X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 września 2021, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga mam ten sam problem ze spaniem Zuzi u nas jak ty. Tyle ze mąż spi u Zuzi w pokoju i poprostu robimy schadzki jak nastolatkowie 😂. Pozniej napisze wiecej ale koncze sniadanie i mam chwile na zrobienie obiadu a na 12 do kosciola i 1 spotkanie komunijne 😭.

  • Mysza123 Autorytet
    Postów: 2845 2715

    Wysłany: 12 września 2021, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam firanki bo bardzo lubie jak jest w domu przytulnie, tylko ze sa w stylu nowoczesnym, delikatne, nie typowe babcine kurzolapy 🤣.

    Do nas corka tez w nocy przychodzi. Ona akurat wstaje od urodzenia non stop, nie bylo za wiele calkowicie przespanych nocy za jej kadencji 🤣. Kiedys sie budzila i szla spac do salonu na kanape, teraz od paru miesiecy przychodzi do lozka i kladzie sie po srodku 🤷‍♀️ Tez bym chciala spac bez niej ale nie umiem oduczyc. Dobrze ze chociaz sama zasypia i dopiero w nocy przychodzi, ale to i tak juz trzeba bedzie zmienic.

    🐭 27
    10.2016- córka 👧🏼
    04.2022- operacja endometrioza IV stopnia/ POF

    Reprofit Ostrava
    11.2022- ET- cb 🤍
    02.2023- FET- 🧡✨
    10.2023r- 37tc- 2770g, 51 cm 🧸🎀🦋

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 września 2021, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tym spaniem Zuzi u nas jestesmy juz bardzo zmeczeni. Przez to nasze ❤ sa duzo rzadsze i takie nijakie. Bo ostatnio to wyglada tak że kładąc Ole spac kladziemy sie we 3 u nas w łóżku, we 3 zasypiamy i Zuzia zostsje juz u nas (Ole zawsze przekladam do lozeczka), a nawet jak zasnie u siebie to w nocy przyjdzie. O tyle ze nie mam problemu z Zuzia bo mimo ze duza to chce zeby położyć ją spac a tak to hurtowo i jedna i drugą kładę, no i Zuzia wczesniej chodzi spac, no i ja wiecej spie, przynajmniej wiecej leze. Wiec są tego plusy.

  • Wiedźma Ekspertka
    Postów: 241 211

    Wysłany: 12 września 2021, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Współczuję dziewczyny z tym spaniem dzieci. Z nami śpi ale 4 latek i w swoim łóżku, przychodzi do naszego czasami i nas ranem najczęściej , w najbliższych 2 miesiącach przenosi się do 7 letniej siostry do pokoju A 11 latka idzie na swój room. Nasi wszyscy spali z nami ale tak właśnie 4.5 roku każde. Z 8 latkami to już faktycznie problem pobaraszkowac na luzie. ... tym bardziej trzymam kciuki za skuteczne działania na froncie. Jak to mówią...jak się nie.ma co się lubi to się lubi co się ma.

    👸Królowa Matka - 37
    🤴 Król Tata - 44
    👧2010
    👧2014
    👦2017
    Marzenia o dużej rodzinie - starania o 4te dziecko ;)

    f2w3skjozzxcodm4.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 września 2021, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na szczęście nie mam póki co problemu z młoda. Od początku spała sama, w osobnym pokoju i tak jej zostało. Czasem tylko przyjdzie w nocy:mamo chce się poprzytulać, poleży dwie minuty i idzie spowrotem do siebie.

  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 12 września 2021, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też dzieci od początku same, ja to nawet nie potrafię spać z nimi, bo zaraz się budzę co chwilę 😉
    Piszczak jak tam posiew Ci wyszedł? Coś więcej wiadomo?

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 września 2021, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mother84 wrote:
    U nas też dzieci od początku same, ja to nawet nie potrafię spać z nimi, bo zaraz się budzę co chwilę 😉
    Piszczak jak tam posiew Ci wyszedł? Coś więcej wiadomo?

    No wlasnie w tym sęk że Zuzia tak jak teraz Ola od urodzenia spały w lozeczku, potem Zuzia w swoim lozku, na 3 lata juz w swoim pokoju, nie nauczona razem a teraz jej sie tak porobilo ze z nami. Ja tez z nimi nie umiem spac i jak juz to kazdy pod swoją kołdrą 🤣.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 września 2021, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mother84 wrote:
    U nas też dzieci od początku same, ja to nawet nie potrafię spać z nimi, bo zaraz się budzę co chwilę 😉
    Piszczak jak tam posiew Ci wyszedł? Coś więcej wiadomo?

    Jak zwykle nic nie wykazał, niby że znowu źle pobrana próbka. Dostałam skierowanie na kolejny🤦‍♀️. Dzisiaj strasznie mnie boli krocze, więc umówiłam się na jutro na wszelki wypadek na miejscu do gina, żeby sprawdzil czy wszystko ok.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 września 2021, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piszczak wrote:
    Jak zwykle nic nie wykazał, niby że znowu źle pobrana próbka. Dostałam skierowanie na kolejny🤦‍♀️. Dzisiaj strasznie mnie boli krocze, więc umówiłam się na jutro na wszelki wypadek na miejscu do gina, żeby sprawdzil czy wszystko ok.

    Ale jak to że źle pobrana probka? Ja jsk robilam badanie moczu to byly liczne bakterie, w posiewie nic nie wyszlo.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 września 2021, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza34 wrote:
    Ale jak to że źle pobrana probka? Ja jsk robilam badanie moczu to byly liczne bakterie, w posiewie nic nie wyszlo.
    W moczu bakterie mam nieliczne. A w posiewie za każdym razem mieszana flora bakteryjną i adnotacja, że badanie do powtórzenia ze szczególnym uwzględnieniem prawidłowego pobierania materiału. Od czerwca zrobiłam już chyba 5 posiewow i za każdym razem to samo

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 września 2021, 06:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piszczak wrote:
    W moczu bakterie mam nieliczne. A w posiewie za każdym razem mieszana flora bakteryjną i adnotacja, że badanie do powtórzenia ze szczególnym uwzględnieniem prawidłowego pobierania materiału. Od czerwca zrobiłam już chyba 5 posiewow i za każdym razem to samo

    I za kazdym razem w tym samym laboratorium?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 września 2021, 07:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza34 wrote:
    I za kazdym razem w tym samym laboratorium?

    Mam dwa do wyboru i w obydwu robiłam i taka sama sytuacja

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 września 2021, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piszczak wrote:
    Mam dwa do wyboru i w obydwu robiłam i taka sama sytuacja

    A możesz cos źle robic przy pobieraniu? Mi pediatra kazala 2 razy dokladnie umyc Ole, przemyc octeniseptem i dopiero. Sama sobie źle pobieralam, dopiero dziewczyny tutaj zwrocily mi uwage co robie nie tak.

    Dziewczyny dajcie trochę wirtualnej sily i wiary że dam rade ze wszystkim. Jaka ja jestem glupia ze licze na pomoc a oni jacy madrzy mając mnie w d...
    P.s. Zuzia mnie ratuje i moze jakos to bedzie. Ola az za nią pieje (aż Zuzia czasami ma dosc) ale jak są razem to ja coś zrobie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 września 2021, 18:42

  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 13 września 2021, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiedzma gratuluję ciąży! Ja stale podziwiam wszystkie duże rodziny...

    Hekate gratuluje syna :)

    Co do moczu to nie pomogę... Ja w pierwszej ciąży miałam ciągle bakterie w moczu i lek dostawałam tylko jak byly bardzo liczne. Mój lekarz mówił że taki urok ciąży i Mother chyba miała tak samo.

    Mother oby mały szybko wrócił na swoje "tory" i dał się wyspać mamie :)

    Iza to co napisze nie będzie tym co chciałabyś przeczytać... Ale moim zdaniem im szybciej zaczniesz żyć tak jak byś nie mieszkała z tesciami tym zdrowiej będzie dla Ciebie. Jeśli potrzebujesz pomocy to angazuj męża - tak wiem że dużo pracuje i to na swoim ale to WASZE dzieci a nie tylko Twoje. O tesciach zapomnij bo tylko Ci nerwy psują.

    U nas po tygodniu spokoju znowu się zaczyna - obstawiam że zaczyna odreagowywac nowe przedszkole (chodzi chętnie ale zmiane miejsca zawsze odreagowuje gorszym zachowaniem)... Aż się boję co będzie dalej. Mamy plan działania więc będziemy działać. Hania całkiem fajnie adaptuje się do żłobka aż mnie zadziwia. Jeszcze chwila i ja do pracy (na 7😵) i wtedy zacznie się armagedon...

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 13 września 2021, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miskowa ech z dziecmi jak nie jedno to drugie. U nas Szymek znow dzisiaj poszedł na 3h to cały czas płakał, panie prosiły żeby jutro był krócej. Teście mieli sie nim zająć bo my praca to nie dał sie im dotknac a przecież tyle u nich siedział.
    W pracy nie ma szans na zdalna pracę? Na 7 to kosmos sie ogarnąć 😬

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 13 września 2021, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alunia no właśnie zawsze coś... Może ząbki i chce tylko do mamy? Albo znowu musi się zaadaptować bo z tego co pamiętam to był przeziębiony? U mnie niestety nie ma szans na zdalne, ja pracuje w labie więc analiz nie zrobię w domu 😁 teoretycznie mogę zaczynać o 8 ale wtedy koniec o 16 zanim je zbiorę i dotrę do domu to będzie ok 17-17:3O więc w zime to już bardzo późno... Ale poważnie rozważam 7:30 to zawsze pół godziny do przodu rano a jeszcze nie tak strasznie po południu, zobaczymy w praniu.

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 września 2021, 01:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alunia twoj Szymek jeszcze malutki, nie da sobie wytlumaczyc i wcale sie nie dziwie że nie chce do nikogo tylko do ciebie, moja Ola tez tak miala i ma. Przykro sie czyta jak piszesz że tak płacze. Ja tez dzis wyszlam z domu jak Ola płakała (bo nie chciala zebym wychodzila). Gdyby nie to ze Zuzia przez katar siedziała w domu to bylo by juz bez placzu bo bardzo szybko zalapala że rano Zuzia wychodzi i jej nie ma ale ja wracam a potem że jadę po nią i wracamy razem. Ale tak zeby Ole gdzies zawiezc i zostawic z obcymi nie wyobrazam sobie, niebo by pękło od jej placzu a mi serce 😢.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 września 2021, 07:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze jak tak czasem czytam, to się zastanawiam czy nie jestem wyrodna matka.
    Moja miała etap płaczu jak ja z kimś zostawiałam, na szczęście krótki. Ale uważałam to za coś naturalnego, co musi minąć. Tym bardziej, że po 5 minutach, dostawałam smsa od mamy, że już jest ok i zajęła się czymś innym. Nie wiem, może to kwestia mojego wychowania ale nigdy nie rozczulam się nad młoda jak płacze, a wiem że nie dzieje jej się żadna krzywda.

    Ja wczoraj byłam na tej wizycie. Niby wszystko jest ok. Szyjka też. Zrobila mi cytologię. Dostałam znowu skierowanie na usg piersi i do ortopedy, żeby ewentualnie sprawdzil czy nie ma tego rozejścia spojenia. Mam brać magnez 3razy i mierzyć ciśnienie 4 razy dziennie bo u lekarza standardowo miałam 140/90. Jak ból nie przejdzie to od razu dostałam skierowanie do szpitala na patologię na obserwacje. No i mam się oszczędzać.
    Na szczęście dzisiaj już będę mieć auto. Więc może to minie. Bo najprawdopodobniej to rzeczywiście jest przez większą aktywność w ostatnim czasie.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 września 2021, 07:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piszczak 5 min. płaczu to nie tragedia. Dlaczego z tego powodu mialabys byc wyrodna matką? Moje tez plakaly i płaczą, mi chodzilo o dlugi płacz np.tak jak pisze Alunia. Z reszta widze ze ja jako matka do pewnych spraw podchodzę inaczej niz babcie.
    Piszczak to teraz sie oszczędzaj, musisz. Wiem co pisze bo na tum samym etapie ciąży musialam leżeć i to nas uratowalo.

    P.s. Alunia ciebie tez nie uwazam za wyrodna matke. Bo moze tak to zabrzmialo.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 września 2021, 07:17

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 września 2021, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co taka tu cisza? Ja dzis bylam na zebraniu szkolnym, jestem w trójce klasowej, bardzo tego nie chcialam ale co rok kto inny po liscie, ale z drugiej strony czemu nie, mialam tez swoje powody i sie zgodzilam.

‹‹ 2642 2643 2644 2645 2646 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ