X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • Hekate42 Autorytet
    Postów: 2100 1130

    Wysłany: 1 września 2021, 06:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powodzenia dla Dzieciaczków ✊
    Mnie rozwaliło kompletnie, gardło, głowa, katar, kaszel etc.
    Biorę urlop i zostaję w domu.
    Niestety zbyt wiele nie mogę brać, wiec moje leczenie będzie, jak rzeźba w 💩...

    „Trudności, z którymi zmagasz się dzisiaj, przechodzą w siłę, której potrzebujesz na jutro. Tylko się nie poddawaj !”
    😇11.02.2021 r.
    ❤️10.03.2022 r. - witaj mój Cudzie❤️
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 1 września 2021, 06:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza jedź do lekarza, może to coś poważniejszego i przepisze leki na receptę.

    Hekate też dbaj o siebie. Możesz paracetamol, plunąć gardło wodą z solą, psikać tantum verde lub zamiennikiem unibenem, na katar inhalacje, dodatkowo na kaszel możesz syrop z cebuli.
    Trzymajcie się dziewczyny 🤗

    Iza a ja myślałam, że Zuzia do drugiej klasy 😳 czas leci na serio!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 września 2021, 06:57

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 września 2021, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powodzenia wszystkim dzieciaczkom.

    Musi być coś paskudnego w powietrzu, bo mojej wogole nie przechodzi. Dalej leje się z nosa i kaszel też bez poprawy. Umówiłam ją jutro do lekarza. Też miała iść dzisiaj pierwszy raz do nowego przedszkola.

    Ja wczoraj oddałam auto do mechanika. Znowu. 🤦‍♀️Ciekawe ile zaśpiewa.

    Dziewczyny zdrówka

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 września 2021, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak Mother to juz 3 klasa, komunia w maju (sala juz zaklepana 😆) i za chwile za rok dostanie kopa w p... bo juz miła pani nie bedzie głaskać tylko zaczna sie oceny.

    A mnie głowa boli i brzuch ale i tak @ nie ma. Wiecie co, mam juz dość tego czekania, wkurza mnie to.
    Jeszcze wroce do tej mojej nieobecnej @. Prawie 2 tyg.temu bylam u gina, on tez byl przekonany ze za kilka dni bede miala okres. A tu tyle czasu i nic. Nie mam ochoty znow leciec do lekarza. Jutro ide na usg piersi.

    Dziewczyny ale was rozłożyło. Zdrowka życzę.

    Powiedzcie mi prosze, pytanie o szczepienie na covid. Czy wy zaszczepione nie odczuwacie teraz od niezaszczepionych że potraktowali nas jak króliki doswiadczalne? Ja dzis troche sie nasluchalam od niezaszczepionych że niepotrzebnie ryzykuje zdrowiem, ze to mi nic nie daje, zadnych przywilejow, że chcieli na nas tylko testy zrobic. Do tego tesciowie ktorzy mezowi nie daja zaszczepic sie 2 dawka bo znow sie nasluchali od znajowych o skutkach ubocznych szczepienia. A, i ze to pic na wode bo jedno malzenstwo razem sie szczepilo a maja wpisane inne numery szczepionek.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 września 2021, 11:59

  • nadzieja_86 Autorytet
    Postów: 1986 1159

    Wysłany: 1 września 2021, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś mam ciezki.. smutny dzień wujek zmarł młody jeszcze był.
    Poza tym odebrałam wyniki mamy bo dalej ja diagnozuje bo nie czuje się na tyle dobrze. Miała tomograf klatki piersiowej z kontrastem i ma jakieś 3 guzki z przerzutami mam skierowanie do poradni płucno onkologicznej. Jest mi dziś tak źle 😢.
    Czy zawsze musi być tak ciężko ile możne tego jeszcze być.
    Odezwę się do was za jakiś czas nie mam sił na to wszystko...

    Juz pięć lat czekam na Ciebie i czekać bede dalej 🤱 ❤️

    29. 07.2020 HSG są drożne. ✊
    Luty 2020 cb
    Grudzien 2020 7 tc moj 👼
    Luty 2021 hashimoto
    Letrox, metformina, duphaston.
    Sierpień 2021 Mutacje: MTHFR C677T, A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) heterozygota
    Acard
    TSH 1,31 FT4 1,55 Homocyteina 7,22
    ASA, APA, AOA ujemne
    Zespół antyfosfolipidowy ujemy
    Antykoagulant toczniowy ujemny
    Kariotyp mój i męża prawidlowy
    ANA 2 dodatanie, ANA 3 ujemne
    Cross match 8, allo mlr 28
    Kir Bx z brakującymi 3
    Accofil od Luty 2023
    Mąż wszystko ok

    „Na złym fundamencie nie da się zbudować dobrego domu”
    n59yt5od1y3qj53b.png
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 1 września 2021, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja przytulam, co więcej mogę powiedzieć, siły i wytrwałości dla was i dla mamy zdrowia zdrowia✊✊

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • Hekate42 Autorytet
    Postów: 2100 1130

    Wysłany: 1 września 2021, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja, przytulam Kochana 🤗
    Może to jeszcze nie wyrok - kilka lat temu miałam 2 guzy w płucach - po 3 miesiącach powtórzyłam tomografie i zniknęły.
    Nie zawsze musi być źle.

    „Trudności, z którymi zmagasz się dzisiaj, przechodzą w siłę, której potrzebujesz na jutro. Tylko się nie poddawaj !”
    😇11.02.2021 r.
    ❤️10.03.2022 r. - witaj mój Cudzie❤️
  • Wiera Autorytet
    Postów: 1068 410

    Wysłany: 1 września 2021, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja przytulam mocno 😘 Zdrowia dla mamy i pomyślnych wieści w poradni 🤗

    Dla chorowitkow zdrowia, nie dajcie się wirusiskom 💪

    Iza u mnie w otoczeniu większość zdecydowana zaszczepiona. Pozostali nie dają odczuć nic takiego. Z fanatykami, których znam staram się nie rozmawiać na te tematy, bo tu nikt nikogo nie przekona 🤣

    My dziś na rozpoczęciu na luzie, choć pobudka była dla mojego śpiocha ciężka oj ciężka. W szkole jak już zobaczył kolegów to się rozbudził ;) Pierwsze wrażenie, wychowawczyni i klasy pozytywne 👍🏻

    9f7jgu9r4mx0xbls.png
  • Kinga2020 Ekspertka
    Postów: 550 71

    Wysłany: 1 września 2021, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja zdrowia dla mamy 😘

    Mysza zdrowka😘

    Iza czemu nie zrobisz testu?

    Hekate uniben Silver chyba jest dla ciężarnych? Prenalen syrop ? Wiera przepraw mnie jak coś poknocilam.

    Moja do drugiej klasy🙂 na drugi rok komunia a juz wszystkie sale pozajmowane.
    Rozpoczęcie na 9ta, dzieci w swoich klasach z wychowawczynią a rodzice na dworze przed szkola
    ..zmarzlam i przewiało mnie jak nie wiem .
    Śmiałam się ze niektóre dzieci juz z plecakami przyszly na rozpoczęcie, a tu się okazało że książki tez dzisiaj rozdawali. Codziennie ma na 8 a konczy 12.20 . Maz niezadowolony bo sobie nie poleżą jak bedzie mial na 10ta do pracy ,bo w tamtym roku jakoś tak się ze sobą zgrali ze jak on na 8 to i corka na 8, on na 10 to corka na 9.40.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 września 2021, 21:40

  • Kinga2020 Ekspertka
    Postów: 550 71

    Wysłany: 1 września 2021, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A wiecie co... dzisiaj taka pani w pracy powiedziala mi ze miala o mnie widzenie. Przestraszyłam się bo wszystkie widzenia jakie ma to się jej sprawdzają, te dobre i te zle... ale ze większość ostatnio miala tych złych (śmiertelnych) i sie sprawdzilo ...wiec sie balam co mi powie. I oznajmiła mi ze cos robila ,myslala o czymś innym i nagle pojawiłam jej się ja i jakiś glos jej powiedzial ze rowno za rok będę w ciazy.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 września 2021, 00:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja tak bardzo mi przykro. Zrowia dla mamy. Trzymaj sie.

    Kinga robilam test we wtorek i negatywny. Juz mi apka dni nie liczy tylko musze sama po 35dc🤦‍♀️.
    Czuje g...burze w powietrzu. W domu napieta atmosfera, ja sie denerwuje brakiem @, tesciowa ma przyplyw "niepozytywnej" energii i czepia sie mojego męża, on wk... na maksa, Zuzia dokłada bo ciagle spi z nami, nawet jak my nie pozwalamy to w nocy przyjdzie i sie wpakuje i wszyscy chodzimy zdenerwowani.
    U nas tez dzieci do klas a rodzice pod szkola ale my sie wpakowalismy do szkoly, nie wygonili tylko kazali zakladac maseczki.

  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 2 września 2021, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja dużo zdrowia i sił dla Twojej mamy...

    Kinga oby ta wizja się sprawdziła ✊

    Iza i jak @ przyszła? Mi się powoli kończy. U nas rodzice nie mogą wchodzić do szkoły. Panie wychodzą przed budynek i zabierają dzieci

    Hekate, Mysza jak się dziś czujecie? Piszczak jak córka?

    Ja odprowadziłam syna do szkoły, teraz kawa. Jeszcze dziś mamy szczepienie malusiego. Od razu zapytam czy ma jakiś pomysł czemu mi się dziecko tak "popsuło" i budzi się co chwilę w nocy😝 i o tą suchą skórę

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 września 2021, 09:01

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 września 2021, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mother @ brak 🙁

  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 2 września 2021, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza a może jeszcze jeden test zrób 😁
    My w dwóch cyklach parę razy poszaleliśmy bez gumki, myśląc, że jak trzy lata się staraliśmy i było ciężko to po co, ale stwierdziłam potem, że to skrajnie nieodpowiedzialne było i mam zapas gumek na cały rok chyba teraz 🤣 jeszcze mnie tam coś ostatnio bolało... Jak w tym cyklu też tak będzie to muszę iść do jakiegoś specjalisty bo ta macica mnie wykończy serio

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 września 2021, 09:15

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 2 września 2021, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas wczoraj była tragedia Wiki siłą zabrana tak płakała, młody wszedł bo nie wiedział o co chodzi, drzwi się zamknęły i płacz. Dzisiaj za to Wiki juz lepiej a mały na dzien dobry już wiedział o co chodzi 😟
    Starsza corka na 7.30 lekcje dwa razy wiec rano nerwówka 😬 Ale chodzi z trójka dzieci z przedszkola wiec ma raźniej. Wczoraj sie tak wzruszyłam na tym rozpoczeciu ech kiedy to zleciało 😪

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 września 2021, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja mam nadzieję, że u mamy to nie będzie nic poważnego.
    Moja teraz też byla na biopsji i czekamy do 14 września na wizytę u lekarza. Ciekawe co powie.

    Z młoda idę na 11 do lekarza. Ale powiem Wam, że pogoda się trochę poprawila i ona już wstała bez zatkanego nosa. Wiadomo, gdzieś coś jej jeszcze furczy i kaszel jest no ale od razu widać poprawę.
    Chyba się będę upierać, żeby dali skierowanie do alergologa.

  • Hekate42 Autorytet
    Postów: 2100 1130

    Wysłany: 2 września 2021, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pierwsze dni w szkole, czy przedszkolu, to dla małych dzieci ogromny szok, ale niestety i one i rodzice musza przywyknąć.
    Mój byk przez dwa dni ma lekcje organizacyjne z wychowawcà ( pierwszy raz coś takiego wprowadzili 🙄), a z nauka ruszają od września.
    Ja w sumie nie czuję się gorzej, a to już dobrze.
    Miłego dnia🤗

    „Trudności, z którymi zmagasz się dzisiaj, przechodzą w siłę, której potrzebujesz na jutro. Tylko się nie poddawaj !”
    😇11.02.2021 r.
    ❤️10.03.2022 r. - witaj mój Cudzie❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 września 2021, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mother zrobie tylko musze kupic. A dziś bede tsm w przychodni to zapisze się do gina na poniedzialek, jak nadal nie bedzie to pojde.

  • Mysza123 Autorytet
    Postów: 2854 2745

    Wysłany: 2 września 2021, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie choroba poskladala konkret, wczoraj to myslalam ze sie przekrece 🤣. Caly dzien mega goraczka, dzis w nocy to samo, slabo mi tak ze leze jak placek. U lekarza bylam to mnie chlop pocieszyl ze "okropnie sie zababralam" i mam antybiotyk. Gardlo, kaszel i jeszcze zatoki. Witaj jesien! 🤣

    Nadzieja, trzymam kciuki za mame, zeby wszystko bylo ok.

    Iza, moze przestan czekac, skoro testy negatywne to powiedz sobie bedzie to bedzie, kiedy przyjdzie to przyjdzie i tyle. Ja tak robie i nawet spozniona w koncu przychodzi bez stresu 😁

    aLunia ja Cie podziwiam jak Ty wszystko ogarniasz z trojka dzieci. U mnie rano z jednym i bywaja cyrki 🤣

    Nasza mala zadowolona z powrotu do przedszkola poki co. Sale ma inna niz miala ale fajna, panie cale szczescie ma te same wiec to juz duzy plus. Zobaczymy jak potem ale wczoraj wrocila usmiechnieta ☺️

    🐭 28
    10.2016- córka 👧🏼
    04.2022- operacja endometrioza IV stopnia/ POF

    Reprofit Ostrava
    11.2022- ET- cb 🤍
    02.2023- FET- 🧡✨
    10.2023r- 37tc- 2770g, 51 cm 🧸🎀🦋

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 września 2021, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza moze masz i racje, sama nic nie zmienię. Ale wiesz co, moj mąż powiedzial ze moze juz nie bede miala, nie chodziło mu o ciążę tylko menopauze. Ja mu ze chyba zglupial ze juz w tym wieku by to bylo.

    Moja Zuzia wczoraj wrocila zadowolona a dzis juz nerwy wszystkim poszarpala 😤 bo rysunek z wakacji trzeba zrobic. I nic nie pasuje. Foch na całą okolice nawet jak jestem chetna jej pomoc. Az mąż sie wk... i mowi zeby narysowała siebie przed tv i wyszedl 😭 bo wg niej na wakacjach nic ciekawego nie bylo.

‹‹ 2637 2638 2639 2640 2641 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ