X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 14 września 2021, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piszczak ja rozumiem, ze na wejściu dziecko płacze to i tak go żal, ale jak jest tak krótki czas i w trakcie prawie cały czas płacze to naprawdę serce pęka.
    Jutro tez ma byc chwilę, bo niestety było tak samo jak wczoraj. Chociaż dzisiaj juz szedł z dziadkiem.
    O iza spoko zajmiesz sie czyms innym 😉

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 września 2021, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alunia wiesz co- potrzebuje wyjsc do ludzi. Wiem że mam ogromny problem wyjsc z domu i z opieką dla Oli (ostatnio z tym jest bardzo źle) ale niech sie zbiora i sobie radzą a nie ciagle tylko ja.

  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 14 września 2021, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alunia a masz podejrzenie czemu tak może być? No bo tak jak piszesz co innego na przyjsciu (czy odbiorze) a co innego cały dzień... Bo wcześniej wszystko było ok?

    Iza no to ekstra, rzeczywiście będzie powód do wyjścia.

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • nadiaxcfr Koleżanka
    Postów: 32 13

    Wysłany: 14 września 2021, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kochane widzicie coś?
    02e872db860251bcmed.jpg

  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 14 września 2021, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja właśnie wracam ze spotkania z koleżankami 🍻😁

    Miśkowa takie powroty do pracy są ciężkie pod każdym względem, ale grunt to wpaść w rytm. Najgorsze, że ten czas na macierzyńskim tak szybko leci. Mam nadzieję, że starsza córka szybko przestawi się i bez problemu będzie chodziła do przedszkola.

    aLunia oby u Szymka było też z dnia na dzień coraz lepiej ✊ bądź silna, bo wierzę, że to trudne dla rodziców.

    Piszczak oszczędzaj się teraz ile wlezie. To już końcówka 😊

    Iza tak jak Miśkowa pisze, będzie powód do wyjścia 😁 a z tą sytuacją z teściową i jej pomocą to właśnie chyba bym uznała, że jej nie ma i nie ma co liczyć na jej pomoc. Podejdź do sprawy właśnie tak, że musisz ogarnąć wszystko Ty lub Ty z pomocą męża 😉

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 września 2021, 21:45

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 września 2021, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadiaxcfr ja nic na teście nie widzę. Ale pazurki super 🙃

    nadiaxcfr lubi tę wiadomość

  • Kinga2020 Ekspertka
    Postów: 550 71

    Wysłany: 14 września 2021, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza a ja będę brutalna w słowach. Ciagle narzekasz na tesciowa ,a gdzie w tym wszystkim pomoc twojej mamy czy rodziny? Może tesciowa nie chce się wtrącać w wychowanie twoich córek, bo pamietam ze jak mówiłaś jak nimi sie zajmowała to tez narzekałaś ,i poprostu ona tez może być tym zmęczona. Mowilas ze macie gospodarstwo, nie sądzę że tesciowa ktora mieszka tam juz kilkadziesiąt lat, leży całymi dniami i pachnie i jak na złość nie chce przypilnować twojej córki. Może nadzyczajniej w tym wieku tez juz jest zmęczona, ty jeszcze jestes mloda a narzekasz gorzej niż 80letnie babcie które sie prześcigają ktora ma gorzej i ktora bardziej boli.
    Moim zdaniem uratuje cie pójście do pracy (nie u siebie na polu) tylko normalnie do pracy nawet na sklepie na 8 godz. I odżyjesz,, będziesz miała kontakt z ludźmi..A po 8 godz wrócisz do domu ,odrobisz lekcje z dziecmi ,ugotujesz obiad ,upierzesz ,uprasujesz ,posprzątasz...będziesz miała kupę czasu jeszcze na relax .. aż nie będzie Ci się chciało teściowej o pomoc prosić. Siedzisz w domu ,a mówisz ze nawet posprzątać czy umyć naczyn nie masz kiedy bo dziecko male. Mowisz ze jak by dzieci zachorowały to plan dnia Ci tak popsuja ze gorzej niż bys normalnie pracowala? Uwierz urlopu by Ci brakło. A wymagania i plan dnia chcesz układać teściowej.to jest wymówka lub czyste lenistwo... więcej chyba siedzisz na telefonie i w serialach ,sam fakt ile masz czasu kilkanaście razy dziennie zaglądać tu na forum.
    Sory... ale bardzo męczące jest to jak ciągle narzekasz na swój los i jak ci każdy na nerwy wplywa. Jestes taka sympatyczna osoba ale o takim strasznie antypatycznym charakterze . Potem dzieci cie naśladują, i raczej nie będą wesołe tylko jak mama marudne narzekające i placzace.

    joyce lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 września 2021, 06:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga ale sie wczoraj na ciebie zdenerwowalam. Ale sobie przemyslalam i rzeczywiście masz racje. Ja juz taka jestem, jak moja mama, ona tez ciagle narzeka. A jak bylam wczoraj u niej to nawet nie chciala ze mna gadac bo czasu nie miała. Takie wsparcie.
    Tak wiec w sobote zaczynamy zbiory jablek, w pazdzierniku czeka mnie 31-dniowy challenge. Wiec pora juz od dzis ruszyc dupsko sprzed tv i wziac sie za robote.

    Przepraszam.
    Lubie Was wszystkie.

    P.s.nie obrazilam sie. Chce "wypedzic" lenia.

    joyce lubi tę wiadomość

  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 15 września 2021, 07:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tam już się przyzwyczaiłam do Izowego narzekania 😁 Kinga trochę dosadnie napisała. Nie martw się tym wszystkim Iza, zmień tylko nastawienie, załóż z góry, że mieszkasz sama z mężem i dziećmi i wszystko musicie ogarniać sami. Tak chyba najlepiej, niż potem się denerwować 😉 pomoc dziadków jest ważna, ale myślę, że dobra raz na jakiś czas, bo inaczej są zgrzyty 😉

    Zaraz wstaję spić kawę, dziś do szkoły dopiero przed 12, więc mamy czas na leniuchowanie ☺ a od jutra ma padać... A tak ładnie było. Miłego dzionka☀
    Za miesiąc mamy chrzciny, mam nadzieję, że covid nie pokrzyżuje nam szyków 😶

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 września 2021, 07:04

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 września 2021, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja zaniosłam dzisiaj znowu mocz do badania. Rano cała się wykąpałam, i jak znowu nic nie wyjdzie to już nie wiem.
    Popołudniu wizyta u ortopedy, ciekawe co powie.

  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 15 września 2021, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piszczak to kciuki, aby w końcu badanie wyszło. Daj znać po wizycie

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 15 września 2021, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja powtórzę swoje po raz kolejny - Ty Iza potrzebujesz terapeuty (tak tak pisze Ci to ktoś kto sam zwleka z zadzwonieniem do psychiatry - ale u mnie to zawsze proces ;) ). Żeby poukładać sobie wszystko. Stosunki ze sobą, mężem, dziećmi, rodzicami i teściami. Nie rozwinęłam wcześniej myśli o teściach i może źle mnie zrozumiałaś. Wydaje mi się, że lepiej "udawać", że ich nie ma bo po co codziennie się rozczarowywać że nie chcą Ci pomóc. Tak jest lepiej. A jak zechcą pomóc to lepiej miło się zaskoczyć. Ja Twoje "narzekania" odbieram jako wołanie o pomoc. Trzymaj się kochana!

    Mother na szczęście starsza chętnie chodzi do przedszkola i nic a nic nie marudzi (wręcz przeciwnie). Boję się tylko takiej opóźnionej "bomby" tak jak w zeszłym roku po narodzinach Hani i przeprowadzce to dopiero po dwóch miesiącach coś zaczęło się dziać. Tyle, że teraz jesteśmy trochę bogatsi w doświadczenie i narzedzia jak jej pomóc byle tylko zasoby cierpliwości się nie wyczerpały za szybko :)

    U nas też jeszcze ładna pogoda to i nastrój w miarę spoko :)

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 15 września 2021, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie czuje sie wyrodną matka, ja teraz pracy pod względem psychicznym bardzo potrzebowałam. Żal mi go bardzo, ale ja sie wypaliłam w pewnym momencie a teraz odzyskałam radość macierzyństwa.

    Miskowa wczesniej to chodził 3 dni i potem tydzień chory był. Też nie było jakos super. Mi sie wydaje, ze on ma mętlik w głowie to u dziadków, troche u nas tutaj znowu nowe miejsce...
    Mam nadzieje, ze tym razem jednak bedzie ok i nic nie wybuchnie✊

    Iza a wiesz, ze też pomyślałam ze dobrze by Ci zrobiło pójście do pracy. Serio. Ty bys soe lepiek poczula a myślę, wszyscy w koło by Cie docenili.

    Piszczak powodzenia z wynikami.

    Mother no to trzymam kciuki, może juz nie bedzie tak źle z tym dziadostwem. Moja corka tez na ma na 12, miala lekcje gry na gitarze. Fajnie bo babka do nas do domu przychodzi. Jakos narazie fajnie z ta szkoła.

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 15 września 2021, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alunia pewnie masz rację że jest zagubiony w tym wszystkim... Oby nie chorował to może się zaadoptuje do nowych warunków.

    Wiecie z tą pracą to tak jest. Jak człowiek w domu jest to może się po pachy urabiac (bo kto zwróci uwagę na wyszorowany prysznic i kibelek). A jak się pójdzie do pracy to przynajmniej ma się satysfakcję z tego (i jeszcze zawsze kasa wpadnie).

    Piszczak daj znać po wizycie.

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 września 2021, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza też sądzę, że pójście do pracy dużo by dało.
    Sama po sobie teraz widzę, odkąd siedzę w domu, że jak pracowałam to dużo lepiej potrafiłam sobie wszystko zorganizować i mniej wkurzona chodziłam. A teraz.... Masakra.

    Ortopeda wymacał mnie porządnie. Niby wyczuł rozejście na opuszek palca, ale dał skierowanie jeszcze na usg. Udało mi się też je dzisiaj załatwić. Lekarz spojenia wogole nie mógł znaleźć ale kości są na swoim miejscu.

  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 15 września 2021, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piszczak czyli w sumie dalej nic nie wiesz? Jakieś zalecenia?

    Ja to nie wiem czy przy dwójce małych dzieci i nieogarnietym mężu będę wyrobiona z robotą i jeszcze bardziej ogarnieta... Raczej nie. Mi chodzi o taką satysfakcję dla samej siebie, podnoszenie kwalifikacji nabywanie nowych kompetencji. Oderwanie się od myślenia obiad, sprzątanie, kupa, mleko, zakupy... Wtedy z mózgu robi się woda (przynajmniej mi🤣). Jednak trzeba też pamiętać że jak ktoś ma depresję (nie mówię że Iza ma) to nie mówi się takiej osobie weź się w garść... To nie pomaga - wiem przerabialam na sobie. A terapia jest fajna chociaż by po to żeby się wygadac... Czasem mi się wydawało że Iza tak traktuje to forum (i przecież nie jedna z nas) poprostu żeby się wygadac bo komu? Teściowej? Dzieciom?

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 15 września 2021, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak Miskowa satysfakcja i pewność siebie przede wszystkim.
    Pracy w domu nikt nie szanuje mam wrażenie. I ja sie w sumie nie nadaje do siedzenia, mi to szczęścia nie przynosiło...

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 września 2021, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśkowa wrote:
    Piszczak czyli w sumie dalej nic nie wiesz? Jakieś zalecenia?

    Ja to nie wiem czy przy dwójce małych dzieci i nieogarnietym mężu będę wyrobiona z robotą i jeszcze bardziej ogarnieta... Raczej nie. Mi chodzi o taką satysfakcję dla samej siebie, podnoszenie kwalifikacji nabywanie nowych kompetencji. Oderwanie się od myślenia obiad, sprzątanie, kupa, mleko, zakupy... Wtedy z mózgu robi się woda (przynajmniej mi🤣). Jednak trzeba też pamiętać że jak ktoś ma depresję (nie mówię że Iza ma) to nie mówi się takiej osobie weź się w garść... To nie pomaga - wiem przerabialam na sobie. A terapia jest fajna chociaż by po to żeby się wygadac... Czasem mi się wydawało że Iza tak traktuje to forum (i przecież nie jedna z nas) poprostu żeby się wygadac bo komu? Teściowej? Dzieciom?


    Zalecenia to oczywiście odpoczywać i lezec na bokach.
    Wyniki ogólne z moczu też już mam. Leukocyty podwyższone, ale nie tak jak ostatnio 10-20. Pewnie w piątek dopiero będzie posiew.

  • Hekate42 Autorytet
    Postów: 2100 1129

    Wysłany: 15 września 2021, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli nie jest tak źle Piszczak.
    Mother - za miesiąc na chrzciny będzie piękna pogoda🤗

    Czytam Was cały czas, ale na podanie przeważnie nie mam ani siły śni czasu🤷‍♀️
    W pracy mam szarpaninę i kocioł non stop, w domu padam - drugi trymestr nie przyniósł mi wytchnienia - non stop jestem zmęczona.
    Dziś odebrałam wyniki PAPPY i o ile w USG wszystko było w normie, to tutaj mam ryzyko TR 21 pośrednie - skorygowane 1:589, podstawowe 1:38 głównie ze względu na wiek.
    Po przemyśleniach zdecydowałam się szarpnąć na NIFTY - w piątek idę na pobranie krwi.
    Niestety, muszę wiedzieć - dobre wyniki przyniosą spokój, słabe pozwolą się przygotować do tego, co ewentualnie usłyszę...

    „Trudności, z którymi zmagasz się dzisiaj, przechodzą w siłę, której potrzebujesz na jutro. Tylko się nie poddawaj !”
    😇11.02.2021 r.
    ❤️10.03.2022 r. - witaj mój Cudzie❤️
  • Kinga2020 Ekspertka
    Postów: 550 71

    Wysłany: 15 września 2021, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza możesz się na mnie obrażać...A nawet się wydrzeć jeśli ma ci to ulżyć. Może za dosadnie to napisalam ,tez bylam wkurzona i sie wylądowałam...,opieprzylam cie konkretnie . Przypomniało mi się jak mówiłaś że maz wspomina o 3 dziecku, pomyślałam wczoraj ze jakby tak sie stało to byś była bardzo nieszczęśliwa zona i matka trójki dzieci. Moim zdaniem musisz postawić na siebie, coś zrobić takiego zebys odzyla a nie ciagle praca dom dzieci maz.. nie mowie tu tylko o spotykaniu sie z koleżankami, tylko wlasnie uciec do pracy na 8 godz i niech sobie radzą. A uwierz mi ze sobie poradza. I tesciowa bedzie bardziej pomocna... bo moim zdaniem myśli sobie ze skoro zbijasz baki w domu to robota w polu ,przy dzieciach i kolo domu to jest twoim zasranym obowiązkiem. A jak nie na 8 godz to chociaż na pol etatu,gdziekolwiek...zeby zobaczyć sie z innymi ludźmi. .Maz tez cie bardziej doceni, i nie będzie komentował o dzis nie pozmywałas czy nie odkurzylas,a zacznie ci pomagac . Chciala bym zebys sie ogarnęła i stala sie silna i konkretna babka .
    Oczywiście nie pisze tego zebys juz sie więcej nie zalila... ja tez sie czasem żale, ale wiedz ze dostaniesz w dupe jak będziesz przesadzać . Jak coś cie wk... A szczególnie tesciowa to uśmiechnij się do niej, nie komentuj ,nie dyskutuj.. spokoj zawsze wygra a ty będziesz mieć lekko w głowie i na sercu

‹‹ 2643 2644 2645 2646 2647 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ