X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 4 sierpnia 2020, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mother super, że wakacje udane 😃
    My się teraz rozgladamy ale ceny są niezłe.

    Wiera najważniejsze że podziałane ✊

    Miskowa może mąż da ci trochę taryfę ulgowa że względu na ciążę 😉 i nie będzie tak źle. No ale wyobrażam sobie... Ja muszę też sposobami działać a najlepiej tak, że myśli że to jego pomysł 😅

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 sierpnia 2020, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aLunia wrote:
    Mother super, że wakacje udane 😃
    My się teraz rozgladamy ale ceny są niezłe.

    Wiera najważniejsze że podziałane ✊

    Miskowa może mąż da ci trochę taryfę ulgowa że względu na ciążę 😉 i nie będzie tak źle. No ale wyobrażam sobie... Ja muszę też sposobami działać a najlepiej tak, że myśli że to jego pomysł 😅

    U nas na tapecie zmywarka i ten robot sprzatajacy. Mąż uparty jak ch..., no nie idzie sie z nim dogadać. Jesli chodzi o zmywarke to ile mozna naprawiac, a problem jest taki ze za ok.3 lata bedziemy szykowac nowa kuchnie i tam chce 60cm a teraz mam 45cm i wez teraz kup 45cm a za 3 lata co z nia? Bo 60 za nic nie wcisne obecnie do kuchni. O używanej on slyszec nie chce.

  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 4 sierpnia 2020, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mother no to jeszcze leniuchuj ile się da😃 taki urlop to konkret 😁

    Alunia moja taryfa ulgowa skończyła się z pierwszą ciąża... Co do remontu to brakuje nam kogoś kto by usiadł i powiedział to możecie zrobić a tego nie bo... Tylko jeden mówi że można drugi że nie i tak się bujamy między różnymi fachowcami i swoimi pomysłami 😕

    Ale wiecie co jest najgorsze... Zamknęli mi dziś cały szpital położniczy przez Covida łącznie z moim lekarzem prowadzącym (a wizyta za tydzień). Ja nerwowo nie udźwigne chyba tego wszystkiego🙁

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • Jagodazdw92 Autorytet
    Postów: 2083 758

    Wysłany: 4 sierpnia 2020, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśkowa to kiepsko :( musisz dzwonić do lekarza i zapytać bo napewno jakieś testy miał robione i myślę że jak wynik będzie miał negatywny to normalnie będzie przyjmował. Moja siostra tak miała i też 2 dni przed wizytą dopiero sie dowiedziała że będzie miala normalnie wizytę bo jej gin miała wynik negatywny.

    Co do tsh to właśnie jak to jest? Bo ja 22 stycznia miałam ostatnią miesiączkę a 24 stycznia robilam badania krwi u rodzinnego bo chcialam dla siebie sprawdzić i tsh mi wyszło 3,16 a w ciążę zaszłam w tym cyklu. Czy to cud czy tsh tak bardzo nie wpływa jak innych problemów nie ma??

    8c74df9084.png
    6f88193a00.png
    Starania od maj 2018
    ❤Kacperek 06.05.2019 SN 37tc, 55cm, 2990g
    Styczeń 2020 druga ciąża
    ❤Zosieńka 24.09.2020 SN 35tc,
    50cm, 2550g
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 4 sierpnia 2020, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza no to kiepsko z tą zmywarka. Bo faktycznie skoro ma być remont to żal kase wydawać.

    Miskowa no rozumiem... A podobno w castoramie jak się kupi u nich płytki itd to robią projekt, może tam ktoś wam doradzi?

    Jagodowa wysokie tsh, ednokrynolog na pewno by ci kazał brać leki. Ale wiem, że ginekolodzy podchodzą inaczej. Mi na końcówce skoczyło do 2 to giń, że ok ś ednokrynolog zwiększył dawkę.

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 4 sierpnia 2020, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miskowa na kiedy Ty masz tp? Poczatek wrzesnia? Ja tez mam duuuzy brzuszek, powylazily jednak rozstepy (spodziewalam zie tego :( ) moja walizka eszcze nie jest dopakowana ostatecznie ale coraz mniej mi brakuje. Mysle,ze za pare dni po negatywnych testach otworza Twoj szpital.

    Bylam dzis na echo serca plodu u pani profesor,co zjezdzaja sie do niej z calej Polski. Szymi nie ma zadnej wady serca,on tak po prostu ma z tą tachykardią. Dzis na badaniu mial od 140do170 (wczoraj na wizycie u mojego dr mial 200 :/ ) w serduszku nie ma zadnych wad. Profesor powiedziala, ze ten typ tak ma i wypisala mi w wyniku badania cos w stylu ze ta tachykardia nie jest powodem do zakonczenia ciazy przez cc (bo powiedzuala,ze moglo by byc tak ze na ktg lekarz by zobaczyl nagle 200i chcial na cito robic cc). Uspokoilam sie ale z drugiej str czulam,ze dzidek zdrowy. Wazy ok 2100-2200 :)

    Adele27, Miśkowa, AdelaX, Jagodazdw92, mother84, pola89, Kasia 1805 lubią tę wiadomość

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 4 sierpnia 2020, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiera, mother trzymam za was mocno kciuki ❤️

    Ja zaczelam małemu rozszerzać dietę ładnie buźkę otwiera. Nauczył się w ogóle wyciągać i wkładać sobie smoczka i ciągle tak robi zasypiając 🙈 oczywiście zaraz jęczy jak nie może trafić.

    Dziś dostałam @ 35dc więc nie aż tak źle..

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • Ewi28 Autorytet
    Postów: 4140 1601

    Wysłany: 4 sierpnia 2020, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza34 wrote:
    Te z Help są do gotowania? Bo tez szukalam czegoś fajnego z kasz ale zdecyfowalam na te instant- sypiesz, mieszasz i gotowe ale nie z lenistwa tylko dlatego ze chce robic na wlasnym mleku skoro jeszcze mam a potem na mrożonym a tego mleka nie wolno gotować.
    Ewi a jakiego z mięsa gotujesz? Kupujesz normalnie w sklepie? Wiem, glupie pytanie
    Tak w sklepie ale pracuje tam moja mama i wiem że swieze itd :) przeważnie indyk jeśli np do kotletów czy gołąbków, do lecza kurczaka dawalam. Co kupie. Tak trzeba te kaszki gotować z 3 minuty. Ja na wodzie robię. Mialam raz taką instant kaszke bezglutenowa i na mm robiłam. Teraz tez czesto platki owsiane gorskie gotuje na wodzie.

    l22nt5odvbtc685m.png
    qb3ckqi1trijedhi.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 sierpnia 2020, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moze ktos orientuje sie w temacie. Czy front ze zmywarki wolnostojacej bedzie mozna przekręcić do zmywarki pod zabudowe? Obie z panelem odkrytym. I czy warto kupowac 6-latke?

  • Emrica Autorytet
    Postów: 943 597

    Wysłany: 4 sierpnia 2020, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mother to szaleństwo taki długi urlop - fajnie bardzo. Mi właśnie się skończył urlop 2 i pół tygodnia jutro do pracy. W niedzielę wróciliśmy z nad morza - było super inny świat niż ten codzienny. Wczoraj byłam u gina bo akurat miałam 11dc i bez leków bez niczego Endo było takie jak nigdy i jeden pecherzyk był. Miskowa takie info zawsze stresuje ale też mi się wydaje że zrobię testy i będą otwierać szybko. U nas w szpitalu co chwilę zamykają na jeden dwa dni i otwierają. Wiera fajnie że będzie urlop u Ciebie:) nadzieja na to tsh to tak na granicy różne podejście mają lekarz skonsultuj to z ginem.

    iv09gu1rhahn9m8p.png
    nzjdgzu3g71ob4w1.png
  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 4 sierpnia 2020, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pap dobrze, że z maluszkiem wszystko ok. To najważniejsze :) Ja też jeszcze nie całą walizkę mam ale bliżej końca.

    Emrica wow... to urlop i relaks zadział na endo :) może coś w końcu ruszy na forum więc życzę udanych "sexów" :)

    Alunia wiem że w Castoramie mają taką usługę (zresztą w wielu sklepach jak się okazuje) tylko mi raczej brakuje jakiegoś takiego architekta-budowlańca. Mam ogólny pomysł na tą łazienkę tylko co ktoś przyjdzie to mówi że a to liczników nie można przesunąć, a to będzie ciężko kuć przez całą łazienkę żeby zrobić kanalizację pod kabinę prysznicową a to rurek od kaloryfera nie można zabudować bo trzeba by otwór drzwiowy przesunąć itd, ciągle w kółko coś a łazienka jest tak mała że nie ma wielu możliwości na ustawienie :/

    Wiecie no mam nadzieję, że szybko ich przetestują i szpital ruszy bo to wojewódzki o III stopniu referencyjności no i mam do niego 3 km, a do innego najbliższego 25 km. Poza tym mają tam remont i już było ogłoszenie że przyjmują tylko pacjentki z ciężką patologią ciąży a do porodu tylko mieszkanki powiatu. No zobaczymy, pewnie w ciągu tygodnia coś się wyjaśni.

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • AdelaX Autorytet
    Postów: 2633 886

    Wysłany: 4 sierpnia 2020, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pap super ze wszystko dobrze! Jeju jak ten czas leci, stanowczo za szybko

    Miskowa trzymam kciuki żeby nie było żadnych problemow z dostaniem się do szpitala. Ty masz termin na wrzesień?

    Emrica trzymam kciuki za ten cykl, fajnie ze odpoczelas ☺️

    Mother a skąd Ty tyle wolnego wzielas😄 Ekstra

    Adele Twój synek rozwija się tak jak mój, albo Twój przyspieszył albo mój zwolnił 🙄 dzis na fb przeczytałam Ze dzieci niektórych dziewczyn w wieku 5-6 miesięcy biją brawo i robią papa. Mój nadal nie wie o co chodzi.. nie naśladuje
    Super ze tak ładnie Ci je bo to moja zmora ale luzuje już bo bez sensu ta spina

    3 lata starań o drugie maleństwo.

    ff3d524ac7.png 5e5a2fd12f.png
  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 4 sierpnia 2020, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zawszę zapomnę coś dopisać :D tak termin mam na połowę wrześnie :) choć nie wiem czemu mam dziwne przeczucie, że będzie wcześniej :/ obym się myliła :)

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 5 sierpnia 2020, 01:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miskowa no tak plan planem a ktoś to musi przecież wykonać.
    Też myślę, że z tym szpitalem będzie ok. Widzę, że we Wrocławiu też co chwile gdzieś porodowke zamykają. Ale wiem jaki to jest stres.

    Adelax nie przejmuj się jeszcze cię mały pewnie zaskoczy 😉

    Dziewczyny niech te urlopy będą owocne ❤❤❤

    Mój Szymek to miał dzisiaj coś zły dzień, cały czas na raczkach. Chyba kolki się zaczynają.

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 5 sierpnia 2020, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alunia jakie tam kolki. Poczyyaj o dyschezji niemowlecej-to pewnie to.

    Miskowa ja tp mam na 20.09 ale moj ginek wypisal mi skiero na skonczony 38tc no to by wychodzilo cos kolo 7-10.09 chyba. I tu mam zagwostke bo z 1str moj gin zaleca wywolanie porodu przy cukrzycy i nadcisnieniu(jestem na dopegycie-cisnienie mam sliczne) a z 2giej wywolanie to zawsze dziadoska sprawa i wiecej bolu i nienaturalnie :/ i czesto konczy sie cc..

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 sierpnia 2020, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U kogo burza? Bo ja dzis rzucam piorunami i bym kilka dorzucila 😠. Mam nadzueje ze meliska pomoze bo sama na siebie jestem zła ze msm takie humory.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 sierpnia 2020, 10:52

  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 5 sierpnia 2020, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A! Iza! Nie wiem o zabudowie ale ja bym nie kupowala 6letniej zmywarki (bo zrozumialam,ze o to pytasz). Wolala bym wziac nowke na raty-technologia poszla do przodu-zuzycie wody i prądu.

    Girl25 lubi tę wiadomość

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 5 sierpnia 2020, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adele okres pewnie się jeszcze wyreguluje
    Adelax a trochę uzbierałam, miałam jeszcze 4 zaległego, poza tym nie wzięłam 5 dni w maju jak miałam zaplanowane, bo covid był i praca zdalna. Nie martw się tym jedzeniem, a właściwie kiepskim jedzeniem, taki typ pewno Ci się trafił, a może jeszcze mu się odmieni ☺️
    Miśkowa pewno za kilka dni otworzą szpital, jeszcze trochę do porodu zostało, więc bądź dobrej myśli 🤗
    Pap ale ten czas leci, db, że z serduszkiem wszystko ok.
    Emrica fajnie, że naładowałaś bateryjki i że cykl tak ładnie wygląda, trzymam kciuki za pozytywne zakończenie ✊
    Iza nie wiem czy ta zmywarka będzie pasować, ale też bym chyba nie kupowała 6-letniej. A co z urodzinami córki, co zdecydowałaś?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 sierpnia 2020, 11:05

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 sierpnia 2020, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez sie obawiam ze pochodzi ze 2 lata i drugi zlom. Moja dzis zaskoczyła- myla z godzine na krótkim cyklu i ciagle do końca miala 9 min. 😭 aż ją zapauzowalam, wlaczylam i wyskoczyl jakiś tam błąd. A tam. Zostawię ten temat na później.
    A urodziny beda. Moja mama dzwonila do mojej siostry. No i chyba sie pogniewala bo mama jej nagadala ze igra z ogniem (moja mama z tych co wierza w wirusa, jego szkodliwość i jest bardzo ostrożna pod tym wzgledem a siostra odwrotnie).

  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 5 sierpnia 2020, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza do mnie dziś z bez kija nie podchodzić - mi chyba nawet melisa nie pomoże. Nie wiem o co chodzi ale już się obudziłam z takim humorem 🤣 co do zmywarki to kurcze nigdy nie wiesz przy używanym sprzęcie na co trafisz... Co do urodzin dobrze dla córki ze będą :)

    Pap moja koleżanka miała wywolywany tydzień przed tp przez cukrzycę i z porodem uwinela się w 5 godz a to jej pierwsze dziecko. Mówiła tylko że poleca znieczulenie ☺️ ja póki co to sn chyba że dziecko jednak będzie gigantem🤣 choć teraz to już sama nie wiem co to będzie przez tego wirusa do jakiego szpitala trafię i na jaki personel... Oby szczęśliwie :) no i muszę wytrzymać w dwupaku do 6. 09 bo chrzesniak ma komunie 😃

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
‹‹ 2119 2120 2121 2122 2123 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ