X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 31 lipca 2020, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MSie wrote:
    Dziewczyny, progesteron 7 dni po owulacji wyszedł mi 12,5 ng/ml. Czy to za mało? Jest szansa na ciąże?
    A jakie są normy? Coś mi świta że powinien być min 15 ale może niech się inne dziewczyny wypowiedzą.

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • MSie Koleżanka
    Postów: 84 11

    Wysłany: 31 lipca 2020, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Girl25 wrote:
    A jakie są normy? Coś mi świta że powinien być min 15 ale może niech się inne dziewczyny wypowiedzą.
    Niby wystarczy 10, żeby owulacja się odbyła, tylko pytanie czy przy wartości 12,5 ng/ml jest możliwośc, żeby doszło do zagnieżdżenia 😞🤷🏻‍♀️

  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 1 sierpnia 2020, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie owulacja owulacja ale jeśli jest za niski progesteron to i mniejsza grubość endometrium a co za tym idzie może być problem z zagnieżdżeniem

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 sierpnia 2020, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy progesteron wogole wplywa na grubosc endometrium? Endometrium buduje sie w 1 fazie cyklu gdzie rzadzi estrogen, progesteron odpowiada raczej za utrzymanie ciąży/zarodka i prawidłowe jego zagniezdzenie. Chyba ze sie myle, to mnie poprawcie.

    Ile jeszcze ta wredna @ bedzie trwac? Tydzien to wielka przesada a to nie koniec.

  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 1 sierpnia 2020, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza34 wrote:
    A czy progesteron wogole wplywa na grubosc endometrium? Endometrium buduje sie w 1 fazie cyklu gdzie rzadzi estrogen, progesteron odpowiada raczej za utrzymanie ciąży/zarodka i prawidłowe jego zagniezdzenie. Chyba ze sie myle, to mnie poprawcie.

    Ile jeszcze ta wredna @ bedzie trwac? Tydzien to wielka przesada a to nie koniec.
    Z tego co wiem to tak bo ja też miałam duphaston na poprawę endometrium. Oprócz tego oczywiście migdały i wino 😁. Endometrium rośnie też po owulacji.

    Kurde moja koleżanka po drugiej ciąży też miała krwawienia po 10 dni i się okazało że ma endometrioze czy coś takiego

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 sierpnia 2020, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to juz nie bede sie na ten temat wypowiadać zeby nie wprowadzac w błąd. Nigdy nic z lekow nie bralam na endo tylko migdaly na własną reke zeby pomoc szczęściu.

  • Jagodazdw92 Autorytet
    Postów: 2083 758

    Wysłany: 1 sierpnia 2020, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale tu dziś cicho :) hallo dziewczynki jesteście?

    8c74df9084.png
    6f88193a00.png
    Starania od maj 2018
    ❤Kacperek 06.05.2019 SN 37tc, 55cm, 2990g
    Styczeń 2020 druga ciąża
    ❤Zosieńka 24.09.2020 SN 35tc,
    50cm, 2550g
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 sierpnia 2020, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem 😴. Po poludniu nie wypilam drugiej kawy (widze ze 1 to za malo a kiedyś nie pilam wogole) i padlam usypiajac malutka, dobrze ze nie domagała sie noszenia do snu, cały dzien bylam z nią sama a teraz nadrabiam zaległości.

  • AdelaX Autorytet
    Postów: 2633 886

    Wysłany: 1 sierpnia 2020, 23:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez zaglądam i czytam co tam u Was 🤗

    U mojego księcia ida ewidentnie zęby, chyba górne jedynki. Od tygodnia mamy podwojona liczbę pobudek jak usnie na noc i ciezko mi go odłożyć, wyjść z pokoju. W ciągu dnia jest ok ale późnym popołudniem strasznie marudzi

    Wciąż nic nie chce jesc..

    3 lata starań o drugie maleństwo.

    ff3d524ac7.png 5e5a2fd12f.png
  • Mysza123 Autorytet
    Postów: 2851 2739

    Wysłany: 1 sierpnia 2020, 23:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My dzisiaj spedzilismy milo dzien. Glownie w ogrodzie bo byla ladna pogoda, pod wieczor wpadli przyjaciele na piwko i dopiero poszli. Fajny dzien 🙂. Jedyne co to znowu sie dowiedzialam ze wsrod kilku znajomych baby boom na wiosne bedzie hahah. Na jutro planow nie mamy, moze wyjdzie w trakcie cos ciekawego. Musze sie odstesowac bo przyszly tydzien szykuje sie dla mnie bardzo stresujacy i mam nadzieje, ze wszystko bedzie po mojej mysli 🙂.
    A i tak sobie pomyslalam, ze wybiore sie do mojej pani doktor zeby mnie konkretnie obejrzala, przebadala itp. Sa do niej dlugie kolejki wiec chwile poczekam ale do wrzesnia daje na luz, co ma byc to bedzie a potem zobacze co ona powie 🙂

    AdelaX, uuu zeby to ciezka sprawa, jeszcze jak tak cieplo to juz calkiem sie dzieciaki mecza. Oby jutro bylo lepiej !

    Iza, ja codziennie pije po 2/3 kawy bo bez tego moje cisnienie by bylo przy podlodze 🤣. Inaczej nie jestem w stanie funkcjonowac.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 sierpnia 2020, 23:51

    🐭 27
    10.2016- córka 👧🏼
    04.2022- operacja endometrioza IV stopnia/ POF

    Reprofit Ostrava
    11.2022- ET- cb 🤍
    02.2023- FET- 🧡✨
    10.2023r- 37tc- 2770g, 51 cm 🧸🎀🦋

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 sierpnia 2020, 00:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza mi ciśnienie to ma kto podnosic 😂. Tylko mało śpię.

    Ja dziś do Oli powiedzialam "dziecko kolki masz czy co" bo przychodzi wieczor a ona tylko na raczki lub na kolana i marud, odlozyc sie nie da. Po poludniu darla sie w wózku a ewidentnie śpiąca więc co- porzuciłysmy wózek, Ola na ręce i matka dawaj z buta, po sadzie ją nosilam az zasnela 😥. Wogole zaczela krzyczec (starsza ją nauczyla) i drapac mnie po twarzy wiec ja do niej "nie wolno" a ta się smieje.
    AdelaX u nas sloiczkowe deserki w odstawce, za to idą świeże owoce. Az się zastanawiam czy 1 morela na raz to nie za duzo. Dzis malin nie chciala, zjadla morele i dopchnela bananem.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 sierpnia 2020, 06:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mały glut a o 5.30 postawil cały dom na nogi 😩

  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 2 sierpnia 2020, 07:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza34 wrote:
    A czy progesteron wogole wplywa na grubosc endometrium? Endometrium buduje sie w 1 fazie cyklu gdzie rzadzi estrogen, progesteron odpowiada raczej za utrzymanie ciąży/zarodka i prawidłowe jego zagniezdzenie. Chyba ze sie myle, to mnie poprawcie.

    Ile jeszcze ta wredna @ bedzie trwac? Tydzien to wielka przesada a to nie koniec.

    Moje endometrium miało zawsze w czasie obu 16mm a progesteron po 7dpo był koło 12-14 a w ciążę udało mi się zajść.

    Nie znam Twojej historii, czy wszystkie inne parametry masz ok.

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 2 sierpnia 2020, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się zastanawiam jak rozmieścić łóżko młodego i łóżeczko dla dziecka bo jak się nie uda to na początku jeszcze będziemy na górze a tu w jednym pomieszczeniu mamy ala sypialnie, tv, meble, za naszymi głowami w łóżku jest łóżko młodego potem jest przejscie żeby dojść do drzwi balkonowych i wypoczynek tzn potrójna kanapa,lawa, podwójna kanapa i fotel , na przeciwko aneks kuchenny. Na początku myślałam żeby łóżeczko dać koło naszego łóżka wtedy łóżka dzieci będą w literę L koło naszego 😁 ale to mało ważne. Najgorsze że wtedy tv będzie za blisko łóżeczka no i muszę baldachim znaleźć a jak nie znajdę to kupić

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • Jagodazdw92 Autorytet
    Postów: 2083 758

    Wysłany: 3 sierpnia 2020, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Girl ja baldachimu nie kupuję. Przy małym miałam.bo dostałam ale nie używałam. Dla mnie to jest zbedne. Tylko zbiera kurz no ale to tylko moje zdanie. U nas wczoraj z małym byoiśmy nad rzeką a dziś ma katar i płacze cały czas. W nocy mielismy taki cyrk że już jie wiedziałam co się z nim dzieje. Jak nigdy obudził się z takim płaczem że przez 40 mnut nie mogłam go z mężem uspokoić. Nie wiem co mu było. A rano wstał zasmarkany. Z nosa mu się leje a on nie płacze jak mu wycieram czy odciągam czy jak wodą morską psikam. Już nie wiem co mam z nim zrobić

    8c74df9084.png
    6f88193a00.png
    Starania od maj 2018
    ❤Kacperek 06.05.2019 SN 37tc, 55cm, 2990g
    Styczeń 2020 druga ciąża
    ❤Zosieńka 24.09.2020 SN 35tc,
    50cm, 2550g
  • Ewi28 Autorytet
    Postów: 4140 1601

    Wysłany: 3 sierpnia 2020, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, u nas szybko czas leci. Jak nie plac zabaw czy jakieś krótkie wyjazdy żeby dzieciom czas organizować to rehabilitacja i tak latam. Gabi już je prawie wszystko tzn to co może prawie 8 miesięczne dziecko. W nocy śpi. Jedna pobudka na mleczko, zje i dalej śpi. W dzień tez w miare ma regularne drzemki. Ale jak nie spi to tylko matka. Ale ogólnie jest grzeczna.

    Kasia 1805, AdelaX lubią tę wiadomość

    l22nt5odvbtc685m.png
    qb3ckqi1trijedhi.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 sierpnia 2020, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny poradzcie w klopocie. W najblizsza niedziele chcialam zrobic starszej corce urodziny,grill w ogrodku i tort, zaprosilam juz gosci, tort zamowiony i dzis zdwoni moja mama ze jak moja siostra bedzie to ani oni ani moj brat z żoną ktora jest w ciazy nie przyjda bo oni boja sie wirusa a obecnie moja siostra robi sobie wojaze po calej Polace i w nosie ma sytuacje z wirusem. Co ja mam w tej sytuacji zrobic? Powiedziec siostrze zeby nie przyjeżdżała? Bo ja wiem co powinnam - odwolac cala impreze ale corce bedzie bardzo przykro. Organizujac- ryzykuje ja i narazam siebie, dzieci i reszte. Az mnie glowa boli. Moze jakies pomysly?

    A wogole bylam dzis w urzedzie po nowy dowód i mam wrazenie ze za chwilę rzadzacy zamkna urząd, okopia sie fosą i nie wpuszcza nikogo nawet w pilnej sprawie. Juz niektore wnioski nie sklada sie w urzedzie tylko w sali OSP.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 sierpnia 2020, 14:20

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 sierpnia 2020, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewi a co dokladnie dajesz corci?

  • AdelaX Autorytet
    Postów: 2633 886

    Wysłany: 3 sierpnia 2020, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewi jeju jak zazdroszcze ze malutka tak ładnie je ☺️ Napisz wlasnie co córcia je

    Iza no masz problem i szczerze nie wiem jak to rozwiązać. Może trzeba wprost siostrze powiedzieć o co chodzi i ona przyjedzie w innym terminie

    3 lata starań o drugie maleństwo.

    ff3d524ac7.png 5e5a2fd12f.png
  • pola89 Autorytet
    Postów: 3805 2660

    Wysłany: 3 sierpnia 2020, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza
    Odwołanie imprezy to zły pomysł, bo tylko dziecko będzie pokrzywdzone. Wg mnie powinnaś szczerze porozmawiać z siostrą

    Girl25 lubi tę wiadomość

    Adaś ❤️ 17.10.2017 SN; 2660g, 50cm
    Franiu ❤️ 20.12.2019 CC; 3390g, 57cm

    Starania o drugiego maluszka:
    30 lat
    13.03.19 - 1 cykl z clo + ovitrelle + luteina = ciąża <3
    21.02.19 - histeroskopia z sono HSG (wszystko drożne :) )

    Starania o pierwszego maluszka:
    28 lat, 14 cs - szczęśliwy :)
    11.02.17 - bledziutka druga kreseczka na teście <3
    27.01.17 - LAPAROSKOPIA - udrożnione jajowody, usunięty zrost na prawym jajniku, usunięte ogniska endometriozy
‹‹ 2117 2118 2119 2120 2121 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ