X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 12 września 2016, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pianistka tez cierpię na rwe kulszowa :P dostawalam zastrzyki w tyłek ale były tak bolesne ze nie chce ich więcej chociaż pomogly szybko. Staram się nic nie targać bo inaczej trach i nie wstaje. Mąż mnie goni do ćwiczeń na kręgosłup i ten odcinek lędźwiowy ale baaaardzo ciężko mnie zmusić :P

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 12 września 2016, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj syn tez miał takie dziwne jazdy w nocy nagle się budzik i jakby w transie jakimś byl darl sie strasznie nic do nie go nie dociaralo brałam go na ręce chodziłam zapalam swiatlo szlam do łazienki puszczać wode hehe dluuugo trwalo zanim sie uspokoił. Do tej pory nie wiem co to bylo. Jak juz umial wstawać to lapal sie z lozeczlo i je szarpal tak ze je rozwalił...hmmm ..

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 12 września 2016, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natomiast teraz to bardzo spokojne dziecko :)

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • Pianistka Autorytet
    Postów: 6780 2545

    Wysłany: 12 września 2016, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adele27 wrote:
    Moj syn tez miał takie dziwne jazdy w nocy nagle się budzik i jakby w transie jakimś byl darl sie strasznie nic do nie go nie dociaralo brałam go na ręce chodziłam zapalam swiatlo szlam do łazienki puszczać wode hehe dluuugo trwalo zanim sie uspokoił. Do tej pory nie wiem co to bylo. Jak juz umial wstawać to lapal sie z lozeczlo i je szarpal tak ze je rozwalił...hmmm ..

    moja córka przez sen staje na czworakach i wali głową w łóżeczko aż się obudzi!
    a wczoraj odłożyłam ją już śpiącą, a ona pyk, na nogi! i się obudziła ze strachu :/

    Ostatnio sama celowo ją rozbudziłam w środku nocy zabawą, bo tak wrzeszczała że się nie dało uspokoić... musiałam wyjść, zapalić światło, przejść się po domu... :/

    Mam teorię, że teraz następuje bardzo szybki rozwój ruchowy dziecka. przez ostatni miesiąc, opanowała raczkowanie, stawanie na nóżki, wcześniej pełzanie i siadanie... może z tym sobie nie radzi, i budzi ją to bo przez sen 'ćwiczy"? tak to wygląda czasem...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 września 2016, 14:42

    zrz6f71x2ep3qd02.png

    relgjw4z62i31eb7.png
  • Piegus Autorytet
    Postów: 335 428

    Wysłany: 12 września 2016, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pianistka, a śpicie w tym samym pokoju?
    Ja też miałam ciężko z usypianiem młodego, bo przyzwyczailiśmy go do kołysania i inaczej nie mógł/nie chciał zasnąć. Ale w końcu mój mąż stwierdził, że trzeba go odzwyczaić i trochę płaczu było, ale może z 4-5 dni. Teraz zasypia sam, a ja się nie muszę martwić o kręgosłup czy biodra. :P

    2EeVp2.png
    NcmSp1.png
  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 12 września 2016, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ile od owulacji jest zagnieżdżenie?

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • Pianistka Autorytet
    Postów: 6780 2545

    Wysłany: 12 września 2016, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piegus, nie, mała śpi u siebie. Ona umie zasnąć sama, w dzień szczególnie. Czasem jak się znudzi to i wieczorem uśnie sama. Ale najczęściej jest tak, że leży w łóżeczku 15-30 minut, i jak już się znudzi to zawoła, ja przyjdę, przytulę, dam maskotkę, i odlatuje może w 30 sekund :D ładnie usypia, to nie w tym problem..

    Lilirose, chyba 6-12 dpo. ale nie jestem pewna, nie pamiętam :o

    zrz6f71x2ep3qd02.png

    relgjw4z62i31eb7.png
  • Kat83 Autorytet
    Postów: 951 285

    Wysłany: 12 września 2016, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lilirose ja wyczytalam, ze 5-7 dni, ale wydaje mi sie ze dluzej.

    Magdziunia12 - witaj. Ja nie wiem, czy jestem tu najstarsza? :P
    33 lata, syn 13. Staramy sie 25 cykli poki co.

    60 cs......
    PCO
    7 cykli z Clo
    hsg 05.16 jajowody drozne
    laparo 08.17 tuning :)
  • Piegus Autorytet
    Postów: 335 428

    Wysłany: 12 września 2016, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pianistka, tak tak, nie chodziło mi o usypianie tylko o budzenie się, bo znam przypadki, że jak tylko dziecko zostało przeniesione do drugiego pokoju to przestało się budzić - albo nie słyszało albo nie czuło rodzica? Nie wiem.. W każdym razie to u Ciebie też się nie sprawdza. :( Ciężki przypadek, chyba trzeba to przeczekać niestety.

    2EeVp2.png
    NcmSp1.png
  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 12 września 2016, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, dzięki! kupiłam czuly bobo test, więc tylko przeczekać do piątku i się okaże :D

    kaka470 lubi tę wiadomość

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • zFolwarku Autorytet
    Postów: 988 641

    Wysłany: 12 września 2016, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pianistka

    moja Corka tez czasami krzyczy w nocy. Jak ma akcje takie ze drze sie jak opetana to nic ja nie uspakaja (nawet przytulic sie nie da) tylko Tatus ma przyjsc, wziac na rece i tanczy i spiewac. Wiec Maz moj ma duzury nocne. Ona ma prawie 16 miesiecy juz. My podejrzewamy zeby - jak ida to jest dlugi proces i taki wlasnie skokowy. Wtedy Corka wariuje nocami. Wiec moim zdaniem u Ciebie tez pewnie to zeby plus jakis skok rozwojowy i wystarczy. Solidaryzuje sie z Toba :) My mieszkamy w domu ale czasami jezdzimy do mieszkania na pare dni i zawsze sie boje, ze trafi na taka noc i ktos z sasiadow wezwie straz miejska czy cos jak Ona tak krzyczy ;) Koszmar :(
    Zasypianie to u nas lulanie - siadam i lulam jak matka boska karmiaca ;) Jak Maz usypia to tanczy z nia. 10 kg.... Nie mamy serca brutalnie zmienic jej tej metody i czekam az dojrzeje do zasypiania na lezaca przy czytaniu ksiazeczki.. ach.. :)

    Adele27 lubi tę wiadomość

    zpbny2v462noyt78.png
    gg64krhmfrbcubj1.png
  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 12 września 2016, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj synek różnie zasypia. Co jakiś czas zmienia się metoda. Na początku było lulanue na rekach na siedząco, podczas karmienia. Potem na nogach, późnej jak zaczął raczkowac i wstawać to trzeba było trzymać go pionowo na rekach, glaskac glowke i trzymać za rękę, akrobatyka po prostu.później był etap nauki zasypiania po położeniu w lozeczku i glaskaniu raczki. A od kilku miesięcy jest metoda na lozko rodziców - kładziemy go h
    U siebie, wlaczamy biały szum i glaskamy po ręce, jak zasnie to zanosimy go do lozeczka. No i oczywiście ciągle zasypianie ze smokiem. Tylko 4 dni było bez, ale przyszło ząbkowanie i skończyło się odsmokowanie.

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • Magdziunia12 Przyjaciółka
    Postów: 96 51

    Wysłany: 12 września 2016, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak się czujecie ? Powiedzcie mi jak radzicie sobie ze zbliżającym się terminem @? Nie dostaje cie do głowy? Ja szaleje urojenia mi powoli się wkrecaja

    f2w3rjjgaua4gbje.png

    74di9vvjgrdnsmro.png
  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 12 września 2016, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na razie spokojnie, ale test już czeka:)

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • Malinka181216 Koleżanka
    Postów: 52 19

    Wysłany: 13 września 2016, 06:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też cierpliwie czekam na tą @. Ale w lipcu było strasznie wszystko było za tym że się udało. Albo tak sobie nawkrecałam. Straszne rozczarowanie... Teraz próbuje podchodzić na spokojnie. Czekam do jutra. Nowy cykl a może jednak szczęście

  • StyczniowaNadzieja Autorytet
    Postów: 954 869

    Wysłany: 13 września 2016, 07:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Padam na twarz....

    Moje dziecko dziś postanowiło budzić sie co godzine w nocy i jeszcze dodatkowo wstało o 5.45... Już dawno takiej nocki nie było ale ostawiam że to zęby cd bo od kilku dni hektolitry śliny wylewają mu się z paszczy, no nic trzeba przeżyć.

    Co do zasypiania to u nas było na początku albo przy cycu albo noszenie na rękach i spiewanie (to maż) Ale po 5 miesiącu jak się okazało ze juz jemy stałe pokarmy i nie zawsze jest cyc przed spaniem to sie robił problem bo ja na rękach nie miałam ani sily ani cierpliwości usypiać małego i zawziełam się ze naucze go zasypiać w łóżeczku. Pierwszy dzień 1,5h walki metodą połóż - płacze podnieś - połóż, drógi dzień tylko 45 minut, trzeci 15 a pózniej to wystarczyła czasem nawet minutka i juz śpi. I teraz też tak sie usypiamy: odkładam jak spiący i klepie po tyłeczku... pare sekund i śpi. Na noc zwykle przy cycu a jak nie uśnie to bajka i zasypia sam podczas czytania..


    Co do @ ja jakoś na razie żyje w przedświadczeniu ze sie nie uda bo jeszcze cykle sie nie unormowały wiec czekam cierpliwie na @ i juz. W ostatnim cyklu to bylam szczęśliwa że owulacja wystąpila. No ale nie powiem bo jakiś cień nadzieji byl.
    Teraz tak sobie myśle ze nie chce zeby sie w tym cyklu udało bo to by skomplikowało parę spraw:
    1. Wracać do pracy czy nie
    2. Dać małego do żlobka czy nie (ma iść od 3.10)
    A jak w ciazy teraz ie będe to decyzje juz podjęte

    Oczywiscie dziecko chcę bardzo ale nie mam parcia na ten cykl (znając przewrotnosć losu to jeszcze mi sie uda zaskoczyć teraz :) )

    caur359.png
    3ro1ov5.png
  • nitta32 Ekspertka
    Postów: 268 67

    Wysłany: 13 września 2016, 07:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adele27 wrote:
    Moj syn tez miał takie dziwne jazdy w nocy nagle się budzik i jakby w transie jakimś byl darl sie strasznie nic do nie go nie dociaralo brałam go na ręce chodziłam zapalam swiatlo szlam do łazienki puszczać wode hehe dluuugo trwalo zanim sie uspokoił. Do tej pory nie wiem co to bylo. Jak juz umial wstawać to lapal sie z lozeczlo i je szarpal tak ze je rozwalił...hmmm ..

    u nas bylo tak samo (syn- 2 lata). Kiedy jest bardzo przemeczony to ma takie sny z ktorych nie moze sie wybudzic. Kiedys rzucał sie strasznie przez kilka min. to bylo okrone, NIC do niego nie dochodziło. Czytalam ze najlepiej nie dotykac dzieca , tylko mowic do niego cichym glosem. W naszej sytuacji to bylo najlepsze bo wszystko inne pogarszalo zachowanie. Nawet nie dawal sie dotknac. Okrony widok. Plakalam tylko nad nim. Straszne, narawde. Zdarzylo sie to 3 razy, zawsze kiedy byl bardzo zmeczony minionym dniem i dzialo sie zbyt wiele jak dla niego

    zem3x1hpkw9psn8g.png
    18cs
    r904m5w.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 września 2016, 07:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam z kawką z pracy :)

    ja już przygotowana do testowania, mam w domu 10 testów ciążowych :D

    ale jeszcze parę dni trzeba wytrzymać :D

    lilirose lubi tę wiadomość

  • StyczniowaNadzieja Autorytet
    Postów: 954 869

    Wysłany: 13 września 2016, 07:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luccecita mam nadzieję ze jeden w zupełności wystarczy :)

    Ja popijam zieloną herbatkę i co chwilkę coś nowego podtykam małemu zeby dał mamie chwilkę relaksu ( a to miska metalowa, a to pokrywka bo zabawki są nudne ;) )

    caur359.png
    3ro1ov5.png
  • Pianistka Autorytet
    Postów: 6780 2545

    Wysłany: 13 września 2016, 07:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Styczniowa nadziejo, piona, u mnie też 5:45 dziś :) ale my tak wstajemy od 6 miesięcy... dzisiaj 7 pobudek :) więc dość sporo , bo zwykle mamy 4, ale i tak dobrze, że nie 12. ogólnie to już wypiłam 2 kawy i zaczynam kontaktować :D

    zFolwarku, moja córka ma 7 miesięcy i waży 9,2 kg... więc jak będzie miała 16 miesięcy to nawet nie chcę myśleć ile będzie ważyć :o wcześniej często usypiałam ją stojąc i trzymając, ale teraz przeprowadziliśmy się do nowego domu i kupiłam fotel bujany. no strzał w 10! :D siedzimy w fotelu, ona się wtula we mnie i tak się chwilę pobujamy w fotelu. jeśi jest gotowa na sen, to uśnie w 2 minuty. a jeśli nie chce spać, to mogę walczyć i 1,5 godziny i nie zaśnie ;) jeśli nie chce spać, to wystarczy wejść do jej pokoju gdzie jest zgaszone światło i zaczyna wyć syrena ;P
    A co do zębów to niby nic nie widać, choć w terminarzu ząbkowania jest teraz, że powinna iść góra... Czasem mam wrażenie że coś ją boli, bo pojękuje i popłakuje przez sen, ale jednocześnie podkurcza nóżki. Kilka dni dawałam jej samo mleko ale było to samo... przez tydzień próbowaliśmy z mlekiem bezlaktozowym i już sama nie wiem czy było lepiej czy przypadek, bo dzisiaj znowu była "typowa" noc :/ a już przez kilka dni były tylko 3 pobudki :/
    Albo faktycznie jest przeładowana wrażeniami przez nowe umiejętności... nie wiem, chyba trzeba po prostu przeczekać. Ale jak myślę o ciąży i wstawaniu do niej co godzinę to czarno to widzę


    Piegus, czasem na wakacjach czy jak mała ma naprawde ciężkie noce to brałam ją do nas do sypialni i spała jeszcze gorzej! :/ każde chrapnięcie męża, szelest kołdry ją budziło... ja wolę się przejść co godzinę niż sterczeć nad łóżeczkiem co 5 minut

    zrz6f71x2ep3qd02.png

    relgjw4z62i31eb7.png
‹‹ 22 23 24 25 26 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ