X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2931 1227

    Wysłany: 13 lipca 2022, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamaleonka, zrozumiałam, i nawet powiem Ci, że fajna opcja z tą nianią. Przynajmniej tak zrozumiałam z Twojego opisu.

    Gusia. Praca nie zając nie ucieknie 😉

    Doris witamy! 😊 to zdrowia i do dzieła! Trzymamy kciuki za udane starania.

    Mother czyli roczek zaraz będzie?

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • mamaleonka Autorytet
    Postów: 734 1057

    Wysłany: 13 lipca 2022, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka6 wrote:
    Mamaleonka, zrozumiałam, i nawet powiem Ci, że fajna opcja z tą nianią. Przynajmniej tak zrozumiałam z Twojego opisu.

    Gusia. Praca nie zając nie ucieknie 😉

    Doris witamy! 😊 to zdrowia i do dzieła! Trzymamy kciuki za udane starania.

    Mother czyli roczek zaraz będzie?

    Z niania opcja super, tak bardziej ciepło i rodzinnie niż w żłobku. Ona jeździ z dzieciakami rowerem na przejażdżki. Dużo czasu spędzają na zewnątrz.

    Ja dziś czułam się super i trochę za bardzo poszalałam ze sprzątaniem w domu i zaczął mnie brzuch bolec. Właśnie się położyłam i będę odpoczywać.


    Rozgośćcie się dziewczyny my tu was będziemy wspierać i czekać na ⏸

    age.png
  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1216 65

    Wysłany: 13 lipca 2022, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Calanthe to tak jak ja muszę jutro gnać 40 km w jedną stronę żeby zrobić badania z krwi przed tomografia 🤦. Ale nic, potraktuje to jak wypad z domu bez dzieci w celach rozrywkowych 😂

    Gusia, Mamaleonka ciąża rządzi się swoimi prawami. Nie każdej dane tryskać energia przez cały dzień i moc robić tyle co przed.

    Mother witaj. Może to jest myśl wysłać Ole gdzieś na odpieluchowanie 🤔. Ty szczęściaro. Nie ma jakiś obozów dla dzieci w tym temacie 🤣? Bo z tym będę miała przeprawę. Np. dzisiaj "mama chce siku-to chodź posadzę cię na nocniku-ale ja nie chcę na nocnik -no to na nakladke-nie chce na nakladke-to musisz wysiusiać się w pieluchę -ale ja nie chcę w pieluche". I bądź mądrym rodzicem i wyjdź z tej sytuacji. Albo przychodzi i mówi że nasiusiala w pieluchę. I gdyby nie ten wielki opór sikania bez pieluchy to i milion razy mogłabym ścierać i przebierać aż w końcu by zaczęła siadać na nocnik bo czuć to czuję.
    A co do charakterów to ja takiego szoku nie doznałam że jedno grzeczne a drugie nygus. Obie charakterne.

    Mnie jak osteopata nastawiał to że 3 dni chodziłam obolała jakby mnie kto kijem poobijał. Ale jaki potem efekt, całkiem inaczej się czułam. Teraz znów plecy po nocy bolą. Wigilie źle sypiam, mam głupie sny.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lipca 2022, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mother to chyba w maju miała roczek, albo początek czerwca? Ale mogę się mylić.

    U mnie mały gorączkuje. A poza tym oprócz tego że jest markotny, to nic mu nie jest. Zero kataru, kaszlu. To na bank zęby. Jak bawi się smoczkiem, albo nawet tylko palca włoży do buzi i się urazi to jest wrzask taki, że masakra. Ciekawe ile to potrwa.

  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2931 1227

    Wysłany: 13 lipca 2022, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza all inclusive na badaniach 🤣 to może i wskoczysz jeszcze gdzieś po drodze, jak juz tyle jedziesz 😁
    A na trawkę na dworze, tez nie chce zrobic? Eh te maluchy jak sie na coś uprą, to tylko pozostaje czekać 🤷‍♀️

    Gusia i Mamaleonka wypoczywajcie tam, żeby kropki tez były wypoczete, żeby rosnąć, a później pokazać kto tam w nich siedzi, czy chlopaki czy dziewczyn czy i to i to 🤔😁

    Piszczak, to trochę wyglada jak zęby, bo u nas tez jak szly, to wystarczyło warge mocniej dotknąć juz był ból i krzyk. Tylko u nas marudyzm trwał ze 3 dni. Cisza cisza i nagle zawsze ząb po tej ciszy jedno dwu dniowej się pokazuje.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 lipca 2022, 14:25

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1216 65

    Wysłany: 14 lipca 2022, 07:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka hotel i spa? To moze po drodze wstapie do Ossy? A tsk na seria to w planach pobranie krwi, biedra, brico, empik i sklep zoologiczny. Jak dam rade bo franca @ sie zjawila (miala byc wczoraj) i teraz potrzebuje czegos przeciwbolowego i mysle co zeby badan nie zaburzyc bo bez nie dam rady.
    Spytalam jeszcze madrzejszych glow co zrobic z odpieluchowaniem i kazda pisze zeby odpuscic na jakis czas. My jeszcze zabierzemy w sobote Ole do sklepu, moze tam przymierzy się do nocnika, trudno kupimy 3 do kompletu jak cos sobie wybierze 😁. I te schodki bo mam pożyczone na chwile i chetniej myje ręce.

  • Doris 37 Debiutantka
    Postów: 13 15

    Wysłany: 14 lipca 2022, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny korzystacie z aplikacji do obliczania dni płodnych itp.? Możecie polecić która jest dobra? :)

  • mamaleonka Autorytet
    Postów: 734 1057

    Wysłany: 14 lipca 2022, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doris 37 wrote:
    Dziewczyny korzystacie z aplikacji do obliczania dni płodnych itp.? Możecie polecić która jest dobra? :)

    Ja używałam aplikacje period tracker i przed ciąża obliczał mi dokładnie kiedy zjawi się 🐒
    A jeśli chodzi o dni płodne to żadna aplikacja ci tego nie wyliczy, musisz albo wybrać się na monitoring albo używać testów owulacyjnych albo mierzyć temp.

    Jeśli chodzi o testy owulacyjne to można wrzucać zdjęcia testów w aplikacji Premom i tam pokaże ci kiedy był pik

    Doris 37 lubi tę wiadomość

    age.png
  • Gusia_ Autorytet
    Postów: 2390 2371

    Wysłany: 14 lipca 2022, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja używałam Flo do śledzenia cyklu, dni płodnych i wyliczania miesiączki i baaaardzo rzadko się myliła jak już minęło kilka cykli. Także polecam tą, ale chyba tak, jak pisze mamaleonka do wyznaczania ovu to najlepiej testy jednak

    Doris 37 lubi tę wiadomość

    🤰06.07.2022 bhcg 1471
    🤰30.06.2022 bhcg 73,58
    🤰28.06.2022 II kreski
    👧02.2021 córeczka
    😢 03.2020 poronienie zatrzymane - 8 tydz. ciąży

    Hashimoto
    Hiperprolaktynemia przed pierwszą ciążą potem prolaktyna ok
  • Milena92 Ekspertka
    Postów: 241 166

    Wysłany: 14 lipca 2022, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam.
    Jestem nowa.
    Staramy się z mężem o drugi cud. Pierwszy raz w ciążę zaszłam po prawie roku starań, ciąża zagrożona, cały czas leki, szpital itd...
    Teraz staramy się o rodzeństwo.... już albo dopiero 5 msc.... Dla mnie to bardzo długo, pół roku temu lekarz mówił że wszystko jest ok, jedynie jakieś zakrzywienie macicy mam. Robię testy owu ale mimo to się nie udaje

    Doris 37 lubi tę wiadomość

  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1216 65

    Wysłany: 15 lipca 2022, 07:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Milena. Może potrzebujecie więcej czasu?

    Skrobne tak dla informacji o tym skierowaniu do laryngologa- lekarz rodzinna (nie było pediatry) powiedziała że z tym skierowaniem mogę iść wszędzie w całej Polsce nie tylko do Kajetan. Ale skoro w Radomiu nie ma poradni dla dzieci to już na to nie przyjmą i wypisała mi drugie skierowanie do poradni dla dorosłych.

  • calanthe Autorytet
    Postów: 2834 2859

    Wysłany: 15 lipca 2022, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam nowe dziewczyny, trzymam kciuki żeby się szybko udało i wątek okazał się dla Was szczęśliwy!

    Doris używam flo, jak dla mnie fajna apka, chyba najlepsza jaką miałam.

    Mother dobrze Cię "widzieć" 😉 chyba z drugim to jest tak, że zazwyczaj trafia się urwis 😜

    Piszczak mały dalej gorączkuje?

    Iza no widzisz, czyli bez problemu. To jak w końcu robicie zabieg z nfz czy prywatnie? Wybacz, ale trochę się skołowałam.

    W końcu trochę słońca się pokazało, to wychodzimy. W środę byliśmy w zoo w Opolu. Dziewczyny tak wymęczone, że ledwo wsiedliśmy do auta to zaraz zasnęły. Mężowi już prawie tydzień urlopu zleciał, coś to za szybko biegnie.

    Kjnfp1.png
    jyXOp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lipca 2022, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Calanthe jeszcze trochę tak. Ale już widać po nim, że jest trochę lepiej, i w nocy choć trochę daje spać. Wczoraj miałam konsultacje online z lekarzem. Stwierdził, że dawki leków dostaje odpowiednie, postawić na miejscowe leki przeciwbólowe i zimne gryzaki. A jak jeszcze do 3 dni nie będzie poprawy to do lekarza stacjonarnie

  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1216 65

    Wysłany: 15 lipca 2022, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Calanthe jutro jedziemy na kontrol, jeszcze zobaczymy co pani dr powie. Bo jesli mamy robić bardzo szybko to w jednym miejscu znalazłam prywatnie na wrzesień. Jak chwilę możemy poczekać to robimy na NFZ (luty-marzec) bo uważamy że bez sensu wykładać 5 tys.i robić prywatnie w grudniu. Z umawianiem na NFZ wstrzymuje się do jutrzejszej wizyty.
    Szczególnie że nie zanosi się żeby Ola poszła we wrześniu do przedszkola to troche mniej będzie narazona na infekcje i może damy radę do lutego.

    Piszczał współczuję "choroby". Może to rzeczywiście zęby. Albo trzydniówka 🤔.

    A moja Ola nie daje mi nic zrobić, nie pozwala mi wyjść z pokoju bo zaraz płacze za mną, najlepiej jej u mnie na kolanach. Mowie, tłumacze że idę do WC czy do kuchni ale to nic nie daje. A dziś też musiałam wyjść i już kompletna mamoza.
    To trzeba mieć pecha-chcialam złożyć wniosek o dodatek osłonowy i o 87 gr przekraczamy próg żeby dostać całość. Poczekam i złożę w sierpniu bo w 2021 mieliśmy mniejszy dochód.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lipca 2022, 13:10

  • Abilify05 Autorytet
    Postów: 1854 625

    Wysłany: 15 lipca 2022, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza jeszcze się nie staramy, ale powoli badam teren, bo z takimi dolegliwościami warto zacząć już nawet rok szybciej czy to odpowiednie suplementy brać, czy zacząć chodzić do lekarzy :p na razie chciałbym wrócić do pracy, trochę się odkuc finansowo, bo na własnej działalności niestety mam śmieszne pieniądze na macierzyńskim.

    Kropka6 a ci znajomi o których pisałaś mieli problemu przy pierwszym dziecku, czy mówisz o takich, że z pierwszym łatwo poszło , oboje zdrowi i drugie coś nie idzie? Bo z tym drugim łatwiejszym słyszałam u ludzi z problemami.
    A co do fioletowej strony, nie chodzi nawet o tematy rozmów, tylko nie lubię takiego stylu pisania, na zasadzie a moje dziecko robi to i to - zero odzewu ze strony pozostałych tylko każda następna pisze a moje to, a moje tamto, a my kupujemy to. Nie ma wzajemnego "słuchania się", odpowiadania, tylko każda o sobie. Nie widzę sensu w takiej komunikacji wiec się wypisałam :p
    Edit. Po napisaniu zauważyłam że Kropka też zwróciłas na to uwagę 😁 tragedia nie? A być na początku drogi macierzyńskiej z 1 dzieckiem i czytać takie coś to aż dołuje.

    Calanthe, tak dokładnie, trochę czasu spędziłam na różowej stronie i tu naprawdę można uzyskać mega wsparcie.

    Witaj Doris37 :)

    Gusia masz rację, że czasem fioletowa strona bardziej straszy. Po porodzie jeszcze bardziej, ale w trakcie jest to samo, ile mm ma zarodek, a mój ma tyle, a w tym tygodniu mój tyle, a ja chodzę do 3 lekarzy bo się boje. Inaczej to sobie zawsze wyobrażałam.

    A powiedzcie, po jakim czasie dostalyscie okres po zakończeniu karmienia piersią?

    cf9d999d03.png
    Starania od 09.2018
    💗28 lat, PCOS, nietolerancja glukozy, cykle bezowulacyjne
    mutacja PAI-1 4G heterozygotyczny i MTHFR_677C>T homozygotyczny
    stymulacja Lamettą i Clo ❌
    06.2019 Jajowody drożne ✔
    06.2019 Histeroskopia zwiadowcza - bez patologii✔
    🧬02.2020 Gameta Gdynia
    10.2020-1 IUI❌| 11.2020-2 IUI💪 10 t.c.-<3 przestało bić | 03.2021-3 IUI❌| 04.2021-4 IUI💪
  • Abilify05 Autorytet
    Postów: 1854 625

    Wysłany: 15 lipca 2022, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doris 37 wrote:
    Dziewczyny korzystacie z aplikacji do obliczania dni płodnych itp.? Możecie polecić która jest dobra? :)
    Ja w sumie dzialalalm zawsze na aplikacji ovufriend. Chyba że chodzi ci o coś darmowego, bo tu jednak trzeba kupić abonament.

    Milena92 a jakie leki miałaś w ciąży? Karmiłas potem swoim mlekiem?

    cf9d999d03.png
    Starania od 09.2018
    💗28 lat, PCOS, nietolerancja glukozy, cykle bezowulacyjne
    mutacja PAI-1 4G heterozygotyczny i MTHFR_677C>T homozygotyczny
    stymulacja Lamettą i Clo ❌
    06.2019 Jajowody drożne ✔
    06.2019 Histeroskopia zwiadowcza - bez patologii✔
    🧬02.2020 Gameta Gdynia
    10.2020-1 IUI❌| 11.2020-2 IUI💪 10 t.c.-<3 przestało bić | 03.2021-3 IUI❌| 04.2021-4 IUI💪
  • calanthe Autorytet
    Postów: 2834 2859

    Wysłany: 15 lipca 2022, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Abilify jakie dolegliwości masz na myśli? U nas przy pierwszym zajęło 2 lata zanim zaszłam w ciążę, mieliśmy problem z nasieniem (choć jest tutaj na forum dużo dziewczyn, które mają większe problemy z zajściem). Z drugim zaszłam pół roku po zakończeniu kp. Ale tak naprawdę na to nie ma reguły, ile starających tyle przypadków.
    Co do okresu po kp nie pomogę, bo przy każdym dziecku wrócił zaraz po połogu i w miarę regularnie mnie nawiedzał pomimo częstych karmień 🤷

    Iza no to daj znać po kontroli.

    Kjnfp1.png
    jyXOp2.png
  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2931 1227

    Wysłany: 15 lipca 2022, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej jestem! Dziś jakos nie miałam weny na pisanie rano i to nie, że mi sie nie chciało, tylko jakaś zmęczona byłam juz zaraz 5 minut po budziku 🤣

    Jeśli chodzi o aplikacje, to ja żadnej nie używam. Tzn uzywałam taką tylko żeby zapisywać kiedy będzie następna miesiączka. No bo jakoś tak nie była mi przy poprzednich staraniach potrzebna.

    Iza to super, że Ci wypisała skierowanie. Teraz tylko czekać na kontrolę i ustalicie dogodną forme dla Was czy nfz czy prywatnie. A dlaczego do przedszkola nie idzie? Nie chcecie czy miejsc nie ma? Czy może mamoza? A powiem wiem coś śmiesznego (tak mi się wydaje 🤣) bardzo długo już chyba będąc nastolatką, taka licealną myślałam, że przedszkole się pisze i czyta przeczkole 🙈🤦‍♀️🤦‍♀️ śmieje sie czasem, że gdybym teraz chodziła do szkoły, to bym na pewno miała zdiagnozowane jakies 'dys'.
    A co do tych 87 groszy.. Eh..trochę to smutne że AŻ TYLE zabrakło.. No ale miejmy nadzieję, że w następnym miesiącu się uda.
    To powiem Wam że kilka osób z mojego otoczenia było zdziwionych, że dlaczego becikowego nie dostaliśmy, przecież dalej istnieje, tylko nie wiedzieli, że to też ma progi.

    Abilify, ja wróciłam po macierzyńskim do pracy. Bo też w międzyczasie ułożyło się tak, że po prostu trzeba sie odkuć finansowo.. Ale chyba juz z perspektywy 2 miesiecy pracy stwierdzam, że nie był to taki zły pomysł. Chociaż nadal uważam, że mama powinna być z dzieckiem dłużej. Ale może bardziej niezależna.
    Co do fioletowej strony, to a i owszem czasem mi się zdarza dużo o sobie pisać. Ale to raczej wynika z tego, że jak sie z dzieckiem siedziało długo, to człowiek chciał wygadać wszystko. Ale lubie też słuchać ludź i im pomóc czy odnieść się do tego. A tam jest tylko ja. Ja i ja! Moje, moje, moje. A już grupy na fb o macierzyństwie, to dopiero tragedia.. Bo złą matką jesteś bo nie robisz tak jak ja! I koniec i kropka 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ tutaj jest inaczej i mi się to podoba ❤

    Jeśli chodzi o okres i kp. U mnie zaraz będzie 16 miesięcy od porodu. W maju czyli w 14 dostałam pierwszą miesiączkę i teraz w lipcu. Z czego to jesli mam porównać do stanu przed, to raczej plemienia bym nazwała. Dalej kp i jak pisałam wcześniej prolaktyna przy górnej granicy. W sierpniu juz zakasam rekawy i obstawiamy się 🙈🙈
    Edit: właśnie doczytałam że pytanie było ile po zakończeniu kp 🤦‍♀️

    Co do znajomych, to jedna para chyb 5 lat sie o pierwsze starali, teraz o drugie już 2. Druga para pierwsze bez problemu, ale w drodze o drugie były 2 na pewno jak nie 3 poronienia. I różnica w wieku 5 lat. A zaczeli sie praktycznie po pół roku od pierwszej ciąży. Trzecia para pierwsze za pierwszym cyklem, a drugie rok (ale w tym przypadku podobnie jak u mnie było kp i po odstawieniu kp w pierwszym cyklu się udało).

    Ale mam też przykład juz z rodziny, że z pierwszym 'wpadka' nie planowana a drugie też 3 miesięce po porodzie na kp zaszła w ciążę, i mało tego dowiedziała się, że jest w ciąży jak poszła na kontrolę i cytologie do lekarza w 3/4 miesiącu (a że nie miała żadnych objawów, to był wielki szok).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lipca 2022, 22:55

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2931 1227

    Wysłany: 15 lipca 2022, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Małe sprostowanie niestety nie wiem co było/jest przyczyną u tych par znajomych. Nigdy nie dopytywalam, a oni sami z siebie też nie mówili, więc tym bardziej nie naciskałam, żeby się dowiedzieć. Jedynie u tej jednej pary wiem, że problem z prolaktyna był i dlatego im zeszło dłużej ze staraniami.

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Abilify05 Autorytet
    Postów: 1854 625

    Wysłany: 16 lipca 2022, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Calanthe u mnie tylko inseminacja pomogła, mimo że dzięki diecie suplementom, ćwiczeniom i lekom miałam ładne owulację, a partner nasienie nie udawało się, podejrzewam wrogi śluz. Jednak żeby miec ładna odpowiedź na leki też trzeba popracować dlatego nie liczę, że uda się tak szybko.

    Kropka6 a właśnie, chcąc nie chcąc dobrze podpowiedziałas żeby zbadać prolaktynę po skończeniu kp :)
    A z parami chodziło, że zwykle te z problemami jak starają się o drugie, wiedzą już co jest nie tak lub co robić i do kogo się zgłosić. I czytałam że jak już raz ciąża zaskoczy to potem łatwiej (ale w niewielkim odstępie czasu), oragnizm "pamięta", hormony się stabilizują. Ale pewnie jak że wszystkim, u jednych się sprawdzi, u drugich nie.
    A co do fioletowej strony to nie chodzi mi że nie można nic o sobie napisać, ale fajnie jak są jakieś komunikaty zwrotne :p mam wrażenie, że wiele matek traktuje to potem jako formę wygadania się czego to jej dziecko nie robi, bo nie mają takiej możliwości na co dzien.
    Do pracy warto wrócić żeby do głowy nie dostać, ale już mi się nie chce jak mam kombinować z opieka 🙄 a jak wydarza się losowe wypadki oboje nie mamy możliwości się zwolnić, nie wiem co to będzie.

    W ogóle chciałam zapytać jak dajecie sobie radę z jednym dzieckiem będąc w ciąży? Pamiętam jak złapałam rzygaczke od młodego po szczepieniu na rotaworusy, nie byłam w stanie się nim zająć :p a tu ciągle coś boli, człowiek czuje się jak na kacu przez kilka miesięcy, albo sennosc męczy 🙈

    cf9d999d03.png
    Starania od 09.2018
    💗28 lat, PCOS, nietolerancja glukozy, cykle bezowulacyjne
    mutacja PAI-1 4G heterozygotyczny i MTHFR_677C>T homozygotyczny
    stymulacja Lamettą i Clo ❌
    06.2019 Jajowody drożne ✔
    06.2019 Histeroskopia zwiadowcza - bez patologii✔
    🧬02.2020 Gameta Gdynia
    10.2020-1 IUI❌| 11.2020-2 IUI💪 10 t.c.-<3 przestało bić | 03.2021-3 IUI❌| 04.2021-4 IUI💪
‹‹ 2727 2728 2729 2730 2731 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ