kupy raczej o niczym nie swiadczą, chyba że są ze śluzem, albo krwią.A z główką, to jeśli w większości trzyma prosto, to powinno być ok :) U nas cały czas głowa jest przechylona

    70ab0b74df23.jpg

    45b3b9f91a4e.jpg

    Tak to u nas wygląda

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 kwietnia 2020, 19:00

    Adaś ❤️ 17.10.2017 SN; 2660g, 50cm
    Franiu ❤️ 20.12.2019 CC; 3390g, 57cm

    Starania o drugiego maluszka:
    30 lat
    13.03.19 - 1 cykl z clo + ovitrelle + luteina = ciąża <3
    21.02.19 - histeroskopia z sono HSG (wszystko drożne :) )

    Starania o pierwszego maluszka:
    28 lat, 14 cs - szczęśliwy :)
    11.02.17 - bledziutka druga kreseczka na teście <3
    27.01.17 - LAPAROSKOPIA - udrożnione jajowody, usunięty zrost na prawym jajniku, usunięte ogniska endometriozy
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 8 kwietnia 2020, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza Ty nie słuchaj innych, to Twoje dziecko i przecież chcesz dla niego jak najlepiej, a z kp to ja zawsze jestem zdania, że jak ma Cię to już męczyć i denerwować, że nie masz sił to ja bym już dawno przeszła na mm. Uważam, że szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko, poza tym potrzebujesz dużo sił, a widać, że ich nie masz...no, ale zrobisz jak uważasz. A teściową olać, powinna Cię wspierać, a nie 😤 a co do alergii to u nas była przy alergii dodatkowo wysypka plus szorstka i zaczerwieniona skóra

    Pola śliczny maluch 😍😍😍

    Girl ból piersi dzień po owulacji może oznaczać po prostu, że jesteś po owulacji 😝 raz bolą od razu, raz wcale, raz parę dni po - przynajmniej u mnie nie ma reguły. Na pewno nie jest to objaw ciąży w tym momencie, w którym piszesz, bo nawet do zagnieżdżenia jeszcze nie mogło dojść.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 kwietnia 2020, 18:56

    pola89 lubi tę wiadomość

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 8 kwietnia 2020, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pola no cudny ten Twoj Maly! :D z asymetrią dobrze,ze cwiczycie bo wszystko potem odbija sie w pozniejszym rozwoju psychoruchowym.
    Co do brzucha to ten gorny mam tak mocno wypchniety na wieczor,ze az mnie boli :( normalnie od kiedy w tym miesiacu wylazl mi tak bardzo brzuch to jesc nie moge za duzo bo w brzuchu po prostu malo miejsca.. (co do wagi to BMI nie oszukuje ;) 75kg i 170cm to nadwaga, teraz skoczyly mi 2kg wiecej a to znaczy,ze do konca ciunzy moge jeszcze tylko 8kg 😱 musze sie tego trzymac bo mam tendencje do tycia a potem nie mam samozaparcia zeby to zrzucic a nie chce byc grubasem :(
    Jutro mam wizyte u swojego doktora( u niego ostatnio bylam w 7tc zeby serduszko potwierdzic, potem on mial urlop wiec bylan u kogos innego a potem mialam ush genetyczne tez u innego specjalisty i tak sie zeszlo bo jeszcze korona..

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
‹‹ 1904 1905 1906 1907 1908 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ