X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 5 września 2021, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uuuuu Iza to na serio musiałaś się naczekać. Najważniejsze, że już nadchodzi 😊
    Cisza coś na wątku. Ładna pogoda to pewno każdy korzysta. Ja właśnie wróciłam ze spacerku, gotuję ziemniaczki, po obiedzie chcemy gdzieś ruszyć, bo słoneczko i szkoda w domu siedzieć. Miłego dzionka ☀

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 września 2021, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u mnie slonce i paskudny zimny wiatr, zmarzłam bardzo w kosciele. Przez okno pieknie. Najchetniej to bym się polozyla bo brzuch zaczyna bolec ale samo sie w domu nie zrobi.

  • Mysza123 Autorytet
    Postów: 2851 2739

    Wysłany: 5 września 2021, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My wczoraj w koncu zaliczylismy grzyby, fajnie bylo pochodzic, sporo znalezlismy teraz susze czesc a czesc poszla do obiadu. Jak na pierwszy raz to jestem zadowolona. 😁.
    Szkoda ze jutro znowu poniedzialek i wszystko na nowo, znow trzeba z rana wstac 🤣

    Ogolnie to po kilkunastu dniach dobrego samopoczucia znowu dopadl mnie ogromny dolek i nie mam sily na nic. Co chwila przypaletuja sie do mnie nowe problemy i mam dni ze juz trace nadzieje, ze kiedykolwiek z tego dna sie odbije 😒. Wiem ze trzeba myslec pozytywnie ale bywa tak ze spada wszystkiego za duzo.

    🐭 27
    10.2016- córka 👧🏼
    04.2022- operacja endometrioza IV stopnia/ POF

    Reprofit Ostrava
    11.2022- ET- cb 🤍
    02.2023- FET- 🧡✨
    10.2023r- 37tc- 2770g, 51 cm 🧸🎀🦋

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 września 2021, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza kiedys musi byc dobrze. Teraz najwazniejsze zebys to chorobsko pogonila a potem endomende.

    A u mnie @. W koncu 🙆‍♀️. Troche poboli gliwa i brzuch i dalej do przodu. Ale

    P.s. chyba stara sie robie, tyle razy ogladalam kraine lodu a sie wzruszyłam na koniec i to samo przy krainie lodu 2.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 września 2021, 17:29

  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 6 września 2021, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka panienki 😊
    Jak tam pierwszy dzień tygodnia u Was? Ja odprowadziłam syna do szkoły, ogarnęłam trochę chatę i teraz kawusia, bo mały ma drzemkę.

    Iza ja też się wzruszam często na filmach, bajkach i nawet na reklamach 🤣😁

    Mysza tak jak Iza pisze, musi w końcu być dobrze, bo nie można mieć cały czas pod górę. Wierzę, że wszystko powoli się u Ciebie poukłada. Trzymaj się! 🤗

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 września 2021, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja zasunelam mocny przeciwbolowy i piele truskawki. Co bede sie rozczulac nad bolem. Bardziej zla jestem ze palca uciapalam 🤦‍♀️😭.

    Bosz, jak mi d... komary pociely i to w samo południe w pelnym słońcu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 września 2021, 12:13

  • Kinga2020 Ekspertka
    Postów: 550 71

    Wysłany: 6 września 2021, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez w niedziele na grzybach 🙂3 wielkie wiaderka kozlarkow i podgrzybków. Potem szybki obiad i z corka na basen.... Wieczorem obieranie grzybow.. do suszenia dałam teściowej zeby u siebie nie smrodzić. A ja tylko przygotowałam na sos do zamrożenia.

    2 dni okresu,w niedziele zanikł a teraz po południu na nowo sie pojawił. Macie tez takie przerwy jednodniowe?

    Dzisiaj taki męczący dzien byl...co sie przychyliłam to mroczki przed oczami.
    A jutro...na sprawe rozwodowa mojej przyjaciółki jade... zla jestem,nie lubie sie mieszać w czyjeś związki. Nie zapytała mnie czy wogole chce być świadkiem na jej sprawie,poprostu mnie podała bo dla niej to było oczywiste ze pojde. Mialam nie pójść,ale jak nie pojde dostane kare 💰. A co ja mam powiedzieć? Ze nie byłam niczego świadkiem ze wiem wszystko z jej opowiadan? Zeby tamten sie na mnie mścił?I najlepsze... musze poświęcić swoj dzien urlopu...z pracy bym dostala bezpłatny A w sądzie musze pisać wniosek o zwrot kosztów pensji.. i za dojazd... bedzie to w Płocku, wiec ok 130km ode mnie.

  • Hekate42 Autorytet
    Postów: 2100 1129

    Wysłany: 6 września 2021, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza, ja na Twoim miejscu wybrałabym się na terapie albo po leki.
    Trzymaj się Kochana🤗

    „Trudności, z którymi zmagasz się dzisiaj, przechodzą w siłę, której potrzebujesz na jutro. Tylko się nie poddawaj !”
    😇11.02.2021 r.
    ❤️10.03.2022 r. - witaj mój Cudzie❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 września 2021, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hekate jak sie miewasz? Jak zdrowie?

    Piszczak a twoj wypad w gory udany?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 września 2021, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My właśnie wróciliśmy. Młoda trochę nie przyzwyczajona do chodzenia. Po górach jako tako nie chodziliśmy bo i mi ciężko, a i dla niej to żadna frajda.

  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 7 września 2021, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas młody juz chory po 3 dniach żłobka gdzie był dosłownie na chwilę 😟

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 września 2021, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alunia ojej, juz chory? Zdrowka zycze.

    Ja tak szczerze to tez trzese gaciami zeby dziewczyny nie chorowaly. Nie pracuje zawodowo, czasami jak teraz piele truskawki albo inne zajęcie tak na kilka dni a tyle mam obowiazkow, tyle na glowie, a choroba w domu rozwala wszystko. I szkoda dzieci. I ciagle cos sie okoci- teraz szukam ortopedy dla Zuzi bo potrzebne zaswiadczenie na gimnastyke korekcyjna. A podobno od pazdziernika codziennie do kościoła na rozaniec. I juz powiedzialam mezowi ze jablek w tym roku rwac nie bede bo zwyczajnie nie bede miala kiedy.

  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 7 września 2021, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aLunia to długo nie pochodził... Oby szybko mu minęło.

    Ja ostatnio chodzę jak zombie. Nie wiem czemu, ale mały jak super spał to coś się porobiło, że budzi się co chwila w nocy... Nie wiem czy to przez brzuszek, czy tą skórę czy co... Od miesiąca tak jest i padam na twarz. Dodatkowo szkoła starszego, odprowadzanie na angielski, piłkę, jeszcze basen w połowie września, trochę brak mi sił. No to ponarzekałam🙊 dobrze chociaż, że słońce jest i ciepło to jakoś tak daje kopa do działania, oby taka pogoda była jak najdłużej.

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • Hekate42 Autorytet
    Postów: 2100 1129

    Wysłany: 7 września 2021, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aLunia wrote:
    U nas młody juz chory po 3 dniach żłobka gdzie był dosłownie na chwilę 😟
    Bidulek - współczuję🤗
    Początki są niestety najgorsze 🙁

    „Trudności, z którymi zmagasz się dzisiaj, przechodzą w siłę, której potrzebujesz na jutro. Tylko się nie poddawaj !”
    😇11.02.2021 r.
    ❤️10.03.2022 r. - witaj mój Cudzie❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 września 2021, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuzia nastepna- przychodze z pola a ta zasmarkana. I co ja mam robic? Wykrakalam z tym chorowaniem.
    Na spokojnie moze wymysle co jej podac.

    Mother wspolczuje samopoczucia. Tez mialam taki okres zombi-matki. A mały spi z toba czy w łóżeczku?

  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 7 września 2021, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza od początku śpi w swoim łóżeczku. Wszystko było super do końca drugiego miesiąca. Ajjjj no zobaczymy, może to minie, albo doktorek do czegoś dojdzie.
    Współczuję chorób... Iza może tylko katar będzie i nic więcej się nie rozwinie.

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 września 2021, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mother ale tak ją zawalilo że bidulka ledwo dycha i spac nie moze. O 15 odrabialysmy lekcje i ani kropelki z nosa a o 19 juz geste gluty. Z jej klasy 1/3 dzieci nie chodzi, kolezanka niczym ona byla wczoraj w szkole, po szkole ok a wieczorem katar.

    A probowalas wziac malutkiego do siebie do lozka? Moze nie chcesz zeby nie nauczyc (ja nie chcialam i nie bralam) ale moze mu brakuje ciebie, no nie wiem. Ja tez czesto wstaje do Oli ale chyba nie tak czesto jak ty, moja już duża i mnie woła ale głównie dlatego ze sie odkryje i zmarznie albo jak jej zimno to sie kreci i postekuje.

    A mnie komary sciely na polu, w 1 miejscu 7 ugryzien jedno kolo drugiego. I ucieklam z pola a spokojnie moglam do 19 robic bo mialam sile robic dluzej. I w domu pisalam teraz z kolezanka i w reke mnie 2 razy ucial komar 🤦‍♀️.

  • Mysza123 Autorytet
    Postów: 2851 2739

    Wysłany: 7 września 2021, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas mala tez choruje, juz 3 dzien ja katar trzyma, chyba ode mnie zalapala. Jeszcze jutro ja chyba w domu przytrzymam i potem puszcze do przedszkola. Jak tylko pomysle ze taki sezon idzie chorobowy to mnie telepie 🙄

    Mother, wytrwalosci bo wiem jak bardzo takie nocne wstawanie meczy, jeszcze starszaka musisz ogarnac i dodatkowe zajecia, szacun ze dajesz rade. 😁Moze maly ma jakis skok rozwojowy ze tak sie dzieje ?

    🐭 27
    10.2016- córka 👧🏼
    04.2022- operacja endometrioza IV stopnia/ POF

    Reprofit Ostrava
    11.2022- ET- cb 🤍
    02.2023- FET- 🧡✨
    10.2023r- 37tc- 2770g, 51 cm 🧸🎀🦋

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 września 2021, 07:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja cos czuje ze u nas bedzie szpital. Mnie juz glowa boli, wstawalam milion razy bo ciagle cos ale jesli dzieci w szkole tak choruja to zaraz i ja i Ola bedziemy chore. A mąż wczoraj mial szczepienie na covid i zeby on tez nie zlapal. Zuzia zostaje w domu a ja zrobie przegląd lekow i pojade do apteki.

  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 8 września 2021, 07:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny zdrowia Wam u Waszym dzieciom... Idzie jesień j choroby znowu niestety... U syna w szkole też kilka osób już chorych.
    Komarów u nas zatrzęsienie, szybciej nie było aż tyle, wczoraj to się odpędzić nie mogłam.
    Dzięki za wsparcie kochane, no jakoś to przetrwam, mam tylko nadzieję, że to nic poważnego i po prostu minie.
    Miłego dnia ☀

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
‹‹ 2639 2640 2641 2642 2643 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ