X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • Wiera Autorytet
    Postów: 1068 410

    Wysłany: 28 lipca 2022, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emrica wrote:
    Dziewczyny mój synek już sie urodził 15.07, 5 dni byliśmy w szpitalu- żółtaczka, teraz się poznajemy, akurat wyszliśmy w te upały ale jakoś dajemy radę 🙂

    Gratulacje!! 🎉 Zdrówka i radości z poznawania 🤗 całusy od ciotki 😘

    Odnośnie wakacji - przeczytałam gdzieś na fb że wakacje z dziećmi to po prostu zajmowanie się nimi tyle, że w innym miejscu.
    Nic dodać nic ująć 😅

    Alunia Toskania to kiedyś było marzenie mojego męża, żeby zwiedzić. O tej porze roku na pewno jest pięknie ❤️

    My wróciliśmy znad naszego morza parę dni temu, pogoda nam wynagrodziła fatalny zeszły rok. :)

    Emrica lubi tę wiadomość

    9f7jgu9r4mx0xbls.png
  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1200 60

    Wysłany: 29 lipca 2022, 06:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka6 wrote:
    Calanthe e tam samo zło, my tam śpimy z naszą odkąd skończyła 5.5 miesiąca i uważam, że że spanie z dzieckiem czy niespanie, to zło tylko dla tych ludzi z boku patrzacych 🤣 chociaż po woli szykujemy sie na wyprowadzkę do łóżeczka. Bo teraz odstawienie od cyca i jak to opanujemy, to łóżeczko spowrotem wróci. Mam nadzieję 🙈

    Ogolnie poziom melatoniny otrzymuje się przez pierwsza połowę snu. Wiec dzieci lepiej śpią jak zasną gdzies przez pierwsze 4 godizny a później mają gorszy sen.. Ale są dzieci ktore lubią sie poprzytulać i czuć kogoś bliskiego.

    Brawo za to zło dla tych co patrzą z boku. Mojej teściowej tak bardzo się nie podoba że od czasu do czasu któraś śpi z nami, zwłaszcza Zuzia.

    Żylaki mi się odezwały 😩. Jeszcze sama wzięłam się za pielenie truskawek.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 lipca 2022, 06:49

  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2895 1208

    Wysłany: 29 lipca 2022, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza, bo dla tych co śpią z dziećmi nie spanie razem może być złem (ale właśnie z boku). I na odwrót. Jeśli rodzicom taki układ odpowiada, to moim zdaniem nie ma nigdzie problemu 😉 czyli jak chcecie śpijcie ze swoimi dziećmi, jak nie chcecie nie spijcie. Takie moje zdanie.

    A tesciowa niech nie śpi z teściem, taka duża i nadal z kims w łóżku śpi 🤣🤣🤣

    Biedna Ty, jak nie żylaki, to jakaś rwa, i tak w kółko 🤦‍♀️

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1200 60

    Wysłany: 29 lipca 2022, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka i teście śpią pod 1 kołdra a ja z mężem już od dawna pod 2 🤣. Tak nam wygodniej. On lubi chłodniej, ja ciepłej i jak w kokonie więc taki układ jest ok.
    Ja po prostu już się sypie 😭. Moja mama teraz ma zapalenie żył, biedna się umeczy.

  • calanthe Autorytet
    Postów: 2834 2859

    Wysłany: 29 lipca 2022, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiera złote myśli fb o dziwo jakie prawdziwe 😅 super, że wyjazd się udał.

    Iza, też mamy osobne kołdry. Jak spaliśmy pod jedną, to mąż większość zabierał, aż się wkurzyłam i dokupiłam drugą.

    Kjnfp1.png
    jyXOp2.png
  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1200 60

    Wysłany: 30 lipca 2022, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale cisza, i tu cisza, i w domu już cisza. Tylko deszcz wali o szyby. Ale my się cieszymy że pada bo już taka susza, mimo nawadniania to brakowało wody tej z nieba.
    U mnie sobota jak sobota- czyli dzień mopa, ale takiego trochę leniwego 😁. A wy?

  • calanthe Autorytet
    Postów: 2834 2859

    Wysłany: 31 lipca 2022, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też leniwie. Mieszkanie 2 dni sprzątałam, bo jakoś chęci nie było. Pogoda brzydka, bo padało to się nic nie chce.

    Kjnfp1.png
    jyXOp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 lipca 2022, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja dziś zawiozłam młoda do babci(mojej mamy) i do soboty mam tylko jedno dziecko. No może 1,5😉

  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2895 1208

    Wysłany: 31 lipca 2022, 23:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza cisza, bo ja wczoraj od rana miałam sprzatanie, bo pomimo brzydkiej pogody mielismy opóźniona parapetówkę, grill- garden party I w piątek wieczorem jeszczę sałatki robiłam.
    W związku z pogodą zrobilismy imprezę w drewutni 🙈 i powiem Wam impreza wyszła jak wesele w stodole w latach 90 🤣

    A dziś już jestem u rodziców swoich i zostaję tutaj do soboty 😊

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2895 1208

    Wysłany: 31 lipca 2022, 23:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza37 wrote:
    Kropka i teście śpią pod 1 kołdra a ja z mężem już od dawna pod 2 🤣. Tak nam wygodniej. On lubi chłodniej, ja ciepłej i jak w kokonie więc taki układ jest ok.
    Ja po prostu już się sypie 😭. Moja mama teraz ma zapalenie żył, biedna się umeczy.

    To u nas odwrotnie ja lubie chłodniej w nocy a mąż ciepełko 😉

    Sypać się zaczniesz na starość, teraz to chwilowa niedomaganie 😉

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1200 60

    Wysłany: 1 sierpnia 2022, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Calanthe ja mam energię jak słońce świeci ale paradoks więcej czasu na sprzątanie jak deszcz pada 🤣.

    Piszczak to masz trochę luźniej. Moja Zuzia jeździ tak na 1 dzień do mojej mamy. I też jest trochę luźniej mimo że często gęsto Oli mi przypilnuje.

    Kropka to widać że impreza udana. Super. No i oderwanie od domu też potrzebne.

    Ja nie mogę się sypać. My już z mężem mamy plany na emeryturę 🤣 🚅🏖️🏞️

  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 1 sierpnia 2022, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emrica gratuluję ☺☺☺
    aLunia super miejsce! Ładujcie baterie, z dziećmi zawsze to inaczej wiadomo, ale jestem zdania, że sama zmiana otoczenia pozytywnie na nas wpływa ☺
    Wiera pogoda w tym roku nad naszym morzem nie jest taka zła ☺ dobrze, że Wam się trafiło 😉
    My za dwa tygodnie lecimy do Turcji🙊
    W tamtym roku wszyscy podziwiali, że z dwumiesięcznym dzieckiem jedziemy nad morze, ale jie było żadnych problemów, mały ciągle spał 🤣 ale w tym roku to już wyższa szkoła jazdy, on nie jest taki spokojny jak jego brat, więc nie będziemy się nudzić 😉
    Wszystkiego dobrego dla wszystkich staraczek

    Emrica lubi tę wiadomość

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • Hekate42 Autorytet
    Postów: 2100 1129

    Wysłany: 2 sierpnia 2022, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mother, spore wyzwanie - powodzenia!
    My tylko nad polskie morze - ale te 6 h nie licząc postojów na karmienie etc i tak mnie lekko przeraża 🙄

    „Trudności, z którymi zmagasz się dzisiaj, przechodzą w siłę, której potrzebujesz na jutro. Tylko się nie poddawaj !”
    😇11.02.2021 r.
    ❤️10.03.2022 r. - witaj mój Cudzie❤️
  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1200 60

    Wysłany: 2 sierpnia 2022, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hekate42 wrote:
    Mother, spore wyzwanie - powodzenia!
    My tylko nad polskie morze - ale te 6 h nie licząc postojów na karmienie etc i tak mnie lekko przeraża 🙄

    Moja Ola po godzinie podróży już ma dość 🤣

    Mother ja nauczona doświadczeniem wiem że trzeba robić tak jak się samemu uważa, jak czujecie że dacie radę to czemu nie. Ja tyle rzeczy żałowałam bo kogoś posłuchałam. Jak pluc w brodę to sobie o własne decyzje i to się tyczy każdego tematu, nie tylko dzieci.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 sierpnia 2022, 12:50

  • Gusia_ Autorytet
    Postów: 2384 2371

    Wysłany: 2 sierpnia 2022, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mieliśmy taki czas z małą, ze jechaliśmy 10 km z trzema przerwami. Mamy daleko do moich rodziców. Bez dziecka 6h jazdy, z dzieckiem wiadomo dłużej i jeździliśmy na noc. Jakoś dawaliśmy radę. Ostatni wyjazd wracaliśmy na dzień i choć podróż była męcząca to udało się nie pozabijać 😅 idąc za ciosem pojechaliśmy teraz na wczasy 4h w jedna stronę, z dwiema dłuższymi przerwami dojechaliśmy i to nawet bez dawania małej bajek, ale kupiłam sporo nowych zabawek na podróż, żeby się zajęła czymś. A teraz w czwartek do moich rodziców ruszamy. Tylko to już jeden z naszych ostatnich wyjazdów „w ciąży”, bo potem mój mąż zaczyna semestr na studiach i będziemy uziemieni. No a pod koniec to wiadomo już mi się nie chce pakować jeździć itd wole siedzieć w domu i odpoczywać

    🤰06.07.2022 bhcg 1471
    🤰30.06.2022 bhcg 73,58
    🤰28.06.2022 II kreski
    👧02.2021 córeczka
    😢 03.2020 poronienie zatrzymane - 8 tydz. ciąży

    Hashimoto
    Hiperprolaktynemia przed pierwszą ciążą potem prolaktyna ok
  • Hekate42 Autorytet
    Postów: 2100 1129

    Wysłany: 3 sierpnia 2022, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza37 wrote:
    Moja Ola po godzinie podróży już ma dość 🤣

    Mother ja nauczona doświadczeniem wiem że trzeba robić tak jak się samemu uważa, jak czujecie że dacie radę to czemu nie. Ja tyle rzeczy żałowałam bo kogoś posłuchałam. Jak pluc w brodę to sobie o własne decyzje i to się tyczy każdego tematu, nie tylko dzieci.
    Mój tez nie lubi jeździć, wiec tym bardziej jestem pełna obaw😬

    „Trudności, z którymi zmagasz się dzisiaj, przechodzą w siłę, której potrzebujesz na jutro. Tylko się nie poddawaj !”
    😇11.02.2021 r.
    ❤️10.03.2022 r. - witaj mój Cudzie❤️
  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1200 60

    Wysłany: 3 sierpnia 2022, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mimo że się nakombinowalam ostatnio w Majalandzie i nanosilam się Oli to za jakiś tydzień jedziemy do Bałtowa i mi już nie straszne że moze być "powtórka z rozrywki” 😁.

    Nic tak nie rośnie jak chwasty. Jestem załamana 😭, chciałam sama opielic ale nie dam rady, muszę wziąć moją ekipę do pomocy. 1 kawałek truskawek zrobiłam- luzik tam był, ten drugi to jakiś koszmar.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 sierpnia 2022, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No my jedziemy w niedzielę nad morze i też się zastanawiam jak mały będzie się zachowywał. Natala miała prawie roczek jak z nią pierwszy raz jechaliśmy i nie bylo tak źle.

  • Hekate42 Autorytet
    Postów: 2100 1129

    Wysłany: 3 sierpnia 2022, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piszczak wrote:
    No my jedziemy w niedzielę nad morze i też się zastanawiam jak mały będzie się zachowywał. Natala miała prawie roczek jak z nią pierwszy raz jechaliśmy i nie bylo tak źle.
    Trzymam kciuki✊

    „Trudności, z którymi zmagasz się dzisiaj, przechodzą w siłę, której potrzebujesz na jutro. Tylko się nie poddawaj !”
    😇11.02.2021 r.
    ❤️10.03.2022 r. - witaj mój Cudzie❤️
  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 5 sierpnia 2022, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emrica gratuluję serdecznie i dużo zdrówka dla Was!

    Emrica lubi tę wiadomość

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
‹‹ 2732 2733 2734 2735 2736 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ