Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • Akinom 59 Autorytet

Wysłany: 18 września, 09:23

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hekate42 wrote:
    Czyli nie jest tak źle Piszczak.
    Mother - za miesiąc na chrzciny będzie piękna pogoda🤗

Czytam Was cały czas, ale na podanie przeważnie nie mam ani siły śni czasu🤷‍♀️
    W pracy mam szarpaninę i kocioł non stop, w domu padam - drugi trymestr nie przyniósł mi wytchnienia - non stop jestem zmęczona.
    Dziś odebrałam wyniki PAPPY i o ile w USG wszystko było w normie, to tutaj mam ryzyko TR 21 pośrednie - skorygowane 1:589, podstawowe 1:38 głównie ze względu na wiek.
    Po przemyśleniach zdecydowałam się szarpnąć na NIFTY - w piątek idę na pobranie krwi.
    Niestety, muszę wiedzieć - dobre wyniki przyniosą spokój, słabe pozwolą się przygotować do tego, co ewentualnie usłyszę...
    Ale wiesz kochanie że takie ryzykoasz z racji wieku??

• Kinga2020 Ekspertka

Wysłany: 18 września, 10:08

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja czytalam troche o tym ,i dziewczyny którym wyszlo coś z pappy,a mialy jeszcze większe ryzyko tr21 i to się nie sprawdziło.. skoro przeziernosc karkowa i wszystko w obrazie usg wychodzi super to bedzie wszystko dobrze. Jeżeli lekarz widzi coś niepokojącego w obrazie usg to kieruje na pappe. A Hekate chyba chuchała na zimnie i zrobila prywatnie ?
    Nie znam się na tym wiec nie moge więcej nic powiedzieć. Tak jak kiedyś pisałam ,mojego męża bratowa ma 40stke w tym roku i tylko dlatego nie chce dziecka ze względu na możliwe choroby dziecka,a pracuje na codzień z takimi dziecmi matek w jej wieku i starszymi. A ja osobiście znam zdrowe dzieci u 45latek.

Piszczak super ze wyniki są w normie i nic niepokojącego nie wyszło. Właśnie.. pochwal się brzuszkiem😍

My dzisiaj idziemy do tesciow na domówkę, 50 rocznica ślubu. Doradźcie co im kupic ...mamy bilety na kabaret ... i nie mam więcej pomyslow

• Kinga2020 Ekspertka

Wysłany: 18 września, 12:27

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Matko...tej kolezanki syn jest w krytycznym stanie...lekarz jej dzisiaj powiedzial ze myslal o najgorszym. Ciagle na tlenie , wstal do łazienki i saturacja mu spada poniżej 80. Maja dzis rozmawiać zeby przenieść go do innego szpitala. Narzeka na bol w płucach, bez podłączonego tlenu nie może sam oddychac. Robili mu kilka testów na covid i negatywny. Nie wiedzą co mu jest

• Hekate42 Autorytet

Wysłany: 18 września, 12:48

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga2020 wrote:
    Ja czytalam troche o tym ,i dziewczyny którym wyszlo coś z pappy,a mialy jeszcze większe ryzyko tr21 i to się nie sprawdziło.. skoro przeziernosc karkowa i wszystko w obrazie usg wychodzi super to bedzie wszystko dobrze. Jeżeli lekarz widzi coś niepokojącego w obrazie usg to kieruje na pappe. A Hekate chyba chuchała na zimnie i zrobila prywatnie ?
    Nie znam się na tym wiec nie moge więcej nic powiedzieć. Tak jak kiedyś pisałam ,mojego męża bratowa ma 40stke w tym roku i tylko dlatego nie chce dziecka ze względu na możliwe choroby dziecka,a pracuje na codzień z takimi dziecmi matek w jej wieku i starszymi. A ja osobiście znam zdrowe dzieci u 45latek.

Piszczak super ze wyniki są w normie i nic niepokojącego nie wyszło. Właśnie.. pochwal się brzuszkiem😍

My dzisiaj idziemy do tesciow na domówkę, 50 rocznica ślubu. Doradźcie co im kupic ...mamy bilety na kabaret ... i nie mam więcej pomyslow
    Jeśli lubią kabaret, to świetny pomysł👍
    A robiłam ze wskazania lekarza- po 35 roku płaci NFZ za usg prenatalne i test PAPPA.
    Nifty oczywiscie prywatnie.

„Trudności, z którymi zmagasz się dzisiaj, przechodzą w siłę, której potrzebujesz na jutro. Tylko się nie poddawaj !”
    😇11.02.2021 r.
    nzjdvfxm95goiq1d.png
  • Mysza123 Autorytet

Wysłany: 20 września, 00:29

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Srodek nocy a ja ogladam Bridget Jones na netflixie po raz setny i jem budyn na oslode zycia, to oznacza tylko jedno- mamy kolejna chorobe malej na pokladzie 🤣.
    Kilka dni w przedszkolu znowu spowodowalo ze jest goraczka, katar i okropny kaszel. Rano do lekarza 🤷‍♀️ No ale mam nocne czuwanie (corka sie co chwila budzi z placzem i atakiem kaszlu) wiec musze sobie jakos umilac ten czas 🤪

tb73hdgeg1r7jrtd.png
  • mother84 Autorytet

Wysłany: 20 września, 05:45

Cytuj  /     /  Zgłoś
    O matko Mysza, współczuję choroby córki, niech jej szybko przejdzie, bo ileż można oglądać filmy po nocach 🤣

Annie_ lubi tę wiadomość

zem33e5egd6wxyy8.png

atdci09kiuqldke7.png

Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • nadzieja_86 Autorytet

Wysłany: 20 września, 08:01

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry😉 a ja melduję się po wyjeździe byliśmy w górach było super córka zadowolona hotel z basenem i spa więc wieczory sobie umilalismy. Jestem bardzo wypoczęta az nie chciało się wstać do pracy.

Mysza zdrówka dla córci ale masz patent na czuwająca córkę.

Mother a jak Twój dół polepszyło się?

Co u resztydziewczyn, staraczek który dc ktoś testuje?

Juz trzy lata czekam na Ciebie i czekać bede dalej 🤱 ❤️

29. 07.2020 HSG są drożne. ✊
    Luty 2020 cb
    Grudzien 2020 7 tc moj 👼
    Luty 2021 hashimoto
    Letrox, metformina, duphaston.
    Sierpień 2021 Mutacje: MTHFR C677T, A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) heterozygota
    Acard

„Na złym fundamencie nie da się zbudować dobrego domu”
    n59yt5od1y3qj53b.png
  • mother84 Autorytet

Wysłany: 20 września, 11:31

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja super, że odpoczęłaś i naladowalas baterie ☺☺☺ właśnie ostatnio sobie myślałam co m.in u Ciebie, chyba ściągnęłam Cię myślami 😉
    U mnie z dołem? Chyba chodzi o dolną część ciała co? Bo dołka to nie mam 🤣 generalnie to bez zmian... Jedyne co to przyzwyczaiłam się do tego. Ostatnio nawet podczas seksu bolało, że musieliśmy przerwać. Jak znowu tak będzie to pójdę do innego lekarza i zobaczę co on powie. Najgorsze przy kąpaniu, jak kucam żeby się ogolić to aż widzę jak tam wychodzi mi... 😔 moja gin proponowała specjalne tampony na takie jakby ćwiczenia, ale kazała się pojawić w październiku/listopadzie jak nie przejdzie, ale jakoś sceptycznie jestem na to nastawiona, więc może pójdę jeszcze do kogoś i porównam dwie diagnozy i pomysły na to😉

Co u pozostałych staraczek? Nie chcę nic mówić, ale z wytesknieniem czekam na kolejny pozytywny test którejś z Was ☺

U nas już jesień pełną parą, zimno, kurtkę już noszę i chyba cienką czapkę wyjmę. Syn już dziś do szkoły poszedł w takiej na uszy. Brrrr...

zem33e5egd6wxyy8.png

atdci09kiuqldke7.png

Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • Mysza123 Autorytet

Wysłany: 20 września, 12:41

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj tez juz czekam na jakis pozytywny test tutaj bo nastala okropna cisza ! Ja na swoj nie licze w najblizszym czasie wiec nadzieja w reszcie dziewczyn.
    Wiera ? Dawno sie nie odzywlalas ☺️

Nadzieja, dobrze ze odpoczeliscie, gory bardzo relaksuja. Moze cos z tego bedzie 😁

Mother, ostatnio ogladalam program gdzie kobieta wlasnie miala taka przypadlosc jak Ty i kombinowali roznymi sposobami az w koncu miala zabieg bo wypadajaca macica bardzo utrudniala jej zycie. Moze na nastepnej wizycie cos sie wiecej dowiesz.
    A jak tam malutki ? Pewno rosnie i lapie nowe umiejetnosci, patrze ze to juz prawie 4 miesiace tak czas leci 😁🙈

My wrocilysmy od lekarza, standardowa wirusowka, cala przychodnia dzieci te same objawy. Po dzisiejszej nocy czuje sie jakbym malucha w domu miala 🤣

tb73hdgeg1r7jrtd.png
  • nadzieja_86 Autorytet

Wysłany: 20 września, 16:14

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mother właśnie o to mi chodziło to ciekawe co Tobie powie na dłuższą metę nie można tak się męczyć dobrze to zdiagnozować i działać.

Mysza zobaczymy raczej spontanicznie ❤️ nie wiem nawet kiedy owu była bo testów nie robiłam niech los sprzyja.
    Z tymi chorobami to masakra jaks dużo osób teraz. Córka na wyjeździe ok a dziś po przedszkolu lekki katarek.

Luty 2020 cb
    Grudzien 2020 7 tc moj 👼
    Luty 2021 hashimoto
    Sierpień 2021 Mutacje: MTHFR C677T, A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) heterozygota
    Acard

n59yt5od1y3qj53b.png
  • Kinga2020 Ekspertka

Wysłany: 20 września, 18:14

Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja pozytywne wieści przyniosę ,jestem w 3 tyg ciazy 🙂

Piszczak lubi tę wiadomość

• Piszczak Przyjaciółka

Wysłany: 20 września, 19:25

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga2020 wrote:
    To ja pozytywne wieści przyniosę ,jestem w 3 tyg ciazy 🙂

No nie wierzę 😳 to już tak potwierdzone?
    Gratulacje 🤗

Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 września, 19:28

iv09gu1ra4r2on4q.png

3jgx3e3kstxk8gsn.png
  • Kinga2020 Ekspertka

Wysłany: 20 września, 19:37

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piszczak🤣 ciaza sie liczy od pierwszego dnia @ ,jestem po owu i czekam aż się zagniezdzi co ma się zagnieździć 🙂 ale w tym miesiącu jakos tak to sobie wytłumaczyłam i lepiej mija czas

• Piszczak Przyjaciółka

Wysłany: 20 września, 20:41

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga2020 wrote:
    Piszczak🤣 ciaza sie liczy od pierwszego dnia @ ,jestem po owu i czekam aż się zagniezdzi co ma się zagnieździć 🙂 ale w tym miesiącu jakos tak to sobie wytłumaczyłam i lepiej mija czas

No właśnie tak jakoś mało tych tygodni mi się wydawało🤔🤦‍♀️

iv09gu1ra4r2on4q.png

3jgx3e3kstxk8gsn.png
  • Miśkowa Autorytet

Wysłany: 21 września, 08:33

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też chciałbym w końcu zobaczyć jakiegoś pozytywa (i nie owulaka!) ściskam kciuki dziewczyny i wierzę że w końcu każda z Was się doczeka bobasa. Czytam co u Was ale nie smęce.

4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • Wiera Autorytet

Wysłany: 21 września, 09:32

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza zdrówka dla córki, te noce nieprzespane potrafią wykończyć i dziecko i rodziców ;) Nasz poszedł w zeszłym tygodniu do szkoły, ciekawe ile wytrzyma🙄

Mother mam nadzieję że któryś lekarz zaradzi, żeby poradzić sobie z "dołkiem" skutecznie i szybko, bo ile można tak cierpieć 😔 Może ten zabieg to dobra myśl?

Nadzieja super że wyjazd się udał :) My parę lat temu wróciliśmy z gór w powiększonym składzie i Wam też tego życzę 😘

Kinga to ja jestem w drugim tc teraz ;) Biedna koleżanka, wiadomo co z synem? Powinna pójść do tej lekarki i powiedzieć jak ich odprawiła, może następnym razem przy innym dziecku by się dwa razy zastanowiła zanim by zaczęła kłapać bez sensu 🙄

A ja cóż. Mam spadek formy. Psychicznej i fizycznej, bo w pracy zapieprz ;) Smutno mi, ta ostatnia @ mnie rozjechała jak czołg. Brałam w zeszłym tygodniu Lamettę, pojutrze idę na podgląd. Wczoraj nawet zrobiłam owulaka, czytałam że lametta lubi przyspieszyć owu, ale na razie kreska cienka. Piję wino i jem migdały, ale bardziej z przyzwyczajenia niż z nadzieją że to coś da. Mąż znowu zaczyna wspominać o zostawieniu tego jak jest, mamy jedno zdrowe dziecko, po co się wykańczać w staraniu o drugie jak to nic nie daje. Chyba damy sobie jeszcze dwa cykle, w następnym może to IUI uda się zrobić. A potem..nie wiem. Może przerwa? Od lekarzy, tabletek. Zobaczymy 🤷🏼‍♀️

9f7jgu9r4mx0xbls.png
  • nadzieja_86 Autorytet

Wysłany: 21 września, 11:43

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miskowa no dawaj co u Ciebie jak po remoncie się mieszka?

Wiera chyba jak każda o tym marzy czas pokaze jakoś się nie nastawiam bardzo 🤷‍♀️a chwilę słabości każdy z nas ma. Przychodzi ten czas że granicą pęka ważne żeby się pozbierać pewnie spróbuj IUI ✊ a to dzis który dc?

Mysza jak z córką noc przespana?

Mother a synek z nockami się uspokoił?

Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 września, 11:44

Luty 2020 cb
    Grudzien 2020 7 tc moj 👼
    Luty 2021 hashimoto
    Acard

n59yt5od1y3qj53b.png
  • Nobis Autorytet

Wysłany: 21 września, 13:23

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie. Podczytuje Was regularnie, co jakiś czas coś napisze. Ale już postanowione taramy się o rodzeństwo. Jeszcze do kk ca roku sobie damy czas ale po nowym roku zaczynam badania i pewnie powtórka do clo.
    Od tego cyklu biorę metformine. W 12 dc byłam u uroginekologa na wizycie przy okazji zrobił mi usg i był pęcherzyk dominujący 16 mm. Od soboty robię owulaki ale kreska ca y cza słaba. Nie wiem co o tym myśleć i kiedy zacząć brać luteinę. Na początku bolało mnie po lewej stronie gdzie rośnie pęcherzyk ale od 3 dni centralnie podbrzusze. Mam coraz większe wątpliwości co do powodzenia bez udziału lekarza...

MTHFR A1298C homo, PAI-1 (4G/5G) hetero
    I IUI - 30.10.2019... 14 dp iui test +
    82do2n0a8les7g5d.png
    06.10.2021 mamy II kreseczki, 09.10-Beta 371,00 mIU/ml
  • aLunia Autorytet

Wysłany: 21 września, 14:20

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też zaglądam z nadzieją, że sie udało🙏
    Trzymajcie sie dziewczynki teraz taki czas, ze pogoda tez nie pomaga.

Miskowa pisz co u Ciebie?

3i49df9hy6z4ginm.png

ex2bdf9h3wcvr2ut.png

zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • Miśkowa Autorytet

Wysłany: 21 września, 14:20

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nobis a luteine dlaczego bierzesz (nie pamiętam choć pewnie pisałaś)? Na wyregulowanie cyklu czy problem z progesteronem? Wiedząc że luteina zatrzymuje owu to ja bym robiła testy i mierzyla tempke jeśli masz możliwość i wtedy luteina po 3 dniu wyższych temp.

4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
‹‹ 2645 2646 2647 2648 2649 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego