X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 12 września 2016, 08:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny u mnie noc ciezka ..synek goraczkowal. Przez co w nocy wstawalam o 4 i 7 mierzylam temp wiec niby 3h odpoczynku przed mierzeniem bylo. Ale wykres 3raz juz mi przesuną owulke... Zaczyna mnie to drażnić bo juz nie wiem czy mam słuchać swoich objawów czy patrzeć na ta temp...

    Lilirose pt juz niedlugo :)

    Kasiu a trzymam kciuki :) u mnie byłby juz 6dpo a znow mam 2dpo heh...

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • Piegus Autorytet
    Postów: 335 428

    Wysłany: 12 września 2016, 08:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    llirose, dokładnie, też tego nie lubię. :(
    Ja mam 24 lata, synek ma prawie 9 miesięcy i staramy się 3 cykle. :)

    2EeVp2.png
    NcmSp1.png
  • Magdziunia12 Przyjaciółka
    Postów: 96 51

    Wysłany: 12 września 2016, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widzę, że większość z was stara się chwilę po porodzie. Ja jeszcze niedawno mówiłam, że mam czas na kolejne dziecko ale moja tarczyca szaleje. Parę miesięcy temu "przypadkowo" zaszłam w ciążę niestety z powodu choroby i nieuregulowanych hormonów dziecko straciłam. Dlatego podjęliśmy teraz próby

    kaka470 lubi tę wiadomość

    f2w3rjjgaua4gbje.png

    74di9vvjgrdnsmro.png
  • StyczniowaNadzieja Autorytet
    Postów: 954 869

    Wysłany: 12 września 2016, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Dawno się nie odzywaŁAM.

    ja mam 27 lat, 10,5mies synka i staramy się o drugiego maluszka. W poprzednimmiesiącu była pierwsza owulacja po porodzie niestety faza lutealna tylko 5 dni więc jeszcez wszystko się u mnie normuje (karmię piersią i to jest powód)

    Dziś u mnie 9dc. Ostatnio owulacja była w 22dc zobaczymy czy teraz będzie wcześniej :)

    kaka470 lubi tę wiadomość

    caur359.png
    3ro1ov5.png
  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 12 września 2016, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdziunia a jak objawy na kilka dni przed terminowa @ ? Ja i jeszcze 2 dziewczyny zaczełysmy staranka dopiero po 5 latach :P

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 12 września 2016, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiula pozwoliłam sobie zajrzeć na Twoj wykres. Moge wiedziec jak dlugie masz zawsze cykle ?

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • Kasiula09 Autorytet
    Postów: 2497 1837

    Wysłany: 12 września 2016, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adele27 wrote:
    Kasiula pozwoliłam sobie zajrzeć na Twoj wykres. Moge wiedziec jak dlugie masz zawsze cykle ?

    Ostatnio 30-31 dni ale zdarzają się od czasu do czasu 36 dni

    3jgx43r8irebp29g.png
    iv09ej28dcmqad95.png
  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 12 września 2016, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To by się zgadzało z terminem owulki. Ja mam zawsze 28dni czasem 29. wiec chyba bede sie trzymac ze owulke mialam tak jak czulam 14,15dc

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • Kasiula09 Autorytet
    Postów: 2497 1837

    Wysłany: 12 września 2016, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adele27 wrote:
    To by się zgadzało z terminem owulki. Ja mam zawsze 28dni czasem 29. wiec chyba bede sie trzymac ze owulke mialam tak jak czulam 14,15dc

    Sugeruj sie swoimi obserwacjami, to jest system nie zawsze może działać. Ja ogólnie mam późną ovulkę jak zaszłam w ciąże też mi pokazało że była w 21dc chociaż obstawiałam że wcześniej ale zrobiłam wg wykresu w 11dpo test i był pozytyw więc teraz też bym chciała żeby była powtórka.

    3jgx43r8irebp29g.png
    iv09ej28dcmqad95.png
  • Pianistka Autorytet
    Postów: 6780 2545

    Wysłany: 12 września 2016, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adele, ja sobie obiecałam mierzyć temp w tym cyklu... i co? od godziny 4 do 5:30 spałam na siedząco w fotelu z córką na rękach która dostawała histerii jak tylko się poruszyłam... poszłam do łózka o 5:30 a o 6:10 obudziło mnie jej gadanie.. więc co ten mój pomiar wart? :/ wielkie G...

    zrz6f71x2ep3qd02.png

    relgjw4z62i31eb7.png
  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 12 września 2016, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pianistka mój przesypia noce i codziennie 7 rano pobudka do przedszkola wiec u mnie nie ma problemu z mierzeniem. Teraz tylko jak jest chory to wstaje dawać leki i okłady zmieniać. Wczesniej nawet bym sobie tego nie wyobrazala :P

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • Pianistka Autorytet
    Postów: 6780 2545

    Wysłany: 12 września 2016, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i własnie ja jakoś czarno to widzę :/ rzadko kiedy śpię 2 h, 3-4 to sporadycznie. więc nie wiem czy jest sens polegać na temp, bo tylko może mnie w błąd wprowadzić

    zrz6f71x2ep3qd02.png

    relgjw4z62i31eb7.png
  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 12 września 2016, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój synek mi tak dawal popalić że nie chce o tym sobie przypominac :P do roku czasu musiałam go usypiać na ręku bujajac góra dół absolutnie nie na boki bo zaraz był płacz. Jak najszybciej i jak najmocniej trzeba było bując hehe a pózniej nosiłam opaski na nadgarstki bo takiego klocka bujac to przegiecie... sami z mezem sobie taki los zgotowalismy no coz... zeby szybko mieć spokoj :P

    Wszystko sie skonczylo jak poszedłpo roku do złobka. Pare dni pózniej chce o wziac na rece uspic a on ze nie i poszedl sobie do lozeczka sam spac ! bylam w szoku... Panie w zlobku kochane wszystkiego go oduczyly :)

    To sie rozpisalam... achh co za wspomnienia

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • Pianistka Autorytet
    Postów: 6780 2545

    Wysłany: 12 września 2016, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adele, moja córka też lekka nie jest a ja cierpię na rwę kulszową... jak była młodsza, to głupia ja nauczyłam ją noszenia po chacie i usypiania chodząc :/ na szczęście szybko się opamiętałam... ;) zwykle siadamy sobie w fotelu, ona się wtula we mnie i zasypia :) i bez problemu ją odkładam... czasem nawet (ale tylko na drzemki w dzień) zasypia sama, jeśli jest już porządnie zmęczona, wystarczy pogłaskać, dać Tinkę (przytulanka) :) ale to tylko w dzień i zdarza się nie często.
    ale kosztowało mnie to ogrom pracy żeby dojść do tego. przerabiałyśmy wszystko, włącznie z jeżdżeniem wózkiem po salonie by uśpić na drzemkę, noszenie po domu, robienie butli tylko po to by uśpić :/ teraz już te cyrki się skończyły. wystarczy się przytulić bez noszenia :)
    Jednak najgorszy problem jest z pobudkami. Rekordowo zaliczamy 12 pobudek... 4-5 to standard, co noc. czasem są dobre noce, zdarzą się z 3 pobudkami, ale jednak w większości jest ok 5. Także nie prędko zacznie przesypiać noce...

    zrz6f71x2ep3qd02.png

    relgjw4z62i31eb7.png
  • Magdziunia12 Przyjaciółka
    Postów: 96 51

    Wysłany: 12 września 2016, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przed @ czuje się okropnie, pobolewa podbrzusze, ból piersi, lekkie mdłości i teraz wogole spać nie mogę zasypiam o 2 i wstaje o 4.40 i tak od tygodnia

    f2w3rjjgaua4gbje.png

    74di9vvjgrdnsmro.png
  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 12 września 2016, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj synek męczy się z katarem, nos zawalony, gardło chyba też :( odciagamy, psikamy, na szczęście nie goraczkuje i noc przespał od 20 do 6!!! Szok.

    Mnie sutki szczypia i mam zgage, a przecież dopiero 6-5 dzień od owulki, nie mogło raczej być jeszcze zagnieżdżenia. Ogólnie jakoś dziwnie się czuję...

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • StyczniowaNadzieja Autorytet
    Postów: 954 869

    Wysłany: 12 września 2016, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pianistka pocieszę Cie miałam to samo z małym od 3 gdzie do 7 miesiąca bo szły mu zęby, jak wyszły te pierwsze (w 5 miesiącu) było już troche lepiej a tak to pobudki co 20 minut nawet. Teraz już w miarę ladnie śpi, zwykle 1 pobudka na cyca i czasem nad ranem ale szybko daje się uśpić. Bedzie dobrze jeszcze troche i Twoja zacznie lepiej spać. Ja obstawiam ze u WQas to na zęby takie budzenie

    caur359.png
    3ro1ov5.png
  • Kasiula09 Autorytet
    Postów: 2497 1837

    Wysłany: 12 września 2016, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lilirose wrote:
    Moj synek męczy się z katarem, nos zawalony, gardło chyba też :( odciagamy, psikamy, na szczęście nie goraczkuje i noc przespał od 20 do 6!!! Szok.

    Mnie sutki szczypia i mam zgage, a przecież dopiero 6-5 dzień od owulki, nie mogło raczej być jeszcze zagnieżdżenia. Ogólnie jakoś dziwnie się czuję...

    Duzo zdrówka < Ja jestem juz uczulona na choroby moja Zuzia 3 tygodnie chorowała bez przerwy więc jak widze że znowu ją zaczyna coś brać to aż mi sie coś robi.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 września 2016, 12:51

    3jgx43r8irebp29g.png
    iv09ej28dcmqad95.png
  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 12 września 2016, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie wiem taka piekna pogoda 30stopni i jakies chorobska mecza :( ja tez leze z katarem i w ogóle oslabiona jestem chyba zlapalam od syna..

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • Pianistka Autorytet
    Postów: 6780 2545

    Wysłany: 12 września 2016, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Styczniowa nadzieja, nie wydaje mi się właśnie :/ pierwszy ząb wyszedł w sierpniu a takie akcje trwają od maja... w kwietniu gdzieś, były dni gdzie spała po 5-6 h! 2 razy zdarzało się przespać jej 7 godzin! A potem z dnia na dzień jakby mi ktoś dziecko podmienił... próbowałam wszystkiego. kombinowałam z drzemkami, krótsze, dłuższe, więcej aktywnosci i mniej. kombinowałam z ilością i rodzajem posiłków, temperaturą w pokoju, miejscem spania... ZERO zależności. są noce gdzie ma tylko 3 pobudki ale i takie gdzie jest 10-12 :( czasami są pobudki typu "impreza" czyli 2,5 godziny harcowania w środku nocy. Czasami budzi się z krzykiem jakby ją coś bolało a czasem z uśmiechem i zaczyna gadać...
    powoli ją rozpracowuję, wydłużyłam jej przerwy między drzemkami w dzień by się bardziej zmęczyła i by dzień jej się rozciągnął, i odpukać, od kilku dni nie urządza już 2-3 godzinnych balang po nocy. została walka o usypianie i wielokrotne pobudki. ale dopóki są krótkie i bez płaczu to jest ok, gorzej jeśli jest jak dziś, że przez 1,5 h śpi mi na rękach i włącza syrenę przy próbie odłożenia jej. A przecież od 6 tygodnia życia śpi sama więc to nie to że boi się łózeczka. Podejrzewałam wszystko... zęby, kolejny skok, lęk separacyjny... Nawet próbowaliśmy z mlekiem bezlaktozowym :/ nic nie pomaga. Czasem w nocy wpada w taki szał jakby się czegoś bardzo wystraszyła :( i po tym właśnie nie daje się odłożyć więc siedzę pół nocy z dzieckiem na rękach :/ dbamy o nieprzebodźcowienie jej, o to by szła spać zawsze z uśmiechem na buźce, a ona wrzeszczy po nocach tak, że zastanawiam się kiedy sąsiedzi po policję zadzwonią

    zrz6f71x2ep3qd02.png

    relgjw4z62i31eb7.png
‹‹ 21 22 23 24 25 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ