X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • Wiera Autorytet
    Postów: 1068 410

    Wysłany: 8 kwietnia 2020, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Girl ja w poprzednim cyklu miałam dzień czy dwa dni po owulce taki ból piersi jak rzadko, normalnie wytrzeć po prysznicu się nie dało. Oznaczało to...nic 😁 Tzn musiał być akurat zwiększony poziom prolaktyny, ale czy jest to jakoś przekładalne na coś konkretnego, wątpię ;)

    Ja mam termin na pon, raczej myślę że będzie prawdziwy Lany Poniedziałek 😅 Ciągle mam problem żeby spamiętać, żeby brać dupka przez te kilka dni, dziś sobie w południe przypomniałam że nie wzięłam rano. Ciekawe czy w tym cyklu znowu będzie ładnie 28 dni, będzie znaczyło, że coś tam działa ;)

    9f7jgu9r4mx0xbls.png
  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 8 kwietnia 2020, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mother84 wrote:
    Iza Ty nie słuchaj innych, to Twoje dziecko i przecież chcesz dla niego jak najlepiej, a z kp to ja zawsze jestem zdania, że jak ma Cię to już męczyć i denerwować, że nie masz sił to ja bym już dawno przeszła na mm. Uważam, że szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko, poza tym potrzebujesz dużo sił, a widać, że ich nie masz...no, ale zrobisz jak uważasz. A teściową olać, powinna Cię wspierać, a nie 😤 a co do alergii to u nas była przy alergii dodatkowo wysypka plus szorstka i zaczerwieniona skóra

    Pola śliczny maluch 😍😍😍

    Girl ból piersi dzień po owulacji może oznaczać po prostu, że jesteś po owulacji 😝 raz bolą od razu, raz wcale, raz parę dni po - przynajmniej u mnie nie ma reguły. Na pewno nie jest to objaw ciąży w tym momencie, w którym piszesz, bo nawet do zagnieżdżenia jeszcze nie mogło dojść.
    Wiem dlatego mówię że wiem że to nie objaw ciąży 😋. Tylko ostatnio miałam w głowie że jak po owulacji jest inaczej niż zawsze to już jakiś znak zapłodnienia 😋

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 kwietnia 2020, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mother84 wrote:
    Iza Ty nie słuchaj innych, to Twoje dziecko i przecież chcesz dla niego jak najlepiej, a z kp to ja zawsze jestem zdania, że jak ma Cię to już męczyć i denerwować, że nie masz sił to ja bym już dawno przeszła na mm. Uważam, że szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko, poza tym potrzebujesz dużo sił, a widać, że ich nie masz...no, ale zrobisz jak uważasz. A teściową olać, powinna Cię wspierać, a nie 😤 a co do alergii to u nas była przy alergii dodatkowo wysypka plus szorstka i zaczerwieniona skóra

    Pola śliczny maluch 😍😍😍

    Girl ból piersi dzień po owulacji może oznaczać po prostu, że jesteś po owulacji 😝 raz bolą od razu, raz wcale, raz parę dni po - przynajmniej u mnie nie ma reguły. Na pewno nie jest to objaw ciąży w tym momencie, w którym piszesz, bo nawet do zagnieżdżenia jeszcze nie mogło dojść.

    Dzis to doslownie uslyszalam całą litanie tego co nie tak robie przy dziecku + "bo ja robilam tak a tak...". A w nosie mam co ona robila ze ze swoimi dziecmi, wiem tylko tyle ze jedno co robila mocno sie odbija nawet teraz w dorosłym zyciu, takie jest moje zdanie.

  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 8 kwietnia 2020, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej nie mogę was nadrobic 😛

    Wpadam zobaczyć czy któraś wysikala II krechy 🙂

    Girl mnie to cycki zawsze po owu odrazu bolały a nawet i przed.. tak samo było jak nie było ciąży i jak zaszłam też bolały identycznie

    Wiera kciuki żeby nie zalalo ✊

    PAP kciuki za wizytę 🙂ja przytyłam 20kg a już mi zeszło 12kg

    Ja juz po cesarce chyba doszłam do siebie. Zoladek ani plecy już nie bolą.

    Małego mi wysypało na czole.. - trądzik noworodkowy ehh wygląda.. brzydko 😔 ale nic się nie da podobno z tym zrobić.. przejdzie za parę tygodni samo niby masakra..

    W nocy też jest różnie raz nie chce zasnąć a raz budzi się 24-3-7 więc wtedy spoko w sumie często to ja muszę go budzić na jedzenie bo jak zasypia mi ok 4 to tak by spal z 5-6h

    Kasia 1805 lubi tę wiadomość

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 8 kwietnia 2020, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzis pierwszy raz użyłam laktatora elektronicznego ściągnęłam w 30min 50ml nawet nie wiem czy to dużo czy nie 🙄

    A to mój Ignas pozdrowienia dla ciotek 🥰

    38371db2fce2.jpg


    pola89, AdelaX, nadzieja_86, Wiera, Kasia 1805, mother84, Girl25, Emrica, calanthe, jangwa_maua, Jagodazdw92 lubią tę wiadomość

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 8 kwietnia 2020, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adele27 wrote:
    Hej nie mogę was nadrobic 😛

    Wpadam zobaczyć czy któraś wysikala II krechy 🙂

    Girl mnie to cycki zawsze po owu odrazu bolały a nawet i przed.. tak samo było jak nie było ciąży i jak zaszłam też bolały identycznie

    Wiera kciuki żeby nie zalalo ✊

    PAP kciuki za wizytę 🙂ja przytyłam 20kg a już mi zeszło 12kg

    Ja juz po cesarce chyba doszłam do siebie. Zoladek ani plecy już nie bolą.

    Małego mi wysypało na czole.. - trądzik noworodkowy ehh wygląda.. brzydko 😔 ale nic się nie da podobno z tym zrobić.. przejdzie za parę tygodni samo niby masakra..

    W nocy też jest różnie raz nie chce zasnąć a raz budzi się 24-3-7 więc wtedy spoko w sumie często to ja muszę go budzić na jedzenie bo jak zasypia mi ok 4 to tak by spal z 5-6h
    To już jakieś pocieszenie 😁. Zaczynam się zastanawiać czy nie mam czasami placebo bo zaś przez chwilę pobolewalo mnie podbrzusze ale na okres zdecydowanie za wcześnie i na zagnieżdżenie też.

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • pola89 Autorytet
    Postów: 3805 2660

    Wysłany: 8 kwietnia 2020, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza
    A nie możesz po prostu powiedzieć, że to były jej dzieci, a to jest Twoje i robisz jak uważasz ? Obrazi więź to się obrazi, może jej przejdzie na Święta 😜

    Adele
    Trądzik przejdzie ;) Też mieliśmy - chwilę to trwało i nie wyglądało dobrze, ale przeszło. Ignaś jest cudny! ❤️ jak tam jego waga?

    Pap
    Ja w obu ciążach tyłam sporo nam początku, a później hamowałam z wagą ;) A z miejscem, to też normalne, chociaż u mnie jednak było trochę później 😀

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 kwietnia 2020, 20:59

    Adaś ❤️ 17.10.2017 SN; 2660g, 50cm
    Franiu ❤️ 20.12.2019 CC; 3390g, 57cm

    Starania o drugiego maluszka:
    30 lat
    13.03.19 - 1 cykl z clo + ovitrelle + luteina = ciąża <3
    21.02.19 - histeroskopia z sono HSG (wszystko drożne :) )

    Starania o pierwszego maluszka:
    28 lat, 14 cs - szczęśliwy :)
    11.02.17 - bledziutka druga kreseczka na teście <3
    27.01.17 - LAPAROSKOPIA - udrożnione jajowody, usunięty zrost na prawym jajniku, usunięte ogniska endometriozy
  • nadzieja_86 Autorytet
    Postów: 1986 1159

    Wysłany: 8 kwietnia 2020, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adele słodki Ignas :) super znacznik na zdjęciu

    Juz pięć lat czekam na Ciebie i czekać bede dalej 🤱 ❤️

    29. 07.2020 HSG są drożne. ✊
    Luty 2020 cb
    Grudzien 2020 7 tc moj 👼
    Luty 2021 hashimoto
    Letrox, metformina, duphaston.
    Sierpień 2021 Mutacje: MTHFR C677T, A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) heterozygota
    Acard
    TSH 1,31 FT4 1,55 Homocyteina 7,22
    ASA, APA, AOA ujemne
    Zespół antyfosfolipidowy ujemy
    Antykoagulant toczniowy ujemny
    Kariotyp mój i męża prawidlowy
    ANA 2 dodatanie, ANA 3 ujemne
    Cross match 8, allo mlr 28
    Kir Bx z brakującymi 3
    Accofil od Luty 2023
    Mąż wszystko ok

    „Na złym fundamencie nie da się zbudować dobrego domu”
    n59yt5od1y3qj53b.png
  • Wiera Autorytet
    Postów: 1068 410

    Wysłany: 8 kwietnia 2020, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adele właśnie myślałam dziś o Tobie, jak żyjecie 😃 Ignaś przesłodki 🥰

    9f7jgu9r4mx0xbls.png
  • Ewi28 Autorytet
    Postów: 4140 1601

    Wysłany: 9 kwietnia 2020, 06:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pola89 wrote:
    O tu proszę jeszcze Franiu z zawadiackim uśmiechem 😀
    847ac177c477.jpg

    My walczymy z przechylaniem główki na prawą stronę... Prawdopodobnie kręcz szyi, ale to tylko stwierdzenie online. Ćwiczymy też online z panią fozjoterapeutką.
    Moja ma to samo. Na prawo ją ciągnie. Jak ćwiczycie? Do buzi idzie tylko lewa ręKą, i jak leży na brzuszku ma tak samo głowę ułożona jak twój syn, doslownie na bok. Czyli czeka nas fizjoterapeuta. Ale co js zrobię jak jest wirus :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 kwietnia 2020, 06:56

    l22nt5odvbtc685m.png
    qb3ckqi1trijedhi.png
  • pola89 Autorytet
    Postów: 3805 2660

    Wysłany: 9 kwietnia 2020, 07:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewi28 wrote:
    Moja ma to samo. Na prawo ją ciągnie. Jak ćwiczycie? Do buzi idzie tylko lewa ręKą, i jak leży na brzuszku ma tak samo głowę ułożona jak twój syn, doslownie na bok. Czyli czeka nas fizjoterapeuta. Ale co js zrobię jak jest wirus :(
    Właśnie ten wirus wszystko komplikuje :/ Można próbować online, ale wiem, że niektórzy sobie liczą, jak za normalną wizytę, a to jednak nie jest to samo. Są też fizjoterapeuci, którzy oferują przyjazd do domu k to jest fajna opcja. Nie wytłumaczę Ci tych ćwiczeń, bo kilka ich jest. Na pewno staraj się jak najwięcej podchodzić do niej od strony, na którą patrzeć nie lubi, pokazuj jej zabawki z tej strony, jak nie będzie chciała sama podążać za zabawką, to przysłaniaj dłonią widok z drugiej strony i powinno pomóc. Dużo zabawy w linii środka, czyli zabawki nad klatką piersiową i pilnuj, żeby główką była prosto, ale bardzo delikatnie nią manewruj. Na brzuszku to samo - zabawki z tej strony, na którą pochyla głowę. A jak już będziesz widziec poprawę z to żeby nie przedobrzyć, bo może zacząć preferować druga stronę 😜 Wtedy jak najwięcej naprzemiennie :) To takie najmniej inwazyjne. Z innymi nie pomogę, bo tłumacząc pewnie bardziej mogę Wam zaszkodzić.

    Ewi28 lubi tę wiadomość

    Adaś ❤️ 17.10.2017 SN; 2660g, 50cm
    Franiu ❤️ 20.12.2019 CC; 3390g, 57cm

    Starania o drugiego maluszka:
    30 lat
    13.03.19 - 1 cykl z clo + ovitrelle + luteina = ciąża <3
    21.02.19 - histeroskopia z sono HSG (wszystko drożne :) )

    Starania o pierwszego maluszka:
    28 lat, 14 cs - szczęśliwy :)
    11.02.17 - bledziutka druga kreseczka na teście <3
    27.01.17 - LAPAROSKOPIA - udrożnione jajowody, usunięty zrost na prawym jajniku, usunięte ogniska endometriozy
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 kwietnia 2020, 07:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za odpowiedzi odnosnie ubierania i pieluchy. Pieluchy przestalam zmieniac bo się budzila i pozniej noś i usypiaj a na spacer to ubieram wg zasady 1 warstwa wiecej niz ja i teraz ma taki plaszczyk wiosenny na polarku (co prawda za duzy ale w dobie korona taki musi byc) i jak spi jest idealnie.

    Pola, Adele cudne chlopaki. Adele twoj 4 kg a nozki wygladaja jak patyczki jak u mojej starszej jak miala 2 kg.

    A tesciowa- taki jej charakter, jak ma faze "rzepa" to czepia sie wszystkiego i krytykuje mnie we wszystkim. I mysli ze dziś to to samo co 40 lat temu. Mojego zdania nie uwaza tym bardziej jak szuka zaczepki i powodu przez ktory nie bedzie przychodzic do Oli. A ja robie swoje i uparcie na pewne rzeczy nie pozwalam. I tym spidobem okazuje sie ze dobrze znam swoje dziecko. No i ostatnio jest "idz sobie zrob tylko szybko". Ja juz mam dość tego biegu, wszystko szybko.

    Odezwala mi sie stara kontuzja kciuka i mam problem brac Ole na rece.

    Coś jeszcze mialam wam napisac bo pisze od wczoraj. Tylko co?

  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 9 kwietnia 2020, 07:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adele cieszę się że u Was wszystko ok, Ignaś przesłodki 😍 super te Wasze dzieciaczki
    Pap powodzenia na wizycie ✊
    Wiera za Ciebie też kciuki, żeby wstrętny małpiszon nie przyszedł ☺️
    Iza olać teściową i jej teksty. Ja to chyba już bym wyrzuciła co myślę 😶 bo ja to spokojna jestem, ale jak się nagromadzi to mam wybuch 😂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 kwietnia 2020, 07:56

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • nadzieja_86 Autorytet
    Postów: 1986 1159

    Wysłany: 9 kwietnia 2020, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny 😊

    Iza ja ta bym nie otrzymała nie potrafię tak w sobie dusić czegoś powiedziałabym raz i już basta. Ile można znosić ciągle takie gadanie.

    Adele piękne święta tak już w 4 a mąż i synek pomagają?

    Jak patrzę na Wasze maluszki to już nie pamiętam jak moja taka mała była 😪 szybko to mija

    A ktora teraz testuje?

    A co u Emriki teraz? Jak się masz?

    Wiera podobnie zaczęliśmy cykl i już w pon masz termin @?

    Jak myślicie żebym poszła na monitoring? Moja gin po tel do całego budynku wpuszcza tylko 1 osobę i w ogóle ale to dopiero na początku maja. Zależy mi na wizycie bo po ostatniej stracie raczej dobrze się oczyściłam intensywnie było, później @ bardzo skąpa była a teraz lipa z owu...

    U mnie mimo tych testów + do tej pory temp. Nie poskoczyla więc to rozwiewa wszystkie moje nadzieję...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 kwietnia 2020, 09:40

    Juz pięć lat czekam na Ciebie i czekać bede dalej 🤱 ❤️

    29. 07.2020 HSG są drożne. ✊
    Luty 2020 cb
    Grudzien 2020 7 tc moj 👼
    Luty 2021 hashimoto
    Letrox, metformina, duphaston.
    Sierpień 2021 Mutacje: MTHFR C677T, A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) heterozygota
    Acard
    TSH 1,31 FT4 1,55 Homocyteina 7,22
    ASA, APA, AOA ujemne
    Zespół antyfosfolipidowy ujemy
    Antykoagulant toczniowy ujemny
    Kariotyp mój i męża prawidlowy
    ANA 2 dodatanie, ANA 3 ujemne
    Cross match 8, allo mlr 28
    Kir Bx z brakującymi 3
    Accofil od Luty 2023
    Mąż wszystko ok

    „Na złym fundamencie nie da się zbudować dobrego domu”
    n59yt5od1y3qj53b.png
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 9 kwietnia 2020, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja szczerze to ja bym się wstrzymała, obserwuj się może akurat ten jeden cykl taki dziwny.

    Adele no jakie nóżki patyczki ♥️

    Ewi może ktoś was przyjmie jednak? Moja siostra była w tym tyg u ortopedy. Wg mnie są wizyty, które muszą się odbyć. Chociaż ta pierwsza, bo wiadomo, że na tym etapie dziecka można szybko korygować.

    Ja wczoraj myślałam że urodzę, młody się wiercił i naciskał na pochwę, że mnie to tak bolało. Jeszcze niech siedzi lepiej ;)

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • Wiera Autorytet
    Postów: 1068 410

    Wysłany: 9 kwietnia 2020, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja ostatnio po dupku miałam cykl 28 dni, w pon jeśli będzie znów tak samo. A swoje miałam tak zazwyczaj 29-30 dni, choć ostatnio to trochę wariowało, stąd Duphaston.

    9f7jgu9r4mx0xbls.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 kwietnia 2020, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Juz wiem co jeszcze mialam napisać.

    Kasia to u malutkiej juz jest ząbek?

    Adele ladnie i szybko ci waga poszla w dol po porodzie. Ja bylam w szoku jak weszlam w domu na wage a tam tylko tyle mniej co dziecko wazylo.

    Chwale sie malym sukcesem- udalo mi sie dzisiaj nakarmic Ole jak nie spała. Może powoli powoli i bedzie lepiej.

  • AdelaX Autorytet
    Postów: 2633 886

    Wysłany: 9 kwietnia 2020, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza ja nie przewijam małego w nocy. Rano Pielucha nawet czasem jest przesikana ale karmie go prawie ze spie na siedzaco wiec wiesz 😀 co innego jak robił kupę w nocy
    Ubieram mu cienki kombinezon i koc ale teraz to praktycznie nie wychodzimy

    Adele sliczny chłopczyk😍

    3 lata starań o drugie maleństwo.

    ff3d524ac7.png 5e5a2fd12f.png
  • AdelaX Autorytet
    Postów: 2633 886

    Wysłany: 9 kwietnia 2020, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pola i Iza tak się przyglądam małemu i na brzuszku jak leży to tez ta główkę dźwiga bardziej na prawo ale nie sądziłam ze to może być cis złego hm

    3 lata starań o drugie maleństwo.

    ff3d524ac7.png 5e5a2fd12f.png
  • AdelaX Autorytet
    Postów: 2633 886

    Wysłany: 9 kwietnia 2020, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza34 wrote:
    Juz wiem co jeszcze mialam napisać.

    Kasia to u malutkiej juz jest ząbek?

    Adele ladnie i szybko ci waga poszla w dol po porodzie. Ja bylam w szoku jak weszlam w domu na wage a tam tylko tyle mniej co dziecko wazylo.

    Chwale sie malym sukcesem- udalo mi sie dzisiaj nakarmic Ole jak nie spała. Może powoli powoli i bedzie lepiej.

    Brawo Iza. Pewnie często to zalezy od dnia

    Ja po porodzie zrzuciłam 10 ale teraz się nie wazę bo boje się ze zamiast spaść to urosło 🙈

    3 lata starań o drugie maleństwo.

    ff3d524ac7.png 5e5a2fd12f.png
‹‹ 1905 1906 1907 1908 1909 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ