X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 maja 2021, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mother84 wrote:
    Piszczak np. na stronie suwaczek.pl

    Weź może zrób sobie jakiś syrop z cebuli, możesz też prenalen z apteki, w razie gorączki to możesz na pewno paracetamol. Na ból gardła jeśli masz to woda z solą, albo prenalen do ssania, uniben do psikania. Może jakiś się wyratujesz✊


    Jak zrobić to wiem. Tylko jak go tu wstawić? Obawiam się, że już samo nie przejdzie. Od lutego to już trzeci raz jak mnie tak zebrało, że płuca chce wypluć. Aż w pachwinach czuje ten kaszel 🤯

  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 6 maja 2021, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piszczak łączę się z Tobą w bólu. Ja od Lutego non stop ciągle chora na coś z naprawdę niewielkimi przerwami, nawet dziś jeszcze mam katar i odrywa kiedy się cały czas brzydka flegma.
    Suwaczek to wchodzisz na gorze w ustawienia, społeczność i twój podpis na forum i tam go wklejasz 😎

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 6 maja 2021, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mother ja w obu ciazach miałam non stop jal nie liczne to bardzo liczne bakterie. Raz czy dwa dostałam na to lek ale generalnie mój gin też mówił żeby się nie martwić bo to urok ciąży.

    Jej Piszczak kuruj się! Może jakaś teleporada na nocnej opiece... Super że z kropkiem wszystko dobrze :) U nas to samo, od lutego ciągle coś :/ teraz znowu Hania kaszle.

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 6 maja 2021, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśkowa dzięki 😘 pocieszyłaś mnie ☺

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 maja 2021, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mother84 wrote:
    Piszczak łączę się z Tobą w bólu. Ja od Lutego non stop ciągle chora na coś z naprawdę niewielkimi przerwami, nawet dziś jeszcze mam katar i odrywa kiedy się cały czas brzydka flegma.
    Suwaczek to wchodzisz na gorze w ustawienia, społeczność i twój podpis na forum i tam go wklejasz 😎


    Ja to blondynka jestem. Nic takiego u mnie w ustawieniach nie widzę 🤔

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 maja 2021, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piszczak najlepiej jak klikniesz na czyjs suwaczek to cie przeniesie do strony z suwaczkami. A potem jsk dziewczyny pisza w ustawieniach tam gdzie swoj podpis (chyba 3 ikona od lewej) i tam link wstawiasz.

    Ustaienia-Spolecznosc (3 ikona od lewej)- Twoj podpis na forum- i tam link-zapisz

    Piszczak super ze kropek ma sie dobrze. Teraz ty sie kuruj. Wiem, latwo powiedziec, sama dziecka wyciagnac z kaszlu nie moge. Na mokry kaszel w ciazy mozna sol emska (tsk sobie przypomnislam bo ostatnio segregowslsm leki).

    O, juz jest suwak. Super.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 maja 2021, 16:18

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 maja 2021, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mówicie o aplikacji czy o stronie?

    Ja mam aplikacje a widze ze tylko na strtonie to można zrobić

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 maja 2021, 16:19

  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 6 maja 2021, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piszczak piękny suwaczek ☺ nie obejrzysz się, a kobitka w różowej kiecce będzie na 9tce 😁

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 maja 2021, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale przed chwila byla piekna tęcza, w sumie to 3 bo jedna bardzo gruba i wyrazna i tak jakby podwojna a trzecia nad nia mniej wyrazna. Zadko kiedy taka jest.

    Slyszalyscie o 9-raczkach? 😲

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 maja 2021, 19:24

  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 6 maja 2021, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza słyszałam 😳 miały być siedmioraczki, a tu niespodzianka o dwójkę więcej 🤣

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • Hekate42 Autorytet
    Postów: 2100 1129

    Wysłany: 6 maja 2021, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mother84 wrote:
    Iza słyszałam 😳 miały być siedmioraczki, a tu niespodzianka o dwójkę więcej 🤣
    Tez słyszałam - w Maroko chyba

    „Trudności, z którymi zmagasz się dzisiaj, przechodzą w siłę, której potrzebujesz na jutro. Tylko się nie poddawaj !”
    😇11.02.2021 r.
    ❤️10.03.2022 r. - witaj mój Cudzie❤️
  • Kinga2020 Ekspertka
    Postów: 550 71

    Wysłany: 6 maja 2021, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piszczak piekny suwaczek ,super ze wszystko pięknie sie rozwija...A slyszec odgłos bijącego serduszka to najpiękniejszy dzwiek który można usłyszeć,gratulacje ❤

    Tez przeczytałam o 9raczkach...no kobita ma przerąbane 😅 juz wyobrażam sobie jak duży musiała mieć brzuch . Ja z corka miałam wielki i każdy myslal ze mam bliźniaki...A przy 9tce ? 🤔
    Ja się nie obraze nawet jak będę mogła miec trojaczki 😅 albo nie... co roku po 1.

    Dziekuje za życzenia dziewczyny ,oby się spełniły,a przede wszystkim to najważniejsze. Maz mi zrobil niespodziankę, torcik ze świeczkami, kwiaty i zapytał czy chciałabym spędzić z nim romantyczny tydzien w Zakopanem. Mowie jak to, a on ze juz zarezerwowal i opłacił hotel i odmówić nie mogę. Niby sie ciesze ,bo w samym centrum i wszędzie blisko ...ale...ja nie lubie łazić. I termin wybrał miedzy komunia siostrzenicy a weselem siostry. Na koncie bedzie zero. Jeszcze sukienki na komunie nie mam ,a gdzie fryzjer,rzęsy chciałam sobie zrobic . Tylko paznokcie sama zrobie. Po drodze do Zakopanego odwiedzimy mojego chrzestnego w Rybniku ,kupę lat tam nie byłam.
    Dzis 35 dzien cyklu ....zawsze 28 -30 ...będzie znowu 2 tyg opóźnienia.
    Jutro wzięłam sobie wolne w pracy , musze naszykowac na sobotę urodzinowego grilla ,posprzątać chałupę. Miało być max 10 osob,będzie 20...jak ja ich pomieszcze ...Maz sobie doprosil kolegów z pracy...niby tez ich lubie , ale kolejne gęby do napojenia ,a oni są bez dna . Ciekawe czy pogoda dopisze , niby pokazuje ze w sobotę może popadac i 14stopni, a niedziela słoneczna 20stopni bez deszczu.

  • Mysza123 Autorytet
    Postów: 2845 2715

    Wysłany: 6 maja 2021, 23:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez czytalam o tych dziewiecioraczkach. Jak dla mnie tragedia, ja nie wiem jak ona ich w brzuchu pomiescila, ja z jednym a myslalam ze mi skory zabraknie az z plecow mi sie naciagala 🤣🤣🤣

    Piszczak, super ze wszystko gra. Piekne suwaczki, swoja droga nie wiedzialam ze masz takie male dziecko, gdzies mi umknelo, myslalam ze juz masz starsza ta coreczke ☺️

    Mother, moja szwagierka pod koniec ciazy tez miala bakterie i ja do szpitala polozyli ale z tego co kojarze to chyba e.coli miala a z tym to juz bez gadania klada na antybiotyki. Mysle ze u Was bedzie ok i nic zlego sie nie stanie. Mi tez w ciazy ciagle jakies bakterie doskwieraly.

    Kinga, ja tez wyprawiam swoje urodziny w weekend ☺️ Przez dwa dni beda sie goscie zjezdzac bo nie chcialam ich na jeden dzien ustawic, bo jak dla mnie za duzo ludzi to za bardzo meczace. Wole na spokojnie i dlatego ich podzielilam na dwa dni 😁.

    Ogolnie teraz pracuje jak szalona, malo sypiam, jestem nerwowa bo mam goracy okres. No ale mam nadzieje ze w czerwcu juz odsapne. Chyba juz tak na dobre z ta praca 😏.

    🐭 27
    10.2016- córka 👧🏼
    04.2022- operacja endometrioza IV stopnia/ POF

    Reprofit Ostrava
    11.2022- ET- cb 🤍
    02.2023- FET- 🧡✨
    10.2023r- 37tc- 2770g, 51 cm 🧸🎀🦋

    age.png
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 7 maja 2021, 05:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga taki wyjazd to (pomimo wydatków, o których wspominasz) fajna sprawa😉 miło że strony męża. Na pewno spędzicie super czas razem, a kto wie, może będzie z tego jakieś bobo😁

    To widzę dziewczyny, że macie intensywny weekend 😁

    Mysza niech mają w takim razie jakoś zleci, a czerwiec będzie dla Ciebie bardziej łaskawy i jeśli chodzi o pracę to mniej stresujący.

    Dawno nadzieja się nie odzywała. Co u Ciebie?

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 maja 2021, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny chce jechac z Ola na pobranie krwi ale zjadla sniadanie ( byl placz jak my jedliśmy). Myslicie ze mozna pobrac? Bedzie to jakieś 1,5 godz.po jedzeniu .
    Ma byc morfologia i zelazo.
    Ten wyjazd na pobranie to taki spontan a Ola jakos dzisiaj wyjatkowo glodna jak stado wilkow, jeszcze krzyczala zeby jej dac jesc.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 maja 2021, 08:30

  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 7 maja 2021, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza ja to chyba na czczo bym wolała jechać, żeby mieć pewność i nie powtarzać badań 😉

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • Kinga2020 Ekspertka
    Postów: 550 71

    Wysłany: 7 maja 2021, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza ja nie jem śniadan,wiec jak z corka jechałam na pobranie to tez na czczo. Myślę że to ma wpływ na wyniki. O 7 rano spakowałam ja do samochodu ,ale w termicznej torebce naszykowana miałam butelkę z mlekiem i wypiła podczas drogi powrotnej zapominając ze bylo jakies kujniecie igła.
    Wiadomo ze jak dziecko patrzy jak wy jecie ,to nie rozumie dlaczego samo nie może. Albo trzabylo wam zjesc jak mala jeszcze spala,albo zjesc po powrocie.

    Mother będziemy mieć ogon na wyjeździe. Tydzien czasu to corka tez z nami jedzie 😀 nie zostawila bym jej na tak dlugi okres i przykro mi by było ze nie zobaczy tego co ja .tęsknię za nią jak spi noc u babci albo u siostry..
    Ale wrócić z brzuszkiem z wyjazdu bylo by pięknie 😀

    Mysza a juz miałaś urodziny czy będziesz miała,przegapiłam? Ja robie wszystko naraz ,nie chciało by mi się szykowac na drugi dzień tego samego. A maz mi powiedział że jeden z tych kolegów ma chrzciny swojego dziecka i przyjdzie po chrzcinach na grila do nas zeby się dobić.😅

    Wiecie co, od wtorku na razy lapie mnie jakby zgaga.A dzis rano w klatce bol pieczenie i opasa na łopatki..i chyba coś z gardłem zaczyna się dziać.

    Podpowiedzcie jakie sałatki na grila , jedna pare wegetarianska będę miała...i co tu zrobic

  • Wiera Autorytet
    Postów: 1068 410

    Wysłany: 7 maja 2021, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozrywkowy weekend co u niektórych, udanego świętowania 😁
    My mieliśmy jechać w niedzielę na grilla do znajomych, ale rozłożyło mnie jakieś przeziębienie, mega katar i gardło boli 😔 dziś wzięłam wolne i leżę w łóżku, póki Młody w przedszkolu, mam nadzieję że do niedzieli się ogarnę.

    Kinga pomysł Męża warto docenić, takie spontaniczne wyjazdy są najlepsze! My z Zakopanego wróciliśmy właśnie kilka lat temu w trójeczkę, to życzę, żeby i u Was się powtórzyły takie okoliczności 🤭
    Co do sałatek to ja robię najwczęściej klasyki - sałatka z sałat i innych warzyw z fetą i sosem ziołowym, no i pomidory z mozzarellą i bazylią. Jak kiedyś mieliśmy znajomych wegetarian to na grilla przynieśli paprykę faszerowaną kuskusem i warzywami do zapieczenia na grilla. Bardzo nam posmakowała i potem sami dla siebie też robiliśmy kilka razy :)

    Iza badania typu morfologia to najlepiej na czczo, po prostu zaplanować wcześniej i pojechać od samego rana, bo właśnie może być niemarodajne i i tak do powtórki.

    Dziewięcioraczki - czytałam o nich, zastanawiałam się jak to w ogóle możliwe.. 😅 Tyle, że jak oni z jakiegoś biednego kraju pochodzą, że nawet na poród jechali do sąsiedniego, żeby była lepsza opieka to czy te dzieci przetrwają wszystkie, czy nie będą potrzebowały jakiejś rehabilitacji i czy rodzice im zapewnią... Mam nadzieję, że będzie ok :)

    Mysza Oby lato i wakacje dały Ci trochę wytchnienia, bo tak na najwyższych obrotach cały czas to się można wykończyć :)

    Piszczak, dobrze, że wszystko z Maleństwem ok, a suwaczek uroczy ☺️

    9f7jgu9r4mx0xbls.png
  • Kinga2020 Ekspertka
    Postów: 550 71

    Wysłany: 7 maja 2021, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiecie jaka ze mnie gapa. Szykuje się do wyjścia na zakupy,maz pojechal do pracy wcześniej... A ktoś dzwoni do drzwi..otwieram A tam mezu z kwiatami i pudełeczko z bizuteria. Dzis nasza rocznica ślubu... Zapomnialam 😅
    A co ja mogłam mu w tamtej chwili dać? Skonsumować ten dzień ❤ póki dzidcie w szkole. Ja zadowolona i on też 😅
    Coś mnie ostatnio zaskakuje ten mój malz.

    Na corke tez czeka bukiet kwiatów. 5 lat temu slub brała razem z nami i miala taka sama obrączkę jak my 😅

  • Hekate42 Autorytet
    Postów: 2100 1129

    Wysłany: 7 maja 2021, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga, romantyk😍

    „Trudności, z którymi zmagasz się dzisiaj, przechodzą w siłę, której potrzebujesz na jutro. Tylko się nie poddawaj !”
    😇11.02.2021 r.
    ❤️10.03.2022 r. - witaj mój Cudzie❤️
‹‹ 2537 2538 2539 2540 2541 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ