X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • Jagodazdw92 Autorytet
    Postów: 2083 758

    Wysłany: 24 września 2020, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mother ja sama jeszcze w szoku jestem że tak szybko. Do końca to do mnie nie dociera tylko że dzidziusia nie ma obok i ten brzuch taki flak sie zrobił 🤣 ale na szczęście czuję sie dobrze. Byłam właśnie pod prysznicem i jest ok. Tylko jedno miejsce mnie boli i nie wiem czy tam jest szew czy krwiak a moze jedno i drugie. W kazdym bądź razie po pierwszym porodzie nie mogłam się wypróżnić bo tak wszystko bolało a dziś bez żadnego problemu. Jejku nie spodziewałam się takiego dobrego samopoczucia :) jest super i mam nadzieję że bedzie tylko lepiej

    8c74df9084.png
    6f88193a00.png
    Starania od maj 2018
    ❤Kacperek 06.05.2019 SN 37tc, 55cm, 2990g
    Styczeń 2020 druga ciąża
    ❤Zosieńka 24.09.2020 SN 35tc,
    50cm, 2550g
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 24 września 2020, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na fejsie mam polubiona fundacje rodzic po ludzku i właśnie piszą, że w województwie łódzkim czekają matki na wynik covid i dopiero wtedy dostają dzieci, że to jest nie zgodne z rozporządzeniem. Ech widać szpitale robią co chcą.
    Jagodowa super, że się tak czujesz. Teraz tylko żebyś malutka miała przy sobie ✊

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 września 2020, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia nie wiem gdzie kupujesz mm ale w Biedronce jest teraz fajna promocja nz bebiko.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 września 2020, 21:44

    Kasia 1805 lubi tę wiadomość

  • Jagodazdw92 Autorytet
    Postów: 2083 758

    Wysłany: 24 września 2020, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hip hip hurra covid ujemny. Jestem na normalnej sali z dziewczyną po cięciu i czekamy na nasze dzieciątka :)

    Jestem taka szczęsliwa. Mam z nia być cały czas w łóżku i ją grzać. Jak by coś się działo to zgłaszać bo być może bedzie potrzebowala inkubatora

    mother84, Iza34, Adele27, pola89, Girl25, Kasia 1805 lubią tę wiadomość

    8c74df9084.png
    6f88193a00.png
    Starania od maj 2018
    ❤Kacperek 06.05.2019 SN 37tc, 55cm, 2990g
    Styczeń 2020 druga ciąża
    ❤Zosieńka 24.09.2020 SN 35tc,
    50cm, 2550g
  • Jagodazdw92 Autorytet
    Postów: 2083 758

    Wysłany: 25 września 2020, 05:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malutka jest cudowna. Tylko za bardzo nie chce piersi ssać. Ale to pewnie przez mm bo z tych smoczków co dają to leci bardzo prosto i mała nie musi się wysilać.

    Co do ciagłego bycia przy mnie to taka sytuacja że mam wrażenie że jej jest za ciepło. Zgłaszałam pielęgniarce z noworodków ale powiedziała że nie można jej nic odjąć żehy kie zmarzła. Ale ona ma kaftanik, śpioszki, owinieta jest w tetrową pieluszkę na tą pieluszkę owinieta w podkład i dopiero ma becikwięc chyba ma prawo być jej gorąco jak jest jeszcze pod moją kołdrą. A ona biedna budzi się i płacze i dopiero jak ją trochę odkryję to sie uspakaja i zasypia

    8c74df9084.png
    6f88193a00.png
    Starania od maj 2018
    ❤Kacperek 06.05.2019 SN 37tc, 55cm, 2990g
    Styczeń 2020 druga ciąża
    ❤Zosieńka 24.09.2020 SN 35tc,
    50cm, 2550g
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 25 września 2020, 05:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagoda super, że jesteście już razem 😍☺️ we wszystkim się dotrzecie, będzie dobrze ☺️ teraz tylko czekać aż będziecie mogły wyjść ze szpitala.

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • veritaa Autorytet
    Postów: 2112 1805

    Wysłany: 25 września 2020, 05:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagoda gratuluje!!! Bardzo duża córeczka jak na ten tydzien! Zdrówka dla Was obu :)

    Alunia co do covida to we Wrocławiu tez tak jest. Na pewno na Borowskiej oraz Klinikach (które teraz w ogole są zamknięte). Tez uwazam ze to chore i chyba pojade rodzic do szpitala gdzie testu nie robią... Jeśli będę miała wybór czyli do Oleśnicy.

    Corka wrzesien 2018 18 cykl staran
    Poronienie listopad 2019 7tc
    Synek styczeń 2021
  • Jagodazdw92 Autorytet
    Postów: 2083 758

    Wysłany: 25 września 2020, 06:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja też bardzo się cieszę że mam Zosie przy sobie i że iic jej jie jest. Teraz miała pobraną krew do badań. Zobaczymy co powie lekarz na obchodzie i jak w ogóle z wagą stoimi :) jak dobrze to może tu zacznę odciagać powoli swoje i jej podawać :)

    Girl25 lubi tę wiadomość

    8c74df9084.png
    6f88193a00.png
    Starania od maj 2018
    ❤Kacperek 06.05.2019 SN 37tc, 55cm, 2990g
    Styczeń 2020 druga ciąża
    ❤Zosieńka 24.09.2020 SN 35tc,
    50cm, 2550g
  • Kasia 1805 Autorytet
    Postów: 1405 596

    Wysłany: 25 września 2020, 06:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza34 wrote:
    Kasia nie wiem gdzie kupujesz mm ale w Biedronce jest teraz fajna promocja nz bebiko.
    Wiem, mąż ostatnio kupił 2 pudełka 😉

    Iza34 lubi tę wiadomość

    1usa3e5eqfm95ffb.png
    1usaanlixij2wnrc.png
    km5sdf9hddbxde6t.png
  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 25 września 2020, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagoda gratulacje! Jaka sliczna jest Zosiulka! I super,ze z nia wszystko dobrze! Takie cudo pod sercem nosilas :)
    Co do wyniku covid to jest w ogole jakas paranoja.. w Wawie tak nie ma-wypelnia sie ankiete i mierza temp. Rodzi sie (maz tak samo do porodu tylko ankieta i temp) i dzidzius caly czas z mamą. Powinni sie zajac tym na grubo w tv. Abstrahujac od Zosi bo wczesniak to zabieraja dzieci po porodzie w lodzkim i czekaja na wynik covid? Jprdl..

    U nas maly stekacz zaczyna miec problemy brzuszkowe(dyschezja czyli problem ze zrobieniem kupki.cos miesnie nie umieja sie zgrac z przeponą.wyrosnie z tego ale poki co troche go to pomeczy). W ogole wszystko poki co tak samo jak z pierwszym synkiem-przedluzsjaca sie zoltaczka od kp, ropienie oczka(pierwszy mial zabieg na kanalik w wieku3miesiecy,teraz szymiemu probuje masowac duzo). Nie wiem jak z jego wagą ale cos z mokmi piersiami srednio z napelnianiem :/ ja wiem,ze mleko produkuje sie na biezaco ale wczoraj wieczorem to byl dramat. 2,5h wiszenia na obu piwersiach az w koncu dopil 60ml mm i padl szczesliwy..
    Laktator sienie lubi z moimi piersiami i vice versa-ja tez go nie lubie bo kupilam elektryczny tommee tippie i strasznie sutki wyciaga az do siniakow(nie chce kupowac kolejnego bo zamierzam kp a nie kpi).

    Iza moze podpowiesz wspomagacze na laktacje? Pije jakis specyfik podobny do felmatikera(jakis prenalen,tez na mleko robiony),staram sie pic sporo wody ale w dzien piersi flaczki a Mlody co pol h pije. W nocy ladnie mi sie wypelniaja,ze az to przyjemne jak pije w nocy i sciaga mi to mleko.

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 września 2020, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pap to ja pilam wlasnie ten prenalen i herbatki ziolowe, chyba lactosan czy cos takiego. Dziewczyny zamiast tych aptecznych specyfikow kupuja czysty słód jeczmienny (ma postac miodu) bo wychodzi taniej a to tylko słód dziala na laktacje.
    Pap masz za duze lejki i ci wciaga. Ja tez mam za duze ale mniejsze mnie obcieraly. Nie zycze ci kpi ale w razie co inwestuj w spectre 9+, podobno mercedes w srod laktatorow 🤣. Ja mam lansinoha, tez polecany ale ma swoje wady.

    Bedzie padac, głowa mnie zaczyna bolec. A wogole chyba teraz to mnie już na maksa rozlozy bo kaszel mnie męczy. I czekam na @, teoretycznie powinna byc dzisiaj.

    Jagoda strasznie duzo warstw ma na sobie Zosia. Cos mi sie wydaje ze ten podklad to juz przesada a jak sie spoci to zaraz cos złapie.

  • Mysza123 Autorytet
    Postów: 2849 2730

    Wysłany: 25 września 2020, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagoda, moja corke tez tak opatulili i kazali trzymac ze mna pod koldra. Chcieli ja wziac do inkubatora ale jakos tak wyszlo, ze przez te warstwy ubran i kocykow, nie bylo potrzeby bo sie ladnie grzala. Sprawdzaj kark malej bo moze byc tak, ze Tobie sie wydaje, ze jej za cieplo a moze byc ok. Tylko troche mnie ten podklad dziwi bo on przeciez ma folie na spodzie to powietrza nie przepuszcza 🧐. Pilnuj zeby tez sie nie przegrzala za mocno bo to tez nie dobrze. Bedziesz ja rozbierac na zmiane pampersa i moze byc za duza roznica temp wtedy.
    Ogolnie takie wczesniaki moga miec problem z trzymaniem temperatury. My mala z dobry miesiac ubieralismy cieplej bo jedna wartwa mniej i az sie trzesla.

    🐭 27
    10.2016- córka 👧🏼
    04.2022- operacja endometrioza IV stopnia/ POF

    Reprofit Ostrava
    11.2022- ET- cb 🤍
    02.2023- FET- 🧡✨
    10.2023r- 37tc- 2770g, 51 cm 🧸🎀🦋

    age.png
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 25 września 2020, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    veritaa wrote:
    Jagoda gratuluje!!! Bardzo duża córeczka jak na ten tydzien! Zdrówka dla Was obu :)

    Alunia co do covida to we Wrocławiu tez tak jest. Na pewno na Borowskiej oraz Klinikach (które teraz w ogole są zamknięte). Tez uwazam ze to chore i chyba pojade rodzic do szpitala gdzie testu nie robią... Jeśli będę miała wybór czyli do Oleśnicy.

    Właśnie słyszałam o klinikach. Ale w szoku jestem, na brochowie nie robili mi testu. A szymon był że mną cały czas i to po cc. W Oleśnicy to nawet i odwiedziny wiem, że są możliwe. Ale Ty tak szybko urodziłaś pierwsze dziecko to żebyś zdążyła tylko 😉
    Na pewno warto tam gdzie moze byc mąż bo my dalej mamy taki jakiś hmm żal, że męża nie było, jemu też przykro. Kilka razy juz mówił, że przy dziewczynach pępowine przecinal a Szymka nie mógł nawet zobaczyć.

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 25 września 2020, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PAP piwo bezalkoholowe też pomaga. Może tak ci się tylko wydaje że się nie napełniają bo jak pije co pół godz to ściąga. W nocy pewnie ma dłuższe przerwy?
    I pamiętaj laktator tak nie ściągnie jak mały ssak 😉


    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 25 września 2020, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagodazdw92 wrote:
    Malutka jest cudowna. Tylko za bardzo nie chce piersi ssać. Ale to pewnie przez mm bo z tych smoczków co dają to leci bardzo prosto i mała nie musi się wysilać.

    Co do ciagłego bycia przy mnie to taka sytuacja że mam wrażenie że jej jest za ciepło. Zgłaszałam pielęgniarce z noworodków ale powiedziała że nie można jej nic odjąć żehy kie zmarzła. Ale ona ma kaftanik, śpioszki, owinieta jest w tetrową pieluszkę na tą pieluszkę owinieta w podkład i dopiero ma becikwięc chyba ma prawo być jej gorąco jak jest jeszcze pod moją kołdrą. A ona biedna budzi się i płacze i dopiero jak ją trochę odkryję to sie uspakaja i zasypia
    To może posłuchaj swojej intuicji, skoro jest spokojniejsza jak ją odkryjesz to tak rób. Fakt dużo ma rzeczy a na oddziale na pewno jest ciepło dodatkowo.
    Tak ja też walczyłam długo żeby młody zaczął ssać pierś bo też byl dokarmiany (mówili że nie ale ja widziałam że ma biały ślad po resztce mleka, był opuchnięty i jak się z czasem okazało to pewnie przez skaze białkowa, już wtedy musiał ją mieć), tylko ja mam płaskie brodawki więc to dodatkowe utrudnienie było.

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 25 września 2020, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pap86 wrote:
    Jagoda gratulacje! Jaka sliczna jest Zosiulka! I super,ze z nia wszystko dobrze! Takie cudo pod sercem nosilas :)
    Co do wyniku covid to jest w ogole jakas paranoja.. w Wawie tak nie ma-wypelnia sie ankiete i mierza temp. Rodzi sie (maz tak samo do porodu tylko ankieta i temp) i dzidzius caly czas z mamą. Powinni sie zajac tym na grubo w tv. Abstrahujac od Zosi bo wczesniak to zabieraja dzieci po porodzie w lodzkim i czekaja na wynik covid? Jprdl..

    U nas maly stekacz zaczyna miec problemy brzuszkowe(dyschezja czyli problem ze zrobieniem kupki.cos miesnie nie umieja sie zgrac z przeponą.wyrosnie z tego ale poki co troche go to pomeczy). W ogole wszystko poki co tak samo jak z pierwszym synkiem-przedluzsjaca sie zoltaczka od kp, ropienie oczka(pierwszy mial zabieg na kanalik w wieku3miesiecy,teraz szymiemu probuje masowac duzo). Nie wiem jak z jego wagą ale cos z mokmi piersiami srednio z napelnianiem :/ ja wiem,ze mleko produkuje sie na biezaco ale wczoraj wieczorem to byl dramat. 2,5h wiszenia na obu piwersiach az w koncu dopil 60ml mm i padl szczesliwy..
    Laktator sienie lubi z moimi piersiami i vice versa-ja tez go nie lubie bo kupilam elektryczny tommee tippie i strasznie sutki wyciaga az do siniakow(nie chce kupowac kolejnego bo zamierzam kp a nie kpi).

    Iza moze podpowiesz wspomagacze na laktacje? Pije jakis specyfik podobny do felmatikera(jakis prenalen,tez na mleko robiony),staram sie pic sporo wody ale w dzien piersi flaczki a Mlody co pol h pije. W nocy ladnie mi sie wypelniaja,ze az to przyjemne jak pije w nocy i sciaga mi to mleko.
    Niestety u nas jest to samo.... Tylko że ja chce rodzic tam gdzie mój lekarz pracuje... No i ja będę mieć wynik przed porodem więc jak będzie negatywny to dziecko będę mieć od razu przy sobie "zalety" CC planowanej.

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • veritaa Autorytet
    Postów: 2112 1805

    Wysłany: 25 września 2020, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aLunia wrote:
    Właśnie słyszałam o klinikach. Ale w szoku jestem, na brochowie nie robili mi testu. A szymon był że mną cały czas i to po cc. W Oleśnicy to nawet i odwiedziny wiem, że są możliwe. Ale Ty tak szybko urodziłaś pierwsze dziecko to żebyś zdążyła tylko 😉
    Na pewno warto tam gdzie moze byc mąż bo my dalej mamy taki jakiś hmm żal, że męża nie było, jemu też przykro. Kilka razy juz mówił, że przy dziewczynach pępowine przecinal a Szymka nie mógł nawet zobaczyć.

    Alunia to jest od sierpnia dopiero. Mi aż tak nie zależy na obecności męża przyznam, on też nie jest do tego taki chętny. Najbardziej boje się ewentualnej CC i wtedy jego brak po porodzie na pewno będzie odczuwalny...

    Iza34 lubi tę wiadomość

    Corka wrzesien 2018 18 cykl staran
    Poronienie listopad 2019 7tc
    Synek styczeń 2021
  • calanthe Autorytet
    Postów: 2834 2859

    Wysłany: 25 września 2020, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 grudnia 2020, 22:30

    Kjnfp1.png
    jyXOp2.png
  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 25 września 2020, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak , na mnie karmi też działa 😁. Nawet teraz jak pije czasami to potem czuje na drugi dzień jakby mi pokarm napływał 😁 i po nocy mam plamy na piżamie

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • veritaa Autorytet
    Postów: 2112 1805

    Wysłany: 25 września 2020, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze tydzień pracuje, pozniej ide na zaległy urlop a od listopada oficjalnie na zwolnienie :)

    Corka wrzesien 2018 18 cykl staran
    Poronienie listopad 2019 7tc
    Synek styczeń 2021
‹‹ 2219 2220 2221 2222 2223 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ