X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lipca 2022, 08:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natala u mojej mamy ma dmuchany. Trzeba go co parę dni do dmuchać, ale ogólnie jest ok.
    Iza a może do tej beki, kupić pompę zanurzeniowa i podłączyć wąż i bez problemu będziesz podlewać?

  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1216 65

    Wysłany: 22 lipca 2022, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piszczak niech mój teść nie przesadza. Ostatnio taki zgred z niego, nic nie pasuje. A teraz kłóci się z teściową bo ona chce jechać na wakacje i jej nie daje. Ja jak postanowiłam sprzedać swój samochód to też mi nie chcę pozwolić bo się przyda. Ta, przyda sie-chyba do zajmowania miejsca w garażu i płacenia kolejnego OC, bo nie do jeżdżenia z Ola bo isofixa nie ma. samochód wymaga wkładu a że mam kupca to sprzedaje.

    Ja dziś sprzątam.

  • Hekate42 Autorytet
    Postów: 2100 1130

    Wysłany: 24 lipca 2022, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piszczak, dobrze pamietam ze Twój Mały przechodził bostonkę?
    U nas aktualnie na tapecie, stad pytanie?
    Może ktoś inny kogo dzieci przechodziły tez się wypowie.

    „Trudności, z którymi zmagasz się dzisiaj, przechodzą w siłę, której potrzebujesz na jutro. Tylko się nie poddawaj !”
    😇11.02.2021 r.
    ❤️10.03.2022 r. - witaj mój Cudzie❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lipca 2022, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hekate42 wrote:
    Piszczak, dobrze pamietam ze Twój Mały przechodził bostonkę?
    U nas aktualnie na tapecie, stad pytanie?
    Może ktoś inny kogo dzieci przechodziły tez się wypowie.

    Nie przechodził. Ostatnio myślałam, że dostał ale zjadł poprostu za dużo truskawek🤦‍♀️🤣. Teraz zakaz ich jedzenia do ukończenia roku.

  • Hekate42 Autorytet
    Postów: 2100 1130

    Wysłany: 24 lipca 2022, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piszczak wrote:
    Nie przechodził. Ostatnio myślałam, że dostał ale zjadł poprostu za dużo truskawek🤦‍♀️🤣. Teraz zakaz ich jedzenia do ukończenia roku.
    Coś popitoliłam🤦‍♀️

    „Trudności, z którymi zmagasz się dzisiaj, przechodzą w siłę, której potrzebujesz na jutro. Tylko się nie poddawaj !”
    😇11.02.2021 r.
    ❤️10.03.2022 r. - witaj mój Cudzie❤️
  • calanthe Autorytet
    Postów: 2834 2859

    Wysłany: 24 lipca 2022, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy basen dmuchany. Co prawda mały, ale na upartego na balkon w bloku się nadaje 🙂

    Hekate, moje obie dziewczyny miały. Co konkretnie chcesz wiedzieć?
    O ospie gdyby coś też mogę służyć radą 🙂

    Kjnfp1.png
    jyXOp2.png
  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1216 65

    Wysłany: 24 lipca 2022, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak właśnie myślałam że u Calanthe była a nie u Piszczak ale też nie chciałam mieszać.

    Zamówiłam dopiero dzisiaj dmuchany tak żeby był a 2 dni był taki staaaary, też nieszczelny ale na 1-1,5 godz. kąpania wystarczał. Tylko taki kolos więc do pompowania tylko kompresor (i mąż bo kompresor też kolos) i dużo wody trzeba naniesc więc tak co dzień to nie robota. Ale dobrze że go wczoraj schowałam, jak widzę to u nas resztki tego wiatru były a i tak nieźle wiało. A dziś dużo chłodniej to nikomu nie w głowie baseny.

    Ja jeszcze jutro muszę iść do przychodni po kolejne skierowanie dla Oli, żeby wypisali na Cito i już mnie coś bierze bo jutro będzie pediatra i znowu będzie się czepiać -po co i na co, a przecież mam itp. I sama wreszcie zrobię badania, i do rehabilitanta idę. Coś mnie lubią te poniedziałki jeśli chodzi o lekarzy 🤣.

  • Hekate42 Autorytet
    Postów: 2100 1130

    Wysłany: 24 lipca 2022, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    calanthe wrote:
    My mamy basen dmuchany. Co prawda mały, ale na upartego na balkon w bloku się nadaje 🙂

    Hekate, moje obie dziewczyny miały. Co konkretnie chcesz wiedzieć?
    O ospie gdyby coś też mogę służyć radą 🙂
    Ospę przechodził mój starszy Syn - dwa razy wg lekarzy😂, mimo szczepienia, wiec jestem obeznana😜
    Teraz Malutki ma bostonkę, która nie wiem gdzie złapał - 3 dzień temp ok 38 i wczoraj dostał wysypki, m.in na stopach.
    Jak długo u Was utrzymywała się wysypka. Czy buzia taż była nią zajęta?
    Orientujesz się może ile trzeba czekać do szczepienia ?

    „Trudności, z którymi zmagasz się dzisiaj, przechodzą w siłę, której potrzebujesz na jutro. Tylko się nie poddawaj !”
    😇11.02.2021 r.
    ❤️10.03.2022 r. - witaj mój Cudzie❤️
  • calanthe Autorytet
    Postów: 2834 2859

    Wysłany: 24 lipca 2022, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hekate42 wrote:
    Ospę przechodził mój starszy Syn - dwa razy wg lekarzy😂, mimo szczepienia, wiec jestem obeznana😜
    Teraz Malutki ma bostonkę, która nie wiem gdzie złapał - 3 dzień temp ok 38 i wczoraj dostał wysypki, m.in na stopach.
    Jak długo u Was utrzymywała się wysypka. Czy buzia taż była nią zajęta?
    Orientujesz się może ile trzeba czekać do szczepienia ?
    U nas temperatury nie było. Moje dziewczyny każdą infekcję do tej pory przechodziły bez stanu podgorączkowego czy gorączki. Zazwyczaj ciało grzeje jak piec, a termometr nic nie wskazuje 🤷
    Na buzi nie miały nic. Wysypka była tylko na dłoniach i stopach. Kilka bąbli. Po około tygodniu się pozasychały i zostały krostki, ale to też kilka dni i nie było śladu. Wiem, że niektórym dzieciom łuszczy się skóra i schodzą paznokcie - nas ominęło.
    Ile dokładnie odczekać do szczepienia nie wiem, ale jak mieliśmy ospę, to lekarka kazała odczekać miesiąc, więc podejrzewam że tu też coś będzie koło tego. Przy zwykłej infekcji 2 tyg odstępu trzymamy.
    Odnośnie ospy ku naszemu zdziwieniu mój mąż jak dziewczyny były chore, to też złapał. Więc wiemy coś o tym 😂

    Kjnfp1.png
    jyXOp2.png
  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2930 1227

    Wysłany: 25 lipca 2022, 06:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A slyszałam że przy bostonce to jeszcze problemy jelitowe mogą wystąpić.. Ale to chyba wychodzi z krostami.
    Hekate, bo to bardzo zaraźliwa choroba, bardzo łatwo ją złapać. Nawet jak byliście w sklepie mógł złapać.

    U nas gorączka spadła, charczenie w nosku też już mam nadzieję opanowane.

    Iza i to najgorsze alarmują ciągle lekarze, że ludzie sie nie leczą, ale jak maja słuchać tego gadania, to czasem odpuszczają. A i chyba Ty też dziś masz wizyte z wynikami tomografii?

    A my znowu szczepienie na ospę musieliśmy przez tą gorączkę przełożyć. Stwierdziłam jak teraz nam się nie uda, to nie szczepie w ogóle..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lipca 2022, 06:46

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2930 1227

    Wysłany: 25 lipca 2022, 06:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A przyznam się Wam, że byliśmy w weekend w hotelu ze spa. Małej gorączka juz w piątek spadła, w ogóle nie to dziecko. I przez to że ktos nam załatwił nocleg tam po zniżce, to pewnie i z 10 lat byśmy do takiego miejsca nie pojechali, bo to i tak majątek kosztuje 🙈 chyba bedziemy sie pół roku odkuwać 🤣 ale warto było, czerwone kanapy i wanna dodatkowa w pokoju (a dokładnie pokój kąpielowy) szampan i owoce do pokoju więc była magia ❤🔥🤣

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Hekate42 Autorytet
    Postów: 2100 1130

    Wysłany: 25 lipca 2022, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    calanthe wrote:
    U nas temperatury nie było. Moje dziewczyny każdą infekcję do tej pory przechodziły bez stanu podgorączkowego czy gorączki. Zazwyczaj ciało grzeje jak piec, a termometr nic nie wskazuje 🤷
    Na buzi nie miały nic. Wysypka była tylko na dłoniach i stopach. Kilka bąbli. Po około tygodniu się pozasychały i zostały krostki, ale to też kilka dni i nie było śladu. Wiem, że niektórym dzieciom łuszczy się skóra i schodzą paznokcie - nas ominęło.
    Ile dokładnie odczekać do szczepienia nie wiem, ale jak mieliśmy ospę, to lekarka kazała odczekać miesiąc, więc podejrzewam że tu też coś będzie koło tego. Przy zwykłej infekcji 2 tyg odstępu trzymamy.
    Odnośnie ospy ku naszemu zdziwieniu mój mąż jak dziewczyny były chore, to też złapał. Więc wiemy coś o tym 😂
    Dzięki.
    U nas to nie sa bąble tylko takie malutkie plamki - na stopach, trochę na raczkach i nóżkach i tułowiu oraz minimalnie na dolnej części twarzy, ale ostro się ślini, wiec to może od tego.
    Ta na nocnym dyżurze mówiła, żeby szczepienie wykonać dopiero za 6 tygodni, a my mamy zapisane za miesiąc - stad pytanie.
    Za 2 tygodnie jadę z nim nad morze i mam nadzieję, ze do tej pory wszystko mu minie.

    „Trudności, z którymi zmagasz się dzisiaj, przechodzą w siłę, której potrzebujesz na jutro. Tylko się nie poddawaj !”
    😇11.02.2021 r.
    ❤️10.03.2022 r. - witaj mój Cudzie❤️
  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1216 65

    Wysłany: 25 lipca 2022, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka oj to się tam działo 😁
    Dziś to odbiór tych wyników a neurolog dopiero w lutym. A dzisiaj wizyta w celu ustalenia zabiegów na rehabilitację. Tak, jak człowiek ma chodzić i się prosić to się odechciewa. Tak jak dziś byłam, tłumacze na co mi i po co skierowanie w trybie pilnym, mowie jakie są terminy na NFZ i ile i za ile prywatnie, i żeby to jakoś przyspieszyć a pani dr ona nie wie w końcu po co i na co dziecko chore bo pediatra wpisała w kartę że wypisała skierowanie ale dziecka nie badała bo nie było na wizycie.

    Hekate współczuję choroby. Może minie i pojedziecie na wakacje.

    U nas jak zwykle problem kiedy jechać. W końcu jedziemy w środę do Majalandu. Bo mąż musi zrobić w polu żeby nasi ludzie mogli dalej robić.

  • Emrica Autorytet
    Postów: 943 597

    Wysłany: 25 lipca 2022, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mój synek już sie urodził 15.07, 5 dni byliśmy w szpitalu- żółtaczka, teraz się poznajemy, akurat wyszliśmy w te upały ale jakoś dajemy radę 🙂

    Kropka6, mother84 lubią tę wiadomość

    iv09gu1rhahn9m8p.png
    nzjdgzu3g71ob4w1.png
  • Hekate42 Autorytet
    Postów: 2100 1130

    Wysłany: 25 lipca 2022, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emrica wrote:
    Dziewczyny mój synek już sie urodził 15.07, 5 dni byliśmy w szpitalu- żółtaczka, teraz się poznajemy, akurat wyszliśmy w te upały ale jakoś dajemy radę 🙂
    👏 i rośnijcie zdrowo ✊😍

    Emrica lubi tę wiadomość

    „Trudności, z którymi zmagasz się dzisiaj, przechodzą w siłę, której potrzebujesz na jutro. Tylko się nie poddawaj !”
    😇11.02.2021 r.
    ❤️10.03.2022 r. - witaj mój Cudzie❤️
  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1216 65

    Wysłany: 25 lipca 2022, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emrica gratuluje 😊

    Emrica lubi tę wiadomość

  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1216 65

    Wysłany: 25 lipca 2022, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mialyscie tak ze zwracaliscie cos na allegro i sprzedawca nie zwracal pieniedzy? Ja juz czekam 2 mies., rozpoczelam oficjalna dyskusje, sprzedawca nadal milczy. Ciekawe co z tego będzie.

  • calanthe Autorytet
    Postów: 2834 2859

    Wysłany: 25 lipca 2022, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emrica gratulacje! Zdrówka dla Ciebie i malucha ☺️

    Iza, a dyskusję dopiero zaczęłaś?

    Emrica lubi tę wiadomość

    Kjnfp1.png
    jyXOp2.png
  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2930 1227

    Wysłany: 25 lipca 2022, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emrica wrote:
    Dziewczyny mój synek już sie urodził 15.07, 5 dni byliśmy w szpitalu- żółtaczka, teraz się poznajemy, akurat wyszliśmy w te upały ale jakoś dajemy radę 🙂

    Gratulacje! I teraz dużo sił i odpoczynku 😍

    Emrica lubi tę wiadomość

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1216 65

    Wysłany: 25 lipca 2022, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    calanthe wrote:
    Emrica gratulacje! Zdrówka dla Ciebie i malucha ☺️

    Iza, a dyskusję dopiero zaczęłaś?

    W sobotę. Sprzedający ma 1 dzień roboczy żeby odpowiedzieć. Na razie cisza.

‹‹ 2730 2731 2732 2733 2734 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ