X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 sierpnia 2020, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No wlasnie nie chce krzywdzic dziecka. Moze macie racje ze powinnam porozmawiac z siostra.

    Moja Ola odmawia picia mleka z butelki w dzien, zaspokoi pierwszy glod i tyle, podane łyżeczką zje. Albo bolą dziąsła albo smoczek za mały, no albo takue widzi misie dziecka.

  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 3 sierpnia 2020, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagoda gdyby nie to że tv będzie blisko łóżeczka to bym miała w nosie baldachim ale jak nie uda się szybko załatwić z kasą która mamy niby dostać to na pewno nie zejdziemy na dol do stycznia i trzeba będzie się jeszcze chwilę gnieść na górze w takich warunkach jak są.... Chyba że jeszcze coś z wypoczynkiem wykombinuje i łóżko młodego dam dalej od nas a łóżeczko jak było 2 lata temu. I tak będzie wszystko jak nie wiem gdzie ale chwilę jakoś wytrzymam.

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • Wiera Autorytet
    Postów: 1068 410

    Wysłany: 3 sierpnia 2020, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza a może pomyśleć o różnych godzinach? Np. babcia przyjedzie od rana a ciocia później? Wiem że logistycznie to byłoby ciężej niż wszystkich razem. A może na dworze zrobić imprezę i daleko żeby siostra usiadła (2 metry 😅) .

    Mnie wczoraj synek po raz pierwszy poprosił o braciszka... W szoku byłam, bo raczej nie wykazywał takich chęci a "dzidziusie są głupie". Pytam czy zdaje sobie sprawę że na początku będzie wymagał dużo opieki to on taaak wie, on się też będzie opiekował. Rozczulił mnie ☺️ A u nas cóż.. dziś mam owulkę, próbowaliśmy podziałać od rana ale nie do końca nam wyszło ;) Może jeszcze dziś się uda wieczorem ale późno wracam z pracy to nie wiem czy coś z tego bedzie. Tak to ostatni raz był w sobotę. W czwartek idę do gina, potem dopiero we wrześniu, bo idzie na urlop od połowy sierpnia.

    Wczoraj byliśmy nad wodą, spaliłam sobie twarz, bo oczywiście po co smarować twarz :) Mam jasną karnację, ale chyba nigdy się nie nauczę ;) I jeszcze do tego odbiły mi się okulary, dzięki Ci losie za fluidy i puder, to można wyjść do ludzi 😆

    9f7jgu9r4mx0xbls.png
  • nadzieja_86 Autorytet
    Postów: 1986 1159

    Wysłany: 3 sierpnia 2020, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry 😉
    Dziś odebrałam wyniki ze szpitala robione w 6 dc:

    d7e0f4dd09f6.jpg

    Miałam przekazać 😉 i tyle znikam dalej. ☺️
    Dziewczyny zapewne u każdej coś się dzieje ale nawet nie czytałam. Całuję mocno i ✊ Za wszystkie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 sierpnia 2020, 19:09

    Girl25 lubi tę wiadomość

    Juz pięć lat czekam na Ciebie i czekać bede dalej 🤱 ❤️

    29. 07.2020 HSG są drożne. ✊
    Luty 2020 cb
    Grudzien 2020 7 tc moj 👼
    Luty 2021 hashimoto
    Letrox, metformina, duphaston.
    Sierpień 2021 Mutacje: MTHFR C677T, A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) heterozygota
    Acard
    TSH 1,31 FT4 1,55 Homocyteina 7,22
    ASA, APA, AOA ujemne
    Zespół antyfosfolipidowy ujemy
    Antykoagulant toczniowy ujemny
    Kariotyp mój i męża prawidlowy
    ANA 2 dodatanie, ANA 3 ujemne
    Cross match 8, allo mlr 28
    Kir Bx z brakującymi 3
    Accofil od Luty 2023
    Mąż wszystko ok

    „Na złym fundamencie nie da się zbudować dobrego domu”
    n59yt5od1y3qj53b.png
  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 3 sierpnia 2020, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nadzieja_86 wrote:
    Dzień dobry 😉
    Dziś odebrałam wyniki ze szpitala robione w 6 dc:

    d7e0f4dd09f6.jpg

    Miałam przekazać 😉 i tyle znikam dalej. ☺️
    Dziewczyny zapewne u każdej coś się dzieje ale nawet nie czytałam. Całuję mocno i ✊ Za wszystkie.
    A TSH nie za duże ? Mi coś świta że przy staraniach nie powinno przekraczać 1

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • Ewi28 Autorytet
    Postów: 4140 1601

    Wysłany: 3 sierpnia 2020, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza34 wrote:
    Ewi a co dokladnie dajesz corci?
    Kotleta mielonego, golabka (bez kapusty), leczo, wendline piekę, itd oczywiście przyprawiam tylko ziołami i wszystko piecZone

    l22nt5odvbtc685m.png
    qb3ckqi1trijedhi.png
  • Ewi28 Autorytet
    Postów: 4140 1601

    Wysłany: 3 sierpnia 2020, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rosołek z kaszą manną, robię płatki owsiane, jaglane na wodzie plus owoc lub czasem karob dodam. Płatki ryżowe plus owoc, ze dwa razy placek jak pieklam próbowała ;). Jajecznica tylko gardzi. Pluje nią na kilometr, warzywa je wszystkie juz gotowane.

    l22nt5odvbtc685m.png
    qb3ckqi1trijedhi.png
  • Ewi28 Autorytet
    Postów: 4140 1601

    Wysłany: 3 sierpnia 2020, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I oczywiście czasem sloiki jak mam lenia ;) a raz jej robilam puree z ziemniaków i maselka i tez tak średnio podeszlo.

    l22nt5odvbtc685m.png
    qb3ckqi1trijedhi.png
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 3 sierpnia 2020, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej laski, melduję się po wywczasach ☺️ wczoraj wieczorem wróciliśmy. Odpoczęłam, zresetowaliśmy się, nie chciało się wracać. Na 7 dni, 4 były ładne plażowe, pozostałe na spacery, zwiedzanie, więc statystycznie nie tak źle ☺️

    Wiera Ty niedługo też ruszysz 😎 działajcie jeszcze ❤️ jak dacie radę. My mieliśmy płodne podczas wyjazdu ✌️😁

    Iza ja chyba bym radziła tak jak Wiera, że albo godzinowo gości porozdzielać, albo jak robisz w ogrodzie (a ma być ładnie) to separację jakaś stworzyć.

    Nadzieja wyniki chyba ok nie? Tsh też spoko. Najlepiej koło 1.5 ale Twój wynik nie jest zły.

    Ewi super, że sobie tak radzicie ☺️

    Czytałam na bieżąco 😘

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 sierpnia 2020, 21:58

    Miśkowa, pola89 lubią tę wiadomość

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 sierpnia 2020, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewi28 wrote:
    Kotleta mielonego, golabka (bez kapusty), leczo, wendline piekę, itd oczywiście przyprawiam tylko ziołami i wszystko piecZone

    😲😲😲 I tak ladnie wszystko lyka? A jakich ziol uzywasz?
    To moja dostaje po "dzidziusiowemu". Ale ja ostroznie bo starsza byla wielkim alergikiem. Dzis dalam udko pieczone z mojego talerza to zajadala, ciasto drozdzowe tez. A co do rosolu to slysze rozne opinie a najczesciej ze wywary z mięs dla maluszkow są bardzo niezdrowe.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 sierpnia 2020, 22:28

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 sierpnia 2020, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mother fajnie ze wypoczelas. Mi by taki urlop dobrze zrobil.

    Nadzieja to tsh wydaje sie byc dobre.

    Wiera a wy do roboty, jest jeszczr szansa.

    Moj mąż na mnie "poluje", wariat nawet w sklepie skladal mi propozycje a ja mu ciagle "nie" bo jeszcze sie nie oczyscilam po @. Poza tym zasypiam ostatnio na stojaco i moim marzeniem jest spanie a nie seksy.

  • Ewi28 Autorytet
    Postów: 4140 1601

    Wysłany: 4 sierpnia 2020, 08:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza34 wrote:
    😲😲😲 I tak ladnie wszystko lyka? A jakich ziol uzywasz?
    To moja dostaje po "dzidziusiowemu". Ale ja ostroznie bo starsza byla wielkim alergikiem. Dzis dalam udko pieczone z mojego talerza to zajadala, ciasto drozdzowe tez. A co do rosolu to slysze rozne opinie a najczesciej ze wywary z mięs dla maluszkow są bardzo niezdrowe.
    Bazylia, tymianek, zioła prowansalskie przeważnie. Przecież gołąbki sie ładnie rozpadają. Z lecza np wyjadla kawałeczki kurczaka bo daje teraz zamiast kiełbasy. Bułkę je jak jej dam w buzie a to przeciez trzeba ostro szamac :)

    l22nt5odvbtc685m.png
    qb3ckqi1trijedhi.png
  • Ewi28 Autorytet
    Postów: 4140 1601

    Wysłany: 4 sierpnia 2020, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przeważnie gotuje wywar z warzyw bo moj syn tlusciochow nie lubi. A czemu niezdrowe? Skoro jak mieso sie daje dzieciom?

    l22nt5odvbtc685m.png
    qb3ckqi1trijedhi.png
  • Wiera Autorytet
    Postów: 1068 410

    Wysłany: 4 sierpnia 2020, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misja wczoraj wykonana, a teraz czekamy na cud ☺️ Może uda się coś powtórzyć, dziecko nasze ma jechać w środę do babci to będzie wolna chata wieczorem 😁

    Mother to świetne wieści, że wyjazd udany a pogoda sprzyjała 🙂 a do tego wakacyjne starania idealnie się zgrały 😁 Ogólnie sierpień zapowiadają ładny to mam nadzieję, że i na naszym wyjeździe pogoda będzie łaskawa ☺️

    Co to wywarów to też mi się kojarzy, że dla maluchów niekoniecznie, ale w odniesieniu do gotowania elementów z kością. Już nie pamiętam co się z nich uwalnia co ponoć szkodzi. A na takim kawałku mięsa tyłu pierś czy inne bez kości można gotować i podawać. Pamiętam, że się zdziwiłam, bo rosół to akurat wybitnie z małymi dziećmi mi się kojarzył ;) Choć mój ancymon dopiero niedawno polubił rosół, wcześniej nawet jak chętnie zupki jadł to warzywne czy pomidorową, a z rosołu to co najwyżej kluski wyjadał.;)

    9f7jgu9r4mx0xbls.png
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 4 sierpnia 2020, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiera no jeszcze troszkę i też odsapniesz ☺️ fajnie, że udało się zgrać z ❤️. Czekamy na efekty 😁
    Z tym wywarem to chyba coś takiego było, że właśnie na takim mięsie z kośćmi to nie, ale ja właśnie gotowałam na kawałku samego,czystego mięsa, do tego warzywa.

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 sierpnia 2020, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewi dokladnie to co Wiera napisala o tym rosole.

    Ja moją uczę jeść kawaleczki a nie same papki. Pamietam ze starsza bardzo dlugo byla na blenderowanych i przecieranych przez sitko, byle grudka i juz nie jadla. Widze ze Ola lepiej sobie radzi. A ostatnio ma faze na chrupki kukurydzuane, nie zje posiłku bez zagryzania chrupkami 😂, kaszka-chrupki, zupka-chrupki, owoce-chrupki. Wpakuje calego do buzi i nie ma.

  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 4 sierpnia 2020, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jestem i podczytuję ale brak mi albo czasu albo sił na pisanie :/

    Mother super, że wyjazd udany :) teraz wracasz do pracy czy jeszcze masz chwilę wolnego?

    Wiera fajnie że jednak udało się z "love love", teraz jeszcze odpoczynek na urlopie i też się "resetuj".

    Nadzieja niby do tsh w normie ale myślę że lekarka zleci Ci minimalną dawkę żeby zejść do wartości 1-1,5 (chyba takie są zalecenia przy staraniach).

    A u nas chyba szykuje się rozwód a dopiero odebraliśmy klucze.... Spiny są oczywiście o łazienkę :/ wymyśliłam 5 aranżacji ale okazuje się że zawsze jest problem albo z licznikami albo z kaloryferem... nie jestem hydraulikiem i nie znam sie na tym, a mąż sam się z nim konsultował bo było już późno i nie chciałam tarabanić dziecka jeszcze... Obyśmy jakoś przetrwali do października... Z plusów to walizka prawie spakowana (muszę tylko odgrzebać biustonosz do karmienia i dorzucić wodę), jeszcze zostało mi spakować torbę dla dzidziusia. Brzuch mam ogromny i ciągle skurcze albo jak za dużo pochodzę albo jak się zdenerwuję więc coś czuję że chyba szybciej przywitamy drugą córkę :D

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 4 sierpnia 2020, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miskowa ja jeszcze mam 3 tyg urlopu 😶 😎✌️
    Dobrze, że już masz torbę spakowaną, przynajmniej spokojna głowa jest. A remont to ciężka sprawa i wielka próba dla związku, niech moc będzie z Wami, na pewno wszystko będzie dobrze 🤗

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • Ewi28 Autorytet
    Postów: 4140 1601

    Wysłany: 4 sierpnia 2020, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysle tez nad kotletami pieczonymi z kaszy jaglanej i buraków i zioła.ciekawe czy jej podpasuje a nam normalnie doprawie. Dobrze ze piszecie o tych kościach. Bede pamietac.
    Ja mojej ostatnio na bee.pl zamówiłam i chrupki gryczane i kasze jaglano gryczana ale wzgardzila :). Jaglano owsiana lubi najbardziej. Z tej firmy help.

    l22nt5odvbtc685m.png
    qb3ckqi1trijedhi.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 sierpnia 2020, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewi28 wrote:
    Mysle tez nad kotletami pieczonymi z kaszy jaglanej i buraków i zioła.ciekawe czy jej podpasuje a nam normalnie doprawie. Dobrze ze piszecie o tych kościach. Bede pamietac.
    Ja mojej ostatnio na bee.pl zamówiłam i chrupki gryczane i kasze jaglano gryczana ale wzgardzila :). Jaglano owsiana lubi najbardziej. Z tej firmy help.

    Te z Help są do gotowania? Bo tez szukalam czegoś fajnego z kasz ale zdecyfowalam na te instant- sypiesz, mieszasz i gotowe ale nie z lenistwa tylko dlatego ze chce robic na wlasnym mleku skoro jeszcze mam a potem na mrożonym a tego mleka nie wolno gotować.
    Ewi a jakiego z mięsa gotujesz? Kupujesz normalnie w sklepie? Wiem, glupie pytanie

‹‹ 2118 2119 2120 2121 2122 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ